Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4×4

Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4

Filozoficznie, zakup samochodu jest zwykle środek podjęty w odpowiedzi na warunkach tak różne, jak ludzie muszą zdecydować. Rzeczywistość jest jednak znacznie prostsze. Decyzja ta kończy się po prostu kwestia uczestniczyć naszą głowę albo nasze serce. BMW X3 xDrive 20d 190 KM i Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4 197, dobrze ilustrują zarówno koncepcję produktu. ponieważ natomiast wysoki procent nabywców BMW zrobić mający znaczenie dla społecznej, która obejmuje wniesienia samochodu tej marki, które są ustalane przez wartość Hyundai bardziej praktyczność produktu. Ale nie przewidywać zdarzenia i co każdy samochód desgranemos dostawy w zamian za co płacisz.

Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4

5 lub 7 siedzeń

Począwszy od opakowania, nie wchodzą do wartości estetycznej, aspekty bardzo subiektywne, ale co kryje się pod ich „opakowania”. W tym sensie, i chociaż oba modele praktycznie Calcan jej działań zewnętrznych, Twórcy Hyundai wziąłby więcej wyobraźni do wewnętrznej definicji model. I to, że Santa Fe oferuje do siedmiu siedzeń, podczas BMW jest zgodny z pięciu. Ponadto, w przednich siedzeń w siedzeniach środkowy wiersz dodatkowych 5 cm długości, które są odnotowane do długich podróży.

I to nie tylko jego zalety. Hyundai posiada wzdłużną regulację drugiego rzędu siedzeń. Ważny szczegół, ponieważ umożliwia modułową wewnętrzną przestrzeń w zależności od potrzeb konkretnego obciążenia. Tak, modularność wnętrza, To ma wpływ na pomiar zdolności jego tułowia.

W tym względzie, jeśli używamy siedem siedzeń, przestrzeń ładunkowa jest zaledwie 140 litrów pojemność. ale jeśli zignorujemy miejscach bagażnik, że pojemność będzie wynosić pomiędzy 550 i 760 litrów, w zależności od położenia w przód lub w tył drugiego rzędu siedzeń. W BMW wszystko jest łatwiejsze. Korzystanie z pięciu miejsc, jego bagażnik może posiadać maksymalnie 455 litrów bagaż.

Jak widać, zarówno w zakresie zamieszkiwania, takich jak nośności i modułowości, koreańskiego modelu niszczy jego niemieckiego konkurenta.

Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4

mieszane uczucia

Analizując sekcje dynamiczne, jednak niemiecki model odzyskuje grunt kiedy to toczy się na asfalcie. I to, że choć ma nieco mniejszy silnik, 1,995 cm3 sześciennych w porównaniu z 2200 jej rywalem, i jego Zasilanie jest również niższy w 7 KM, X3 prowadzi do Santa Fe w wydajności. I nie chodzi tylko o jego nieco lepsze osiągi, ale ponieważ jego rama ma konfigurację wyraźnie ukierunkowane na efektywność. wyróżniać się firma zawieszenie, które sprawiają, że BMW oferuje bardzo blisko nastrój tradycyjnej limuzyny, czy możemy przejść od prostego układu drogowego, lub najbardziej skręcone.

Santa Fe jest dużo więcej burżuazyjny w tym sensie, ponieważ ich zawiesin są zakłady więcej komfortu niż dla zachowania. Ale ta uwaga nie jest źle interpretowane, bo chociaż bezwładności są bardziej zauważalne, a zmiany wsparcia są rozwiązane w nieco wolniej, ogólne zachowanie jest również kierowany przez bardzo progresywnych i bardzo łatwe do kontrolowania reakcji. Ponadto, pomimo masy przezwyciężyć X3 to poza hak z Hyundaiem wydajne urządzenia hamowania, które nawet udaje mu się prześcignąć BMW przy prędkości między 70 a 130 km / h.

Jeżeli analiza bierzemy pole Santa Fe jest bardziej dostosowany „off-road”. I w tej dziedzinie mają decydujący wpływ na miękkie zawieszenie, lepiej wchłonąć i nieprawidłowości generują mniej zbiórek kół, a tym samym większe nieścisłości w ścieżce. również ich lepsze granice TT, i AWD blokująca różnicowy, dokonać zmian na niemieckim modelu. Innymi słowy, nowy punkt dla koreańskiego modelu.

Porównanie: BMW X3 xDrive20d vs Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4x4

W „skórka” jest „stripping”

Teraz spójrzmy na to, co każda marka daje nam w zamian za co płacisz. I w tym punkcie to kolejny koreański model, który wyróżnia się ze znacznie bardziej korzystny stosunek niż jego rywal. I to, że mimo kosztuje 1,554 euro mniej, Ma Sprzęt znacznie bardziej kompletne serie. Elementy takie jak poduszki kolanowe i tylnej stronie pasa wyjścia alarmowego, kamera cofania, czujnik parkowania z tyłu, reflektory adaptacyjne ksenonu, samopoziomujący tylne zawieszenie, skórzaną tapicerkę i podgrzewane przednie i tylne fotele, szyberdach, przeglądarka, aluminiowe felgi 19" lub alarmy przeciwwłamaniowe, są częścią tego przepisu w BMW musi zapłacić. W rzeczywistości i urządzeń w celu dopasowania do seryjnego BMW do Hyundai, Niemiecki nakładają na nas obowiązek wypłacić około 6700 dodatkowych euro. I ta liczba przekroczy 16.000 jeśli chcesz X3 „wygląd” tak świeże, jak na zdjęciach w historii.

W skrócie, nie przeczę wartość BMW X3 w kategoriach społecznych lub wyższej wartości odsprzedaży, ale przy użyciu głowicy, tym bardziej zrównoważona i rozsądna opcja jest koreański model oferuje więcej niż jego konkurent, co jest pod Płacisz.