Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4: opinie i rzeczywiste zużycie

Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4: opinie i rzeczywiste zużycie

Jesteśmy już testuje najmocniejszy SUV Alfa Romeo Stelvio wersję nowego diesla. Sportowego, wysokiej jakości obietnice, ale to, co robi? Nie przegap naszych danych.

Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4: pierwsze wrażenia

Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4: pierwsze wrażenia

Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4: pierwsze wrażenia

Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel Q4: pierwsze wrażenia

Nie ulega wątpliwości, estetycznie, Alfa Romeo Stelvio To nie przejdzie bez echa, i że już zdobył najwięcej punktów alfistas i przyciągnąć tych, którzy nie są. Ale pozostał należy rozpatrywać, czy nowy włoski SUV dynamicznie zgodny z korzyści, które prowadzą zapowiadających jeszcze przed jego oficjalną premierą.

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę na coraz za kierownicą Alfa Romeo Stelvio jest szybkość i łatwość, z jaką porusza się w obszarach pinezki, korzystających z bardzo bezpośredni adres oraz dobre dopasowanie w zawiesinie że czasami sprawia, że ​​zapominamy, że jesteśmy jazdy SUV. Ponownie, tak jak w przypadku Giulia limuzyna, Alfa Romeo wraca do samochodu, który emocji, Sportowy, ale nie rezygnując z dobrą równowagę pomiędzy komfortem i wydajnością. W opcji można zamontować mocniejsze zawieszenie niż standardowe, ale dziwnie nie posiada zmienną regulację czasu, który powinien przyjść: Giulia nie oferuje go jako opcjonalny pakiet.Alfa Romeo Stelvio

Alfa Stelvio 2.2 Diesel: silnik jakości

mówiąc o postrzegana jakość, Należy uczciwie powiedzieć, że Rywale są punktem powyżej, i to, że chociaż Stelvio wspomniana zwiększona ziemi, na co Samochody Alfa Romeo, jego rywale mogą być postrzegane Audi Q5, Volvo XC60 i Mercedes GLC używać lepszych materiałów w dotyku. Prawdą jest również, że cena tego ostatniego jest większe niż równe sprzętu i motoryzacji.

Jeśli chodzi o silnik, który napędza ten Alfa Stelvio, blok 2,2 litra, który dostarcza 210 KM, Muszę powiedzieć, że jest widoczny przez jego prestacional pojemności … ale powinno poprawić pod względem wyrafinowania. W większości miejskiego użytku jest postrzegana hałaśliwości który zakłada samochód premium, a jedyna droga to brak izolacji rozcieńcza dzięki aerodynamicznej hałasu i walcowania.

Wnętrze Alfa Stelvio transmisja Związane z tym silnikiem jest ZF automatyczna skrzynia biegów Konwerter momentu obrotowego i 8 prędkość, z bardzo szybkim biegu wspinaczkowej i redukcji nieco konserwatywny w celu poprawy wydajności niezawodność. ogólnie rzecz biorąc Rozpatrywane łącznie, silnik i skrzynia biegów jest wybitny, i przy pomocy stosunkowo niskiej wadze dla tego typu SUV -1,795 kg– i dobre właściwości aerodynamiczne, utrzymuje zużycie paliwa poniżej 7 l / 100 km w użytku mieszanego.

Stelvio 2.2D 210 KM Alfa Q4: rzeczywiste zużycie

Poniżej można zobaczyć małą tabelę z wynikami uzyskanymi przez swoich najbliższych rywali, zauważając, że Alpha Stelvio zużywa nieco mniej niż reszta, coś nie do pomyślenia w oryginalnych silnikach Fiat dopiero kilka lat temu. Droga jest potwierdzone 5,9 l / 100 km rzeczywiste wydatki ze średnią blisko 100 km / h, a w użyciu Zużycie miejski 7,8 l / 100 km w naszej zwykłej trasy ze średnią 27 km / h.

Kolejną istotną wartością jest maksymalny pobór podczas testów dynamicznych przeprowadzonych w INTA, o niższej wartości do 15 l / 100 km, co daje wyobrażenie o tym, co można spożywać ten pojazd: zmniejszone takie użycie porównaniu rywali postać ,

CAR Rzeczywistego zużycia ROAD URBAN rzeczywistego zużycia Waga rzeczywista
Alfa Romeo Stelvio 2.2D 210 KM Auto Q4 5,9 l / 100 km 7,8 l / 100 km 1,795 kg
Audi Q5 2.0 TDI 190 KM Quattro S-tronic 6,2 l / 100 km 7,8 l / 100 km 1,977 kg
Jaguar F-Pace 2,0 i4D 180 KM AWD Auto 6,8 l / 100 km 8,7 l / 100 km 1.958 kg
Mercedes GLC 250d 190 KM 4MATIC 6,2 l / 100 km 7,8 l / 100 km 1,956 kg
Volvo XC60 AWD 190 KM Auto D4 5,9 l / 100 km 7,9 l / 100 km 1,933 kg

Możesz być także zainteresowany:

Alfa Stelvio: Przetestuj oleju napędowego i benzyny

Alfa Kamal i Castello: nowy SUV

Jest to nowa Giulietta Alga?

Adblock
detector