Samochody na pamiątkę: Citroën 2CV

Samochody na pamiątkę: Citroën 2CV

Citroen 2CV to jeden z tych klasycznych samochodów, które nabyły status ponadczasowego mitu. Możemy zagłębić się w historii tej legendy na kołach.

Citroen 2CV: zdjęcie klasyczny samochód wiecznego

Citroen 2CV: zdjęcie klasyczny samochód wiecznego

Citroen 2CV: zdjęcie klasyczny samochód wiecznego

Citroen 2CV: zdjęcie klasyczny samochód wiecznego

jak Historia Citroën 2CV Jest dobrze znany przez wszystkich fanów, nie będziemy mówić tutaj prototypów ukryte przed nazistami, parasol z kołami i melonikach, worki z ziemniakami i kosze jaj kaczych, brzydkie i piękne ludzi i tego typu rzeczy. Mamy do czynienia z stary przyjaciel kilku pokoleń kierowców, na który powiedział wszystko lub prawie wszystko.

Jest dziś dzień ważny Citroën 2CV jako klasyczny używalny? Czy przyjąć jedną codzienny? Jest to na tyle ubezpieczenie poruszać pośród obecnego ruchu? Są tam fragmenty wszystko, czego potrzeba? Czy nie dostać zawrotów głowy ze swoją pitching dziwne zawieszenie? Nie będzie więcej pytań, oczywiście postaramy się odpowiedzieć w trakcie wywiadu. Więc zebraliśmy Cztery kopie czterech dekad i chcemy im pokazać, z punktu widzenia ich właścicieli, którzy mówią nam swoje osobiste doświadczenia we własnym charakterem pisma. Ale najpierw należy go umieścić nam trochę czasu.

Citroen 2CV: opisaniu magazyn Autopista 1967

"Jest to samochód, w którym wszystko zostało zredukowane do najbardziej ekonomiczny wypowiedzi; Pojawienie Citroën 2CV jest przestarzała i wręcz brzydki, ale zużywa bardzo mało i daje dobrą służbę w ramach swoich ograniczeń słaby. jest napęd na koła przednie i bardzo elementarny konstytucja. Jest wskazany w warunkach znacznie przeznaczona dla obszarów wiejskich na jego doskonałe zawieszenie i unikalnej adaptacji do innego samochodu niemal nieprzejezdne terenu. Środki stosowane do ciągów komunikacyjnych i narodami link przydatnych dla dróg miejskich i bardzo ekonomicznej eksploatacji. Prędkość przelotowa może zostać podniesiona do 70 kilometrów na godzinę. Wspaniały zawiesiny i doskonałą trwałość."

Historia Citroën 2CVPierwsze jednostki Citroën 2CV Osiągnięto połowie lat 50., przyznawany dla lekarzy i weterynarzy za pośrednictwem swoich stowarzyszeń zawodowych i różnych organów administracji państwowej. Przez 25 lat był produkujących, odeszli niemal 240,000 salony fabrycznych Citroën 2CV Vigo.

Citroen 2CV Type A 1953

To nie jest tak w przypadku pierwszego z nasz wybór, Typ Wybudowane w 1953 roku po drugiej stronie Pirenejów, podobny do tego wkrótce zacznie być przywożone do Hiszpanii, ale nadal z Pierwszy silnik 375 cm3. W związku z tym, że jest to niezwykły i bardzo ciekawy z historycznego punktu widzenia strony. Z biegiem czasu, oczywiście, ma wpływ na to jak i niektóre elementy tapicerki wykazują pewne zużycie.

