Samochody na pamiątkę: Opel Kadett GSI 16v (oryginał dowodu)

Samochody na pamiątkę: Opel Kadett GSI 16v (oryginał dowodu)

Dzięki wyjątkowej wydajności, GSI 16v Opel Kadett skoczyło do góry w czasie europejskiej gamie przednie koła napędowe sportowego sedana. To był jego badanie w 1988 roku …

Test oryginalny: Opel Kadett GSI (1988)

Test oryginalny: Opel Kadett GSI (1988)

Test oryginalny: Opel Kadett GSI (1988)

Test oryginalny: Opel Kadett GSI (1988)

Bohaterem tym tygodniu z naszej ukochanej sekcji „Samochody na pamiątkę” Jest to stary znajomy … i nieodebranych: the Opel Kadett GSI 16V. Popularne niemieckie sportowe oznaczone występ całego pokolenia. Wyjeżdżamy tym razem z oryginalnym pełnego badania, opublikowane w Nasz magazyn Automobile Motorpress Iberica, 129-ta października 1988. I nie pisać albo: oni mieli wtedy Arturo de Andrés …

„Opel Kadett GSi jest prawie klasyka w nowoczesnym sporcie na podstawie średnich sedanów z napędem na przednie koła; od momentu jej powstania, zaledwie cztery lata temu, silnik 1,8 litra 115 KM, Został Iíder sprzedaży w swojej branży na rynku hiszpańskim. uwolnienie 2 litrów i 130 KM, po współistniejący z których dotyczy nas, ma prawie dwa lata temu się zasłużonym prestiżem w kategoriach czysta wydajność i oszczędność paliwa, Natomiast domagają się umieścić kilka buts jego trzymanie się drogi, być może nieco understeery i podskakując na samochód, który dostaje żadnych trudności 205 kilometrów na godzinę.

dla wersja 16v Zostały one dość radykalne środki, choć niepozorny wygląd, że zmiana bardzo znacząco droga gospodarstwa. Na początek, że samochód jest w pozycji siedzącej 1 cm niżej w obydwu pociągów, z Sprężyny 10, które są 20% sztywność, odpowiednio, przedniej i tylnej, ale zaślepki, ściskanie, na 20 mm skoku. Ponadto, Przechodzi przednią stabilizator 20 do 22 mm (46% skuteczność), oraz zwykle tył 18mm dodaje drugi, zamontowane powietrza 15 mm. W ten sposób między źródłami i prętów, zwiększa sztywność rolka 35%, średnio wynosiła 33% do przodu i do tyłu o 37%, w poprawić trakcję i wyeliminować podsterowność. 20 mm z powrotem na satelicie i zwiększony spadek -30′ do -1st 40”zwiększa się znacznie wydajność krzywej, i 3 pola odchylania, naprężenia bocznego trwa od 0,55 do 0,7 g brzeg, dryft zmniejsza się o 40%, przy zastosowaniu zaledwie 90% nakładu na kole kierownicy w jednym 2.0i.

Opel Kadett GSi Adres ma małą modyfikację, jednak ich mocowania, w kształcie litery V dostarczają obecnie 40% większą sztywność poprzeczną, poprawiając dokładność guiaje. Wariacje podwozie wraz z płyt tylnych 260 mm zamiast bębnów. Brak opony lub opony zostały zmienione, a więc część krytyki do modelu, najbardziej gorzkich i nieuzasadnionych że francuskiego dziennikarza, który, aby pomścić monumentalny spin i konsekwentnie z toru w Montlhery, przekreślone biedny samochód „morderca” krytyki, które zostały odtworzone w Hiszpanii przez magazyn, który ma tego prawa, nie zadając sobie trudu, aby sprawdzić go mądry czy fałsz takiego oskarżenia. Możemy zapewnić czytelników, po kilku tysiącach km dla wszystkich dróg (zwykle sklejaniu) i wszelkiego rodzaju rejsów (zazwyczaj szybciej), który Kadett 16V jest całkowicie sterowalna, a nawet więcej niż wystarczająco dużo przyczepności z jego 185 / 65-14, w oponie 5,5", To prawda, szczególnie suche, docenić 195/60 oponę 6"Który byłby idealny do montażu, ale nie wchodzą w gruncie łańcuchów śniegowych, które następnie rozarían w nadkolach.

