Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vs

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vs

Wysokie ceny nie może uczynić ich minimalne wydatki opłacalne, ale czasami nie wszystko jest równaniem. Honda Jazz oraz Toyota Yaris Hybrid przejęcie przez znacznie więcej niż tych, którzy oszczędności praktycznie żyć w swoich samochodach w ścisłym tego miasta.

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vs mięsa miasta

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vs mięsa miasta

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vs mięsa miasta

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vs mięsa miasta

Jazz Honda i Toyota Yaris hybrydowe dodaje się, o ile zasilanie elektryczne silnika spalinowego. Ale i ich silników benzynowych to cykl Atkinson, tak jak wszyscy. proca ponownie odwołując się do modułu elektrycznego interkalowany dysku między silnikiem i odpowiedzi transmisji z powrotem do koncepcji technologia IMA, podczas Toyota Chociaż można powiedzieć, że miniaturizes wnętrzności Prius / Auris (Na module zasilania, konwerter transmisji, akumulatory itp), aby dodać nazwę do Hybryd Yaris.

Różne formy, sam cel

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vstak więc, natomiast Jazz po prostu dodaje 14 KM i 8 Nm momentu obrotowego do pchania jej doskonały silnik benzynowy, Yaris może przyczynić się do 60 i 17,2 mkg. Przedstawienia, które łączą Niezupełnie wyrównaj ich silników térmicos- faktycznie mają dwa samochody z setką koni w mniejszym formacie -Coś użyteczności że więcej niż wystarczająco średnie-a priori, wykwintne eksploatacji miejskiej i wydajności dla krótkich przerw poza miasto.

Oprócz ogromna różnica elektryczne (W i moc silnika, pojemność akumulatora i zarządzania energią) Należy również zauważyć, że podczas gdy Yaris całkowicie pozbawia jej 1,5 VVT-i podczas poruszania całkowicie elektryczny tryb (Transmission rozłącza) JAZZ pozbawia tylko wtrysk, utrzymując wewnętrzne przemieszczenie wszystkich elementów mechanicznych (Zamknięcie rozkład zachować temperaturę w komorze). Więc nie są ich tarcie i bezwładność że upośledzać rozwój "żeglarstwo"; płynie coraz lepszych Yaris i korzystając llanea, zjazdy i podejścia do światłach bez konieczności naprawienia cios gazu, zapewniając większe oszczędności w ten sposób, choć jego głównym źródłem jest zdolność do poruszania się w mocy. Do 50 procent czasu wybitnie miejski ścieżka może toczyć Yaris z silnikiem benzynowym off, głównie w okresie odlewania, walcowanie lub uczynić go na niskich obrotach, w których więcej "cierpi" ciepła.

Wystarczająca moc i moment obrotowy, magazynowania energii i zdolności szybkiego ładowania i pozwolić tylko te ograniczenia, które sprawiają, że w Jazz, zasilanie elektryczne jest bardzo na czasie i beton, ale także "bezczelny", Tylko 14 CV czujesz, gdy są obecne, ponieważ są one w stanie zmniejszyć przyspieszeń w ciągu dwóch sekund, a gdy masz odzysku baterii z których "karmić"Jak te mniejsze i wolniejsze ładowania, często opuszczają 1.4 i-VTEC dość często.

teraz

Moduł IMA poprawie, z zaangażowaniem i bardzo korzystnej terenu, widzimy we wskaźniku energii, które trudno dostrzec zarówno w inne hybrydy Hondy, że energia, która porusza pochodzi wyłącznie z baterii. Czyni zacząć od zera, ani nie może zwiększyć prędkość i tylko pobyt i uniknąć utraty go. Wystarczy zarządzać sto metrów, ale gra polega nie tylko wewnętrzne oszczędności do systemu, ale który został osiągnięty przez zwykłego udziału kierowcy. A wynik … Widoczna poprawa długo zużycie miejski jakiejkolwiek innej wersji tego zakresu, ale także, że oszczędności Diesel.

Suma mechaniczny finezji i przyjemność wszędzie być wzorowym obywatelem, ale coraz na Yaris jest odkrycie produkt znacznie bardziej zmodernizowany i ewoluował, niekoniecznie bardziej wyrafinowane. Z długich spacerów w trybie elektrycznym, Yaris opuszcza miasto z najmniejszym nakładem wśród listę samochodów z wewnętrznym silnikiem spalinowym jeszcze w tym wątku (Hybrydowy lub nie, z wyjątkiem plug-in) analizowanego przez nasze laboratorium technicznym: 3,5 litra l / 100 km, tak że zwrotu w stosunku do innych Yaris są znacznie krótsze niż Jazzu i zrobić, więc w ścisłym tego miasta w sposób bardziej rentowny i efektywny samochodu.

Strona B

Porównanie: Honda Jazz Hybrid Toyota Yaris Hybrid vsJazz i plony Yaris zaskakujące w swej zbawczej misji, ale znajdź otwartą drogę oznacza mniej przyjazne oblicze obu samochodów, głównie dlatego, że działanie jego ciągłych transmisji bardzo często przerywa ciszę, komfort i naturalność. A ponieważ oba są niewygodne, kiedy przewraca 110/120 km / h. To gdzie Jazz przynosi plus, aby móc konwertować CVT w handlu z 7 etapów ustawień, które mogą być wykorzystane do pełnej wolności pośredniczyć łopatki kierownicy. Nie zrozumcie Honda flip tortilla chociaż minimalizuje różnice w konsumpcji, a jeśli uda nam dobrze znane baterie potrzebie, nie udało się poprawić zdolność wyprzedzania rywala … Czasami nie wszystko jest tańsze i używać, iw tym sensie jest, gdy Jazz mogą znaleźć klientów poszukuje skojarzenie z wykwintną i praktyczny produkt, ale którzy poszukują ograniczania kosztów, Yaris okazał się być doskonałym narzędziem

Od dzisiaj, Toyota Yaris Hybrid Zajmuje pierwsze miejsce w naszej bazie danych. Zalety hybrydyzacji w jazz, rzeczowe w mieście tylko .. prawie do poziomu dobrego diesla.

wkrótce

przyspieszenia: Zmienna wydajność w Jazz, w zależności od zmagazynowanej energii: są do dwóch sekund od siebie (w tabeli, najszybsza, z naładowanymi bateriami). Yaris przynosi więcej zręczności niż inne podobne tylko w ciągu pierwszych kilku metrach przyspieszenia.

Frenada: Odległości dunks, ale z innym akcentem. Koszty stosowane w reakcji na pedał Yaris, w szczególności przy niskich prędkościach. Obejmują wykonanie Toyota są aktywne przy 175 mm gumy.

Głośność: Cisza walcowane: Yaris jest przed a następnie do mniej więcej 50 km / h, co oznaczać będzie jeszcze bardziej wykorzystać jego trybie elektrycznym. Na drodze, nieprzyjemny "Molinillos" mechanika w obu przypadkach.

Wyprzedzanie: nieskuteczny dopingu Yaris. Dodawania ogromny moment obrotowy, który przynosi jednostka napędowa penalizuje zmiany. Ponownie w przypadku dwóch wyraźnie różni Jazz niskie zastrzega The 80-120 jest nagrywany 11S.

Moc i moment obrotowy: elektryczna, cieplna nie sumują się dokładnie Siły ale krzywe dochodowości przejście, a także polegać na bateriach, że władza ich moduły elektryczne. Z kilkuset CV, oczekuje bardziej bezpośrednie reakcje na drodze, gdzie wygodne rejs jest tylko 110 kilometrów na godzinę

Adblock
detector