Toyota C-HR vs Kia Niro, jaki jest najlepszy SUV? A najlepiej hybryda?

Toyota C-HR vs Kia Niro, jaki jest najlepszy SUV? A najlepiej hybryda?

Potrzeba świeżego powietrza w segmencie SUV dzisiaj gwiazdy. A nowa Toyota C-HR i Kia Niro zapewnić. Jak dwie hybrydy, pojedynek był lepszy. Testujemy i zmierzyć.Toyota C-HR vs Kia Niro, jaki jest najlepszy SUV? A najlepiej hybryda?

Z pewnością widzisz tych dniach w kampaniach reklamowych każdym rogu. A na pewno masz zaskoczyła formatów. Tak, ponieważ w segmencie kompaktowy SUV, gdzie Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Ateca Seat i Peugeot 3008 wyścigi podobnych broni dla wiodących kategorię, zarówno Toyota C-HR jako Kia Niro przyjeżdża zagrać na różnych wartościach. Być może poprzez bardziej „tradycyjnych” Toyota RAV4 (choć ma także wersja hybrydowa) i sprzedaży Kia Sportage, obaj producenci mają luksusu ryzykować więcej. Ale to, co naprawdę ważne jest to, że na pewno zaskoczony … a także wiele wspólnego.

Tak, ponieważ zarówno Toyota C-HR jako Kia Niro Mają podobne wymiary. zarówno mierząc dokładnie 4,36 m długości i szerokości około 1,80 m, dwa ważą prawie tyle samo (tylko 10 kg je rozdzielić) Ale tak Toyota ma prawie 2 centymetrów wyższy i tam zacząć widzieć różnice. Nie odczuwają C-WP SUV, wyższy samochód oraz transmitowanie mniej zwartą zmianę obrazu jak robi Kia Niro (w żyle pierwszej Qashqai przez połączenie koncepcji). I tam również dlatego, że w C-HR jest większe zaangażowanie emocjonalne. Widoczne zarówno wygląd zewnętrzny (jego sportowy coupe zwrócić uwagę i dużo) i wewnątrz (wygląd jest bardziej nowoczesny i awangardowy we wszystkich kontroli).

Jest bardziej agresywny i sportowy w estetyczne, ¿Jest to również najlepszy SUV Toyota C-HR Kia Niro? Jak zacząć smucić pomiary w przypadku Dane mówią same za siebie, ale również wyróżnić odpowiedź każdej jeździe pierwszy. Oba są bardzo wygodne amortyzacja i charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania ogólnym, ale w C-HR zakończył się lepiej strojenie podwozia, z większą dynamiką drogowej owoców lepszego i bardziej stabilnego wsparcia zakrętów, a zatem większą zwinność. Wystarczy zwykły hybrydowy układ mechaniczny znany w Toyota Prius (z automatycznym napędem elektronicznym, który zapewnia wysoką wydajność w zamian za nieco powolnej reakcji przepustnicy i rozciąganie daleko zbyt reżimu), odejmuje pewien komfort na pokładzie , W zamian, Niestety do Kia Niro bardzo wygodny samochód, doskonała rodador i kojarzenie automatyczną skrzynią biegów i sprzęgło podwójne znacznie szybsze i piękny … ale to jest jeden punkt za C-HR w podwoziu: to nie jest tak zwinny jak Toyota. Teraz dane.

Kia Niro vs HEV Hybrid Toyota C-HR: Korzyści

A dane są niekwestionowane. Kia Niro Sweeps skuteczności, a to sprawia, że ​​jego wspomniany silnik / zmianę. Z silnikiem benzynowym 1.6 i 105 CV i inny elektryczny 32 kW (CV 44 równoważników) Wydajności całkowite Przeguby 141. Jego automatyczna skrzynia biegów nie powiedział, że jest szybsza, a wniosek jest taki, który prowadzi aż do 1,5 sekundy na C-HR w wydajności, a ponadto również zatrzymać coś lepszego.

Toyota C-HR Toyota C-HR z kolei jest on oparty na Toyota Prius nowa platforma i w tym samym systemie hybrydowym składającym się z silnika spalinowego do 1,8 litra i 92 CV, i dodano do 53 kW z elektrycznym (CV 72 równoważników) i wspomnianego już automatyczną skrzynią biegów. globalny, otrzymano 122 KM, prawie 20 mniej jego rywal … i zdać rachunek wraz z mniejszą zmianę. Tak, w ukształtowaniu jakości doznania korespondencja Toyota mają również niższy dźwięk niż Kia na odniesionych prędkościach, dzięki lepszej izolacji. Victoria tutaj jak Niro.

