Samochody na pamiątkę: Renault 11 Turbo 18 Turbo i Turbo 21

Samochody na pamiątkę: Renault 11 Turbo 18 Turbo i Turbo 21

18 i 11 były pierwszymi turbo standardowy Renault bez ścisłej relacji do konkurencji. I 21 był pierwszym 4-cylindrowy silnik … a najlepsze Renault turbo ubiegłego wieku.Samochody na pamiątkę: Renault 11 Turbo 18 Turbo i Turbo 21

wobec samochody serii normalnej produkcji, pomijając Renault 5 Turbo, te trzy graczy Dzisiaj (Renault 11, 18 i 21 Turbo) Były one z pewnością pionierami w Renault. General Motors był pierwszą marką zapuścić się w turbo, we wczesnych latach 60-tych z Oldsmobile Pożar strumieniowy (Wersja Cutlass) i Chevrolet Monza Spyder (Wersja z Corvair). Byli pionierami w Europie BMW, do 2002 w 1973, i Porsche z 930 rok później: Zarówno związanych mniej lub bardziej bezpośrednio z konkurencją. Pierwsza rodzina sedan została wycięta w Europie Saab Turbo 99, w 1978 (Tęsknimy prawo znak?), Z 2-litrowym silnikiem 145 KM. zamiast tego, Renault 18 Turbo rozpoczęła w 1980 roku, z silnikiem 1,6 litra i 110 KM moc. To był bardzo szybki sedan na czasie, ale bliżej niż samochód sportowy normalnego użytkowania.

urodzony Renault 18 Turbo

Renault i zainstalowane w 18 Turbo inny silnik, który został opracowany przez Alpine Turbo silnik 1,6 litra aluminium Cléon wał rozrządu w bloku zaworów, głowicy cylindrowej i równoległych klinowych. Turbosprężarka Garret był który wysłał sprężonego powietrza do chłodnicy, a tym samym do unibody gaźnika. 8,6 do 1 stopnia sprężania oraz maksymalnym ciśnieniu 0,5 bar Dał 110 KM w pierwszej wersji, a 125 KM w drugim z różnic w turbosprężarki i zapłonu.

Pomimo tylnej aleroncito i dużym napisem „Turbo” na bokach, Renault 18 Turbo jest najlepszym Unwrapping na szybkich drogach powolny i nie był niewygodny zawiesiną. Nawet w tak wczesnej wersji z gaźnikiem mogli docenić korzyści z turbodoładowaniem: w Wydajność wyniosła lub przekroczona siedzisko 131 silnika 114 KM 1,9 l, ale spędził nieco mniej. Mechanizm 18 przeniesiono Turbo Turbo Fire pierwszy coupe na świecie w swoim zakresie benzyną turbodoładowaniem i jeden silnik wysokoprężny.

Renault 18 TurboRenault 11 Turbo przybywa

Renault 11 Turbo z ciałem trzydrzwiowego, i pasuje do tego, co „sportowy kompaktowy” zostaje uznana. Jednakże, podczas gdy Renault sprzedawane tylko w Hiszpanii ta wersja 9 Turbo ciało czterodrzwiowy jest również wytwarzany. 11 Turbo silnik był bardzo podobny do 5 GT Turbo przyszedł następny, a jak tu istniały dwie wersje. W przypadku 11 najpierw był 105 KM (1984 i 1986) oraz następnie 115 KM (1986/89). Powodem jest to, że pierwsze silniki miały problemy na detonację i rozwiązany w drugim modelu. W etapie z jednej do drugiej wersji nie zmienia się również korpus i obudowę i tylnych hamulców tarczowych według pierwotnej bębna i zmniejszenie o 10 kg całkowitego ciężaru. Silnik był Cleon (Sierra) i odlewania wałka rozrządu w bloku z turbosprężarką Garret T2 chłodnicy i monocuerpo gaźnika gaźnikiem

Osiągi Renault 11 Turbo były dobre, ale duża różnica, która następnie wprowadź GT Turbo i kompetencje nie miało w przypadku 11 Turbo. Mimo to, było na równi lub powyżej VW Golf GTI 112 KM, Lancia Delta HF 130 KM, Ford Escort XR3 105 KM, ale nie Opel Kadett GSi lub Peugeot 309 GTi. Renault 11 Turbo nie miał miękkie zawieszenie i reakcje były wyważone, ale nie oferują sportowy charakter niektórych modelach (309 i szczególnie Golf). Tak, to koszt prawie połowę w golfa lub Delta.

