Samochody na pamiątkę: Toyota Celica Turbo 4WD Carlos Sainz 2.0

Samochody na pamiątkę: Toyota Celica Turbo 4WD Carlos Sainz 2.0

Ponad 20 lat temu, że Carlos Sainz wygrał swój ostatni World Rally Championship z innowacyjnym samochodem, wielkiej obecności i ekstremalnej wydajności: Toyota Celica. W ten sposób narodził tej niesamowitej edycji.Samochody na pamiątkę: Toyota Celica Turbo 4WD Carlos Sainz 2.0

piąta generacja Toyota Celica (Z oznaczenie wewnętrzne Toyota T180 Series) Być może nie było najbardziej udanych sprzedaży osiągnięte w Hiszpanii, gdzie trzeba pamiętać, że Toyota zbyt podlegały kwot ustalonych i uzgodnienia między Unią Europejską a Japonią. Ponieważ istniały te kontyngenty, importerem japońskiego producenta Berge w chwili, preferowane do faworyzowania importu modeli łatwiej wprowadzać do obrotu i nie samochody jak segmentach niszowych, jak mogłoby być Celica. Polityka ta trwała aż do roku 1999, gdy liczba pojazdów japońskich sprzedawanych w Europie, które do tej pory były w przybliżeniu 8% całkowitej sprzedaży w Europie został zliberalizowany.

Toyota Celica Turbo 4WD 2.0Mimo to, Toyota Celica osiągnął również otrzymane dzięki Carlos Sainz zakwestionowane za sterami jednego z nich Rajdowych Mistrzostw Świata i wygrał w 1990 wieniec laurowy z innym Oriental sportowych te specyfikacje T165 tego roku. Prawda jest taka, że ​​tym razem może być opisana jako trudny dla handlu Toyota, ponieważ oprócz kwot, Yen był bardzo silny waluty w stosunku do dolara, który dokonał samochodów pochodzących ze Wschodu mieli nieco wyższą cenę niż by chciał importera, a więc kupujących. Na przykład, Toyota Celica wnosimy dziś koszt w momencie 5,540,000 peset (33,290.07 EUR), kwota niemała i na pewno pozostawił wielu nabywców rozczarowany.

Pamięci tytuł przez World Rally Championship 1992, drugi w karierze Carlos Sainz i producenta, Toyota Europe postanowił uruchomić specjalną serię 5000 jednostek, które 150 jest przeznaczony dla rynku hiszpańskim. Oznacza to, że zbiór i do spraw sentymentalnych lub ekonomicznych, stał prawdziwym klejnotem współczesnej historii sportów motorowych. Wersje Carlos Sainz z Toyota Celica ST 185 można powiedzieć, że wyszedł z samochodu, który pomógł markę standaryzacja jednostek i ras, wśród nich Miałem po prostu wystarczy być samochód ulicy wokół. Było obszerne rozdziały do ​​komfortu i jakie wniesiono skuteczność, osiągnięte dzięki Madrycie i dedykowanym mistrz, bo muszę powiedzieć, że w tym czasie Celica poszedł o krok za Lancia Delta Integrale z: Zostały one szczególnie korzystne do ich mniejszej wadze, podczas gdy Toyota miała swoją główną gwarancję aerodynamiki.

Jak nabył od dealera, można powiedzieć, że był muleto zatrudniania Carlos do rozpoznania odcinków. Jako taki, ten specjalny Celica to samochód, który należy do innej kategorii, jest daleki od nowoczesnych sportów, w których progresywne argumenty jak sprężystość lub umieszczone w pierwszej kolejności. Ten samochód siły umieścić pięć zmysłów w jeździe, ale w zamian daje nam maksymalną efektywność, co pozwala cieszyć się każdy metr, który działa na asfalcie. Wiele sportowych naprawdę uczucia.

