Samochody na pamiątkę: Fiat Uno Turbo (pełny oryginalny test)

Samochody na pamiątkę: Fiat Uno Turbo (pełny oryginalny test)

Jest numerem jeden? Można. W kategorii GTi pewno on podświetlony w latach 80 Fiat Uno Turbo: wyrafinowania technicznego, praktyczność, wydajność … My odtworzenia oryginalnego testu.

Fiat Uno Turbo, sportowy mitycznych 80s

Fiat Uno Turbo, sportowy mitycznych 80s

Fiat Uno Turbo, sportowy mitycznych 80s

Fiat Uno Turbo, sportowy mitycznych 80s

tam dokumenty które są obecnie częścią iz pewnością Historia motoryzacji. I dowód, że przyniesie dzisiejszy Fiat Uno Turbo tj ze swoją sesja zdjęciowa w cenie, to nie tylko dziedzictwo i nasz redakcyjny dzisiaj Motorpress Iberyjski i magazynów motoryzacyjnych AUTOSTRADA, ale ogólnie wyścigowy w Hiszpanii. Dla samochodu, więc on reprezentował w swoim czasie i … przez który pisze, Oczywiście. Więc dziś opuścić bezpośrednio Pełny tekst badaniu pierwotnym opublikowane w marzec 1986. Lubisz go tyle, ile nas.

„Z okazji swojego brazylijskiego prezentacji, było oczywiste pytanie dotyczące Fiat Uno TurboDlaczego powikłaniem turbodoładowaniem i intercoolerem 1300 kiedy 1600 Bialbero już daje ten sam 105 KM? Wszystko to dodaje zarówno wielkość i ciężar byłoby równoważne. A odpowiedź była szczera: powyższe jest prawdą, a nawet 1600 mógł dostać więcej zastrzyk energii. Ale korzystna decyzja została podjęta 1300 turbo właśnie dlatego, że chcieli go za standard na okaziciela technologia Fiat, demonstracja tego, co jest znane w Turynie, mogą i chcą robić.

I to wykazano znacznie lepiej, z pewnością Fiat Uno Turbo wyrafinowania że szczepienie silnik 105 TC. W porównaniu do dyskretnych (nawet zbyt dla niektórych smaków) wygląd, który nie wyróżnia się bardziej niż kółka i tylna klapa jednego kawałka tworzywa sztucznego zawierające dyskretne górne skrzydło, niezwykłe Jeden Turbo jest w mechaniczny a zwłaszcza w silniku. Cztery amortyzatory gazowe i cztery hamulce tarczowe, wentylowane z przodu, nie jest bardzo powszechne, a nie jako silnik tylko 1,3 litra, które niesie ze sobą następujące elementy: jeden wałek głowicy cylindra rozkaz pasa, chłodnica oleju bocznikowa termostatycznego Microplex zaprogramowany elektroniczny czujnik sterowania wtryskiem detonacja, a przede wszystkim, doładowania z turbo chłodzonej wodą obudowy, z intercoolerem i skomplikowanego systemu, aby utrzymać wysoki sprężarka włącza zatrzymanych przez recyrkulację powietrza. Brakuje głowicy cylindrów 4-zaworowy, już nie wie, co jeszcze można prosić.

Fiat Uno Turbo i jego rywale

Jest jeszcze inny ważny aspekt w I.E Fiat Uno Turbo i jest jego cena. Fiat wysiłek w tej dziedzinie były znaczące, aw przypadku importu samochodu, udało się umieścić niemal równi z bardziej lub mniej równoważnych produktów krajowych, a nie mniej niż po prostu tańsze niż pół miliona Peugeot 205 GTI, importować, która wraz z Renault R5 GT Turbo, Jest to jego najbardziej bezpośredni konkurent, specyfikacje i dostawy.

