Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-T

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-T

Chociaż opracowane w różnych podejść technicznych, Mazda CX-5 i Nissan Qashqai skończyć się bardzo nawet doprowadzić oba doznania i dynamikę. Więcej … Jaka jest prawda? Czytaj dalej

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-T

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-T

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-T

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-T

CX-5 Zawsze wydawało nam dla przyjemności, wyraźna odniesienia w segmencie kompaktowych SUV. Stąd wybrali jako probierz w twarz przybysza Nissan Qashqai który, podobnie jak jego poprzednik, jest on gotowy, aby stać całość sukces sprzedaży.

Te wybrane do przeprowadzenia tej bezkrwawej konfrontacji wersje są wyposażone w SKYACTIV-G, 2,0 silnik 165 KM w przypadku Mazdy i 1,6 DIG-T 163 KM Nissan. Oba oferują bardziej wyrafinowane działanie oleju napędowego, a także są czystsze a ich emisje są zainteresowane.

zatem podniesiony rzeczy, a pod obu wskazanych uprawnień, waga tych dwóch modeli –1426 kg w przypadku Nissan i 1455 w Mazda-, równe korzyści powinny być zauważalne.

Dwa sposoby patrzenia

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-TW rzeczywistości jednak, prezentuje nam nie tak nawet doprowadzić. I to, że kłamstwo, że nasza hamownia Mazda pozostaje nieznacznie poniżej reklamowanej władzy, Nissan, z 187,4 CV, znacznie przekracza. Czy takie genialne jednostki detalicznej …? Ale przed przejściem do osiągów, wyjaśnimy ścieżkę techniczną następuje przez każdego partnera, aby zrozumieć, gdzie i dlaczego rodzą się te różnice w wydajności. W tym sensie zarówno producenci stosują nowoczesne bezpośrednie zastrzyki Mocy w systemie, ale póki Mazda używa większe przemieszczenie i powietrza wlotowego, Nissan zdecyduje się na jeden prawie 400 cm3 mniejszy silnik, ale wzmocnione za pomocą turbo bardzo zwartej i szybka akcja.

W świetle wyników, Nissan prowadzi jego rywal z silnikiem, który posiada doskonałą zdolność do lap up. w ten sposób, przyspiesza szczerze lepiej, biorąc 2 sekundy do Mazdy zarówno miarą 0 do 100 km / h, jak podczas spaceru rozpoczęcia km na stojąco. I dalej jeszcze dowód, czy to, co mówimy o to odzyskanych i wyprzedzania, potrzebują znacznie mniej sekund i metrów. W zamian, Mazda wykorzystuje dokonane, jeśli chodzi o to, co jest, aby zobaczyć, co się i jeszcze zapotrzebowanie na paliwo silnikowe. A oni toczą się rytmów prawnych, CX-5 według naszych pomiarów, jest utworzony z 6,8 l / 100 km, a potrzebne Qashqai 7,5. Różnica ta jest jeszcze bardziej otwarty dla Mazdy, jeśli zdecydujemy się zadowolić akcelerator, ponieważ w sportowej jazdy Nissan przyszedł żądać więcej niż 2,5 litra rywala.

Friends of the road

Porównanie: CX SKYACTIV-5-G 2,0 1,6 vs Nissan Qashqai DIG-TStoi na drodze, potrzebne są kilka kilometrów, aby upewnić Oba modele, ze względu na miękkim zawieszeniu, szukając bardziej spokojnie toczyć sportowe. Jeśli szanujemy te wytyczne i kręciliśmy w tempie szlaków turystycznych wycieczkowych pierwszym poziomie, nasi bohaterowie są wzorowe pod względem komfortu jazdy, które oferują, a także opanowanie i szlachetności reakcji, które sprawiają, że gala.

Te rytmy biegu, oba wibracje i hałas z silnika całkowicie niezauważalny dla pasażerów, zdają się podróżować na chmurze. Co za wstyd, to przyjemne otoczenie podróż jest zakłócany przez hałas w kabinie z toczenia, bardziej słyszalny niż byłoby to pożądane. Prawdą jest również, że przy włączonym radiu, to „mała wada” jest anulowana.

Po wykonaniu, największe różnice, które znajdziemy między CX-5 i Qashqai staną się widoczne tylko wtedy, gdy rytm życia niech toczyć na krętych drogach trasą. I w tym środowisku, czuliśmy się bardziej komfortowo za kierownicą Nissana, który ma bardziej neutralny i skuteczną postawę, że Mazda. Bo chociaż CX-5 jest bardzo progresywny i szlachetne w swoich reakcjach, przedstawia wyraźniejszy tendencję do zgaśnie na stycznej krzywej tym bardziej podnosimy rytm marszu. nawet Hamulce były słabsze w jego zdolność do zatrzymania samochodu, a także mają gorszą odporność na zmęczenie niż Nissan. Pozytywny punkt dla Mazdy znajduje się w jego autonomii, Dzięki doskonałej spożycia już wspomniano, pozwala nam przejść bez tankowania prawie 100 km więcej niż Nissan.

Technologii lub przestrzeni, Ty decydujesz

Jeśli założymy, że zarówno odczucie wizualne użytych materiałów, takich jak ustawienia jakości, a nawet projektowania, zasługują bardzo dobrze w obu modelach, w sekcji estetycznej powinny rozpowszechniać medale. Oraz w wykończeniach wybrany, a jeśli mówimy o placówce, jest Nissan, który korzysta z jego rywal. I to mówi dużo, ponieważ seryjny Mazda ma już niezwykłą hojność. Ale to, że Qashqai jest wspólna i dodaje również liczne elementy technologiczne: 360 Vision Camera Bardzo przydatne, gdy aparcar-, alarm zmiana nieumyślne pasa, tempomat aktywne znaki wskaźnikowe, przeglądarka w Maździe jest Option-, automatyczna skrzynia biegów od świateł mijania / drogowych

Gdybyśmy zamiast mówić o miejscu przeznaczonym dla pasażerów i bagażu, jest CX-5, który zajmuje się wygrać. Nie tylko ona ma bardziej obfite salonem zarówno w szerokości i nogi dla pasażerów tylnych siedzeń, ale jego bagażnik jest również znacznie bardziej zdolny, ponieważ rzeczywiste 530 litrów sześciennych w porównaniu do 455 Qashqai.

Adblock
detector