Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150

Walka o dominację w segmencie sedanów średniej jest więc zamknięty znaleźć króla, aby wyróżniać się z takiej szlachty nie jest łatwe. Czy Volkswagen Passat w nowej generacji utrzymać pozycję lidera w ostatnich latach?

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150

W tym roku, teraz osiąga Ekwador, oznaczało dla tego segmentu przybycia dwóch gigantów: the Ford Mondeo i Volkswagen Passat. I oba mają innowacyjne silniki benzynowe, jeśli robimy wiele tysięcy kilometrów rocznie, może być opłacalna, nie tylko ekonomicznie, ale również bawić się z nami, gdy z wyrafinowaniem, że turbodiesel, nawet zdalnie, można osiągnąć. Przede wszystkim chcemy, aby wyraźne rozważenie: jeśli w ciągu ostatnich trzech przedstawicieli tych marek można uznać za „synami generalistów” Dzisiaj, jego jakość produkcji, sprzęt i ogólnego funkcjonowania, pozwalają im nie żałować nawet w w niektórych przypadkach byłoby sprzeczne z pojazdów teoretycznie uznawanych „Premium”.

różne wzory

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150W dwóch przybyszów znaleźć ciekawe silniki pod ich czepce. w bród MONDEO Ecoboost 1,5 litr kompresorem bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Jego 160 KM zatwierdzone zostały bardzo krótko, gdy umieściliśmy na naszej hamowni podwoziowej, przekraczając nawet 180. W przypadku Volkswagen, w „downsizing” jest jeszcze bardziej radykalna, obniżenie silnika do 1,4 litrów. Jednak najbardziej interesującą rzeczą w tym silniku jest możliwość automatyczne odłączenie dwóch cylindrach podczas jazdy wzory sprawiają, że wskazane. Komunikatem na desce rozdzielczej, kierowca wie, kiedy silnik wykorzystuje połowa jej cylindrów, dzięki czemu nawet przy odrobinie umiejętności mogą wpływać na ten oszczędny pomysłowość. Tymczasem Mazda zachowuje tradycyjną architekturę, z dwóch litrów i mocy powietrza, tak jak w dawnych czasach.

Ten brak doładowania może się wydawać, że japoński wzór umieszczony w niekorzystnej sytuacji wobec konkurentów, ale raz zdałeś wszystkie trzy naszej hamowni dane są sprzeczne. W rzeczywistości, Mazda 6 skacze drastycznie od 145 KM zatwierdzony obfite 162, podczas Passata tylko siedem mniej niż zaakceptowanej kwoty, stojących w bramach 157 KM. Mondeo, tymczasem wydaje się, że cierpiał błąd montażowy i cieszyć rozdzielnicy innej wersji, a następnie ucieka do stratosfery 188 KM. Pomimo jego znacznego wzrostu wydajności, Silnik Mazda jeśli zauważy swój powietrze do oddychania ze słabszej odpowiedzi przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Moment dane świadczą o tym, ponieważ przy 1500 obr./min powoduje ponad 16 mkg podczas Mondeo osiąga 20 i Passat przelatuje nad wszystkim, przekraczającą 27. Nie oznacza to, że jest nieprzyjemny, z dala od niej, z trzy Japoński jest płynny i akceptuje, że najlepszą wydajność w środowisku jałowym biegu. Gdybyśmy żyli w ostatnim czasie, to będzie interesujące zobaczyć, które z trzech wysokiej szybkości reaguje lepiej, ale dzisiaj to ma drugorzędne znaczenie. Nadal będziesz świadkiem Ford jest najbardziej porywczy, który przychodzi do czerwonej strefy na obrotomierz, następnie Volkswagen i Mazda, zarówno bardzo nawet.

Tłumaczenie odpowiednich wydajności stoper nie jest liniowa, ponieważ pojawia się destabilizujące czynnikiem jest ciężar. Jeśli zasilanie, tym szybciej powinna być Ford. Jednak tak nie jest. I jest to, że w odniesieniu do Mazdy 6, na przykład, prawie 200 kg różnicy i ponad 170, Passat. Wynikiem tego równania wynika, że Volkswagen jest najbardziej dynamiczny z trzech, ściśle przez Mazdę i Forda. W każdym razie, różnice są postrzegane, zwłaszcza podczas wyprzedzania, ponieważ reszta pomiarów są trudne do przeniesienia ruchu na otwartej drodze. I niestety dla Mazdy w tym manewrze okazuje się być mniej jasne.

Porównanie: Ford Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150Współczynnik masy ciała wpływa również inną ważną zużycie rozdziału. I jak mogłoby być inaczej, Mondeo jest najbardziej klimatyzowane, z naszych średnich wielkości konsumpcji niż dwa litry Mazdy, którego silnik jest bardzo surowy, bez „downsizing” lub overfeeding. Nie daleko w tyle, Passat dostaje znakomite postacie wydatków, ale zaskakujące jest to, że środowisko, w którym należy pokazać swoją najlepszą potencjału transportu drogowego, najczęściej działających odłączenie cylindra, prawie jeden litr pozostawił japońskiego modelu. Mondeo, z pewnością wpływa nieco wyższą masę, uzyskać dane, które dziesięć lat temu byłoby genialne, ale czasy i postępem nauki skandaliczne i dziś tak nie jest.

Refinados

tendencje na rynku w ostatnich latach doprowadziły do ​​nasycenia jazdy z silnikami turbodiesel. W tym celu ponownie cieszyć się tym rozmiarze sedany napędzane przez rafinerie benzynowych jest jednoznaczne. Nie ma hałasu lub drgań rodzeństwo poziom wysokoprężnych. nagle, trzy modele o nieco ponad 25.000 euro cena pragniemy Klasy S.

Jeśli nie jesteśmy nałogowy jednośladów, wersje takie jak te są bardziej niż zalecana. W szczególności, Ten Mondeo Titanium olśniewa. Jego obecność nakładania, nie należy zapominać, że zbliża się do 4,9 metrów długości, udane i efektowne estetyczny -has obszar wsparcia rozstaw osi i szersze utwory z trzech z nich czynią ich rolkę w dostojny. To miękkie zawieszenie i wyrównania, Ma superlatyw zdolności kierunkowe. Podczas gdy na początku musi przyzwyczaić się nie zmierzyć się wewnątrz ramię krzywej.

Passat i Mazda 6 oferta bardziej naturalny balans pomiędzy wydajnością i komfortem. Jego dynamiczna jazda jest bardziej intuicyjne i nie zaskakuje kierowcy ekscesy w żadnym z ich reakcji. W każdym z trzech jesteśmy dobrze służył w aktywnego bezpieczeństwa, chociaż Ford skuteczniej hamowania i posiada również pakiety pomocowe elektroniczne już chciał Apollo XI w dniu przyjazdu do księżyca.

władczy

Podróż na każdym z naszych graczy jest naprawdę przyjemność. Przestrzeń wszędzie, bogate wyposażenie i izolacja nienaganna drogowego i środowiska lotniczego. Jego projekt, by podkreślić Mondeo, dla swoich doskonałych foteli i eleganckim otoczeniu. Passat pokazuje prostoliniowy projekt, który odejmuje hidalguía i oparć przednich siedzeń pokazać nadgorliwy w zadaniu masy aquilatar. Mazda, jak Mondeo, zobowiązuje „lekkomyślność” z nie oferuje standardową przeglądarkę i zaoferowania wyposażenie opcjonalne jest krótsza niż jego rywale nie pozostawiając możliwość więcej sprzedawców dostosowanie urządzenia do własnych upodobań ,

Adblock
detector