Seat Ateca vs Nissan Qashqai: Jaki jest najlepszy kompaktowy SUV?

Seat Ateca vs Nissan Qashqai: Jaki jest najlepszy kompaktowy SUV?

Wynalazca zjawiska SUV i lider, Nissan Qashqai stoi przed najtrudniejszym rokiem. Z jego odnowieniem rywali, wreszcie przybywa Fotel Ateca, najbardziej oczekiwany. Ekskluzywny twarz.

Porównawczy Duel Siedzisko Ateca vs Nissan Qashqai

Porównawczy Duel Siedzisko Ateca vs Nissan Qashqai

Porównawczy Duel Siedzisko Ateca vs Nissan Qashqai

Porównawczy Duel Siedzisko Ateca vs Nissan Qashqai

Ateca Seat … lub bat. To okaże się, co stanie się w końcu pierwszy SUV Seat (I jak to będzie hit wszechmocny Nissan Qashqai), kiedy rzeczywiście otwarte w czerwcu tego roku, a sprzedaż publiczna i zaczynają dostarczać Pierwsze jednostki we wrześniu. Ale dzisiaj wszystko wskazuje, że będzie strzelać więcej. W rzeczywistości, od ostatniego 19 kwietnia można zamówić i skonfigurować Seat oficjalnych kanałów, a oczekiwanie jest maksymalna. Bez sięgania zjawiska Tesla Model 3 i jego 375,000 zamówień (oko, bo w ostatnich dniach zostały anulowane ponad 12.000 po początkowym uderzenia), to Ateca Seat nigdy nie żyli w Hiszpanii. Nawet jeszcze zobaczyć go na żywo, ma już ponad 300 klientów pre-zarezerwowane 1.000 euro. Ale również potwierdza, że ​​istnieją Seat 1,000 inne zlecenia oczekujące i potwierdzenie, że tydzień, Są wypełniane przez 35.000 konfiguracjach sieciowych, zamiast Seat Ibiza i Seat Leon… razem.

Dane te pokazują, że dzisiaj to Ateca Seat SUV najbardziej oczekiwana chwila… i najbardziej obawiali się również do Nissan Qashqai, który widzi swoje długie panowanie bezdyskusyjne i może zacząć być uszkodzona. Nie zaniedbujemy też dwa nowe Kia Sportage i Hyundai Tucson że chociaż od początku roku wciąż sprzedać 25 procent mniej niż Qashqai w kwietniu udało się, w przypadku Hyundaia, zapisać się więcej jednostek. Biorąc pod uwagę to, i biorąc pod uwagę nasz moc po raz kolejny Nissan Qashqai że nigdy nie zawodzi, a za kierownicą, Uzasadnia corocznie swój wielki sukces komercyjny, Nie mogliśmy czekać nawet miesiąc. ¿Co będzie najlepsze z obu? Czas iść w poszukiwaniu jednego z kilku istniejących Ateca Seat i toczenia się wątpliwości.

Ocenić swój samochód za darmoSeat Ateca vs Nissan Qashqai: twarzą w twarz

Godzinę rano, że była umowa z Seat. Niewiele, ale wystarczająco, przynajmniej na pozwalając nam strzelać z obu dróg kompaktowego SUV iw górę pola. I potwierdzić, że nawet wtedy, gdy byliśmy jeszcze liczba jednostka pre-, Pozostawia to przez porównanie Ateca Seat dobrego samopoczucia. Ale bardzo dobre. W rzeczywistości, jeśli do tej pory Nissan Qashqai okazał się najbardziej okrągłej w swoim rodzaju przez przewodzenie i przestrzeni SUV, a dziś czują się lepsi Ateca Seat, bardziej nowoczesne, z równowagi między zwinności i komfortu Nie znaleziono w Nissan. Jeśli źródłem Qashqai takim wrażeniem, faktycznie jak na kompaktowy wysoki, Seat teraz udoskonalił formułę.