Toyota Celica Carlos SainzToyota Celica 2.0 Turbo silnik

Dwulitrowego silnika, DOHC i cztery zawory na cylinder, turbo doładowania i z możliwością chłodzenia umożliwia pośrednia, otrzymano jeden Maksymalna moc 208 KM przy prędkości obrotowej 6000 reżimu, o maksymalnym poziomie momentu obrotowego 28 mkg tylko przy 4000 rpm. I to był najlepszy zastrzyk wyciąć miał nie mniej niż 7200 rpm, co pozwoliło mu w sportowej jazdy, korzystanie z drugim i trzecim biegu. To nie był bardzo napięty silnik, jego stopień sprężania wynosi 8,8: 1. Oficjalna górna szybkość była 230 kilometrów na godzinę oraz przyspieszanie 0-100 km / h poniżej ośmiu sekund.

Estetycznie istnieją różnice, które sugerują, że nie jest to normalne Toyota Celica: na masce podjąć bardziej ze względów estetycznych niż dla dodatkowego chłodzenia intercoolera, luster i różnych opon ponadgabarytowych.

Toyota Celica Turbo 4WD 2.0: Jak będzie

Pomimo lat, dźwięk silnika Toyota Celica nadal smaczne, brzmi jak „tłuszcz”, ale, oczywiście, ten wóz miał dużo pracy samochodu. Oprócz wyżej niż chłodnicy turbo kolektor spalin została zmodyfikowana tak, że nie mniej retencji, a zatem poprawi oddech, który jest połączony z bardziej wciągająca dźwięku. Grzejnik zmiana dostępny dla ropy naftowej i sincros drugiego i trzeciego wzmocnione zamontowany, który mówi nam, że Została zaprojektowana do sportowej jazdy na górskich drogach. Wycieczki dźwigni, mniejszy w tej wersji, także w wyniku skrócenia wyścigu niemal dotykowym.

dynamicznie, tajemnica trakcji tej specjalnej Toyota Celica Lepka leżał na przednim i tylnym mechanizmem różnicowym Torsen z dość udanej kretyna. Zarówno silnik jest fantastyczny, a dziś nadal zwracają uwagę na to, jak przykleja się do asfaltu. nie tłumienie jest mocna, ale umniejsza komfortu pasażerów i można cieszyć się ścieżki dla naszych najczęstszych autostrad i spokojnych spacerów przez obszary górskie bez asfaltów albo uszkodzone komfortu upośledzać.

Toyota Celica 4WDPracując razem (tłumienie i motoryka) i naprawy, które nie wiąże się prowadzić samochód, Toyota Celica Carlos Sainz daje poczucie braku mocy, aby nie zabrakło, Mimo, że mamy chyba przyzwyczajeni do współczesnego sportu z ponad 250 KM … Ale co nadal pozostaje wielka to umiejętności motorycznych, tylna oś uważnie śledzi prześledzić oznaczony przez przednią oś, która może w ciągu roku to uczynił go trochę bardziej miękkie niż pamiętał. Oczywiście, jeśli twój dzień w tym samochodzie achacábamos nadmierne pojemności 1,460 kg, teraz, że waga jest podobna do tej z Volkswagen Golf, na przykład tak, że przenosi podobne odczucia do dziś. Płyta ma wysoką dokładność prowadzenia przedniego końca, a może dla dobrego utrzymania i wymiarów na swojej stronie nadal wykazują brak filtrowania pasożytnicze ruchy i niezwykłą nieprawidłowości asfaltu.

Teraz, jeśli mamy wykorzystać możliwości tego sportowego Toyota Celica zobaczyć, jak zbiornik paliwa jest wyczerpany, o wysokiej zdolności do swojego czasu, 68 litrów i znacznie powyżej Lancia Delta Integrale, na przykład. Jest homologowany zużycie paliwa 9 litrów na 120 km / h oraz 11,6 w trasie miejskiej, łatwe do pokonania przez mały, że nie obchodzi mnie z prawej nogi i chcemy usłyszeć gwizdek cios zarówno turbiny podczas pobierania, aby przejść do wyższej liczby biegów. Dwa dźwięki, które jednocześnie mogą być bardzo muzyczny, powinien być zniechęcanie ich ceny paliw mają teraz.

