Renault Espace dCi 160 KM na 150 KM TDI Seat Alhambra

Renault Espace dCi 160 KM na 150 KM TDI Seat Alhambra

Seat Alhambra i Renault Espace, z siedmioma siedzeniami i pełnym zestawem łączności i pomocy jazdy, wybrać tytuł najlepszego dużych MPV.

Najlepsze zdjęcia Renault Espace dCi 160 KM 150 KM TDI przeciwko Seat Alhambra

Najlepsze zdjęcia Renault Espace dCi 160 KM 150 KM TDI przeciwko Seat Alhambra

Najlepsze zdjęcia Renault Espace dCi 160 KM 150 KM TDI przeciwko Seat Alhambra

Najlepsze zdjęcia Renault Espace dCi 160 KM 150 KM TDI przeciwko Seat Alhambra

Seat Alhambra i Renault Espace MPV są dwa niosąc dwie dekady dzwonienie w uszach tych, którzy potrzebują dużego pojazdu, ważne siedem osób i nie chcą słyszeć o przemysłowej z pasażerów. W tym czasie one ewoluowały tak bardzo, że jej istota została przekształcona Ku Dynamiczne zachowanie zbliżone do samochodu osobowego, wyrafinowanie podobna do salonów i wszystko bez utraty wewnętrzną modułowość które je charakteryzują, pozwalając zaliczkę lub opóźnić siedzeń, usunąć, aby zwiększyć przestrzeń bagażnika lub, oczywiście, pokonać barierę pięciu pasażerów na pokładzie.

Jednak w ostatniej aktualizacji byliśmy świadkami radykalnego rozróżnienia między tymi dwoma. podczas Seat Alhambra pozostaje wierny ortodoksji pojazdów rodzinnych, w Renault Espace wybrała bardziej aspiracji ducha i położyć większy nacisk na wyłączność, z elementami luksusowych sedanów kosztem niektórych funkcji. Teoria ta jest zatwierdzony przez zmniejszenie pionową przestrzeń wewnątrz tradycyjnie jednym z charakterystycznych elementów Renault Espace- i włączenie elementów, takich jak kierowanie na cztery koła, który daje zwinność wyjątkowa dla pojazdu 4,85 m.

Renault Espace framing i Seat Alhambra

Jego wymiary oddalają się od najbardziej znanych rozwiązań. Tak więc, Citroen C4 Picasso Wielki Zafira Tourer Opel lub są bardziej kompaktowe, Volkswagen Caravelle / Mercedes Viano i większe Peugeot Jumpy mniej wyrafinowane. W rzeczywistości, tylko Ford S-Max / Galaxy Fiat Freemont lub może w końcu stać się znajome ważne alternatywy dla naszych graczy uczestniczących jej wymiary, podejście i wykonanie.

Pomiary wewnętrzne wskazują, w jaki sposób Renault Espace jest bardziej odpowiedni dla pięciu pasażerów siedmiu. Więc drugi rząd jest bardziej korzystne pod względem przestrzeni, że trzeci i prawdopodobnie będzie miał wyjątkową używania, zawsze z ludźmi niskiego wzrostu. zamiast tego, Seat Alhambra jest bardziej zrównoważony ponieważ jednak wydajnością nieco w drugim rzędzie Oferuje on większą pojemność w trzecim, a jej bagażnik jest bardziej zdolny. W każdym razie, obie mają indywidualne fotele, które mogą zyskać lub stracić 16 cm miejsca sprzyjające w jednym z wierszy lub do każdego z pasażerów.

Seat Alhambra zyskuje również w dostępie, przynajmniej jeśli chodzi o tylne siedzenia zajęte i bagażnika i przesuwne drzwi boczne, które sprawiają, że łatwiej wejść i zostawić tylko samochód lub wprowadzają mniejsze w ich ograniczeń. Jednak dolna część drzwi jest dość widoczne i może stwarzać pewne trudności dla osób niepełnosprawnych, które musiałyby podnieść więcej kolan na modelu francuskim.

