Porównanie: Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

Porównanie: Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

Na pierwszy rzut oka może mylić się ze swoich wielkich braci, ale zarówno sedan Audi A3 i Mercedes CLA zarówno czerpać z kompaktowym napędem na przednie koła. Zobaczmy, jak van z silnikiem diesla 150 i 170 KM, odpowiednio.

Porównanie: Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

Porównanie: Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

Porównanie: Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

Porównanie: Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

To zabawne, kilka lat temu kompaktowe wersje sedan pochodne nie były bardzo udane w Hiszpanii. Był taki czas w latach 80., że kompaktowe trzy lub pięć drzwi wykonane, że takie organy zostały obniżenie ich obecność na naszych drogach. Jednak nie zawsze, ponieważ generalist marki jeszcze zagrać na nich-nie wszystkie dotarły do ​​Europy, jednak premię i podniesiony. Jesteśmy obecnie na rynku światowym, a także w Azji i Ameryce jeśli się powiedzie, modele jak Mercedes CLA lub sedan Audi A3 są obecnie możliwe. I tak jestem teraz testuje dwa ciała, które lata temu nigdy nie myślał, że przyjdzie istnieć w takich marek jak Mercedes czy Audi, i czeka na trzeci, który pochodzi z ręki i BMW Serii 2.

Należy zauważyć, że ich projektanci zrobili więcej niż umieścić pokrywę bagażnika sztuczne włosy A3 lub klasa A, integrowanie dobrze w swojej konstrukcji. Dostosowanie dojdzie do takiego stopnia, że ​​pierwszy front zajrzeć Koszty odróżnienia ich od większych modeli, szczególnie nudne Audi ma zwyczaj dokonywania niezwykle podobne projekty w różnych segmentach. Początkowo nie jesteś pewien, czy to, co pochodzi od przodu jest CLS lub A5 i kiedy postawić obok kiedy rozwiązać "oszustwo" wideo.

W obu przypadkach mamy do czynienia dobrze prowadzone dwa samochody. Audi sedan używane w platforma MQB z niezależnym tylnym zawieszeniem i 2.0 TDI 150 KM, natomiast zastosowań Mercedes samo niezależny system klasy A 220 CDI z silnikiem 170 KM i zautomatyzowana zmiana, pierwszy silnik sedan poprzeczne i przednie koła w historii marki, coś nadzieja nie przeszkodą w Ciebie, jeśli jesteś fanem Mercedes; Początkowo Potwierdzam, że mój przeszkadza mi, ale raz zrobić test w innym zakresie, do którego ja nie oberwać.

Mercedes CLA 220 CDI sedan vs Audi A3 2,0 TDI

dynamiczny Pierwszy

Dynamicznie oba modele umieścić poprzeczkę bardzo wysoko, ale każdy z jego osobowości. Audi A3 Sedan dobrze robi wszystko. Zapewnia właściwości jezdne, komfort, bezpieczeństwo i sportową, w niektórych przypadkach antagonistyczne koncepcje, ale wie, jak dobrze połączyć. Mówiłem już wielokrotnie równowagi MQB, która jest jak dobry może nawet znudzić każdemu twierdząc wrażeń sportowych, ale zwracam mój kapelusz do ich jakości; ostatni tydzień spróbował Golf Variant z tej samej kombinacji i zapewniam cię, jeśli będę zawiązanymi w żadnym z nich nie wiedział, z wyjątkiem miejsc, powiedzieć, który jest który w swoim zachowaniu. Ten będzie go zobaczyć jako coś bardzo pozytywnego i tam, który nie chce; Moje podsumowanie jest to, że jest to bardzo dobre zachowanie.

Mercedes CLA To idzie w drugą stronę, ale się tym samym. Przynosi więcej osobowości w jego zachowaniu i śmiem twierdzić, że to szybciej rama. Bardzo lubię jak przychodzi zakrętach i opanowanie. To urządzenie CLA przyszedł z opcjonalnym zawieszeniem sportowym. Polecam Ci zapisać 998 euro kosztuje, ponieważ wydajność korzyści przynosi może tylko docenić, jeśli przejdziesz do ataku. Próbowałem ten sam samochód ze standardowym zawieszeniem i czuję się naprawdę dobrze, Nie trzeba iść tak mocno, ponieważ staje się niewygodne. Gdyby to było tylko dla zachowania przebywał z CLA bez wahania, i dlatego powiedziałem, że Audi jest bardzo dobra.

Z silnikami coś podobnego dzieje. Każdy ma swój własny akcent, ale nadejdzie kres bardzo podobny i dopasowanie mocy z wydajności. Są szybkie samochody, najpotężniejszy najlepszych zimno lub na biegu jałowym Audi i Mercedes. Twoja funkcja Stop / Start prawidłowo i umożliwiają bardzo dobry Zużycie w mieście. Przez mechaników nie wiem co się zatrzymać, chociaż największą moc w mercedesie przyciąga mnie, TDI jest bardziej miękki i postępowe, jeśli chodzi o dostarczanie. CLA jest logicznie szybciej i nie wydać więcej, ale różnica w wydajności na ulicy są ledwo zauważalne.

To Audi przyszedł z manualną skrzynią biegów (€ 2,150 więcej kosztów DSG), natomiast Mercedes wybrały podwójnym sprzęgłem automatycznym, ponieważ wersja 220 CDI nie ma obsługi. Wnętrze jest miły w obu. W przednich foteli każdy może zaspokoić swoje gusta, będąc z tyłu, gdzie wszystko zmienia. Audi oferuje nieco bardziej znośny miejsca; Chodzi o to, wysokości i kształtu dachu po stronie niż szerokości i długości geograficznej miejsca. Ponadto, dostęp jest mniej skomplikowana; Jeśli trzeba umieścić fotelik dziecięcy lub samo dziecko, zrobisz łatwiej w Audi. Jednakże, w obu cztery dorosłe osoby mogą podróżować, zawsze pamiętając, że nie wyższy niż 1,80 m wysokości. Nie ma miejsca na jedną piątą, ale dość dziwnie dzieje tutaj węższy niż ich wersjach pięciodrzwiowej, od wysokości obu bocznych sił pasażerów "zbliżyć się" bardziej do środka.

Pojemność bagażnika jest szansą, gdzie spojrzeć, ale przed wyborem tego powodu uwaga usta ładunków tie-NEN, abyście nie zawodzi; dobrze do typu samochodu są jednak próbuje zmieścić się na skrajny przykład, rower, może być więcej niż przyjemności Tetris. Nie przeczę, że są one drogie. Jeśli próbujesz dopasować sprzęt Mercedes zawsze będzie około 3000 euro, i to dużo; w każdym razie zrozumieć, że ich orientacja jest bardziej sportowa niż generalistów potencjalnymi rywalami, koncentruje się trochę więcej do zaoferowania znajomy produkt. Istnieją dobre alternatywy, takie jak Opel Astra i VW Jetta, ale różnica w cenie zwraca je do różnych odbiorców. A jeśli wziąć do wyposażania fakturę można zwiększyć do nieskończoności i poza nią, ale mają niepowtarzalny samochód.

Adblock
detector