Volkswagen Polo 1.0 MPI 75 KM, spróbuj jeden z najtańszych Polo

Najmniejszy silnik Volkswagen 1,0 polo z dwoma wariantami: 60 do 75 KM. Po przetestowaniu drugi naszym wnioskiem jest to, że w przypadku niektórych zastosowań, może być bardzo opłacalne.

Volkswagen Polo 1.0 MPI 75 KM, próbował

Volkswagen Polo 1.0 MPI 75 KM, próbował

Volkswagen Polo 1.0 MPI 75 KM, próbował

Volkswagen Polo 1.0 MPI 75 KM, próbował

Nie będzie quienpiense że w sposób mały samochód Przekroczenie bogato 1,000 kg z waga optarpor jeden motor tylko 75 KM, jak to jest w przypadku tego Volkswagen Polo,Jest coś takiego wyrzucanie pieniędzy przez co oznacza, że ​​wyrzekając ruch zwinnie. Jednak daleki od bycia naprawdę dobrze i jak w wielu innych okolicznościach, równowaga poważnie, bez pasji i uprzedzeń normalnych warunkach użytkowania, przed podjęciem decyzji. Aby to zrobić, chyba, więcej niż jeden kierowca znajdzie, że ostatecznie 75 CV są tak mało a jeśli prawdą jest, że nie będzie odpowiedzią na zawrotnej akceleratora, świadczenie może być zadowalająca.

Volkswagen Polo, silnik od Volkswagena Up!

motor 1,0 Volkswagen Polo jest trzy identyczne cylindry który stosowano w tym samym zakresie, losVolkswagen Up! również w dwie wersje, z 68 i 75 CV. W przypadku pierwszego bieguna jest zastąpiona przez 60 KM, natomiast drugi pozostaje niezmieniony. Różnica pomiędzy tymi dwoma wersjami jest wyłącznie inthe zarządzanie elektroniczny. Jest on odpowiedzialny za najmocniejszego silnika, który jest w stanie rozciągnąć bardziej, aw konsekwencji większą zdolność do skalowania prędkości uzyskać większą moc. Ze swojej strony, maksymalny moment obrotowy jest identyczny w obu wersjach tego 1,0 wielozawór i VVT dla twojego zawory dolotowe: Jest to sposób na poszerzenie obszaru, aby uzyskać bardziej korzystną skrzyżowanie, gdy obciążenie silnika wzrasta zamiast godzić się na kompromis między schematem niskiego i wysokiego reżimu.

VW Polo 1.0 MPI 75 KM TestTen silnik Volkswagen Polo zwięźle w zakresie zidentyfikowano jako 1,0, bez nazwiska, to jest rzeczywiście MPI, jak wynika to wygrawerowany na obudowie filtra powietrza. Oznacza to, że silnik Wtrysk wielopunktowy, czyli wielopunktowy wtrysk silnik który sam w sobie może wydawać się mało istotne dopiero niedawno to wyjątkowe jest to, że nie było silnik, w którym wtrysk powinny być rozwijane w linii admisión- ale kontrast w zakresie Volkswagen ponieważ jest to jedyny silnik w swoim rodzaju, który wciąż żyje w nim. Zasada jest taka, że ​​dzisiaj, podobnie jak wielu innych producentów, jest bezpośredni wtrysk paliwa, czyli jest w komorze spalania. Jest to formuła, która pozwala zoptymalizować każdą kroplę paliwa oraz, że od wielu lat, należy Diesel. ale to 1,0 Jest również dość wyjątkowy, ponieważ nie podawanie z nadmierną prędkością przez turbo. Oba argumenty -Więcej kilka innych, które przyczyniają się do jego zaawansowania, do tego stopnia, co czyni je bardzo distintos- sami są w 1.0 TSI ostatniej partii. Jeden z nich, 95 CV, współistnieje także w Volkswagen Polo z tego 1,0 MPI, natomiast wersja 115 KM jest stosowany na razie wyłącznie w Volkswagen Golf.

1,0 Volkswagen Polo różni się od nosi Up! o identycznej mocy w warunkach użytkowania, w których Konto, na przykład, z systemem Start / Stop. Ten system wyłącza silnik, aby zatrzymać ruch samochodu i uruchamia się automatycznie, co jest bardzo cenne w prowadzeniu lub korków miejskich, a także sprawia, że ​​bardzo precyzyjnie, kiedy dotyka i delikatnie.

Drugą różnicą jest to niepotwierdzone: gdy samochód musi być uruchomiony z kluczem, w odróżnieniu od tego, co dzieje się w Up!, w Volkswagen Polo konieczne jest, aby wcisnąć sprzęgło.

1.0 Test VW polo MPIVolkswagen Polo, zmiana do użytku

Sposób pchanie zarówno jest podobna, z dobrej okolicy skoncentrowane między 2.750 a 5.500 obrotów, mimo że jest całkiem możliwe, a nawet pożądane, chcemy, aby większość z silnikiem, trwać praktycznie jego reżimu wtrysku cięcie: to wyniosło 6.500 obr./min i maksymalnej mocy dostarczany jest praktycznie zbiega się z nim.

Bon appetit przyczynia się do zmiany, ale tylko pięć-biegowa jest szybkie, dokładne i wystarczająco gładka. jak Zmiany są dobrze dostosowane do możliwości tego silnika, z piątej 29,4 km / h na 1000 km -the prędkość maksymalna osiągana jest przy 5900 rpm- i bez dużych skoków między biegów wystąpić: najbardziej dostrzegalny bez za dużo, to między drugim i trzecim. Zatem zmiana ta instrukcja jest kluczem do uzyskania dobrych osiągów silnika ze zdziwieniem, że nie robią nic hałaśliwy do tej wersji Volkswagen Polo: to nie jest ani mniej, ani więcej niż reprezentujących średnią narzędzia z silnikami benzynowymi mniej niż 110 KM.