Opracowane na platforma MQB, samochody multimedialne grupa VW, Seat Ateca zacząć i co postrzegasz prawie jak jazda Wysoka siedzeniu Leon… w którym czujesz się dokładnie 12,5 centymetrów wyższy. bardzo lekki (O masie do 150 kg, jeżeli Qashqai wersja zgodnie), Niestety bardzo dynamiczny, o bardzo precyzyjnej kierunek i odpowiednie ustawienie, w którym sprężyny, amortyzatory i stabilizator Lew różnić w zależności jego wielkości i utrzymania sportowego. Wkrótce będzie go testować dalej, aby to potwierdzić, ale jesteśmy gotowi, aby rozpocząć Nie widzieliśmy SUV w swoim segmencie z takimi dobrymi dynamiki. Także dlatego, że Seat Ateca opuszcza asfaltu gwarancje wypłacalności w ich Wersje 4×4 AWD sprawdzona przez Haldex sztuka (obecne już w obecnym Seat x Perience) i prawidłowego bufora ścieżki do absorpcji wystarczające. System posiada również Napęd Seat profilu, gdzie ona jest w stanie zaoferować w górę 6 trybów jazdy (Eco, Normal, Sport Zima, indywidualne … Off Road i wersjach 4×4) i kontroli opadania.

Seat Ateca vs Nissan QashqaiW obliczu tej nowej marki Seat Ateca il Nissan Qashqai nadal bardzo dobry produkt, bardziej doświadczony, ale bardzo dobre: dobrze wyciszone, bardzo komfortowy w walcowania płynnej regulacji, która prowadzi bardzo łatwo … chociaż prawdą jest, że dzisiaj Wydaje się również, bardziej krążącego SUV na drogach, z większą bezwładność i krzywej wychylenia ciała. Pytanie postępu, który możemy zaobserwować także jeśli przeanalizujemy ich zakresy.

Seat Ateca vs Nissan Qashqai: ich zakresy

Oferujemy nową siedzibę Ateca jest teraz bardziej kompletny, mający więcej silnik w jego zasięgu, który już zawiera Pierwszy pędne tylko 3 cylindry (jeden 1,0 TSI 115 KM już obecne w Seat Ibiza), inny top silnikiem benzynowym 1,4 TSI ACT dezaktywacji cylindrów z góry, trzech opcji mechaniczny Diesel Są obejmujące szerszy zakres mocy (1,6 TDI 115 KM i Wersja 2.0 TDI 150 i 190 KM), A nawet automatyczną DSG podwójna funkcja rozłączania sprzęgła wybieg, aby zaoszczędzić na zużyciu … i najbardziej zaawansowane i wydajne automatyczna skrzynia biegów, tak że Xtronic bezstopniową Nissan oferowany dziś.

Nissan Qashqai, W zamian za to ma zasięg dzisiaj bardziej ukierunkowane wyłącznie do objętości masy, z silnikiem benzynowym (underperformer1,2 DIG-T 115 KM i 1,6 DIG-T 163 KM) Ale gdzie powinno być mocne, zasilanie diesel bardzo spójna nawet zredukowana do wersji 1.5 dCi 110 KM i 1,6 dci 130 KM. A to, że ich konfrontacji twarzą w twarz, to dostęp do silnika 1.5 dCi Nissan Qashqai (Najbardziej sprzedaży) teraz oferuje lepszą wydajność niż równowartość 1,6 TDI Seat Ateca, zwłaszcza w odniesieniu do ich najlepszy pod reżimem i konsumpcji tej pory wykazały bardzo niski. Zobaczymy kiedy mierzymy i przekazać nasze centrum techniczne, aby sprawdzić ich rzeczywiste zużycie jeżeli niższa waga fotelika Ateca może zrównoważyć zwiększone wydatki, które zawsze pokazany TDI.

Seat Ateca vs Nissan Qashqai: kompaktowy SUV SUV vs rodzina

Pierwszy „vis a vis” między siedziskiem i Nissan Qashqai Ateca zbliża się do końca, ale nie możemy opuścić bez kontrastu przed wnętrzach zarówno SUV. Co jest lepsze? Dzięki wysokiej precyzji sterowania i bardzo dobrej jakości ustawień oraz materiałów może oszukać cię tu na siedzeniu Ateca, że ​​gdyby wzrok wydaje się większy jest naprawdę 1 centymetr krótsze: zarówno z kompaktowymi wymiarami, bardzo ograniczone. Ale to sześcienna konstrukcja przekłada się wewnątrz Ateca z wewnętrzną większą zdolność.

