Test: Kia Ceed Pro CEE'D GT 1.6 T-GDI, koreańskie GTI

Test: Kia Ceed Pro CEE’D GT 1.6 T-GDI, koreańskie GTI

Trzeba mieć tupet, aby pokazać się na imprezie z drugiej to samo, ale taniej. Kia pro_cee’d GT oferuje sportowy, takich jak europejski kompaktowych GTI wyposażone, ale znacznie tańsze. To brzmi dobrze, ale czy to prawda?

Test Kia Ceed Pro cee'd 1.6 T-GDI GT

Test Kia Ceed Pro cee'd 1.6 T-GDI GT

Test Kia Ceed Pro cee'd 1.6 T-GDI GT

Test Kia Ceed Pro cee'd 1.6 T-GDI GT

Tak, to prawda. Jeśli mam być szczery Spodziewałem się czegoś innego … gorzej. W 2008 roku miałem spróbować pierwszy Kia pro_cee’d się autostrady i od tego czasu zdaję sobie sprawę, że jest to doskonale porównywalna do europejskiego samochodu kompaktowego, który nie ma nic do zazdrości. Kia nie muszą już niczego udowadniać o jego jakości i wydajności, ale potem zrobić GTI Jest to ogromny krok. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że mógł. Jedno jest przyjechać do Europy, aby normalne samochody, zupełnie inny coś zrobić jako wyspecjalizowane w GTI i zrobić to dobrze; kompaktowy bywalcy sportu są bardziej wymagający, co kupujemy i przywiązujemy dużą wagę do świadczeń, ale ich nie używać, rama, ale nie skorzystać, a przede wszystkim na obrazie. Teraz GTI bardzo zapisane w Renault, Seat, Opel, Ford, VW … wszystkie sporty uznaną skuteczność i znacznie więcej niż tradycja robi Kia, ale widział GT pro_cee’d, oczywiste jest, że po raz kolejny uprzedzenia musi być pominięte.

Kia GT kontynuować badanieUnikalną cechą koreański stare pozostały w tym modelu i można przypisać konkretnej nazwy, i że pochodzi od akronimu dla „Wspólnoty Europejskiej i Europejskiego Design” w języku angielskim. Nie sądzę, ładne imię, w rzeczywistości nie są one umieszczenie przedrostka "zawodowiec" w ciele samego samochodu. Oferuje on sportowy z silnikiem 204 CV, firma ramki dobry wygląd i gwarantuje poziom standardowego wyposażenia, wszystko w lepszej cenie niż jego rywale. Oczywiście na papierze wszystko jest pozytywna, zobaczmy jak to działa.

zderzaki specjalne dołączone do wielu estetyki wykończenia sportowe, takie jak 18-calowe koła i zaciski czerwony nadać mu narzucanie obecności, które odróżniają ją od tradycyjnego CEE’D. Można go lubić lub nie, ale musimy przyznać, że roślina GTI. Jeśli Kapsa wewnątrz i zobaczyć wielki Recaro połączenie skóry i zamszu z czerwonymi przeszyciami i wątpliwości, które można mieć na niego uchylać wykończenie. Estetycznie spełnia i uwaga. używa 1,6 aluminium Multizawór głowicy ze zmiennych faz rozrządu, bezpośrednim wtryskiem Turbo podwójnej powłoki. Oferuje on 204 KM -10,7 KM więcej sprawdzane w naszej jednostkowej proofingu. Nie szuka bezpośredniej konfrontacji z OPC lub RS i nie jest najszybszy w swojej klasie, ale działa na tyle daleko, aby dobrze się bawić; oczywiste jest, że ich droga jest sport codziennie. Odnośnie Golf GTI i jego 220 koni jest pół sekundy wolniejsze przyspieszenie i odzyski, a także jest mniej wydajne, i jest nieco szybciej niż Opel Astra oraz Seat Leon z silnikami 180 KM.

Kia GT kontynuować badaniebiegu 100 kilometrów na godzinę do 7.26 sekundy a to sprawia, że ​​kilometr od postoju w 27.7 sekund które ze względu na jego moc i ciężar, nie jest źle, ale złe. Podczas odzyskiwania niskich obrotach Jest to bardziej wygodne, ponieważ 1,500 okrążeń są przekroczone. Poniżej ruchów z łatwością, ale być może trochę więcej radości pozwoliłaby przewidzieć zmiany podczas jazdy odbywa "Low Power", Dla władzy, która wydała niewiele i że żaden system Stop / Start, coś, co już nosić większość swoich rywali. W każdym razie, jeśli jedziesz z normalną prędkością miejskich i autostrad logiczne, że będzie normalnie wynosić około 8 litrów na średniej, zawsze coś powyżej.

