Seat Ateca vs VW Tiguan: SUV pojedynek pomiędzy modą

Seat Ateca vs VW Tiguan: SUV pojedynek pomiędzy modą

Wreszcie! Seat ma już swoje SUV, z Ateca. A konkurencja nie będzie łatwe. Do wartości, a mamy do czynienia z odnowiony odniesienia, nowy VW Tiguan. Co jest lepsze?

SUV Pojedynek: Seat Ateca przeciwko Volkswagen Tiguan

SUV Pojedynek: Seat Ateca przeciwko Volkswagen Tiguan

SUV Pojedynek: Seat Ateca przeciwko Volkswagen Tiguan

SUV Pojedynek: Seat Ateca przeciwko Volkswagen Tiguan

Znasz ładna wieś 2000 mieszkańców w prowincji Saragossa zwanego Ateca? Mamy już odwiedził, i nie bez uroku. Kościół XIII wieku, wspaniały plac z budynku o wielkiej wartości architektonicznej, który obsługuje ratusz i rzekę JALON, która przepływa przez wieś nawijania. również Zapytaliśmy mieszkańców, co myślą o ich nowym sąsiadem kole, Seat Ateca, ale porozmawiamy później. burmistrz zapewne już wiedzą doskonale, że Można rzutować imię swoich ludzi na ziemi dookoła świata Dzięki ledes wstawionych w lustrach pierwszego SUV Seat. Ale porównawcza pojedynek Ateca teraz mamy do czynienia po raz pierwszy, wyłącznie, nie czekając na nas, ale w Barcelonie. Kilka dni temu mogliśmy zmierzyć się z liderem w sprzedaży, Nissan Qashqai, obecnie grający w przedniej części benchmarku klasy SUV: VW Tiguan, który również debiuty nowej generacji.

Seat Ateca vs VW Tiguan: bliźniacze dusze

Więc zaczęliśmy nasz pojedynek porównawczą ulicami Barcelony. Kluczowym pytaniem było: Jesteś Ateca Seat prawdziwy rywalką sprzedaży podobnie jak jego brat platformy, Volkswagen Tiguan? Wizualnie podkreśla solidność obu. W tym, kończąc Volkswagen daje poważny wygląd przypominający Touarega. Ze swojej strony, Seat Ma pod kątem projektowania, że ​​będziemy musieli się przyzwyczaić.

Ocenić swój samochód za darmoPrzez otwarcie drzwi i bagażnik, największa różnica między tymi dwoma modelami widać szybko: przestrzeń z tyłu. Volkswagen Tiguan, z 4.49 m długie i cienkie urządzenia, oferuje więcej niż dopuszczalne nogi, który może być rozszerzony o 18 cm na tylnego rzędu siedzeń jest przesuwane. To różni się w tym samym zakresie wielkości tułów, dzieje od 520 do 615 litrów i osiąga maksymalną objętość 1655 litrów w siedzeniach składanych. Tymczasem bagażnika Seat Ateca, 12 centymetrów długości, mniejszej Propozycje w zakresie od 510 litrów (485 w wersji z napędem na wszystkie koła) do 1604 (1579 jeśli wersja 4×4). Jednak wnętrze siedziska jest bardzo ostrożny i to nic wąskie. Nawet ci, którzy są wyższe niż 1,90 m będą wygodne w swoich tylnych siedzeń.

Seat VW Tiguan vs AtecaSeat Ateca, więcej zabawy

Odporność skorygowanych sportowe fotele Ateca Seat To ze względu na styl jazdy. istota 100 kg lżejsze i 6 centymetrów niższe Volkswagen Tiguan, Ateca bronił bardzo dobrze w narożnikach, Odpowiedź kierowniczy jest bardziej bezpośredni podsterowności i czyni je znacznie później niż Tiguan. Pomimo opcją wyposażyć opony 19-calowe są fair- chociaż Madden licznych wybojach, że jesteśmy, ale twarze bez nadmiernego wstrząsając. Volkswagen Tiguan za nim rozwija się w bardziej wygodny sposób dzięki jego zawieszenia, śledzenie krzywych z wielkim rozmachem i w trybie Sport, natomiast adaptacyjnego zawieszenia … chociaż w mniejszym stopniu interwencji.

