W Hiszpanii ponad 40.000 samochodów rocznie zostały skradzione: jak i kiedy

W Hiszpanii ponad 40.000 samochodów rocznie zostały skradzione: jak i kiedy

Czy do popełniania przestępstw, które mają być stosowane nielegalny handel lub rozwikłać, faktem jest, że kradzieże samochodów osiągnął taki stopień specjalizacji „że” Przestępcy są jedną w ciągu zaledwie 30 sekund, nie powodując żadnych szkód.

w ubiegłym roku Zostały one skradzione w Hiszpanii 43,335 i tylko odzyskane 11,787 (27%); Według statystyk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Niektóre z tych kradzieży są badane przez Organized Crime Grupa Auto Show Jednostka centralna Operacyjny (UCO) Gwardii Cywilnej, którego kapitan feje wyjaśnia jak wygląda „modus operandi” zespoły wyspecjalizowane w przemyt pojazdów, zwykle cztery narodowości: Bułgarski, polski, hiszpański i Maroka.

Madryt, z około 13.000 rozboje, Barcelona, ​​Walencja, Alicante i Malaga są obszary, gdzie występują większość kradzieże. I wydaje się, że Seat Leon to model, który kradnie. Ale złodzieje nie wstręt do każdego samochodu, z Land Rover, bardzo „mile widziane” w południowej Hiszpanii przez handlarzy narkotyków do narkotyków alijar, do samochodów osiągając 160.000 euro lub inne jak Dacia Duster, wysoce zażądał w Maroku. W ciągu ostatnich trzech lat ukradli 300 Dacia Duster i UCO 121 zarejestrowany i znajduje się w Maroku.

Kradzież samochodu w czasie krótszym niż 30 sekund

Jako kapitan wyjaśnia lider zespołu Automobile przestępczość zorganizowana, Bułgarzy są specjalistami w tego typu kradzieży, bo to jest ich kraj, z bardzo wymagającym ustawodawstwa do wprowadzenia samochodów, Elektronika pojazdy opuszczające rynek, aby zobaczyć swoje luki jest badany.

W Bułgarii, zgodnie z prawem, oni rozwijać oprogramowanie dla tzw OBD (Na pokładzie diagnostyki), rodzaj stanowiska USB, z którym masz dostęp do wszystkich elektronicznych pojazdu. sprzedaż, na około 9000 euro, To jest legalne, ponieważ warsztaty z niego skorzystać, ale złodzieje kupić za „innych celów”.

Polacy tymczasem Kradnij samochody despiezarlos noc w statkach i nieużytków. W lewo na dwie godziny czystego podwozia ładowane na ciężarówki i części Transport drogowy im Połynia, gdzie one sprzedawane na złom stoczni, zgodnie z Gwardii Cywilnej.

Kraje Europy Wschodniej są tradycyjnymi odbiorcami skradzionych samochodów w Hiszpanii, jak zorganizowane gangi mają kontakty z odbiorcami swoich krajach. Ale także w Afryce, a zwłaszcza Maroko i Mauretania, są inne miejsca do tego towaru.

Nowe trasy dla samochodów skradzionych

UCO potwierdziła inne nowe trasy jak na przykład podróż z samochodów skradzionych w Madrycie, Barcelonie i Marbelli. Stamtąd zabrali je do Porto (Portugalia), zostały załadowane w pojemnikach, aby przejść statkiem do Algeciras i z tego miasta Kadyksu do Bangkoku.

Odkryli trasę, która jest, co przenosi samochody Pojemnik z Kanady do Wysp Kanaryjskich oraz na wyspach, Senegal. Oraz w celu uniknięcia kontroli w portach hiszpańskich, przestępcy często wybierają dokonać km przez Europę do podjęcia samochody do Afryki z Amsterdam, Rotterdam (Holandia) i Antwerpii (Belgia).

Inni skorzystać z operacji Paso del Estrecho przedstawić kradzionymi samochodami Afryki. W tym roku policja Guardia Civil i europejskich, którzy współpracują w tym zadaniu wykryto 43 w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

„Modus operandi” kradzieży samochodów

Dla złodziei przemytu nielegalnych procedur kontroli pożądany samochód i raz zdecydował moment, następnym krokiem jest otwarcie go z różnymi metodami: od podnosi inhibitorów aby zapobiec jego zamknięciu właścicielu.

Po otwarciu samochodu i przy odpowiednim urządzeniem, ponieważ OBD jest inna w każdym modelu, zlokalizować port USB, eliminacji blokady rozruchu i rozdarcie. Ta operacja trwa 30 sekund. Po złodziei utworzyć nowy klucz z tzw „zestaw cud”, które są przewidziane do kopiowania oprogramowania.

Następnie dotyka dać samochód nową tożsamość poprzez zmianę rejestracji. Umieścić płytkę sfałszowane tablice rejestracyjne odpowiadające że z samochodu tego samego modelu. również manipulować numer ramki oni się po prostu pytając danych o ruchu składanych samochód z pretekstu, aby sprawdzić, czy masz mnóstwo kar. A „dziura” w administracji, która pozwala złodzieje danych, aby uzyskać właściciel samochodu sklonowane z.

Również oni fałszują innych dokumentów, jako karty ITV lub prawo jazdy. W tym przypadku, puste karty skradzione w biurach ruchu, ponieważ są trudniejsze do podrobienia zacieki producenci. Te karty są numerowane, ale nie są związane z konkretnym samochodzie, zapobiegając podrobiony czek, czy inny „dziury”, które powinny zostać poddane przeglądowi.

Dzięki tej nowej tożsamości, samochód musi opuścić Hiszpanię na nie dwa modele z tego samego rejestracja krążących. Poza naszym kraju, pod fałszywym umowy sprzedaży immatrykulacji w kraju i sprzedane osobom trzecim.

Teraz bardzo trudno jest śledzić ścieżkę, według Gwardii Cywilnej. Ale jeśli skradziony samochód znajduje się sędzia zadecyduje, czy nabywca nabył w dobrej wierze lub powraca do swojego pierwszego właściciela utrzymuje ją.