Sporty japońskie 100%

wewnątrz Toyota Celica to ewolucja, które poniosły japońskich samochodów jest oczywiste wejść na rynek europejski. Lata nie minęło na próżno i szybko przyjść te same odczucia, które nam pozostawił lat temu. Twardy plastik wewnątrz naszego „zeuropeizowana” oka nie wygląda dobrze, ale jakość jest bezsprzeczne. Zostało ono utrzymane w idealnym stanie, ponieważ, z wyjątkiem zegara ciśnienie turbo, który został uzupełniony, tak kontrowersyjna, z drugiej w wysokości kierowcy.

Oprzyrządowanie jest kompletne, ale jednocześnie prosty, i podzielone na trzy części: ośrodek z prędkością, w prawo i w lewo cuentarevoluciones kuli trzech igieł (temperatura wody, ciśnienie doładowania i rezerwową paliwa). Tutaj prawdą jest, że niektóre z jego przeciwników oferowane więcej informacji dla kierowcy, a przede wszystkim, był drukowany bardziej sportowa obie pisownie jak dotyk ogólnej prezentacji. Konstrukcja w tym czasie był również dość przełomowy, Wyreżyserował deskę rozdzielczą i steruje kierowca koncentruje się na górnej części deski rozdzielczej. Dobrze wyrzucać do widzenia kierowcy, a nie konieczności zaglądania do samochodu, jak to było w niektórych konkurencyjnych modeli. Toyota jakości pokazy to szczegóły, takie jak brak wirtualnego w pisków i trochę dźwięków wewnątrz przedziału pasażerskiego i dobrej izolacji akustycznej, choć prawdą jest, że być samochód z lat 90. Silnik jest bardzo obecny w środku.

Silnik Toyota CelicaFotele mają bardzo nowoczesny design, ale jej przedmiotem jest najlepszy stosunek jakości przynoszą. Tapicerka standard w wydaniu specjalnym Toyota Celica Carlos Saínz jest faux skóry ale wymyka się trochę. Co to nie ma wątpliwości, że jakość materiału, mimo że nie jest szlachetne: prawie dwadzieścia lat później żadnych pęknięć i popękane, coś, co jej właściciel miał również wiele do zrobienia.

Trzeba dodawać, że Toyota Celica era, od pierwszej generacji z powrotem w 1972 roku, pełnoprawnym sportem, stąd tylne siedzenia są jedynie wymówka i zajmują tylko możliwe okazjonalnego oprócz swojej pozycji, z nogami gięte i zbyt mało miejsca na nogi, wskazane tylko dla tych o mniejszych rozmiarach. i bagażnik z 292 litrów, Jest czysto symboliczny.

jego Sprzęt jest dobry, Nie brakuje potrzeb pod względem komfortu. Pięć i pół miliona peset włączone klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, elektrycznie regulowane lusterka, regulowana kierownica i ławka kierowca wysokość siedziska dla lepszego miejsca kierowcy oraz Radiomagentofon. elektronika bezpieczeństwa i początek zrobić wygląd oprócz stałego napędu na wszystkie koła układu hamulcowego dostępny przeciwblokujący ABS.

Za kierownicą tego samochodu, przeżywając odczucia i cieszyć się czystą jazdę, a nie tych, którzy są łagodzone przez elektronikę, możemy odkryć, że był naprawdę genialny przeszłość. Model ten konkuruje w okresach 92, 93 i 94 w Rajdowych Mistrzostwach Świata, osiągając w każdym tytule kierowców świata, najpierw Carlos Sainz, a następnie z Juha Kankkunen i Didier Auriol. Toyota Celica jest po Citroën C4 WRC Sébastien Loeb, drugi model z większą liczbą zwycięstw w Rajdowych Mistrzostwach Świata, i to w najtrudniejszych przeciwników możemy sobie wyobrazić po raz mityczny z grupy B do czynienia, czyli Lancia delta HF Integrale Ford Sierra Cosworth Mitsubishi Fatygant VR4 Ford towarzyskie RS Cosworth, Subary Impreza i Mitsubishi Lancer Evo II.

Możesz być także zainteresowany:

Samochody na pamiątkę: Opel Kadett GSi

Samochody na pamiątkę: Citroën Visa GTi

Samochody na pamiątkę: Renault Fuego

Adblock
detector