Jak pierwotnie przednie koła samochodu, Ateca Seat używa silniki czterocylindrowe nawet do 190 KM, wśród których można spodziewać się 2.0 TDI 150 KM czy oskarżonego. Silniki wysokoprężne z maksymalnym momentem obrotowym 34,6 mkg, imponuje w dwóch samochodach testowych, dwa koła napędowe, bardzo sprawne funkcjonowanie. Uwaga dotycząca 4×4: Chodzi o urządzenia sprzęgającego wielotarczowe sterowany elektronicznie, Haldex bardzo skuteczny 5. generacji.

Seat miał absolutną wolność do włączenia do swojego nowego SUV Ateca pojętych technologii Grupy Volkswagen. Jednakże, Niektóre dodatki nie są dostępne tutaj, takich jak system HUD (dane rzutowania w szybie) w pełni cyfrowe oprzyrządowanie lub zawieszenie adaptacyjne, które mogłyby zrazić hiszpańskiego ten nowy samochód Volkswagen Tiguan.

VW Tiguan i Seat AtecaZaletą braku tych elementów, nie dokładnie tanie, jest osiągnięcie bardziej konkurencyjne ceny niż w Ateca Seat z 19.900 euro wersja 1.0 TSI 115 KM, również czyni go pierwszym SUV w swoim rodzaju mają silnik 3-cylindrowy. Oznacza to, że kosztuje mniej więcej taka sama jak Kia Sportage i Nissan Qashqai. Volkswagen Tiguan, jednak część z 25,975 euro (Wersja Top Dostęp 1.4 TSI 125 KM), a jeśli porównać ceny stosowane wyposażony w ten sam silnik 1.4 TSI 150 KM zarówno oferta, to do 2,825 euro droższe niż Tiguan Ateca. Tak, wersje i górny koniec, najdroższe Tiguan -190 KM 2.0 TDI z DSG i napęd na wszystkie koła jest oferowany Highline- dokończyć cenie niższej niż górna Xcellence Ateca Seat, z podobnego sprzętu, który obecnie wynosi 44.000 euro.

Ateca Seat Jest teraz w segmencie model poszukujących siebie i sportowy SUV. I to działa. Chociaż Ateca chwila można zobaczyć tylko w klasach lub w sklepie internetowym do września rozpocznie dostarczanie pierwszych jednostek, i istnieje ponad 5000 rezerwatów SUV nawet w Niemczech. Nie wiemy, czy sąsiedzi Ateca zostały już umieszczone zamówienie … mimo że obiecano kiedy nawiedził lud swój.

Ateca konkluzja Seat pojedynek vs VW Tiguan

Krótko mówiąc, możemy stwierdzić, że Ateca różnice fotelu z Volkswagen Tiguan si uczynić właśnie w ich mocne: Jest Najmniejszy wymiar zewnętrzny, ale bardzo przestronne wnętrze, tańsze i dużo więcej gibki czyniąc go więcej zabawy. I ma mocną celu proszę wszystkich klientów. Ateca Seat, wyraźnie, Będzie hit silny i mieć dobry odbiór, ale trzeba też walczyć modeli jak CX-5, Qashqai i Hyundai Tucson, znacznie mocniej do ich ceny, a także bardzo dobry SUV.

Możesz być także zainteresowany:

Ateca Seat, Skoda i VW Tiguan Kodiaq, bliźniaki Trzy SUV?

Przetestowaliśmy najmocniejszy Seat Ateca

Ateca Seat "mini"Ibiza będzie SUV

Adblock
detector