Procedury rejestracji zagranicznego samochodu w Hiszpanii

Procedury rejestracji zagranicznego samochodu w Hiszpanii

Do prowadzenia samochodu za granicą w Hiszpanii jest warunkiem koniecznym do włączenia do badania zmian. Powiemy Ci, jak to zrobić i ile to może kosztować.Procedury rejestracji zagranicznego samochodu w Hiszpanii

Artykuł 62 ustawy 6/2014 z dnia 7 kwietnia na ruch, ruchu pojazdu i silnika BRD jasno obowiązek „powinny podlegać ostatecznej rejestracji w Hiszpanii pojazdy używane na terytorium Hiszpanii przez osoby lub podmioty, które są rezydentami w Hiszpanii lub którzy są posiadaczami zakładów w Hiszpanii”.

Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to zdecydować, w jaki sposób zamierzamy doprowadzić samochód za granicą: samochód, pociąg, łódź … Będzie ona również zależeć od ostatecznego kosztu całego procesu rejestracji. Po pojazdu już w Hiszpanii, pierwszym krokiem jest pójść z nim spędzić przydatności do ruchu drogowego w każdym autoryzowanym punkcie serwisowym, wymagane przetwarzanie nawet jeśli pojazd zabraknie przekazując w ich kraju pochodzenia. Cenę ITV nie zmienia się w stosunku do samochodu z hiszpańskich tablic rejestracyjnych, czyli w przypadku pojazdu benzynowego około 40 euro, natomiast jeśli jest to ilość oleju napędowego do około 55 euro.

Z ITV w porządku, następnym krokiem jest uiszczenie odpowiedniej podatków, rejestracji i obiegu. Jak wiadomo, VRT to procent wartości netto pojazdu na podstawie emisji CO2 Pojazd: poniżej 120 g / km CO2 jest zwolnione; od 120 do 160 g / km CO2, 4,75 procent; od 160 do 200 g / km CO2, 9,75 procent; i powyżej 200 g / km CO2, 14,75 procent. podatku drogowego To zależy od każdej gminie i moc pojazdu podatku, z różnicami, które mogą różnić się nawet do 600 procent! Opłata ta musi być zapłacona w gminie, w której właściciel pojazdu jest empadronado.

Nadszedł czas przedstawić całą dokumentację w Ruchu Wojewódzkiego:

1. Dziennik formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej DGT)

2. Opłata za kwotę 94.80 euro.

3. Identyfikacja osoby zainteresowanej. oficjalny dokument tożsamości dowodzenie i uchwyt (dowód osobisty, prawo jazdy hiszpański, karta pobytu, paszport oraz Foreigner Identification Number) adres.

4. Dokumentacja pojazdu. karta ITV, z różowym i niebieskim arkusza blachy ze starannością sprzedaży.

5. Podatki

– Dowód wpłaty lub zwolnienia Podatek drogowy Rada Miejska w którym wnioskodawca ma miejsce zamieszkania (oryginał lub kopia).

– Dowód wpłaty, zwolnienie lub dociśnięcie VRT Agencja podatkowa państwa, z wyjątkiem przypadku przyczep.

– Nowe pojazdy zakupione w Unii Europejskiej Muszą także uzasadnia zapłaty VAT lub kredyt zostać włączone do spisu podatników arkusz wydana przez ITV.

– zakupione pojazdy w krajach trzecich musi przedstawić oryginalną dokumentację pojazdu i jednolitego dokumentu administracyjnego (DUA) wydane przez organy celne, chyba importu pojazdu diligence karta rekord ITV.

– Jeśli jest to Drugi torowe nabył szczególności w ramach Unii Europejskiej, konieczne jest prezentujemy oryginalny dokument zakupu (W przeliczeniu) i zapłacić Podatek od przeniesienia.

Po stwierdzeniu tej procedury pojawi się numer rejestracyjny i ostateczną dokumentację. Z tym, można przejść do zakupu tablic rejestracyjnych i zamontować na pojeździe. Cena tablicy rejestracyjnej nie przekracza 25 euro.

Możesz być także zainteresowany

Przenoszenie samochodu: wszystkie formalności

Jest to obowiązkowe, aby przejść ITV w swojej społeczności?

Sztuczki, aby zapłacić mniej podatku drogowego

Adblock
detector