Jesteśmy w związku z tym przed Citroën 2CV "całkowicie stary" z Prostota i skuteczność która charakteryzuje się oryginalną koncepcję. Zrezygnuje z jakiegokolwiek zbędnego elementu, przynajmniej masz klucz i zamek w drzwiach kierowcy (!) – i wszystko jest badane w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności. oraz lekkość. Grubość blachy jest minimalne, gdziekolwiek spojrzeć. Dach płótno rozciąga się na płycie czołowej, która jest zapisanie wielu kilogramów. Voisin już powiedział, wróg jest waga.

w wnętrze, nie ma nic. mamy koła metalowe, amperomierz i prędkościomierz wydaje się motocyklem i które mają swoje siły do ​​działania wycieraczek. Kiedy ruszyliśmy ruchy samochodu z zwinność. Jego obsługa jest prosta i satysfakcjonująca, przy odrobinie wprawy można nawet iść szybko. Napęd na przednie koła podsterowność jak wszystko musi być wrzucony bez wahania zakrętach. Hamulce spełniają warunek wywierania dobre ciśnienie na pedale. Jeśli chodzi o trwałość, aby umieścić Żadnych ale. Jest to 2CV, z tym jest wszystko. Ale jest to również weteran modelu, bez ozdobnego uzyskanie przez ruchliwych dróg, w których minimalna będziemy generować znaczne ogon, a mniej w nocy, ponieważ ich 6 V układ elektryczny tylko świeci …

Citroën 2CV2CV AZL 1963

Teraz skok w czasie i posadziliśmy w następnej dekadzie podnosząc nam ten piękny AZL 1963. Nawet jako surowy pojazd, Widać wyraźnie, że czas, jaki upłynął ewoluował. Nie ma potrzeby blachy falistej dać spójność przedniego kapturem i ona zrezygnuje z płótna jak pokrywy bagażnika. Quillery elegancki kierownica dwuramienna jest bardziej przyjemny w dotyku, a pojawia się nawet cienia tej samej desce rozdzielczej jasnego tonu przy minimalnym instrumentacji. wygląd "więcej samochodów" niż jego poprzednik. Facelift wykonane w 1961 roku plus inne później sprawiać wrażenie, które charakteryzują 2CV w całej dekadzie następnego – i, być może najlepiej znany wielu. Wkrótce potem odbiera wzrost mocy z podwojenia oryginalnego wykonania, to dzieje się rozwijać 18 CV.

Jednostka ta prowadzi również słynny Opcjonalnie sprzęgło odśrodkowe, oryginalny przyrząd, który pociągnął Citroën rękaw, przy czym wyposażone w sprężyny przeciwwagi wyłączone automatycznie 1 lub do tyłu, gdy silnik przekracza 1000 obrotów na minutę. Wygodny do poruszania się po mieście, przedłuża żywotność tarczy sprzęgła kosztem że, jeśli to konieczne, spychając arrancarlo niemożliwe. Dynamiczne zachowanie nie zmienił się od poprzedniego 2CV. Nie jest już samochód z wyraźnych ograniczeń, ale niezbyt długo po drogach drugorzędnych o małym natężeniu ruchu i wycieczki, spotyka nieskalany. W momencie wprowadzania AZL mi przychodzą na myśl te dni mojego dzieciństwa, w którym jechaliśmy, czasami dość hotelu-skulony na tylnym siedzeniu urządzeń, takich jak ten, który zawiózł naszych rodziców i, szczerze mówiąc, nie było tak straszne. … to trwało tylko muuuucho. "Jak długo się tam dostać?"

Citroën 2CV6 CT 1976

Trzeci z naszych gości wyjątkową mechaniczną, ponieważ pokazuje funkcję zewnętrznego łatwo rozpoznawalne, rozpoznawany przez wszystkich, Citroen 2CV mid 70s: jego prostokątne reflektory -i tylne kwadratowych AMI 6- oprócz grzywny i funkcjonalnych atrapę chłodnicy, zderzak wyłożone gumy stali i trzeciego okna bocznego. Mechanicznie, posiada od 1973 cm3 silnik 602 Dyane 6, odziedziczył go od AMI 6, z których robi się znacznie lepszą wydajność. Poniżej pozostaje takie samo narzędzie coraz bardziej wyrafinowane z tkaniny tapicerki, bardziej wesołe kolory i niektóre wykończenia coś więcej opieki, które przyczyniają się do rozjaśnić życie użytkownikowi. Podczas przejścia jego wizerunek był powszechny w naszych ulic i autostrad; obecność, która przedłuży, często jako drugi samochód w niektórych domach. Pep kopia CT uczestniczących w 1978 z tego ciekawy numeracji, jest to powszechnie używany pojazd, który jedzie na drodze bez skomplikowanej -Last roku był na spotkaniu Alcañiz- i często holowania przyczepy załadowane z motocykli i rowerów. Podobnie jak ich odpowiedniki, nie pytaj niczego nie mogę podać, ale na ogół zachowują się zwykle świetnie.