I podwozie?

GTI posiada silnik nie jest radykalna ale daje znaczny poziom prestacional żądać dobrą ramkę. Tuning lubi to. Nie wskazują na specjalizację, na przykład, Renault Megane RS. Jej definicja jest bliższy komfort sportowego, pokazywanie niewielki pozytywny równowagi między mocą i podwozia, silnika i może obsługiwać bardziej płynnie. To jest dobre, a jeśli nie ma to wpływu na komfort. Jest to więc samochód Firma, która równoważy tylko ciało, ale można korzystać codziennie z dobrym uśmiechem. W opóźniacze rozwoju jest nieco suchy, natomiast w duży guz wagonów zachowuje się dobrze.

Układ kierowniczy jest szybkie i precyzyjne. Posiada odpowiednią twardość, aby czuć się GTI bez tortur. Lubię że Kia wykazały osobowość nie dostać się do tej absurdalnej grze marki duże i bardzo niski profil opony mają, Zakłady na opony 225/40 w obręczy 18 z których GT jest folia, woda nie dostaje się w kłopoty i jest bardziej ekonomiczny. Nie trzeba mierzyć. Przednia oś jest posłuszny i tylny działa podobnie. Jest to model, że limit sklep zawrócić do minimum, ale utrzymuje właściwą równowagę między dwoma pociągami. Moc pochodzi albo z kołami, a dzięki swej dolnej pary w dół, jeśli przyspieszenie rzadko dokładnie zobaczyć akt kontroli trakcji. To nie osiągnie precyzją zachowania Golf GTI, ale wierz mi, aby znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji, aby dojść do takiego wniosku. W jakim odnosi się do dynamicznego zachowania jest dobry samochód, nie zgnieść i nudny słowa nie ma w swoim słowniku.

Kia GT kontynuować badanieW tym punkcie testowym będzie już, że GT pro_cee’d jest ładny samochód. Zmiana jest gładki i precyzyjny silnik pracuje i nie jest szczególnie Gastón rama i będzie "Sobrado", Hamulce działają dobrze znosić i droga hamowania są poprawne. jednak Cała ta równowaga zarabia dużo gorzej badając swoje uzbrojenie lub po prostu usiąść i spojrzeć wewnątrz. Oferuje on takie same wymiary wewnętrzne niż trzydrzwiowego Golfa, które są dobre-, wskazując bezpośredniego znakowania jednej marki na inną. Dostęp do tylnych siedzeń jest łatwe, chociaż Ma wadę, że drzwi są ogromne, niemal coupé, z "powikłania" które mogą powstać, jeśli zamkniemy się zaparkować na bębnach.

Dobre wykończenie, dobrze przedstawione i szczegóły dotyczące liczby niewyobrażalnej w żadnej z jego potencjalnymi rywalami, zarówno pod względem ceny i koncepcji. Wspomniany Recaro ogrzewane przeglądarka, elektryczny szyberdach, klimatyzacja … prowadzi do podgrzewaną kierownicę, nie wspominając o siedem lat oficjalnej gwarancji marki. Wszystkie te szczegóły sprawiają, że twierdzą, że cały splendor z Golfa GTI lub doskonałej relacji pomiędzy wielkością, mocą, wyposażenia i ceny Forda Focus ST pozostają wątpliwości. To może przyjść do zrozumienia, że ​​zapłacić 4,290 euro kosztuje więcej jak Focus ST, ponieważ daje dobry sprzęt i 250 koni-i aplicados- rabaty, ale różnica w cenie pomiędzy Golf GTI i GT pro_cee’d wynosi 8,640 euro. Zrozumiałe zapłacić trochę więcej za to, że nazwy takie jak Golf GTI w garażu, gdyż wartość marek najbardziej przekonuje nas, ale potem zapłacić 8,640 euro za samochód, który pozwoli praktycznie to samo, ale znacznie mniej sprzętu i nie gwarantują go zobaczyć.

Adblock
detector