Ford Focus ST vs VW Golf GTI wydajność, co jest lepsze?

Ford Focus ST vs VW Golf GTI wydajność, co jest lepsze?

Ford Focus ST wydaje się nie zmieni wiele, ale wprowadza istotne ulepszenia i sprzęt rack rywalizować bardziej niż kiedykolwiek, z VW Golf GTI. „S twarz!

Porównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajności

Porównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajności

Porównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajności

Porównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajności

Volkswagen Golf nie tylko był GTI kierowca kategoria z pokolenia na pokolenie (a to było ponad trzydzieści lat, odkąd po raz pierwszy pojawił), ale nawet utrzymuje się w czasie tak długo, jak Odniesienia w tej kategorii sportów.

Od kilku lat także Ford Focus ma swoje ST wersja sport, których podejście jest bardzo podobna do podstawy VW Golf GTI, Chociaż prawdą jest, że do tej pory nie udało się ukraść zbyt eksponować niemieckiego mitu. I mówimy do tej pory ... bo tym razem ponowiona pokonania.

Ostatnim Ford Focus ST który wylądował na rynku wygląda dzisiaj lepiej przygotowany niż kiedykolwiek rywalizować w najlepszych możliwych warunkach z Wszechmogącym Volkswagena Golfa GTI. Z tej okazji, a także zobaczyć, w jakim stopniu można go przyćmić, Golf mamy również wybrany straszniejsze wersja Wydajność: uwagę, między innymi, o nieco większej mocy silnika, który rozwija 230 KM zamiast 220; oferuje także Większe hamulce, 18-calowe koła Seryjny niż 17 cali, a przede wszystkim różnicowe mechaniczny ograniczony poślizg elektronicznego sterowania, który robi różnicę podczas toczenia bardzo szybko. Na zewnątrz, to Golf GTI Wydajność również przednie zaciski hamulcowe pomalowane na czerwono, między innymi mniej wybitnych zaskakujących szczegółów.

Ford Focus ST: zmiany

Ford Focus ST envite twarze pozornego może niezbyt zmian w ciągu swojego poprzednika. Jednak one analizowane dalej, widzimy, że korzyści z istotnych usprawnień w zakresie estetyki i wyposażenia, ale przede wszystkim bez wątpienia To pokazuje zmiany z technicznego punktu widzenia. Silnik benzynowy 2,0 litra turbo prawie nie zmienia się, ale teraz z dodatkiem System Start / Stop, dostać zmniejszenie zużycia paliwa o około 6 procent. Z tego mechanizmu jest kontynuowane ogłasza maksymalną moc 250 KM i moment obrotowy prawie 37 MKG, co stawia go przed sobą jeszcze rywalem Volkswagen Golf w odniesieniu do wydajności, co mechaniczne. Chociaż prawdą jest, że musimy także pamiętać, że według oficjalnych danych, Ford Focus ST Waży około 40 kg więcej coś, co stwierdzono również pomiary na skalę naszego Centrum Technicznym.

Ford Focus ST vs VW Golf GTI porównawczych wydajnościJeszcze ważniejsze są nowe funkcje to Ford Focus ST w stosunku do ramy. Technicy zespołu Ford RS całkowicie zmieniła strojenie zawieszeń dla zachowania bardziej zwinny i sportowy. Mając ten cel zmieniły zupełnie tak podwozie set-up, mają podstawione amortyzatory dla bardziej energiczny kretyna, a także zmienić Tylne resory. Ponadto Ford pracował również na zmiany elektrycznego wspomagania kierownicy i kontrola trakcji, która w tym przypadku działa jako autoblocante. Są subtelne zmiany i, jak omówiono poniżej, osiąga wydajność Optymalizacja i przyjemność jazdy Forda Focus ST.

VW Golf GTI: GTi balance

tylko Ford Focus ST Jest oferowany z manualna skrzynia biegów Sześć prędkości podczas Volkswagen Golf GTI również Jest on dostępny z pudełko DSG automatyczny podwójne sprzęgło , Że pozwany był nasz wybór na tę okazję. Nie trzeba dodawać, z DSG, Volkswagen Golf GTI Perfomance staje się sportem znacznie bardziej nadaje się do codziennej jazdy, a zwłaszcza w miejskich podróży, gdzie Ford Focus RS nie jest zbyt wygodne: Jego kontrole są trudniejsze w obsłudze, podczas gdy zarządzanie ma bardzo ograniczony promień skrętu.

