1939: Pierwszy GM Futurliner

1939: Pierwszy GM Futurliner

Okna technologiczne były General Motors na przełomie 40 i 50. Te stylizowane mikrobusy zostały wykorzystane przez GM w Paradzie postępu, który podróżował do Stanów Zjednoczonych wykazującą samochodów i technologii.1939: Pierwszy GM Futurliner

Pierwszy GM Futurliner został wyprodukowany w 1939 roku na Expo w Nowym Jorku i być częścią kilkunastu jednostek rozpoczął tournee amerykańskiej ziemi między 1940 i 1956 zatrzymując się na szczytowych latach drugiej wojny światowej do pokazać potencjał General Motors i rozpowszechniania rozwiązania technologiczne wynosić dla odbiorców amerykańskich.

Każdy GM samochód Futurliner nie tylko pokazał postępy, mieli również informacyjną rolę nauki i techniki stosowane do innych aspektów życia społecznego i tak Pokazali stereofoniczny dźwięk, kuchenek mikrofalowych, telewizja i inne innowacje w czasie. Karawany zatrzymał Postęp dokonany w 1956 roku, wraz z popularyzacją telewizji.

Drugie życie Futurliner był ciekawy: kilka jednostek zostały przekazane do Michigan State Police promowanie bezpieczeństwa na drogach. Inne kościoły ewangelickie były sprzedawane w latach '60. Obecnie istnieją tylko dziewięć jednostek, wysoko cenione -W 2006 roku wypłacono cztery miliony dolarów za Futurliner na aukcji-. Jeden znajduje się w Szwecji.

Harley Earl, Jednym z pierwszych projektantów legendarnej historii motoryzacji, To był jego twórcą. Earl pracował dla General Motors, między 1927 i 1959, a na swoim koncie ma także był ojciec pierwszego Chevrolet Corvette. Jego pierwszym samochodem był Cadillac LaSalle w 1927 roku.

Każdy GM Futurliner mierzona 10 m, o wysokości 3,5 m i szerokości 2,4 m. Ważył 13,000 kg i zamontowany zbiornik paliwa 340 litrów oleju napędowego do napędzania czterocylindrowy silnik z manualną skrzynią biegów, które pozwoliły mu osiągnąć 65 km / h. Od 1953 mechanizmy zmiany przez sześć cylindrów związanego z automatyczną skrzynią biegów.

Adblock
detector