Z tego wszystkiego, Opel Kadett GSi 16V nie osiąga szlachetność zachowań i łatwość prowadzenia Golf GTI 16V, ale na drodze, ponad obszernie rekompensuje tej niewielkiej różnicy ze swoją zdecydowaną przewagę w przyspieszeniu i odzysku. W zakresie korzyści, a zawsze w kategorii sedanów sportowych napędem na przednie koła, to Kadett dominuje wszystkich rywali we wszystkich taktowania, z wyjątkiem R21 Turbo, który jeszcze uda się zdominować odzyskanie 400m, albo 4 lub 5, a nasz manewr wyprzedzania; w przyspieszeniu 400 metrów udzielonego tylko 2/10, co oznacza, że ​​poniżej pół km, jest nawet wyższy niż francuskiego doładowanych i ulegając mocy Turbo odległość ta jest przekroczona. W praktyce oznacza to, że w virado pola i drogi z jakiegoś ruchu, gdzie trudno jest znaleźć jasno jednego kilometra, napęd na przednie koła GSi 16V jest najskuteczniejszym dostawy.

Zadziwiające o świadczenie tego silnika jest uzupełniona przez są bardzo niskie zużycie; W szczególności, w naszym planie podróż spokojny typ, to osiągnął absolutne minimum; sekwencyjny wtrysk zamiast „fasatura” masowe dotyczące otwarcia zaworów, wydaje się działać, a nie tylko sprawa biznesu lub dla władzy.

Opel Kadett GSI 16V uczucie przyjemności jazdy jest zwiększona przez odnowioną transmisji, w którym ogromny 230mm sprzęgło jest odpowiedzialny za kontrolowanie silną parę podartych i zmian dokonanych na pełnych obrotach. Zmiany są możliwe dzięki obudowy skrzynki i wzmocnione łożyska, a przede wszystkim lepsza selektor prowadzone nowe większe sincros wszystkich biegów potrójnie lej z 1 i 2; Najśmieszniejsze jest to, że wprowadzenie marszów jest zauważalnie gładsza i bardziej dokładne niż w innych zmian Opla, które nie były złe na ten temat. Wręcz przeciwnie, bez pomocy wspomaganie kierownicy, obsługa manewrowanie samochodu staje się nieco męczące, a na obszarach silnie sklejaniu wymaga dużo manoteo, ponieważ kierunek jest powolny, aczkolwiek lżejsze niż wcześniej, jak to zostało powiedziane. Wspomaganie kierownicy, naszym zdaniem, jest niemal niezbędnym rozwiązaniem w tym samochodzie, jeśli chcesz, aby zmaksymalizować przyjemność z jazdy.

Przyjemność, oczywiście, To wynika głównie z wyjątkowej krzywej momentu obrotowego, wspierany przez dokładnych zmian, a zmiany, które działa doskonale, choć nie jest to konieczne, aby go używać częściej dla czystej przyjemności niego. I nie zapomnij o tym, zwłaszcza w porównaniu z wersji 2.0i, niezwykłą poprawę stabilności i hamowania. Ogólnie rzecz biorąc, Kadett 16V jest teraz bardzo poważny samochód, z ogromną skuteczność w każdym rodzaju drogi.

Wracając do całego klucza, którym jest silnik, powiedzmy, uszczelka głowicy w dół, tylko modyfikacje są stemplowane tłoki z pływającymi buIones aluminiową skrzynią korbową, a zamiast blachy, z ponownym pojawieniem grzejnika olej stosowany w starych GSI 1.8L i prąd GT trzy tomy. W przeciwieństwie do tego, głowica cylindra jest całkowicie nowy i sekwencyjnego wtrysku Motronic M 2,5, z autodiagnostyki, pomiar rzeczywistej masy powietrza oraz sekwencyjnego zmiennej fazie wtrysku w zależności od prędkości obrotowej silnika i otwierania zaworu.

Kadett GSI obraz Silnik 16vJak już wcześniej powiedziałem, tylko R21 Turbo jest w górze, lub nawet przekracza długich dystansach, zapewniając Kadett 16V. Ale nie możemy uciszyć cię tylko w już niedalekiej horyzoncie pojawia się potężny konkurent: VW Corrado. Odwołujemy się do wersji z kompresorem objętościowym G 60, ponieważ 16V zostać przywiezione do Hiszpanii najpierw wyraźnie poniżej Kadett. Innym jest to, wersja z doładowaniem pojawia się niekatalizowane, które przekraczają 10 CV (ale także ponad 100 kg) GSI posiadający krzywą momentu obrotowego, w przybliżeniu podobny.

Różnica polega na tym, że chociaż ogólnie jest to bardzo podobne i walka i długość, Corrado to coupe, chociaż cztery fotele, podczas gdy GSI to sportowy sedan. marginalna różnica, jeśli chcesz (z wyjątkiem rozróżnienia zawsze daje ciało mniejszości); ale to, co nie jest tak marginalna różnica w cenie będzie, jak to kosztować prawie cztery miliony Corrado, tj; i pół razy co GSi 16V wyposażone tyłek opcji (które nie potrzebują zarówno)”.

Możesz być także zainteresowany:

To był Opel Corsa GSi

Wszystkie nowe Opel przybyciu w 2017 roku

PSA ogłosiła zakup Opla

Adblock
detector