Volkswagen Polo, na więcej niż tylko miastem

Oczywiście, ich Korzyści są bardzo skromne. Przynajmniej jest ocena to zasługuje przyspieszenia w zakresie od 0 do 1,000 m powyżej 37 sekund: 37,4 s, dokładnie. Jest ona jednym z narzędzi, które są sprzedawane, najwolniejszą rejestracji; chociaż trudno uwierzyć, dane na podstawie doznań. Tak, bo to Volkswagen Polo porusza sprawnie pokonać ruch, nawet ekspresowych. Prawdą jest więc, istotne jest, aby przynieść silnik z systemem dziennym, nawet dokonywania zmian obsłudze i nawet nadużywanie czwarty bieg, ale efekt jest wart.

I z tych wydarzeń, Volkswagen Polo 1.0 75 KM nawet Dopuszcza się odzyskać prawie podobny do dużo mocniejszych samochodów gdzie wydaje się być bardziej skoncentrowane na wspieraniu zużycia zmiana. Przykłady? Ponieważ nie jest mniejsza różnica w oczekiwany, mniej niż sekundę, między tym, co to ma na celu przyspieszenie od 80 do 120 km / h, jeśli nie zmieni i pozostanie skręcić czwarty lub piąty wśród tego Volkswagen Polo i co Mazda2 1,5 Skyactiv-G 90. Również inne silniejsze jako Clio 0,9 TCe 90 KM eco² S / S lub Hyundai i20 1.2 MPI 85 KM odległość nie wydaje się niższa niż oczekiwano.

Ta zmiana zatem pomóc Volkswagen Polo być bardziej dynamiczny, niż pierwotnie zakładano, ale to, co jest problemem dla konsumenta? Odpowiedź brzmi: nie. Wszakże wydatki 5,62 l / 100 km drogi i 6,68 w mieście, Zawsze według naszych testów, to jest bardzo rozsądne, nie będąc niczym wyjątkowym.

tak to Volkswagen Polo 1,0 MPI Jest to doskonała maszyna dla miasta, w którym jest on przyjemny w prowadzeniu, zarządzaniu i bardzo wygodne; i jego bezpośrednie peryferia. Jednakże, jak już zostało powiedziane, to może dobrze iść dalej, bo można poruszać się po drogach szybkiego ruchu z dróg na konwencjonalne i przeprowadzić wyprzedzania powolnych pojazdów, takich jak samochody ciężarowe. Lepiej, a jeśli używana jest zmiana, ale jako prawdziwe, jak to jest, gdy najbardziej jasno pokazuje swoje ograniczenia. Będzie logicznie bardziej jeśli załadować ich szanse zdobycz z przestronne wnętrze przestrzeń dla czterech dorosłych osób, z tylnych siedzeń najlepszej kategorii, a bagażnik o pojemności w środku swojej klasie.

W zachowaniu nie różni się od innych, jak to Volkswagen Polo Jest to wygodne, a jednocześnie stabilny, z zachowania w jakiejkolwiek krzywej, który czuje się o wiele lepsze niż to, co jest w stanie dać z silnika. Uważamy jednak, że w przypadku tego urządzenia, wyposażone w Nexen koła nblue, że zachowanie, zwłaszcza jeśli szybko degraduje ziemia jest mokra ponieważ oni również szybko tracą przyczepność. Suche, jednak usterka nie umieścić. Wykazanie tego jest jak jego bardziej niż właściwa zdolność hamowania w tych warunkach.

VW Polo 1.0 MPI 75 KMVolkswagen Polo, oszczędność jest sukcesem

Silnik 1.0 75 KM Volkswagen Polo Może ona zostać połączona z Volkswagen Polo trzech wersjach: A-Polo jedynym wersji wersja 1.0 60 KM i wiąże Advance. Ten ostatni jest bardziej standardowe wyposażenie i które są bardziej dostępne opcje. I zapewnia szeregowych, oprócz klimatyzacja, udoskonalenia i dodatkowe lampki do czytania dla pasażerów tylnych, lustra w łazience w osłonach przeciwsłonecznych światłem, regulowaną wysokością lub skórzaną kierownicę i gałkę zmiany, tyle opcjonalnego wyposażenia przednich foteli ,

Jednak chyba Najbardziej zalecane jest trzy, w wielu przypadkach, Volkswagen Polo, specjalna wersja za 120 euro więcej niż standardowe elementy Edition felgi aluminiowe 15”, radio CD z ekranem dotykowym 6,5" lub Bluetooth, kierownicę skórzaną oraz wielofunkcyjny komputer pokładowy. Dodatkowo może być wzbogacony o klimatyzację (645 euro), pakiet zawiera czujnik deszczu i światła (140), sterowanie prędkością przelotową (380), kurtyny powietrzne (725) lub (735 przeglądarkę) , Nie są liczne elementy funkcjonalne jak te dostępne w Advance, ani jego zespół seria tak bogaty; ale prawie 1400 euro stanowi mniej Cena katalogowa: A-Polak w trzydrzwiowej wersji reprezentuje 13,990 euro; pięć, 560 więcej, podobnie jak reszta Volkswagen Polo.

Możesz być także zainteresowany

Mazda 2 1.5 Skyactiv-G 90 na Volkswagen Polo 1,2 TSI 90

Badanie Volkswagen Polo 1,2 TSI 110 BMT, użyteczność technologiczną

Test Volkswagen Polo 1.4 TDI 75 KM

Adblock
detector