Fiat Uno TurboWarto, przed wejściem do próby samego samochodu, kadrowanie swoją pozycję handlową dobrze, bo wiemy, że na wiele pytań, jakie dla potencjalnego nabywcy wśród szerokiej gamy małych sportowych mamy dzisiaj na rynku. Pomijając cenę wygórowaną Peugeot 205 GTI, w środowisku 160.000 PTA., mamy nie mniej niż 5 samochodów stosunkowo przyswajalny. Od dołu, nowo wyremontowany Ford XR 2, .: 1,215,000 PTA oferowane przez miłą silnika, ale z bardzo długich rozwoju; doskonały układ i zawieszenie pneumatyczne, lekko twarde i suche. Następnie włącza się 1,280,000 PTA., świeżo upieczone Peugeot 205 GTX: Mniej wyposażony w opony i hamulce (ale z kół ze stopu), a wahacz silnik 94 CV, a niektóre doświadczony; w zamian, zamknięte i krótkie, a związek doskonałą stabilność 205, natomiast przednia nie jest taki sam IAG. Niemal wyrównane w obszarze 1,330,000 PTA., Are Citroën Visa GTi i Renault R5 Turbo. Główną atrakcją Citroen oferuje 1,6 cenny silnika wtrysk identyczną z 205 GTI, a odpowiednie koła zębate, opony i hamulce; na negatywny, jednostka 4-drzwiowy sportowy mało pnia dławione przez koła zapasowego i niekorzystnych aerodynamiki.

Nie ulega wątpliwości, że jest to Renault 5 GT Turbo rywal naturalny i logiczny Fiat Uno Turbo na rynku hiszpańskim; nie tylko poprzez oba silniki z turbodoładowaniem, ale dlatego, że ich poziom wydajności i wyposażenia są bardzo bezpośredni porównywalne. 10000 ciężko nawet oddzielić od siebie cenę, a jedna częściowo skompensowany tę różnicę z szyby, jego chronometr i bardziej pełnym oprzyrządowaniem, nie wspominając wtrysku gaźnik zamiast karmienia. Wyjście, krawat wydaje się oczywiste, a po teście będzie ciągła analiza porównawcza, ponieważ wiemy, że to, co czeka na czytelnika, a my nie zawodzi.

Fiat Uno Turbo: w górę

Zaczynamy jak zwykle przez gospodarstwo drogowego i Fiat Uno Turbo tutaj punktami handlowymi. Obuwie identycznie (zarówno Steel Wheels jak opony) do 5 GT, ma zawieszenie śmiemy opisać jak bardzo nieznacznie bardziej komfortowe; ale różnica nie jest tutaj. wydajność zakrętach jest absolutnie normalne dla napędem na przednie koła, z bardzo małym podsterowności oraz z tendencją do nadsterowności, gdy nagle unosi nogę w środku krzywej, która służy do umieszczenia jeśli trochę przeszłość już minęła; W skrócie, logiczne i normalne zachowanie samochodu z jego realizacji mechanicznego i bez niespodzianek. Wszystko to, oczywiście, w obrębie górnych granicach, które mają zastosowanie do kół zespołu i dobrze tłumionych i mało przechyły nadwozia.

Fiat Uno Turbo Silnik Hamulce są doskonałe, ale tu znów znajdziemy przewagę nad 5 GT; Schemat i konstrukcja są podobne, i poczucie, że jeden jest na pewno bardziej spowalnia ze względu na przedmiot stosunku średnic pomiędzy pompą i meloniki, jakości pigułek lub, i to już więcej odsetek, opony One umożliwiają lepszą wentylację, jak widzieliśmy w długim zejściem Haza del Lino do Orgiva, gdzie pedał a ciśnienie utrzymywane w dół, aby rozpocząć zejście, podczas gdy 5 GT, gdy samochód został jeszcze powstrzymując dobrze, i zażądał większego nacisku na pedał w dół i trochę więcej.

Ale gdzie różnica leży to w kierunku, lub dokładniej, z przodu, ale za kierownicą, który ostrzega. Jeden kierunek jest nieznacznie szybszy: Przy równej rotacji kierownica staje się mniej metrów, a dokładnie tej samej proporcji, śmiem powiedzieć, że jest nieco cięższe działania w manewrach i krzywe. Ale tu różnica jest tylko dlatego, że nikt w żadnej z tych pasożytniczych reakcji wywołanych przez moment są w kierunku poprzecznym, a nawet stabilność kierunkowa 5 GT. Uno Turbo napędzany jest dokładnie jak jeden normalny, tylko z większą mocą, ale to nie stanowi żadnego problemu zaczyna się idealnie w linii, dużo gazu jest podana, a raz ostry zakręt, wspierany i daje gaz ma logiczną koło powrót ich kierunku łańcucha, swoich szerokich opon i dużej mocy, ale zawsze stała bez gwałtownych wahań. A w linii prostej, można odrywać rąk od kierownicy i uwolnienia gazu i nagle, bez zmiany adresu.

