SUV Porównanie: Kodiaq Skoda, VW Tiguan i Kia Sorento, co jest lepsze?

SUV Porównanie: Kodiaq Skoda, VW Tiguan i Kia Sorento, co jest lepsze?

VW Tiguan ma zawsze odniesienie między środkami SUV. Dziś przybycie Skoda Kodiaq może wiązać się z największego wroga w domu ... nie zapominając o dobrej Kia Sorento. Co wygrywa?

Skoda Kodiaq 2,0 TDI vs VW Tiguan 2,0 TDI vs 2,2 CRDI Kia Sorento

Skoda Kodiaq 2,0 TDI vs VW Tiguan 2,0 TDI vs 2,2 CRDI Kia Sorento

Skoda Kodiaq 2,0 TDI vs VW Tiguan 2,0 TDI vs 2,2 CRDI Kia Sorento

Skoda Kodiaq 2,0 TDI vs VW Tiguan 2,0 TDI vs 2,2 CRDI Kia Sorento

W końcu możemy zacząć porównać z rywalami, którzy będą niewątpliwie jedną z największych gwiazd na rynku od 2017 roku: Skoda Kodiaq. Wiele spodziewano przez duże SUV Skoda wzmocnionego od Grupa Volkswagen platforma MQB. Poszliśmy do niego, tak i my pojechaliśmy powodując nas wielkie wrażenie. Ale wciąż brakowało mu walkę w asfalcie i metro na rękę, jak również, w porównaniu do dużych kategorii SUV. I to już dzisiaj.

Dla tego pierwszego specjalnego pakietu, mamy Kodiaq Skoda 2,0 TDI 190 KM, ze zmianami DSG podwójnego sprzęgła 7 prędkość i AWD VW już konsolidowane we wszystkich nowych samochodach. Jego pierwszy przeciwnik, a zatem nie może być inny niż ten, dla wielu latach została podjęta jako segmentu odniesienia, Volkswagen Tiguan, który ma również ten sam zespół mechaniczny: 2.0 TDI 190 KM DSG i 4MOTION. Co jest teraz w grę wchodzą tu jest, będzie Kodiaq przygotowani do zmierzenia rywal tak znacznie lepszy, szczególnie w cenie? I przewagę komparatywną umieścić niezwykły trzeci członkowskie: Kia Sorento. przyćmione komercyjnie przez mniejszą Sportage, aby spełnić te Kodiaq i Tiguan mógł tylko umieścić w przedniej części silnika Sorento 2.2 CRDi 200 KM, napęd na wszystkie koła a także, automatyczna skrzynia biegów, 6-biegowa tym razem. To naprawdę są niedźwiedzie w kategorii ... nie gdzie Skoda została w oparciu o nazwę Kodiaq.

Więc idzie Kia Sorento

Ponieważ szczególnie biorąc pod uwagę, że klient kupuje zazwyczaj bardziej o cenie niż długość zewnętrznego, w tym Kia Sorento największym Jest to dodatkowo uzasadnione: każda z tych trzech jest dostępny w różnych wykończeniach poniżej 40.000 euro, nawet gigant Kia Sorento (4.78 metrów i maksymalnie 7 miejsc) Nawet tańsze niż VW Tiguan (4,49 metrów i 5 siedzeń -dla 7 Teraz przychodzi nowe i droższe Tiguan Allspace-) oraz Skoda linia Kodiaq (4,70 metrów i maksymalnie 7 siedzeń zbyt). Jednak jest to również prawdą, że w ciągu 5-osobowa, Kia nie oferuje więcej miejsca na nogi niż Tiguan lub, szczególnie, szeroki Kodiaq, która jest solidna i ma 7 lat gwarancji, ale ma niższą ekspresję jakości: wielkie fotele oferują niewielkie wsparcie, sterowanie głosowe i multimedialne i system kina domowego jest wyraźnie gorsza, a nie oferuje bezpłatny Android Auto i jabłko carplay. Aby podać tylko kilka przykładów.

