Samochody na pamiątkę: Renault Fuego

Renault Fuego był lekki brat R18, dzisiaj zaczyna się sport z czyśćca: niezawodny jak współczesnych Renault, jego ciało coupe zawsze zwracał uwagę. Próbowałem go.

Przetestowaliśmy Renault Fuego, sport dla pamięci

Przetestowaliśmy Renault Fuego, sport dla pamięci

Przetestowaliśmy Renault Fuego, sport dla pamięci

Przetestowaliśmy Renault Fuego, sport dla pamięci

w pięćdziesiątych najbardziej hiszpański śnili, w najlepszym razie, z własny samochód. Na szczęście było to zmienia się w latach sześćdziesiątych … powoli, tak. i aw siedemdziesiąt, spełnione w wielu przypadkach podstawowa potrzeba przemieszczenia dla zmotoryzowanych, nieśmiało zaczęliśmy żądać więcej wartości: Rodzice, więcej livability; a młodzi ludzie, bardziej moc. Więc przyjechaliśmy na początku osiemdziesiąt, co pamiętam eksplozję coupe który przyszedł z mocnym zamiarem dać, że dodatkowy sportowy i wyłączności dotyczące salonach, których w niektórych przypadkach uzyskane.

Nie zawsze było to rodzaj modelu, jest oczywista, ale chciałbym twierdzą dzisiaj, że jego popularyzacji, odnosząc się zarówno do dostępności i jego masowej produkcji przyspieszonej w dekadach wspomniane zmiany. Anglia Doszli do nas Triumph TR7; z Włochy, Lancia Beta Coupe i Alfa GTV; z Niemcy, Porsche 924, 944, VW Scirocco, Opel Manta i Ford Capri, między innymi. więc nic dziwnego również francuska odpowiedź, z modelu, który przejmie od Renault 15 i 17 siedemdziesiątych.

urodzony Renault Fuego

Osiemdziesiątych, powiedział, były wspaniałe i zmiany w erze samochodów. Z zaledwie dziesięć lat, Pamiętam wizerunek Renault Fuego związana z pierwszych piosenek Mecano, rozdziałów Mazinguer lub Z-Adidas Tango piłki. I oryginalnie nas Uciekł wygląd niewinnej chęci cały gang, kiedy zobaczył ulicą. Trzydzieści kilka lat później, Linia zaprojektowany przez Roberta Opron, autor między innymi z Citroën SM, Alpine A310 i Renault 25, nadal zachowuje styl płynu, bez fanfar, nazywając zarówno moją uwagę. Potem zobaczył oczyma dziecka w tych miękkich i wiele krzywych powierzchni szkła futurystyczny powietrza. Choć przyznaję, że zawsze za coś krótkie agresywności. Miłe dla wielu i lewo kilka obojętny.

Renault FuegoPodobnie jak ja, to się stało José María Morales, właściciel Renault Fuego GTX dzisiaj staraliśmy. „W mojej rodzinie liczy się tam zawsze była Renault. Mój ojciec miał Ondine, R8 … I oczywiście, jak pan powiedział, kiedy zainteresował się samochodami, 9 lub 10 pierścieni, ogień wydawał nieziemski. Teraz, gdy mam jeden i mówię świadomie, wciąż kocham. Jego komfort jazdy i pozwalają trochę konsumować codziennego użytku jak samochód, a także lubimy rajdy regularności, to samochód, który rozwija się dobrze w nich. “

Wewnątrz Renault Fuego

Po wejściu do środka, zwracam uwagę na słowa José María. Ma przestronności zdolnego do czterech dorosłych, wygodne fotele z riñoneras choć ograniczonego bocznie uchwytem, ​​czysty i schludny desce rozdzielczej, klimatyzację, elektryczne szyby, zdalne otwieranie bagażnika -a Chociaż wymaga otwarcia drzwi kierowcy, aby uruchomić tirador-, przednie i tylne światła przeciwmgielne, itd. W skrócie, kompletne wyposażenie, dużo miejsca i odpowiednie wykończenie.

