Samochody na pamiątkę: BMW 2002 Tii, przedpokoju z M3

Samochody na pamiątkę: BMW 2002 Tii, przedpokoju z M3

BMW 2002 Tii było odniesienie sport, atrakcyjne kariery klient użytku na co dzień, gotowy do konkursu i oznaczone przyszłość nadchodzącym BMW M3.

BMW 2002 Tii: legendarny sportowy na zdjęciach

BMW 2002 Tii: legendarny sportowy na zdjęciach

BMW 2002 Tii: legendarny sportowy na zdjęciach

BMW 2002 Tii: legendarny sportowy na zdjęciach

Teoria Darwina To znaczy, że gatunki zwierząt stopniowo ewoluować do przystosowania się do środowiska i przetrwać. Ekstrapolację tezy Darwina, także marki motoryzacyjne postępować w podobny sposób, jak możemy zastosować go do niezliczonych mniej lub bardziej codziennych aspektach. Ale teraz jesteśmy zainteresowani, BMW 2002 Tii, można powiedzieć, że obecne BMW serii 3 jest tylko ewolucja, adaptacja, poprawa i udoskonalenie seria 02 z 60.

BMW 2002 Tii: kontekst historyczny

po poważny kryzys 50, motocyklista podział i Isetta mógł tylko łagodzić, nie mówiąc już duży i luksusowy, ale przestarzała struktura 501 Antebellum dom Monachium wyrzucił resztę rozpoczynający „Neue Klasse”, którego celem jest wzmocnienie swojego wizerunku. W 1960 roku napływ kapitału z rodziny Quandt dał skrzydła do tego projektu salony i coupe kategoria której głównym celem powinno łącząc luksus, sportowy charakter i gospodarkę.

I tak, 1961, Zostały one zaprezentowane na Frankfurt Motor Show 1500 sedan czterodrzwiowy coupe 3200 i CS. Drugi położyć nacisk na styl, moc i dynamikę; pierwszy, średniej klasy sedan, starał się uczynić proces opłacalne; i oba zaznaczone linię przyszłości bawarskiego domu.

BMW 2002 TiiLat później skonsolidowany Plan ratunkowy z sukcesem 00/02 Zakres (Cztery drzwi i 2) i odpowiednio z rzędu 1500/1502, i 1800/1802 1600/1602, z Stany Zjednoczone, importer max Hoffman Poprosił niemieckiego rodzica wersji sportowej seria 02. Przypadkowo Helmut Wemer, dyrektor planowania i Alex von Falkenhausen, M10 projektanta silnika już opracowane tytuł szczególności 1602 z silnikiem dwa litry.

BMW 2002 ur

Reakcja była natychmiastowa i szybko trafił na rynek w domu BMW 2002 wyposażonego w gaźnik i 101 KM, który wkrótce zostanie zastąpiona Ti 2002 (Turystyka międzynarodowa) z podwójnym gaźnikiem i 119 KM kulminacją w (wstrzyknięcie Tourism International) Tii 2002, czterocylindrowy silnik, który był napędzany przez mechaniczne Kugelfischer wstrzyknięcia: Power? 130 KM.

BMW 2002 Tii zaprojektować Jest to bardzo osobiste i badanie: przewód z trzech różnych objętościach, przednia klina tworzą łuk i kratkę z charakterystycznymi nerek i centralnych okrągłe reflektory. Nowoczesny i udane cechy estetyczne, które oznaczałoby projekt przyszłość seria 3. Ale jak już pewnie zauważyliście, Tii 2002 Zdjęcie zostało zmodyfikowane, a to dlatego, że ta jednostka jest gotowa do rywalizacji w rajdach pojazdów zabytkowych i nawet FIA2 odpowiedni paszport. Zauważyłem w intro artykułu: użytkową codziennie i gotowy do wyścigu weekendu.

