Opel Insignia Grand Sport vs Audi A5 Sportback: co jest lepsze?

Opel Insignia Grand Sport vs Audi A5 Sportback: co jest lepsze?

Opel wprowadziła właśnie na rynek swoją nową Insignię w Genewie. Teraz o nazwie Wielki Sport, Ewoluuje wystarczy obliczu nowego Audi A5 Sportback? Oddany do wyłącznej pojedynku.

Opel Insignia Grand Sport Audi A5 Sportback przód: co jest najlepsze limuzyna?

Opel Insignia Grand Sport Audi A5 Sportback przód: co jest najlepsze limuzyna?

Opel Insignia Grand Sport Audi A5 Sportback przód: co jest najlepsze limuzyna?

Opel Insignia Grand Sport Audi A5 Sportback przód: co jest najlepsze limuzyna?

Na pewno coś się zmienia w Oplu. I znacznie więcej niż to zrobi. Niedawna zapowiedź zakupu marki General Motors przez grupę francuską PSA (Peugeot, Citroen i DS) Będziesz prowadzić bezpośrednio do tego, co będzie Drugi co do wielkości producent samochodów Europa po grupie Volkswagen i może prowadzić niewątpliwie wielkie kroki dla Niemców i Francuzów. Ale coś się zmienia w Opla sprzed niniejszego ogłoszenia: wystarczy spojrzeć na świetne produkty rozpoczęte w ostatnich miesiącach, jako nowa Astra, albo zupełnie nowy Opel Insignia, który jest obecnie wchodzące na rynek najbliższy maja i został właśnie oficjalnie zaprezentowany na Geneva Motor Show.

Dlatego dziś skupiamy całą uwagę na to Nowy Opel Insignia otrzymasz na Pierwszy wariant 5-drzwiowy, nazwisko Grand Sport. 3 miesiące temu i mogliśmy wspinać się wyłącznie do niego, ale nadal wersja pre-set i tym kolorze kamuflażu. Wydawało się, że już wyjątkowy pierwszej ręki, więc mieliśmy wybitne, zbyt ekskluzywny, umieścić jak najszybciej z segmentu referencyjnego, premii i sportowy, jak Audi A5 Sportback … również została odnowiona pod koniec 2016 roku może być na jej wysokość? Nasi niemieccy koledzy z Auto Motor und Sport montujemy je sprawdzić.

Opel Insignia vs Audi A5 Sportback: Podobne proporcje

ten pierwszy żałoba proponujemy ma swoją rację bytu także przez ciało. Opel Insignia rezygnując z tej nowej drugiej generacji klasycznym formatem notchback sedan i 4-drzwiowy, sprzedawany wyłącznie jako sedan 5 drzwiowy hatchback tył. Z dużą tylną klapą. I voila! Projekt bardzo podobny do tego zawsze pokazał nam Audi z jego sedan-coupe A5 Sportback, także bramy. Zarówno mąż, jak i pierścień.

Audi A5 vs Opel InsigniaRozmiarów, jednak nadal istnieje rozróżnienie między dwie klasy. Opel Insignia Grand Sport to około fest 4,90 m długość, aby 16,4 cm dłuższy niż Audi A5 Sportback… Również 6 centymetrów niższe na drodze. Rozstaw osi jest jednak praktycznie identyczne. Pytanie zatem większe zwisy w Oplu. Wprowadzanie zobaczyć sylwetki i wzorów, jasne jest również dalsza poprawa w Audi linii i coraz bardziej pragmatyczne duch w Oplu.

Coś podobnego dzieje się w środku. Audi A5 Sportback również uzasadnia wyższą cenę w sposób jasny więcej projekt poziom twórczy i środowisko, zarówno w dotyku i powierzchniach, takich jak płaskie ekrany i rozdzielczości. Tak, jeśli chodzi o użyteczność i wytrzymałość, to nowe Opel Insignia Grand Sport może pochwalić nadążyć całkowicie przeciw Audi. Nawet jego 7-calowy ekran dotykowy, biorąc swoją bazę nowa Astra, teraz znacznie zmniejszoną botonera, będąc jeszcze łatwiejszy w obsłudze i intuicyjny niż Audi. Bardzo czysty i schludny, Insignia także teraz nosi telefon komórkowy system multimedialny z jabłkiem carplay i / lub Android Auto.

Opel Insignia Grand Sport również obecnie oferuje oprzyrządowanie cyfrowe… jak A5 Sportback. W środku można wybrać wyświetlanie informacji z komputera pokładowego, nawigacji, prędkość … Również po jednej stronie, a inny napotkania poziom temperatury lub paliwa. I kolejna nowa funkcja w Oplu jest HUD opcjonalne. Może on również wystawać wiele informacji na przedniej szybie, takich jak prędkość lub nawigacji … jak A5 Sportback. Tylko w przypadku projektora na górnej części deski rozdzielczej wygląda gorszą jakość i tańsze niż Audi.