Po drodze, i jak wskazano przez jego właściciela, można korzystać codziennie Renault Fuego iść do pracy. -asistida- kierunek działa dobrze, zmieniając pięć relacji, bez szybki, jest gładka jazda i zawiesin odzwierciedlać prawidłowo udany kompromis pomiędzy stabilnością i komfortem. Nie śmiałbym jednak przekroczyć go sport „sensu stricto”, ponieważ zmiany dramatycznie penalizuje zbyt długo jednak, że umniejsza żywość gdy chcesz iść szybko. W zamian, Zużycie jest regulowana, około 8 do 11 litrów pożywki.

Wnętrze Renault FuegoRenault Fuego jest tak, drugi idealny do utrzymania w bardzo pułapki na myszy obszary regularność wiecu, jak José María mówi marsz. Moim zdaniem jednak, że brakuje odwagi. Tak, to jest solidna i trochę żarłok, ale dwu-litrowy silnik i 110 KM wychlipać koszty. jego Toczyć wygodne, izolowany akustycznie dobrze i pomógł jego CX z tylko 0,348, może utrzymać wysoką stabilność i dobre rejsy. Na tym polega jego dynamiczne zalety. Mamy do czynienia z coupe z wysoką prędkość maksymalną -Ronda 190 km / h- i bardzo rutero. A jeśli jest to konieczne, to robi dobrze w strefach krętych, wspomagany przez mocniejsze niż sedan, z którymi dzieli pewne komponenty, bufor Renault 18.

Ale przede wszystkim, pod warunkiem stabilności w ścieżkach Renault Fuego zauważalnej stabilizacji, mimo konieczności zrównoważyć nierówny podział wagowy 60/40 procent pomiędzy jej przedniej i tylnej osi. Zgodnie z oczekiwaniami jego charakter podsterowności, ale nie niezgrabny. W rzeczywistości, jego światło tylne jeśli pobrać w pełnej obsłudze zakrętach stać się wyparł. Więcej niż niedoświadczony użytkownik skarżył się w chwili przedwczesnej śmierci … prawdopodobnie ferworze powodu nagłego hamowania lub sam fakt usuwania gazu nagle wyciągnąć pełny.

Ponieważ Renault Fuego coupe jest szlachetny, jeśli wziąć swoją witrynę i radosny rytm. Lubię patrzeć wierzchołek krzywej, czekać na oponach i głębokości bieżnika protestacyjnych bez strachu. I zaniedbane, nie łatwo „stracić koło”. Idąc o ciśnieniu 2,2 na obu osiach, posłuszny bez pytania, rysowanie krzywej i oferując dobre poczucie kontroli. Hamulcowe, z powrotem do tego samego: mimo tylnych bębnów, Hamowanie jest silna, chociaż zły firma ma tendencję do nieznacznie przemieszczone. Ale to prowadzi do odważnych, bo w normalnych warunkach użytkowania, nie będzie żadnych problemów z dobrym asfaltem i nawet mniej. Nie przegap więcej siły hamowania w nowym Renault Fuego; Zespół posiada również się dobrze i nie zawiedzie.

Pożar silnika RenaultTak więc, to coupe, które kiedyś być sprzedawane w stosunkowo konkurencyjnej cenie (Nieco tańsze niż rywali Opel i Ford) i to był znak od rozróżnienia między zamożna klasa średnia nadal wykazują silne zużycie Sparing i niezawodność. Mamy do czynienia z neoklasycznym przydatna nawet dla bieżącego dnia, znajomy, łatwy i wygodny w prowadzeniu, utalentowany i uroczy dzień. Renault Ogień spotkał zalety sedan oraz coupe estetykę, coś jeszcze liście i cenione dziś. Prawdą jest, że nigdy nie był pomyślany jako sport coupe wysokiej wydajności, ale ogólnie rzecz biorąc, jego eleganckie linie, wnętrze przestrzeń, komfort i tourers umiejętności uczyniło go skromnym wannabe „GT” to średnia cena sedan dużych serii ,

Możesz być także zainteresowany:

Samochody na pamiątkę: VW Corrado

Samochody na pamiątkę: Renault 5 Turbo

Samochody na pamiątkę: Peugeot 205 GTi i Rallye