WYSTĘPY Kia Niro HEV Toyota Hybrid C-HR
ACEL. 0-100 km / h 10,25 s 11,66 s
ACEL. 0-1000 metry 31.91 s 33,37 s
Wyprzedzania 80-120 km / h 7.41 s 8.56 s
Głośność 100 kilometrów na godzinę 69,6 dB 65,7 dB
Głośność 120 kilometrów na godzinę 71,5 dB 69,1 dB
Hamowanie ze 140 km / h 71,0 m 73,3 m
wagi 1,478 kg 1,488 kg

Kia Niro vs HEV hybrydowego Toyota C HR zużycie

Jako hybrydy są z własnego rozwoju, osiągnęła punkt może klucza do Kia Niro i Toyota C-HR: Zużycie. Sekcja gdzie Toyota zawsze była punktem odniesienia dzięki zarys Prius … i, oczywiście, korzyści C-HR dzisiaj. Niech najpierw zapamiętać dane zatwierdzone. Toyota 3,8 l / 100 km zużycie paliwa i oficjalnych 86 g / km emisji CO2, podczas gdy Kia Niro … częścią tego samego 3,8 l / 100 km! Nasze rzeczywiste dane w coś, ale zawsze czuł sobie hybrydy, które są bardziej rygorystyczne niż oleju napędowego lub benzyny samochodów.

Końcowa Różnica jest tylko 0,1 l / 100 km za C-HR, ale Kia może stać się po raz pierwszy bardzo, bardzo blisko Toyota. Oczywiście, istnieją niuanse. Z korzyścią dla C-HR osiągniętego przez jego bardzo niskim zużyciu w mieście, więc więcej miasta, bardziej będzie prześcignąć swojego rywala. Największą moc elektryczna Toyota pozwala skorzystać z napędu zerowej emisji szczególnie ruszania, cięcie prawie 0,5 l / 100 km rzeczywiste wydatki. Jednak bardziej drogowego, Kia Niro będzie wykorzystać w konsumpcji, zniżając rywal o 0,1 litra na 100 km. Różnice w każdym razie nieistotne dla dwa SUV w stanie wydać bardzo, bardzo mało.

ZUŻYCIE Kia Niro HEV Toyota Hybrid C-HR
zużycie miasto 3,93 l / 100 km na 3,44 l / 100 km na
zużycie Highway 4,82 l / 100 km 4,92 l / 100 km
Średnie zużycie paliwa 4,46 l / 100 km na 4,33 l / 100 km na

Kia Niro vs HEV Hybrid Toyota C-HR: przestrzeń

¿Projektu lub funkcjonalność? Będziesz musiał wybrać, ponieważ nie ma wątpliwości, że najbardziej emocjonalny aspekt Toyota C-HR, imponująca SUV kontra bardziej konwencjonalny Kia Niro … ale również bardziej ograniczone w przestrzeni. Tak, bo te tak agresywne i sportowiec formy nadwozia są pokrywane przez Toyotę z jasnego mniejszej szerokości wewnętrznej, a przede wszystkim, niższej wysokości. W zamian centymetr stracił na nogi można uznać opinię (zarówno tutaj pokazać prawidłową przestronności), a nie w stanie uruchomić może dać Zwycięzca: 15 litrów ponad C-HR kontra Niro nie będą czerpać wiele kłopot.

Kia NiroOczywiście, ani Toyota C-HR lub Kia Niro może pochwalić się najbardziej przestronne i szeroko w swoim rodzaju, choć Kia Niro przynosi jego wnętrze do innych modeli jak Ford Kuga segmencie Hyundai Tucson lub Ateca wymiary siedzenia. Te dwa specjalne SUV, jak zaczęliśmy mówiąc, wskazując na inne wartości.

SPACE Kia Niro HEV Toyota Hybrid C-HR
szerokość przód 143 cm 138 cm
Rozstaw kół tylnych 137 cm 132 cm
wysokość z przodu 95-101 cm 90-96 cm
wysokość tył 98 cm 90 cm
na nogi 73 cm 72 cm
tułów 415 litrów 420 litrów

Kia Niro vs HEV Hybrid Toyota C-HR: ostateczna cena

Ostatni akapit … i zawsze najbardziej zaangażowana: cena. Analizując swoje listy, nie ma wątpliwości, można znaleźć Kia Niro tańsze. W rzeczywistości, tańsze prawie 2500 euro. Prawdą jest, i należy również wiedzieć, że mniej wyposażone choć dość poprawne dostarczana z podstawowym wykończeniem pojęcie, które można służyć. Tak, jeśli chodzić i zakończyć jego pół-Drive i porównać go z C-HR aktywny dostęp w cenie widać jeszcze bardziej trwałe.

Nasza ostateczna konkluzja jest więc jasne. Jeśli szukasz innego SUV, można spędzić bardzo mało o wszystkim w mieście, z najwyższej jakości i realizacji bardzo uderzające, C-HR jest teraz twój samochód. Bardziej emocjonalne zakupu. Jeśli w zamian szuka SUV bardzo wydajny, szybciej, przestronniejszy, z ceną więcej treści dostępu i wykończeń i bardziej „standardowych” ostatecznej jakości, Kia Niro to najlepszy wybór. Jest to zakup, w zasadzie, bardziej racjonalne.

Zniżek (styczeń 2017) Kia Niro HEV (między 21.800 a 26.200 euro) Hybrydowa Toyota C-HR (między 24.250 a 28.500 euro)

Możesz być także zainteresowany:

Cały rynek SUV marki do marki

Ford Kuga, Ateca Siedzisko i Kia Sportage, co jest lepsze?

Nissan Juke, Renault Captur i Peugeot 2008, co jest lepsze?

Adblock
detector