klasyczny Test: Renault Gordini

klasyczny Test: Renault Gordini

1093 Delfinatu, R8 i R12 trzech głównych zapisanych na silniki „G” Gordini oraz niebieskich lub białe paski przekazywać je. Zebraliśmy w Alcaniz i walcowane na dwóch obwodów: Guadalope i Motorland. Porywający!

Renault Gordini

Renault Gordini

Renault Gordini

Renault Gordini

Stary obwód Guadalope, Alcaniz. To właśnie na wpół południa. W tym czasie miasto zaczyna się zrobić sobie przerwę. Dzieci opuściło już szkół i kto więcej, a kto mniej zatrzymuje swoją poranną chore położyć coś żołądka i odpocząć chwilę. Lokalna policja wie, że jazda po ulicach śródmieścia następnie niskiej intensywności aż do trzeciej po południu, po powrocie ponownie stać się brzęczenie. Aby wyciąć ruchu, to jest najlepszy.

Renault Gordini

Drożne samochód, słynny wzrost Cork, z obrazem z tyłu Parador na szczycie góry, imponujące. Z krzywej fryzjera, na wyjściu Saragossa Most, Jest to odcinek, które zostało zrobione dokładnie. Ángel Martínez prowadzi wiele razy w tym jego obwodzie„Wierzcie lub nie, musimy stąpać lekko. Jest to bardzo koszty techniczne. Dajesz pełnym gazie i połączony jest kilka bardzo szybko: w lewo, w prawo i lewo. Trzeba wyciągnąć odpowiednie miejsce do czynienia dobrze. Tu potężne samochody, tak jak w tym przypadku R12 Gordini, miał przewagę.

Na szczycie, nowoczesne rondo zakłóca mańkut Hospital, który wychodzi na głównej prostej, gdzie wyjście było. Dziś jest to niemożliwe, aby znaleźć się z dala od samochodów na drogach i zaparkowane po obu stronach. Ta długa prosta kończy się na skrzyżowaniu, bez jakiegokolwiek odniesienia do ogrodzeń metalowych lub oznaczeń, nie mówi nic. Jednakże, Była to najsłynniejsza Krzywa obwodzie: Embudo. Obrót o 135 stopni, zwężenie włączone. Nie zakończył kariery wielu kierowców, w pełni dot? Samochodzie.

Stamtąd zejście staje się bardzo szybko w kierunku obszaru Monegal -a krzywa, że ​​kiedyś bardzo przesuwnie, pierwsze szykany włożyli w latach ’90 i arena. Fotograficznie, trudno jest zobaczyć, gdzie jesteśmy. Może to być dowolny ulicy w każdym mieście. Skręć w lewo za mostem Caspe, zamontować wszystkie archiperres fotograficznych. Weszliśmy na obszar, który biegnie równolegle do rzeki Guadalope. Jest to najszybszy część toru, gdzie mógł awansować bardziej odważnie niż cokolwiek innego, bo nigdy nie koła prosto i marginesy boczne są domy na jednej stronie i parapet rzeki na drugi. Ciężki hamowania Zaragoza Most jest kątem prostym, który prowadzi nas z powrotem do fryzjera rogu, gdzie zaczęliśmy naszą szczególną „okrążenie”.

Renault Gordini

Ale jesteśmy w Alcaniz, a nawet małe wąskie gardła, które spowodowały, lub mieć zły nastrój chcieliśmy think- swoich sąsiadów. kompleks sportowy Motorland jest inna historia. Bardziej nowoczesne, bezpieczniejsze, bardziej komfortowe dla drugiej części sesji zdjęciowej i przetestować najlepsze trzy „bomby” z Renault. Wczoraj i dziś: Guadalope i Motorland.

Dauphine 1093

Z trzech francuskich „bomb”, które zrobił eksplodować w Alcaniz, to była największa fala uderzeniowa, która przyszła mi do głowy. 1093 to więcej niż Dauphine Gordini -version Export- gaźnik „tłuszcz” i kilka dodatkowych koni. Przetwarzanie wykonywane w warsztatach sami Billancourt radykalnie zmienić zachowanie, wydajność i ostatecznie jazdy przypomina hiszpański -Dauphine, Ondine i rodzinnego Gordini- udowodnione, paradoksalnie, w tej samej miejscowości i marek dwanaście.