Wnętrze Seat AtecaWyjątkowo podsłuchu zmierzono siedzisko Ateca co najmniej 5 centymetrów więcej prześwitu, szeroki szerokości i nogi bardziej niż wystarczające, bardzo podobnego przedmiotu, w obu. Bardziej zaznajomieni aspekt Ateca Seat co jest potwierdzone, zwłaszcza gdy analizujemy bagażnik: Seat oferuje do 80 litrów więcej pojemność (Razem 510 litrów które są zredukowane do około 480 bardzo dobry, nawet w przypadku wersji 4×4), ze lepiej załadunku samolotu znajduje się 66 cm od ziemi tylko przez najwyższy 76 Nissan Qashqai.

Dobry dostęp i możliwość zamontowania brama elektryczna zestawu głośnomówiącego skonfigurowane razem jeden Ateca Seat najbardziej kompletny, wszechstronny i technologiczny jest już w stanie zaoferować również, Pełne światła LED, adaptive cruise control, hamowanie awaryjne, Blind Spot, wysokiej rozdzielczości wyświetla do 8 cali, System Keyless początek premiera Seat, Indukcja tensometryczny… I rozpoczęcie oprócz bardzo konkurencyjna cena (Jest on umieszczony w przybliżeniu taki sam dobry szpilka Qashqai), a następnie do opakowania “zaufanie Seat „z 4-letnią gwarancją, utrzymanie i wsparcie. Będzie również oferować najnowsze łączności, kompatybilny z Apple i Android Car Auto Play i konsoli, która ma 2 gniazda USB.

Tymczasem Nissan Qashqai oferuje mniejszy zespół technologicznego i zaawansowanych dzisiaj, ale nadal bardzo wysoki poziom. Miękkość i poprawna suma przestrzeń długie składowanie pustych, gdyż znajduje się pod przednim podłokietnikiem, gdzie, nawiasem mówiąc, można zauważyć połączenie USB. Również oferuje keyless zapłonu, komora obwodowa, System rozpoznawania sygnału a nawet interesujące stałość ESP z funkcją celu kompensacji skoku i rolki Ciało. Jest to bardzo dobry Qashqai.

Krótko mówiąc, musimy przyznać, że podobało nam się nowy Ateca Seat. Wierzymy, że zdumiony dynamizmu i przestrzeni, Jest pokazując jako kompletny SUV sprawia, że ​​zawsze skuteczne i efektywne Nissan Qashqai, dla porównania, nie jest już tak dużo dzisiaj. Zobaczymy jak się zachowują teraz sprzedaży obu modeli. Walka jest lepszy.

Ateca Seat 1.6 TDI

Nissan Qashqai 1.5 dCi

przemieszczenie

1,598 cm3

1,461 cm3

karmienie

wtrysk bezpośredni, turbo

Bezpośredni wtrysk turbo.

maksymalna moc

116 KM pomiędzy 3250 a 4000 obrotów na minutę

110 KM przy 4000 obr./min

maksymalny moment obrotowy

25,5 mkg 1.500 do 3.250 obrotów na minutę

26,5 mkg między 1750 i 2500 obr./min

CHASSIS

zawieszenie del./trasera

McPherson / oś skrętna

McPherson / oś skrętna

del./traseros hamulce

Tarcze wentylowane tarcze mm 312 mm / 272

Wentylowane tarcze mm tarcze 296 mm / 290

adres

moc

moc

Largoxanchoxalto

4,36 x 1,84 x 1,60 m

4,38 x 1,81 x 1,59 m

Front./back walka i drogi.

2,64 i 158 / 1,57 m

2,65 i 1,57 / 1,56 m

ważenia

Od 1.375 kg

Od 1460 kg

tułów

510 litrów

430 litrów

OFICJALNE POWROTY

Max.

184 kilometrów na godzinę

182 kilometrów na godzinę

ACEL. 0 do 100 km / h

N.D.

11,9 sekundy

Średnie zużycie paliwa

4,2 l / 100 km

4,0 l / 100 km

oznaczają emisje CO2

111 g / km

103 g / km

Możesz być także zainteresowany:

Ateca Seat, Skoda i VW Tiguan Kodiaq: najbardziej oczekiwany SUV

Przetestowaliśmy Seat 1.4 TSI ACT Ateca

Co Nissan Qashqai zainteresowany kupnem?

Adblock
detector