Ddauto Seat 1800

Ddauto Seat 1800

Najbardziej ekskluzywny i pożądany rodzina sportowy wariant 124/1430 w latach 70. został wyprodukowany przez Ddauto. Krótki, ale intensywny przedsięwzięcie przedsiębiorcze, które wciąż pozostaje żywa w pamięci kibiców.

1800 Seat Ddauto

1800 Seat Ddauto

1800 Seat Ddauto

1800 Seat Ddauto


Ojciec nauczył mnie jeździć za kierownicą Seat 124. Były czasy, kiedy można było jeszcze krążyć w Madrycie, kiedy drogi i drogi wewnętrzne Izby były zadowalający dla pojazdów silnikowych i było więcej niż prawdopodobne dostać się przejechać z kimś. Nie jak wiele innych z mojego pokolenia nauczył się zmieniać, aby zatrzymać … i poślizgu. Mając to 124 podróżował również w całej Hiszpanii, a niektóre za granicą i -primero- z tylnego siedzenia i -luego- z miejsca kierowcy, poznałem go jak rodzina też.
W tych wczesnych latach było kilka różnych samochodów oraz wszelkie wiadomości były łatwo rozpoznawalne. 1430 ciotka, z czterema reflektorami kwadratowych i przejęła całość estetyczną przełom. Ale Seat najbardziej uderzające było to, że sobie spódnicę (nie wiem, słowo „spoiler”) Przód i uderzające czarne pasy: Ddauto. Nigdy nie wiedział, skąd pochodzi, ani dlaczego umarł tak szybko, ale wtedy wydawało mi się, najbardziej pożądany model hiszpański flota sportowy charakter i moc exuded. I myślę, że nie był jedynym, który Ddauto wrażeniem chwili.
Wiele tysięcy 124/1430, które zostały złomowane, Ddauto bardzo niewielu następnie smutną drogę. Nie, że model był „bomba”. Oni wpadli w ręce prawdziwych „connaisseurs” ludzie, którzy je kupili, wiedząc, że nabył coś wyjątkowego i ekskluzywnego. dlatego Ddauto mit doszła do naszych dni daleko od bycia zwykłym anegdota. On nie, jednak kariera sportowa (nasz partner Ricardo Muñoz, opowiada dlaczego w tych stronach), ale został zaprojektowany jako doskonałe podstawy do konkursu 1430.

Co ustawić go na strzępy i uczyniło go tak wyjątkowym? Co uzasadnia znaczną sumę 84.000 peset więcej w cenie? Nie byłby czarny spojler zespół ani w czasie, gdy strojenie była jeszcze w wieku niemowlęcym. Ddauto oferowane prawdziwe zrozumienie znacznie więcej niż FU-10 (siedziba 1430/1800). Mieli poprawił wszystkie swoje słabości: Układ kierowniczy, zawieszenie, hamulce i aerodynamiki.
Pod kierunkiem technicznym brytyjskiego inżyniera Norman Abbott Mieli zająć słabości pochodzenia i weterana Fiat sedan (O wzbogacony o najnowszych silników 1800 cc i 1600). Z zamiarem poprawić swoją sportową jazdę. Coś, co niemieckie, francuskie sporządzających brytyjskie lub włoski i wykonane przez ponad dekadę z BMW, Renault, bród lub Fiat, ale to było praktycznie nieznane w przemyśle krajowym.

Jednakże, „Wilk w owczej skórze” nie było tak. Urządzenie testowaliśmy dzisiaj, należące do kolektora Emilio Martínez, zachwyca na pierwszy rzut oka, i że jesteśmy już przyzwyczajeni do spoilery! W swoim czasie, przód-spódnica z blachy, płyty pilśniowe wyraźnie nie przyciąga uwagi, zwłaszcza jeśli towarzyszy często (choć nie sprzedanego Ddauto) spoiler na tylnej kaptur, jak jedzie samochód. Oprócz zespołów i czarne listwy boczne, kratki do dyskretny (nie anagram Seat) i spektakularny szczegół przednim zderzaku połowę, skomponował „wygląd” Sportowy bezkonkurencyjny na naszych drogach.
W kabinie nie różniły się zasadniczo od „fu” z wygodne fotele a normalne deski rozdzielczej (pod warunkiem, ze pewnego dodatkowego zegara) na czarno. Opcja sportowe fotele Recaro już skandalicznie drogie w tym czasie. sportowa kierownica prawie plano jest nieco wysoka, a po jego prawej stronie, podkreśla ogromna konsola z których wyśmiewa Pięć grubych dźwignia zmiany biegów, jest (jak silnik) 1800 Coupe siedziska. Ani elementy mechaniczne nie ma lepszego lub preparat był, z wyjątkiem usuwania specjalnego kolektora wydechowego, który nie był obsługiwany w nowym ciele. Tak więc, Seryjny 118 KM nadal istnieje, ale zmiana stracił wymiana skuteczność grupa koniec 10/43 (Coupe) najdłużej 10/39 (FU). Niemniej jednak, zgodnie z pomiarami czasu, Korzyści i zużycie były lepsze w Ddauto.

Adblock
detector