Renault Gordini

Andrés Ruiz mówi w swoich komentarzach: „Jednym Dauphine to właściwie”. Nie tylko biega, hamulce i ma czelność, że gdyby chciał hiszpańskiego dauphinistas ‘tej chwili; Zaskakujące jest to, że można go zabrać wszędzie tam, gdzie chcesz, jak chcesz. Jest szlachetny, słuchać rozkazów kierownicy, układ kierowniczy jest wystarczająco bezpośredni, orurowany koło, bez śladu z nadmiernym Box- delikatnie toczenia oraz, o ile intencją jest poszukiwany przez kierowcę lub innego rażącego iść „” desmelenao osioł jest na swojej stronie. Czy ‘wdowy samochodowego? Ha! Umieszczenie worków z piaskiem w komorze przedniej bagaż? Ha ha! Waga, zawsze i we wszystkich okolicznościach, jest wrogiem i powiedział Ettore Bugatti.

Firma amortyzatory, sprężyny, cięcie grubszych stabilizatorów -12 mm- i wzmocnień na mostach był przepis jak magiczne jako inteligentny. Więc to złagodzone, w dużej mierze, że „żywość” z dużo-krytykowanego obrony, co nie było innego powodu niż pozytywnego upadku, który odbył się na zewnątrz koła podczas skrętu i wsparcia, które made getting do wewnątrz. Oczywiście, tendencja do nadsterowności ustępuje, ale lepiej Piza. Przeciw tylny silnik zawieszony za osią i wąskich opon … prawa fizyki nie są przedmiotem odwołania, a w najlepszym razie, można przewidzieć i starają się ograniczyć skutki, jak jest.

1093 narodził się dla konkurencji i to widać nie tylko pomocnicze oświetlenie i wystrój, potem, by zidentyfikować sportu Renault: pierwsze dwa blue „brudne” tak i wtedy białe podłużne paski na białym połączeniu z niebieskim Francji i charakterystyka R8, 12 i kolejne. Zamówiony przez François Landon, szef konkursu Régie, przyszedł, aby zastąpić 4CV 1063 laureat zwycięzcę w Monte Carlo i 24h Le Mans, między innymi rasami międzynarodowych. Dom inżynier Fernand Picard, we współpracy z trenerem francuskiej Autobleu przeglądowi i udoskonalił Dauphine Gordini nakładania wielu ulepszeń.

Za „G” wygrawerowane na głowicy pokrywa jest „szczotkowane” głowicy cylindra, specjalny płyta Corty zawory azotowana większa jest średnica i podwójna sprężyna siebie tłoki o wysokiej kompresji, zrównoważony wału korbowego poprzeczne krzywek

zębatkami dystrybucji o większej średnicy, jeden Solex gaźnika 32 Podwójny korpus filtra Tecalamit powietrza i kolektor wylotowy i wlotowy, specjalnie zaprojektowany dla Autobleu. W liczbach: 55 KM przy 5.600 obr./min, silnik, który opracował 33.5-5000

przed pójściem pod nóż.

Renault Gordini

I można zauważyć! Dauphine został zwinny i zabawny turystyki, można strzelać wygodnie powyżej limitów prawnych i cieszyć się świetnie w takim układzie jak myszołów kartingowym z Motorland. nie tylko można, ale zachęca spieszyć związek po drugim, aby uzyskać soki płynące. Zmień cztery relacje seryjny jest wystarczająco dużo i łatwo się zawiesić. Adres, gładka, a my wskazały, z bardzo grubym Kierownica sportowa; i fotele, podobnie jak najcichszych braci, więc nie należy się spodziewać ich superior gospodarstwa …

Sami są również studia optymistyczne prędkościomierz do około 180 km / h -The numery symulować być malowane i ręcznie uzupełniające cuentavueltas umieszczony po lewej stronie. Dopełnieniem ogólny bilans jest miedź, która musiała opuścić Fiat 850 Abarth przeciw, Mini Cooper i BMW 700, układu hamulcowego również szlifowane podczas jego zaledwie dwóch latach produkcji. Zaczął wyposażeniowych przed nowym żebrowane, a od października 1963 r bębny, tarcze na wszystkich czterech kołach.

Bracia Burgos należy do pierwszej partii.

