Ile kosztuje utrzymanie samochodu w Hiszpanii?

Ile kosztuje utrzymanie samochodu w Hiszpanii?

Według badań IDAE (Institute for Energy Saving i dywersyfikacji) -belonging do Ministerstwo Przemysłu-, utrzymać samochód w naszym kraju kosztuje około 2000 rocznie. Wydatki na nabycie, konserwacji, ubezpieczenia, podatki i tankowania są pewne czynniki, które należy rozważyć przed zakupem nam samochód.

 raport FleetData -company specjalizujący się w badaniach rynkowej dowiedzieć koszty używania samochodu 23,70 euro na 100 kilometrów euro-około 0,23 za kilometr. Łączne koszty samochodu zależy od wielu czynników i, oczywiście, zawsze istnieje trik, który można zapisać sporadyczne wizyty w portfelu.

Nowy samochód lub używany samochód?
Dziś można powiedzieć, że jest to „pytanie za milion dolarów”, i jak rzeczy stoją. Będziemy liczyć koszty poniesione i sam może wybrać to, co najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

Jeśli zdecydujemy się kupić samochód nowy, krupier prawie zawsze zawiera -w ostateczna cena DA-nam szereg kosztów generowanych przez wprowadzenie pojazdu na drogach publicznych. Mówimy o: Koszty transportu samochodów, z ceną od 150 do 400 euro; VRT, Zwolnienie pojazdów o mniej niż 120 g CO2, ale kosztem zakresy emisji 4,75 procent od 121 do 159 gramów, 9,74 procent między 160 a 199 gramów, i 14,75 procent dla innych; Czesne, w tym tablic rejestracyjnych i kosztów biurowych przez biurokracji; a także podatku drogowego, który waha się od jednego miasta do drugiego, od Rady Miejskiej.

Go pozostawić jasne, w salonie, jeśli się nimi zająć, ponieważ cena może być znacznie zawyżone.

VRT

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, można osobiście zarządzać podatki, unikając konieczności płacenia większość kosztów biurowych. Tak, uzbrój się z wolnego czasu i cierpliwości, aby je wykonać.

ubezpieczenie

378 euro dla osób trzecich426 euro za trzecie rozszerzone586 euro z nadmiarem1,053 euro za bez nadmiaruPaliwo czyni różnicę
1.200 eurowięcej niż 60 procent kosztów utrzymania nasz pojazdO zdrowych samochód
Audatex Hiszpania1.825 euro będące konserwacji mechanicznych, zmian i korekt w oponach zalecane

Porównanie cen w różnych warsztatach nawet wśród oficjalnych domów położonych w różnych emplazamientos- mogą być znaczne oszczędności. Uważa, że ​​dobra praca w sklepie może przedłużyć żywotność naszego samochodu, więc nie powinno być pozostawione „każdy”, jednak znacznie oszczędzamy nas.

Inne ewentualne koszty
Należy pamiętać, że istnieją oddzielne koszty będą uzależnione od tego, gdzie żyjemy i nasze roczne jazdy samochodem. płatność opłaty za przejazd, możliwe grzywny, wydatki czyszczenie i parking Samochód-garażowe, parkingi lub gravadas- logicznie wzrost kosztów za to, że posiadacz tego transportu „luksusu”.

Forum