Renault Espace

Renault Espace dynamiczna i Seat Alhambra

160 do 150 KM Nasi gracze są w stanie poradzić sobie z codziennym kłopotów, przyspieszenie wystarczającą moc i może nadążyć podróżować bez żadnych problemów. Jednakże, Gdybyśmy krążyć obciążonych samochodów, możemy przegapić jakieś dodatkowe konie aby zwiększyć prędkość na stromych zboczach bardziej skłonni, na przykład, aby wyprzedzić wolniejszego pojazdu. To pragnienie większej forcefulness ma lepsze rozwiązanie w Seat Alhambra, który zawiera w swoim katalogu wariant 184 KM, ale faktem jest, że automatyczna EDC podwójne sprzęgło -z jedyną możliwością w 160 KM Renault Espace redukuje wszystko marsze trzeba usunąć całą siłą 1,6.

Zażądał maksymalną, Renault Espace nie jest tak szybki jak Seat Alhambra i spędza więcej, który razem z mniejszego zbiornika spowoduje bardziej częstym zatrzymywaniem tankowania, ale pozostaje na poziomie dynamiki więcej niż dopuszczalne i automatycznej zmiany sprzyja spokój zmniejszenie naprężenia napędowego w ruchu miejskim.

Oba można zamontować zmiennej twardości zawieszenia i szerokie opony niskoprofilowe. To było w przypadku jednostek badanych. Stąd najlepsze odległości zatrzymania były doskonałe, niemal na poziomie samochodu sportowego. Jednak jego dotyk jest zupełnie inna: bardziej pomagał Renault Espace i nieco mocniejsze, bardziej modułowych Seat Alhambra. Ma też bardziej wyrafinowane zawieszenie, który kontroluje ruchy ciała podczas jazdy bardziej skutecznie w obszarach zdegradowanych asfalcie iw jego najsilniejszej pozycji pozwala okrągłe rytmy „obcy” znacząco zmniejszając toczenia w obszarach krzywe.

Jednakże, Seat Alhambra nie byłoby tak zwinny jak Renault Espace gdyby wyposażony w system 4Control. Urządzenie sprawia, że ​​tylne koła prowadzony na osi pionowej albo w tym samym kierunku, co przed lub w przeciwnym zależności od prędkości, poprawa zarządzania, zarówno podczas parkowania lub poruszać się między kolumnami parkingu jako szczególnie podczas jazdy sam, który wydaje się mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Renault Espace vs Seat Alhambra

Renault Espace i ceny Seat Alhambra

podczas różnica taryfa jest zdecydowanie na korzyść Alhambry Ponadto -beneficiado o zniżkę 4.000 euro znak, faktem jest, że korzyść nie jest tak decydujący. Powodem jest to, że Renault Espace, zwłaszcza w wykończeniu Initiale Paris, Zapewnia on bardzo specjalistycznego sprzętu, w których elementy są zawarte w Seat Alhambra byłaby opcjonalna jak automatyczne zmotoryzowany otwarcia lub zawiesiny do butów o zmiennej sztywności, reflektory lub miejsca skóry LED. Uwzględnia ono również inne kontrolę i rejs z funkcją hamowania lub kierowanie na cztery koła nie dostępne w Alhambra, który mimo wszystko jest tańsze.

Jednak zamiast różnicy w cenie, która może być preferencja społeczeństwa może mieć do czynienia z dziwactw każdy z naszych bohaterów: Bardziej praktyczny i germański Seat Alhambra, i bardziej wyrafinowane, bardziej wyrafinowane i ekskluzywne wnętrze, Renault Espace, Choć obie są dwa najlepsze dużych minivanów, które można znaleźć dzisiaj.

Możesz być także zainteresowany

Renault Espace dCi Twin Turbo EDC, Rewolucja Francuska

Renault Espace: analizować system multimedialny (wideo)

Seat Alhambra FR, bardziej sportowy hiszpańskiej minivanów

Test: Citroën Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDI, strych 7

Pierwszy test: VW Sharan 2015, bardziej wydajny i technologia

Adblock
detector