W tym przypadku, Przygotowanie tego BMW 2002 Tii opisuje środki bezpieczeństwa takie jak odcięcia pręty bezpieczeństwa gaśnica młotkowych, baquets, uprzęże i cieplnej przedniej szyby. Ponadto, zamontowane wzmocnienia ciała Przeguby bezcierne wzmocnione górne zaczepy zawiesinę Bilstein z wzmocnione sprężynami Jaymic grubszej stabilizator regulowany, adres wspomagania szybszego zamek zasilanie zmienne, wentylowanych hamulce tarczowe z przodu i z tyłu z E21, pigułki Necto wysoka wydajność mechaniczna skrzynka samoblokujący Gtrag zmienia pięć relacji, krótkie grupą końcową, elektroniczny zapłon, wentylator chłodnicy i ponadgabarytowych, podwójna pompa paliwa, chłodnica oleju, przewody, węże silikonowe, filtr powietrza konkurencja wydechowy rzemieślniczy , dodatkowy depozyt, Cibie cztery dodatkowe reflektory, wysoka bateria umieszczona w pojemności bagażnika, koła 13×7 i semi-slick opony Yokohama … lista prawdziwe zakupy, chodź.

BMW 2002 TiiZ tych wszystkich modyfikacji, pojazd znacznie poprawia ich zachowanie i wydajność w porównaniu do normalnego Tii. W jego czasach, 2002 stał się wraz z Ford Escort, Alfa Romeo Giulia a także w mniejszym stopniu w Porsche 911 Race-klient preferowane przez znanych zawodników „niedzielnych” lub europejskich biegaczy nieprofesjonalnych. Na poziomie zaawansowanym, w Grupy 1 i 2, i pomimo konkurencyjnych preparatów Alpina, Schnitzer, GS-Tunning i Koepchen, z 2002 r -atmosferyczne lub późniejsze turbo mieli szczególności kokosowy Alfa Romeo 911 GTAm i zatwierdzone.

Zatem w Hiszpanii to samodzielnie nad ograniczonych kwot importowych i w którym wspólny wentylator biegł z rdzennych Renault 8 TS lub Simca 1300 Rally Seat 124, którzy mogliby wprowadzić jednostkę od Półwyspu Kanaryjskie -do Przykładzie, jak to ma miejsce w przypadku, miał pół zebrać bydło. W rzeczywistości, ta konkretna jednostka ma historycznego rekordu w regularnie z mistrzostw i kilkoma zwycięstwami w testach krajowych.

Żyć, uderzając jego agresywny przód, grzywny filar B, C filarem pochylając się do przodu i tylny bagażnik (który nawiasem mówiąc montuje kwadratowych pilotów, a nie poprzedniej rundy). Jednak brakuje, moim zdaniem, piękna i przede wszystkim mięsień w Alfa Romeo Giulia.

w Wnętrze tego BMW 2002 Tii Zaskakuje mnie pozytywnie przygotowana przestrzeń wnętrza z pewnością bardzo korzystne dla dużej wielkości jak mój. Ponadto obszar hojny szkło, daje Uczucie przestronności i jasności. Deska rozdzielcza przewodniczy pełnym polu, przed włączeniem głównego wyłącznika i pompę paliwową, obserwować ciekawy pomocy regulatora kierownicy i terminowe raportowanie zegarki, oprócz temperatury cieczy chłodzącej i napięcia, temperatury i ciśnienia olej.

BMW 2002 Tii: przemieszcza

hit przycisk Start i żadnych niespodzianek brzmi German zasilany zastrzyk czterocylindrowy i wyposażony wolnego wydechu; że jest mocny i lekko ochrypły. Gtrag skrzyni biegów wymieniane rysunków pierwszego -left i -above- i na dół i z powrotem do góry. Muszę przyznać, że to dość kłopotliwe, aż przyzwyczaisz. Wręcz przeciwnie, jego obsługa jest wygodna, ale tak, cała zmiana różnicowy ma bardzo krótki rozwój, z maksymalną prędkością, według licznika Blunik tylko 145 km / h.

W zamian udziela znakomite przyspieszenie w pierwszych trzech związków, z trzeciej „uniwersalnych” w rajdzie regularnością. Zdałem sobie sprawę, że aby przejść od 25 do 75 km / h, to musiał tylko krok na sekundę lub dwie lub trzy. z masa / stosunek mocy około 7 kg / CV, Samochód osiąga wydajność że rumieniec, z przerwą od 40 lat, marka BMW 420i (Typ F32) w odcinku krętym góry.