R8 Gordini

Z trzech najbardziej znanych jest pożądana w tym czasie, a które On przyniósł nam głowę, aż widzieliśmy nad i zwieńczona. Więcej niż rok rozszerzyła swoją „drugą” renowacji, która rozpoczęła się w warsztatach francuskiego specjalisty Colombo i zawarł kilka miesięcy temu w Ángel Martínez, w Alcaniz. W Hiszpanii przybył w 1967 roku i od 1969 roku rozpoczął karierę, która doprowadziła go do przechodzić z rąk do rąk i przeżyć ciężką transformację: przekazany do silnika 1,296 ml, obniżone zawieszenie, klatka bezpieczeństwa, poszerzenie płetw Rozjaśnienia wsparcie Jack i inne operacje mniej lub bardziej powiązane z podręcznikiem preparatów caseras- „Zrób to sam”.

Renault Gordini

Między innymi wspomina Emilio Rodriguez Zapico udział w wielu rajdach z nim: on kwalifikacje, na przykład, czwarty 3 godziny Montjuic (1969) i wygrał Rallye I Jose Leon de Carranza (Cádiz, 1970). Następnie w latach dziewięćdziesiątych, posiadanych przez Jaime Sornosa „Correcaminos”, pobiegła w kilku nominacje Mistrzostwach Historycznych Hiszpanii.

Już w XXI wieku, pierwszy ratownik Jerónimo Vidal, okazało się, że wynik tego pełnego wrażeń życia w konkursie. 8g 1300 została wykonana dosłownie kilka lisów: tlenek plastry tu i tam, gruba warstwa smoły na podłodze nie oryginalnych części i drugiej zniszczonym a zatem trudne i tak dalej. Rzucił tysięcy godzin „Jero” wyprostować go własnymi rękami i sztuce.

Bracia Burgos byli z nim kilka lat temu i okazało się, że mimo pierwszego pakietu „Jero”, nie była w stu procentach. Tak, dźwig i Francji bezpośrednio warsztaty Colombo. Jest całkowicie rozebrany i powłoka przeglądowi -w szczególnie wiele wzmocnień nadwozia Gordini, fundamentalny aspekt tego modelu. Stawy słupkami, nadkoli, wspiera pole stabilizatora i kierownicy, bar niskiej silnik … to tylko niektóre. Wszystko czyszczone, repatriację do Alcaniz, instalacja i uruchomienie koordynuje bardzo młoda Junior Ángel Martínez.

‘Et voila!’: odrodzenie odbywa. Ponownie 8g zazdrość „i” renaulistas sedan Amédée Gordini ras i Régie zostały wymyślone jako chwyt marketingowy. Oczywiście pierwsze porównanie powstaje spontanicznie z hiszpańskim R8 TS, ale chyba oba są Renault i ścieżki wokół niego napoje pojedynczej marki powstały w ich krajach pochodzenia, trochę więcej. Oczywiście, mają koncepcję techniczną, ale szczegóły są głębokie różnice.

Silnik 1300 półkolista głowica, obficie dostarczane przez dwie poziome Weber z chłodnicy oleju i wszystkie; pudełko z pięciu związków, podwójny tylny amortyzator przewidzianych jako Alpine A110 i powiedział wzmocnień w kluczowych punktach ramy, wszystko to i wiele więcej drobne szczegóły sprawiają, że inne 8g samochodu: wesoły, stabilny, łatwy w prowadzeniu i bardzo zabawne. wystarczy tenérselas w pewnych okolicznościach i Austriak, nawet z jakiegoś potężnego 911 sztywny.

Renault Gordini

Znalazłem te same różnice między 1093 i rasy hiszpański Dauphine Dauphine pomiędzy 8g i R8 TS, tylko mnożyć. Rozumiem napady złości z „simquistas” od momentu jak Andrew; do „ochoteesista” w ogóle. Jest zrównoważony -the pomocniczy zbiornik paliwa 25 litrów na przednią tułowia help-; popycha ciężko -W 1000 metrów, na przykład, Mini Cooper S, upokorzony NSU TT i nasz Seat 1430 „Potenciado’- i jest w stanie dotrzeć do prawie 180 km / h. A wszystko to bez zbytniego zamieszania: spowalnia jak powinien, jest odprowadzana w porządku, bez utraty ich wrodzonej Querência dać tyłu Jest niezwykle zwinny i skuteczny w myszołowy ścieżkach. Och, jeśli zazdrość były grzybicy!