Opel Insignia: InteriorOpel Insignia vs Audi A5 Sportback: inside

Ale to Opel Insignia Grand Sport nadal oferuje bardzo dobre treści. Na przykład, EGR wiele regulacji siedzenia (Chociaż opcja dla nieco ponad 600 euro) są bardziej komfortowe opcjonalne także sportowy Audi. Jeśli mamy usiąść i nawet bez odniesienia imponującej przestrzeni między sedan Volkswagen Passat, Opel Insignia jest znacznie większy i znośny Audi A5 Sportback.

I w przeciwieństwie do pierwszego Insigni, nowy Grand Sport wzrosła wewnątrz szerokości … teraz pozwalając trzech dorosłych pasażerów mogą być zakwaterowane stosunkowo dobrze. co do tułów, chociaż Opel Insignia Fabryka informuje tylko nieznacznie większa pojemność niż A5 Sportback (490 litrów ładunku przez Audi 480), Jego większa szerokość i brama musi zrobić w praktyce także uczynić go bardziej wygodne w ładunku Opel w Audi.

Zdjęcia z wnętrza Audi A5Opel Insignia vs Audi A5 Sportback: silników i techniczne

Dalej ich zakresy mechaniczne. nowa Opel Insignia Grand Sport będzie oferować różne poziomy mocy, obejmujących w diesel z 110 do 170 KM, i benzyna Będą poruszać się między 140 250 HP. Aby podkreślić dwa silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra z 110 do 130 KM, a benzyna 1,5 T o 165 KM 260 KM 2,0 zaokrąglonym Turbo prestacional oferty.

nowa Audi A5 Sportback, Tymczasem, zapewnia znacznie bardziej ograniczone i ekskluzywne. w diesel, tylko oferuje wybór: 2.0 TDI 190 KM Moc, z możliwością manualnej skrzyni biegów, automatyczną DSG i napędem quattro opcją na wszystkie koła. podczas gdy w benzyna tylko jeden 2.0 TFSI 252 KM, zawsze automatyczna i napęd na wszystkie koła, nadrabia swoją ofertę.

Niższy zakres mechaniczny Audi i największa przestrzeń Insignia są pewne różnice zostaliśmy ceniących ponieważ lub warunki dynamiczne lub dostarczone, Wydaje się, że dzisiaj iść zobaczyć dużo różnica między tymi dwoma salony. Dzięki znacznej poprawie aerodynamiki Insignia (cx ogłasza 0,26 0,28 A5 Sportback), możliwość również do zaoferowania ekskluzywny nowy AWD vecorial na zakres z rozłamu momentu obrotowego i ogłasza Przybraniem waga do 175 kg, nawet technologia listy, a opcje i dodatki, wydaje się niższa niż w Oplu Audi: the Logo może mieć również adaptacyjne podwozie FlexRide (Można zmienić tłumienia przepustnicy, układu kierowniczego, zmiany ESP oraz w Normal, Sport Tourer i trybów) z nowym 8 przekładnia automatyczna, z nowego systemu oświetleniowego IntelliLux, z IntelliLink i systemów zabezpieczeń i łączności OnStar … i tak dalej. Praktycznie takie same, jak to jest dzisiaj w stanie zaoferować Audi, a nawet lepiej.

pojedynków salonyOpel Insignia vs Audi A5 Sportback: cena

ale inna znaczna różnica z którym mamy zamknąć to statyczny pakiet musimy także prowadzić do cena. Blokowanie przysłonę 2.0 T 260 KM wersja zwiększy swój rachunek i Audi A5 Sportback będzie pasował Opel Insignia Grand Sport będzie znacznie tańsza … przynajmniej według stawek zaczynają pojawiać się w Niemczech.

Jest to druga generacja informuje, że rozpocznie się około 26.000 euro benzyna, natomiast górna Diesel 170 KM powinien wynosić około 30.000 euro. Iw tym samym rynku, nie ma Audi A5 Sportback, jeszcze bardziej potężny, niski od 38.000 euro. W Hiszpanii, jak zawsze, jest to bardziej kosztowne. bardzo obiecujący, Dlatego ten nowy Opel Insignia Grand Sport. To nie może być tak elegancki jak Audi, ale jest to świetny samochód z trochę zazdrościć.

Możesz być także zainteresowany:

Opel Insignia Sports Tourer: tak będzie Insignia rodzina

Nowe Audi A5 Sportback, w teście

Opel Insignia 4×4 trakcja wektor premiera obsada

Adblock
detector