Renault 11 TurboCzas Renault 21 Turbo

W przypadku wątpliwości można zmieścić 18 i 11, czy odpowiadają one jako sport lub nie, w przypadku Renault 21 było jasne, tak. Który przeprowadził projekt stał się sedan jak pokojowego rodzaju duże ciała GT Turbo i znacznie silniejszy. 21 Turbo się na rynku w 1987 roku z silnikiem czterocylindrowym Douvrin. Silnik ten, w atmosferycznego, z 2 litrów i osiem zaworów, to nic specjalnego, ale przynajmniej mieli wałek rozrządu w głowicy i półkolistej kamery, oprócz bloku aluminium. dodali turbosprężarkę Garret T3 dmuchanie do 0,9 bar, dwa pośrednia, Renix iniekcji elektronicznego i od 8 do 1 kompresji.

Pierwsza wersja Renault 21 Turbo, bez katalizatora 175 KM osiągnął tylko 5200; Moc była w rzeczywistości znacznie wyższa. W 1992 roku przyszła wersja katalizowane Mieszkaliśmy w 162 KM przy 5500 obr./min i stracił część zabawy. To było imponujące jak na jego pchnięcia, chociaż część tego wrażenie było spowodowane opóźnienie w odpowiedzi był nadal duży, większy nawet niż w niektórych poprzednich modeli. W każdym przypadku, gdy przyzwyczailiśmy się do rozważenia opóźnienia i krok na gaz z góry, to nie przeszkadzało dużo.

Renault 21 Turbo Silnik był co wyróżnia się Renault 21 Turbo, ale nie wszystkie. Na dobre podstawy 21, Renault dokonane modyfikacje podwozia, że ​​stał się salon sportowy: dolnej części ciała, inne ustawienia sprężyny, amortyzatory i zmiany ustawienia kół. Z dobre wyczucie i adres hamulce trwała więcej niż zwykle (choć nie tak pożądane) 21 Turbo był jednym z najlepszych również, gdy kierowca nie przyspiesza. Stanowisko kierowcy zostało braku trochę, jak w każdym sporcie Renault w tym czasie. Siedzenia miał kopertę, ale z czymś miękkim wypełnieniem i kierownicy, które nachyleniem tak charakterystyczną marką, która opuszcza górnej i dolnej bliskiej odległości.

W 1989 roku, kiedy zaczął mody łącząc turbodoładowany silnik i wszystkie koła napędowe sedany takie, Renault 21 Turbo Quadra uruchomiona. Gdyby planetarnej centralny mechanizm różnicowy asymetryczne (większej siły na przednią) ze sprzęgłem wiskotycznym, a także ręczny różnicy tylną blokujący (tylko bardzo śliskiej powierzchni). To była najszybsza limuzyna w swojej klasie, dopóki Dotarli do 405 T16, Nie wyraźnie przekroczone w działaniu pomimo jego 196 KM, a Opel Vectra Turbo 4×4, przyspiesza szybciej, ale bardziej stabilny. Oprócz rozważań, które mogą być wykonane jako sport i jako produkt w ogóle, Renault 21 był najlepszy po raz pierwszy Renault turbo.

Możesz być także zainteresowany:

Samochody na pamiątkę: Opel Kadett GSi

Samochody na pamiątkę: Citroën Visa GTi

Samochody na pamiątkę: Volkswagen Corrado

Adblock
detector