BMW 2002 TiiOn toczy w tej dziedzinie i wesoły, działanie jest bardzo neutralny i jego naturalnej tendencji do nadsterowności zobojętnia łączna skuteczność mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu 75% Bilstein amortyzatory i opony Yokohama. Vira samolot jest zrównoważony wejście i wyjście narożny dobrze ciągnie i przekazywania zaufanie kierowców.

Jest logicznie prosto z ich naturalnym środowisku, kiedy pokazuje swoje wady, biorąc źle z Ruch i progi zwalniające miasto. Ale to głównie szosa iść, gdy wykazuje oznaki na rowerze 120 km / h cuentavueltas Mark i 5000 obr./min. I chociaż nadal ma miejsce, zwracam uwagę, że po raz kolejny ich idealny teren są drogi drugorzędne. Odnowiona układu hamulcowego, ale nie wpływa to: hamowanie jest mocny i zapewnia odpowiedni poziom zaufania i bezpieczeństwa.

Jeden dzień po tym, jak spróbować, zadzwoniłem nauczyciela Arturo de Andrés, który miał jedną wielkość osobisty Tii 2002 1972. Zapytał, jak miał zamiar pokazać, powiedziałem, że bez modyfikacji, seria Tii były skórzaste jako modele tutaj przygotowane na amatorskich zawodach. „Seria samochód miał rozkład masy 56,5 / 43,5 procent z przodu i z tyłu, odpowiednio, pociągów. Z oryginałem zawieszenie przypomniał Arthur, samochód tendencję do równowagi, chociaż nie tak bardzo jak jego konkurenci. Również z otwartym przednim i różnicy takiej wagi on tendencję do podsterowności do nadsterowności po pierwsze wymaga szczególnej uwagi podczas przyspieszania na drugim biegu i na mokro, gdzie było łatwo stracić koła. Tak, to była solidna i bardzo niezawodny samochód, który sprzedał 250.000 km bez otworzył silnik lub spożywania kroplę oleju “.

Ostatecznie, BMW 2002 Tii był bardzo zaawansowany samochód w swoim czasie, z niezależnymi kołami ramy, silnik tak wiarygodne, że nawet Alpina sprzedawany w wersji 200 KM przy zachowaniu tej samej gwarancji jak BMW oferuje opcjonalną gotówki ograniczonym poślizgu i pudełko z pięciu zalecanych związkach także oferowane jako opcja. Z tych wszystkich elementów, BMW wykonane własnego prawa lukę na rynku sportowych sedanów europejskich rozpoczynających ścieżkę, która jest dziś punktem odniesienia.

BMW 2002 Tii. arkusz

silnik

Typ: 4-cylindrowy, wlewek aluminiowy głowicy pięć łożysk wału korbowego i cieczy chłodzącej.

Stanowisko: podłużne przednie.

Pojemność skokowa: 1.990 cm3

Moc: 130 KM przy 5.800rpm.

transmisja

Typ: ZF ograniczonym poślizgu tylnego 75% i zamkniętych kół relacjami.

Sprzęgło: Fitchel & Sachs.

Zmiana: 255/5 Gtrag 5 zsynchronizowane relacje.

podwozie

Nadwozie: samonośne monocoque.

Zawieszenie przód rodzaju MacPhersona z niższymi trójkątnych ramion, Bilstein teleskopowe amortyzatory, sprężyny i stabilizator Jaymic 20 mm.

Zawieszenie tylne: skośne teleskopowe ramiona z amortyzatorów Bilstein i sprężyny absorbera stabilizatorem Jaymic 22mm.

Hamulce: tarczowe hydrauliczne na 4 koła.

Adres: robak zmiennej pomagać władzy.

Koła: Alloy 7 x 13”.

Wymiary i waga

Długość / szerokość / wysokość: 4,230 / 1,590 / 1,410 mm

Bitwa: 2.500 mm

Waga: 950 kg

cechy

Prędkość maksymalna: 145 kilometrów na godzinę, ok.

cena

20000-40000 euro

Możesz być także zainteresowany

2002 BMW Hommage Concept: 2002 Turbo 50 lat później

BMW 3.0 CSL Hommage R, 40 lat później. Wideo i zdjęcia

Klasyki Jutra: samochody dzisiaj, że przejdzie do historii

Adblock
detector