Kia Sorento zawieszenie przoduje również w standardowych warunkach dla jego większego zaangażowania w kierunku komfortu ... ale także jego największą słabością. Z oponami 19-calowymi, to Sorento nie tylko odpowiedzieć tak dobrze z nieprawidłowościami, przez czuć zaskakująco suche i mniej chłonne. Adres brakuje również dokładną precyzją, podczas gdy silne wsparcie optymalny moment obrotowy podzielony na celu poprawę zdolności motorycznych przychodzi trochę późno. Więc Sorento jest bardziej zrelaksowany kierowca lepiej dostosować, ponieważ jego Ostateczna regulacja jest nieco mniej skuteczny niż ich rywale.

Kia SorentoSilnik turbodiesel Kia Sorento 2.2 CRDi rozbrzmiewa daleko do przodu, podczas gdy jego zmiany 6-automatyczny również nie znany jest najszybszy, lub za pomocą kickdown dokładnie usunąć wszystkie swoje siły. Wniosek jest taki, że ostatecznie jego 10 KM więcej (200 Łączna CV) nie są wystarczające do wykonywania swoich dwóch rywali mieć prawie 200 kg całkowita ponad Tiguan lub Kodiaq, Owocem ich większym rozmiarze. Odległości wzrasta nawet więcej, jeśli spojrzeć na hamulcach, gdzie oczywiście wyższa waga jest zbyt handicap, a także konsumpcji (9,5 l / 100 km). Jego wielką zaletą jest cena nie może być zatem na tyle.

Więc idzie Skoda Kodiaq

Obróć, aby wprowadzić nowy Skoda Kodiaq, gdzie Absurdem byłoby napisać, że dostaliśmy ostatni kompaktowy SUV. Ze względu na przestrzeń i za wszystko, co przynosi, mówimy o ogromny SUV. Jeśli początkowo wszystko pomyślał Kodiaq nie byłoby naprawdę bardziej niż Tiguan długo (i jak dobrze byłoby już), faktycznie widzimy dzisiaj, że jest znacznie więcej. Jeden po drugim spełnia wszystkie wymagania oczekiwane dzisiaj w SUV: Przestrzeń rodzina, wszechstronność, wydajność mechaniczną, zwinność...

Po pierwsze mówimy o jego ogromnej przestrzeni. Chociaż długość jest krótsza niż Audi A4 Avant jest ... nawet szerszy wewnątrz Audi Q7 lub ostatni Bentley Bentayga. Zaskakujące. Tylne siedzenia można przesuwać wzdłużnie również nie mniej niż 18 cm, a nawet posuwa się naprzód wiersz, aby wygrać (dalszego) bagażnik, będziesz miał dużo miejsca na nogi. Nawet jak seria Sorento, tutaj Mogą zdecydować się na 7 osób, składając kolejne dwa fotele w trzecim rzędzie.

z 650-2065 litrów pojemności Pień, Kodiaq jest poziom Audi Q7 o 35 cm dłuższy! I kilkaset litrów nad VW Tiguan 21 cm krótszy w tym przypadku. Aby zorientować. Skoda postęp w ogóle ma również swój własny rozdział w swoim nowym systemie infotainment. Ekran, łączność, interfejs ... wszystko jest skuteczny, łatwy i intuicyjny.

Skoda Kodiaqmożemy rozpocząć 2,0 litrowy napędowy Skoda Kodiaq i warczy. Jako Tiguan zmniejszenie emisji NOX poprzez system wtrysku mocznika AdBlue (Sorento stosuje się filtr cząstek stałych), i tak jak Volkswagena jest tylko mechaniczne wersja z automatycznym 7 DSG. Ta zmiana tak czuje się nieco nerwowe i przyspieszone w Kodiaq, w tym drogi i wyborze sposobu użytkowania komfortu, więc nie dostać się do czuć się tak komfortowo, jak może być za dobrą ogólną wydajność innych komponentów.