Jest to łatwe i przyjemne z tego posunięcia Citroën 2CV. Jego wydajność jest objęta czego można się spodziewać: start km stojący jest pokryta w krótkim czasie … (48 sekund) Oraz tnąc maksymalną prędkość 110 km / h do maksymalnie 5750 obrotów na minutę. Pomimo silnego hałasu silnika ma niebezpieczeństwa mogą llanear przy 90-100 km / h bez problemów przez cały czas chcesz. mechanika Citroën szczęśliwy zakrętów przy dużych prędkościach. Istnieją korzyści chłodzenia powietrzem, wzbogacone w chłodnicę oleju, które mogą działać bez nienormalnego nagrzewania nawet w lecie.

Citroën 2CV6 Klub Gilbert

Wreszcie, najbardziej nowoczesny kwartetu jest 2CV6 Klub Gilbert, produkowane w Portugalii 1.987. Aby zrozumieć, by stać się odpowiednikiem farby dwutonowe Charleston, ale nie alfonsów foteli, wyposażone w najnowszej ewolucji mechanicznych: bibody gaźnik, hamulce tarczowe i wyjście różnicowe membrany sprzęgła. Ten samochód brzmi-i Va w porządku, żadnych problemów, choć będzie obsługiwać zaprzeczyć tej reputację niezawodności nadając może w pełni przetestować pompa benzynowa nie powiedzie się. Ale nie przejmuj się: wszystko jest doskonale widoczne i ręka zaciskająca. Joan Jaume remolón nakładana wokół tkaniny nasączonej elementu wody zimnej; Czekaliśmy kwadrans, a silnik uruchamia się bez protestów.

Citroën 2CVNadal dzierżąc jednostronny pomocnik Klub się kończy naszą podróż przez backroads z Maresme. Siedzenia są trochę zatopiony -suele zdarzyć w końcu, ale to jest do naprawienia zarysowania easily- i istnieje jakiś tam. Uczucie nie jest przenoszony stary samochód ale w ciągu kilku lat, ale chętnie pożerają kilometrów. W rzeczywistości, właściciel zwykle robi dość często drogę Barcelona-Olot z nim i wiem, że nie jest z powodu braku pojazdów Co będzie 2CV kochamy tyle ….?

Citroen 2CV: epilog do wielkiego samochodu

Pojęcie minimalnej samochodu osiąga swój szczyt z 2CV, zaprojektowany, aby wypełnić potrzebę podstawowego motoryzacyjnego powojennej Europie. Przy zawartości wagowej, prosty dwóch cylindrów chłodzonych powietrzem może swobodnie przemieszczać się w dowolnym drogowych. Były cztery różne pojemności, 375, 425, 435 i 602 cc, o mocy 9 CV początkowe były prawie cztery razy w swojej ostatecznej wersji. Niezależne zawieszenie pozwoliło na nieskazitelnej stabilność i dobry komfort w trudnym terenie. Cztery generacje modelu zebraliśmy show, zgodnie z oczekiwaniami, łatwość obsługi odwrotnie proporcjonalna do ich wieku. Wszystkie są w stanie poradzić sobie z różnym powodzeniem w dzisiejszych publicznej, ale z 6-wolta można dostać cierpieć. Jednak są one mniej poszukiwane wyższą cenę niż w latach 70-tych i 80-tych. Wniosek był przewidywalny. Jeśli masz 2CV, bez względu na wiek, znasz go prowadzić!

Adblock
detector