Ponieważ do sterowania, położenie jazdy doskonale nadaje się do średnich wielkości i względnej odległości między poszczególnymi elementami sterującymi, idealny. Fotelik obejmuje dobrze, choć nie tak bardzo jak 5 GT, a lewa noga może być również obsługiwane. Kontrole pomocnicze mogą być nieco dziwne na początku, dopóki nie ma powietrza. Widoczność jest doskonała we wszystkich sytuacjach i sprzętu oświetleniowego i czyszczenie oprze.

Pod względem komfortu, powiedział, że zawieszenie i fotele są w porządku, wzdłuż linii samochodu sportowego; musi również przeglądu amplitudę tylnymi siedzeniami, aczkolwiek mniej interesujące niż w samochodzie bardziej zaznajomieni podejście. I w tej dziedzinie powinny również wspomnieć wielkogabarytowych bagażnik, choć ponieważ nie został doceniony. Klimatyzacja, jak w każdym jednym, jest doskonałe i można grać z gorącego i zimnego powietrza niezależnie wewnątrz samochodu aż do poziomu ciepła i dystrybucji pożądanym. Poziom hałasu jest bardzo dopuszczalne, i bardziej wyraźne źródło hałasu, naszym zdaniem, są lustra, które mogą być bardziej profilowane, biorąc pod uwagę, że samochód prędkość osiągnięta.

Silnik Fiat Uno Turbo

I niech teraz na mechanice oraz ich praktycznych rezultatów. wydajność silnika jest bez zarzutu: Start pierwszego, zimne i sprawne działanie. Mówiąc o zimno, powiedzmy idąc martwy pozostały z grzejnikami, choć prawdą jest, że mamy przetestowane w styczniu / lutym; a temperatura wody nie osiągnęła 85 stopni (normalny, 80 sprawiedliwe) i olej zwykle zwykle między 70 a 75; tylko na autostradzie idzie bardzo szybko doszedł do dotknąć 90 stopni.

Elastyczność silnika jest bardzo dobra: Mniej niż 2000 obr./min, turbo i zaczyna wysyłać nadciśnienie i poniżej 2500 obr./min i moment obrotowy ma prawie pełny. Jednakże, częściowo dzięki wstrzyknięciu, a częściowo do odpowiedniego wyboru turbo przyjemnego jest szybkość reakcji, prawie porównywalny do tego z wolnossący silnik, nigdy nie trafiając że rzut klasyczny lub wyciągnąć z turbodoładowaniem , Dla sprawnego i szybkiego reakcji przepustnicy, oznacza znaczną przewagę nad swoim rywalem, 5 GT.

odwrotnie, Podczas transmisji w odstaje. Chociaż nie jest zły, kontrola transmisji jest mniejsza niż Renault: trudniej jest czasami mniej dokładne i daje mniejsze zaufanie do zmian; Faktem jest, że 5 GT było idealne, z wyjątkiem gałki, który wygląda jak dzieło szaleńca, a jeden ma lepiej zaprojektowane dźwignię, ale przekierowanie działa gorzej.

Charakterystyka Fiat Uno TurboFiat Uno Turbo: wydajność

I wspólne działanie na osiągi silnika i skrzyni biegów. Jednym z wydarzeń odgrywa zawsze krótsze i bardziej otwartych, zwłaszcza w 1. i 2., powołując się na najwyższej elastyczności swojej zmianie silnika; Zamiast tego, top, gdzie surowy moc się liczy, wzrósł bardziej zamknięty 4 i 5. Mówiąc o władzy, sprawa jest jasna: 5 GT zajmie co najmniej 10 CV Katalog (Między naszymi jednostkami testowymi miał raczej 12 KM). W równej wadze, nie jest to substancja w większych różnic w rozwoju świadczeń i lepsze właściwości aerodynamiczne One, który dominuje odzysków i pociągnąć 2nd prawie równa prędkości i wydajności w czystej przyspieszenia, który jest moc co się liczy.

Potem jest jeszcze jeden aspekt: ​​zużycie wskaźnikiem wydajności silnika. Tutaj One, mimo krótkich rozwoju, tryb impertynencki przeważa, podkreślając Wyższość zastrzyku nad gaźnika. I to wszystko. Jak zwykle użytkowania samochodu i szybkim, ale miłej i ekonomicznej jazdy, Uno Turbo jest wyższy; przepis dla tych, którzy chcą przede wszystkim zmianą zarządzanie i prowadzenie typ pilotującego, 5 GT jest twój samochód. “

W obliczu tego dokumentu możemy tylko powiedzieć dwa słowa: dziękuję, Arturze.

Możesz być także zainteresowany:

Renault 80 Turbo

Citroën Visa GTi

Volkswagen Corrado

Adblock
detector