Volkswagen Golf jest zawsze jako bardziej komfortowe, płynniejsze obsługi samochodu. Ich zawiesin, chociaż są one dość silne też lepiej absorbują nierówności firmy ... i że nasze urządzenie nie jest zamontowane amortyzatory sterowane opcję. Ford Focus ST Ma Sportowy nastrój i pokazuje, że jest twardy jak pokładzie, jest głośniejsze i silnik oferuje znacznie bardziej gwałtowną reakcję, więcej efekt turbo.

Ford Focus ST jest, aby umieścić go nieco więcej temperament, choć prawdą jest, że benzyna Volkswagen 2.0 TSI jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące: jest miękki i bardzo wyrafinowane w swojej pracy, ale oferuje imponującą pojemność i odpowiedzi oferuje on ogromną moc w każdych warunkach. Volkwagen Golf GTI jest również bardziej satysfakcjonujące podczas podróży samochodem, bardziej komfortowe i przyjemne, natomiast stoper w dłoni, oferuje wysoką wydajność, choć prawdą jest, że różnice są minimalne. Masywniejsza są różnice w zmianie stanu zużycia paliwa, wokół litr więcej na 100 kilometrów na korzyść VW Golf GTI.

Ford Focus ST: wewnętrznyVW Golf GTI Wydajność vs Ford Focus ST, w tym krzywe

Czas i zagłębić bardziej krętymi ścieżkami, górskie drogi twisty i stale zmieniających się wsparcie. Tutaj, el Violkswagen Golf GTI wykazuje wysoką skuteczność W tych okolicznościach, jest wynikająca również łatwy i satysfakcjonującej jazdy. Jest to samochód, który uważa wszystkie rzeczy, które zawsze idzie tam, gdzie chcesz i że ledwie stawia kierowcę w kłopoty. Jeżeli Państwa ciężkiej kawalerii korzyść, można toczyć bardzo szybko, ponieważ zawsze przekazuje spokój i szczyci się bardzo łatwe i przewidywalne reakcje. Ponadto hamulec bardzo dobrze i bez żadnych ceregieli, choć prawdą jest, że Ford Focus ST czyni go jeszcze lepiej: System jest mocniejszy, ale nie wydaje się tak odporne na zmęczenie. Co ma sens, jeśli wziąć pod uwagę, że dyski są mniejsze.

Ford Focus ST już widać jego sportowy i radykalne nastroje. Jeśli szukasz dla zabawy, nie ma wątpliwości, że Focus ST to dobry samochód. Ulepszenia w ramce są tu zauważyć, a wiele: Zwinność zdobyła wiele liczb całkowitych i w rezultacie pojazd zostanie przedstawione jako skuteczne satysfakcjonującej jazdy. Wnika łatwo na zakrętach, z przodu jest bardzo zwinny, szybki i dokładny, natomiast tył jest pokazany dużo bardziej otwarci na zmiany wsparcia w Volkswagena Golfa GTI

Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie: biorąc pod uwagę wybór, Cena nie jest czynnikiem, zwłaszcza jeśli Volkswagen Golf jest dozowany z DSG, pięć-drzwi lub nawet Występ opakowanie. W tym przypadku powinny one wpływać na innych kwestiach, takich jak osobistych upodobań, emocji i pasji do jazdy. Raz jeszcze Volkswagen Golf GTI reprezentuje doskonałą równowagę, zdrowy rozsądek, natomiast Ford Focus ST jest sportowy GTi, bardziej radykalny i odpowiednie dla młodszej klienteli i pasji. Teraz, ty decydujesz.

Możesz być także zainteresowany:

Porównanie: Alfa Romeo Giulietta QV vs Ford Focus ST

Compartiva: VW Golf GTI vs Mini Clubman Cooper S

Porównanie: najlepszy GTI ... Diesel

Adblock
detector