Ogólnie rzecz biorąc, Skoda Kodiaq czuje wielki samochód, komfort (tutaj) zawieszenia do poziomu pojazdów wyposażonych w zawieszenie pneumatyczne. Nawet w trybie sportowym nie jest niewygodne SUV, albo zbyt suche. Tak, ponieważ jej większy rozstaw osi i większy ogólny rozmiar, Zwinność na zakrętach nie ma VW Tiguan, z nieco mniej bezpośredniego zarządzania, a tym samym szybsze podsterowności bardziej pochylonej ciała. Nic martwić, ponieważ jest bardzo pewny jak i reakcje ... Plus kosztują do 3500 euro mniej niż Tiguan.

Więc idzie Volkswagen Tiguan

Pytanie zatem następująco jest to warte dodatkowych kosztów, ponieważ najmniejszy Volkswagen Tiguan? Dobre pytanie ... przynajmniej dopóki większa Tiguan Allspace już przedstawione i które będą sprzedawane od września. Być może dzieje się dalszej analizy i porównania należy stwierdzić, że dodatkowy koszt VW w niektórych przypadkach pozostawia wiele do wyjaśnienia.

wcześniej VW Tiguan był zawsze najszerszy wśród środków SUV. I to wciąż niezwykłe biorąc pod uwagę, że jej na nogi nie jest mniejszy niż giganta Kia Sorento. Ale to, co jest bardziej Kodiaq i ma większy bagażnik, jak również tutaj, jeśli Sorento. Nawet jeśli ruch całkowicie do przodu przesuwając tylną ławkę nie osiąga pojemność bagażnika Skoda i Kia.

Volkswagen TiguanJeśli prawdą jest również, że Tiguan 2.0 TDI Volkswgan oferuje ekskluzywne szczegóły najwyższej jakości. Jak cyfrowe oprzyrządowanie i informacji HUD prognozowanych na przedniej szybie, na przykład. A ponieważ Kodiaq waży więcej niż Tiguan (33 kg, które nie jest dużo za rozmiarze) VW nieznacznie poprawia wydajność jego 190 KM i automatyczną skrzynią biegów.

Również zachowanie należy uznać, że Tiguan jest jeszcze lepszy niż przeciętny SUV (Chociaż nieco mniejsze wymiary, Ateca Siedzisko jest również doskonałym przeciwnikiem) I obejmuje adaptacyjne ustawienia zawieszenia (nieco ponad 1000 euro), aby oferować komfort i dynamikę. Bardziej zwinny, mniejszą skłonność do podsterowności i szybszego sterowania, VW Tiguan tak spędza mniej więcej jak Skoda Kodiaq (7,5 l / 100 Tiguan o 7,7 l / 100 km Kodiaq), tak że ostatecznie nie znacznie lepiej samochód dynamicznie ... a jeśli coś mniejszego.

Konkluzje porównawcza

Skoda 2.0 TDI 4x4 Kodiaq

Jest to duży SUV. Ogromna przestrzeń, niezwykle wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa oraz wiele praktycznych informacji, skończyć dając zwycięstwo wyraźnie Skoda Kodiaq. Tak, ponieważ oprócz ich ceny są bardzo konkurencyjne: najniższa.

VW Tiguan 2.0 TDI 4Motion

Tiguan zawsze była i pozostaje doskonałym SUV. Bardziej zwinny niż jego dwóch rywali, bardzo bezpieczne drogi i wysokiej jakości ... postrzegane karze ci tylko jedno: jego wysoką cenę z mniejszym rozmiarze.

Kia Sorento 2.2 CRDi 4WD

Ma znacznie większy niż rozmiar Tiguan, a coś innego, że Kodiaq i jest lepiej wyposażona standardowo. Dla tych, którzy lubią komfortowy samochód bez drogi i spokojny tempo, jest to dobry produkt. Jednak dynamicznie to wyraźnie gorzej niż ich rywale, suche zawieszenia, mniej precyzyjny układ kierowniczy i hamulce słabsze.

ZAKRES I CENY SKODA KODIAQ

ZAKRES I CENY VW Tiguan

ZAKRES I CENY Kia Sorento

Możesz być także zainteresowany:

Wszystko SUV, który wejdzie w 2017 roku, marka marki

SUV zużywają mniej, w zależności od testów

Rewolucja SUV: nowe formaty, które pochodzą

Adblock
detector