R12 Gordini

W przeciwieństwie do platonicznej miłości, wywołanej 8g tej stronie Pirenejów, R12 Gordini jednak, pół na pół. Tutaj to był mało znany, a nawet mniej atrakcyjne modelu. Pojawienie się „FU” nas latać nacjonalistyczną flagę i Hiszpanii stał się „seatista” na arenie sportowej. Prawdę mówiąc, ani we Francji odniósł sukces swojego poprzednika. Niezależnie od swoich umiejętności sportowych, wróg będzie w domu i wyciąć swój lot Renault 5 ledwo startu. Mimo to było to, co mówimy z ostatnich: jeden R12 „jak powinno być” dla werwy kierowców lub po prostu wyścigi R12 wykonane przez fabrykę sam z próżnego wysiłku, aby wykonać tę samą operację z R8.

Renault Gordini

Podobnie jak w 1093 i 8g, również rozpoczął od podstawy dużej serii sedan, daleko tak dobry. Ale różnica była tego typu sedan. R12 był pasażerem od ponad czterech metrów szerokości, może pomieścić pięć osób, dobrą osłonę i … Napęd na przednie koła. Wielki burżuazyjny rodziny wozu zbliżył barierę 1000 kg; czyli słoń na glinianych nogach.

To i jeszcze praca społeczeństwo Amédée Gordini Renault-głębokość wykonywane i udało się tańczyć do tego proboscidio. Kluczem kawałek będzie, oczywiście, silnik. Włosko-francuski inżynier wybrał R16 TS 1600 roku zatwierdziła dwa Weber 45 podwójnych rafinowany tu i tam i udało mi się wymyślić wydajności do 125 KM przy 6.250 obr./min SAE. Danych porównawczych, najlepiej FASA-R12 TS 1.400- opracowany 70 KM. Reszta procesu „gordinización” koncentruje się na montażu wzmocnionego sprzęgła, hamulce i koła wentylowanych -delante- 5,5 cala dyski gardła, niższe zawiesin i zaoszczędzić na wadze, jak to możliwe. I jak najbardziej był przeznaczony dla obwodu kubka, Régie i dostarczył im sportowe fotele i klatka wzmacniająca. Gotowy do uruchomienia.

Jednym z nich jest Ángel Martínez. W aletines przyniósł im standardu apokryfów i nic oprócz dokonać regulacji UST.OGÓLNE nie dotknął. Oprócz naklejek, które nie chciały się wycofać, białe paski na niebieskim charakterystycznym Francji, koła Targa oraz światła przeciwmgielne w standardzie dać odrobinę „wyścigowy”. Drzwiach zamkniętych, to zwrócić uwagę grubość rury klatki i kierownicy trzech szprych, podobny do R8. Resztę stanowi R12 Mondo i lirondo z dodatkowymi relojitos dla wody i oleju oraz temperatury, który osiąga prędkościomierza oznakowania 200 km / h.

Renault Gordini

I faktem jest, że ze zwykłym optymizmem tych zegarków, dość blisko niego musi chodzić do igły, aby osiągnąć tę liczbę. Oficjalnie, prędkość maksymalna wynosi 185 km / h. Ponieważ R12G dźwięki i uruchamia prawda. Wentylowane hamulce na przedniej osi, aby zatrzymać pracę w odległości cuda i kształtu. Ale w przeciwieństwie do swoich dwóch najstarszych krewnych, nie idzie myszołowy sekcje. Oni wydobywa jego „upór”, aby nie dostać czyste w rogach. Front end zyski wyeksponowany i musi zawsze prowadzić do ataku, czyli gry z przelewów masowych, zrównoważyć i wyrzucić go w odpowiednim czasie. Praca z kierownicą jest silniejszy i cięższy.

Na szczęście, zawieszenia sprawiają, że dość mocny stół, stabilny i mniej niezdarny niż myślałem a priori. To pokazuje, że Szybkie obwody jak Magny Course są jego siedlisko. Jednak w rajdach, a nawet doświadczenie i ręce fachowca jak Jean Ragnotti, urodzona pod znakiem rombu, udało się zdać dziesiątą piąte miejsce w jedynej oficjalnej udziału R12G w Rajdzie Monte Carlo.

Adblock
detector