Porównanie: Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 vs Renault Captur 1,5 dci 90

Porównanie: Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 vs Renault Captur 1,5 dci 90

Fiat 500L Trekking i Renault Captur odpowiedzi na obecnym stylu życia. Są praktyczne i uniwersalne. Są częścią nowego pokolenia miejskiej, która również pozwala na wykorzystanie wolnego czasu. I pozyskać młodych widzów, grając różne sztuczki.

Porównanie: Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1.5 DCI 90 Zen EDC

Porównanie: Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1.5 DCI 90 Zen EDC

Porównanie: Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1.5 DCI 90 Zen EDC

Porównanie: Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1.5 DCI 90 Zen EDC

Pierwszą rzeczą, aby było jasne, że mamy dwa modele na celu, przede wszystkim, okrągły asfalt. Tak, można je uznać za dwa pieszych kieszeń, ponieważ prześwit oferuje wgląd przedstawiane z pewnym komfortem w prostych sposobów, kiedy rodzina chce spędzić dzień na wsi. W przypadku Trekking posiada również zaawansowaną kontrolę trakcji (Traction +), która może być aktywowana za pomocą przycisku obok dźwigni zmiany biegów, pod warunkiem że nie przekraczają 30 km / h, a To przyczynia się do poprawy odpowiedzi na śliskiej powierzchni, z ich oponami typu M + S (Mud + Śnieg, błoto + śnieg), ale nie zdolność do poruszania gdzie model z napędem na wszystkie koła.

różne rozmiary

Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1,5 dci 90 zen EDCIstnieją także pewne różnice w koncepcjach, które wyznaczają znaczne odległości między sobą. Na przykład, długodystansowe 15 jest dłuższy niż Captur cm, ale również 11 cm a 2 cm szersza, dowodem x-ray z jego bardziej znanego podejścia, szukając więcej miejsca w kabinie pasażerskiej przed mini-SUV Renault Urbana, wyposażony ostrzejszy i opływowa sylwetka, starając urzekają publiczność z innych zachęt.

Z takich architektur, trekking Fiat 500L Oferuje on bardziej przestronne wnętrze, więcej szerokość w obu rzędów siedzeń z tyłu Renault Captur ma 9 cm mniej przyznać trzeci tymczasowe i wydrążony noga mniej napięty w 2. rzędzie i większy bagażnik, która mierzona naszym Centrum Technicznym ma 40 litrów więcej niż bagaż modelu francuskiego.

Skala nie oszukują

Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1,5 dci 90 zen EDCAle te istotne różnice w „zbroi” oznaczać również odległość, podczas przechodzenia przez wadze prawie 150 kg, jak widzieliśmy przy porównywaniu jednostek przetestowane. To jak, wyjściowy, 500L Trekking przewozu dwóch pasażerów więcej niż Captur, dlatego reprezentuje podczas przyspieszania, hamowania, pokonywania zakrętów bezwładności kontrolnych lub zaoszczędzić paliwo, na przykład.

Tym razem mamy do czynienia Wysokoprężne wersje automatyczne dostępny w obu zakresów, 500L Trekking 1.3 Multijet 85 KM Dualogic -the Włoch jest również oferowany z silnikami diesla z 105 do 120 KM, ale z ręcznie zmieniać i Renault Captur 1.5 dCi 90 KM-EDC ma jeszcze silniki wysokoprężne więcej potentes-.

Chociaż różnica w mocy i momentu obrotowego pomiędzy nimi nie jest zbyt wiele, nie jest decydujący przy analizowaniu skuteczności obu czynników. Z jednej strony mamy inną masę mają być przeniesione, z silnikiem i pełnym zbiornikiem, Fiat rundzie tonę i pół w celu locie; az drugiej strony, mamy ogromna różnica w reakcji pomiędzy zrobotyzowanego Dualogic Trekking i EDC podwójnego sprzęgła Captur; Oprócz 200 cm3 oddzielających oba silniki.

znacznie wolniej

Fiat 500L Wędrówka 1,3 Mjet 85 Dualogic vs Renault Captur 1,5 dci 90 zen EDCWystarczy spojrzeć na danych zarejestrowanych podczas przyspieszania lub odzysku „D”, która symuluje manewr wyprzedzania, aby zobaczyć wielkie nierówności, która istnieje między nimi. Captur porusza się w rekordzie logicznym dla poziomu mocy, i fazy „optymalnego odbioru” jego automatyczna reaguje wystarczająco szybko i sprawnie w skokach narzędzi, zapewniając bardzo zadowolony koła. Spacerowe lokuje więcej 5,5 sekundy, aby przejść od 0 do 100 km / h wynosi 6 sekund wolniej odzysku 80 do 120 km / h,, bardzo słabe wyniki, zaufanie pozostając w dowolnym momencie, w którym wymagane kierowca zwinność.

Nawet przy użyciu łopatki kierownicy -W Captur jest szczegół poprawić, bo ich nie mają, nie znacznie poprawia reakcję polu Dualogic, plamka powoli rozpada się uwiecznia i oprogramowanie, które ma najmniejszej szansy tendencję do poszukiwania wyższy bieg. I nie jest rzeczą, ponieważ system zatrzymania&Zacznij lub szybko reagować i, na przykład, zostawić stoku, czekając najpierw uruchomić silnik, a następnie zmiana będzie reagować, staje się wieczny, co w konsekwencji spadek samochód z powrotem, mimo że system pomoc Hill Holder. nawet Jest manewrów parkingowych, które stają się czymś nieznośny, przez kaprysy samochodu, zapobiegając być precyzyjne.

Chociaż 500L Trekking podkreślić ważnych zalet w innych sekcjach, to jest nie do przyjęcia, że ​​automatyczna skrzynia biegów dostępna jako aspekt do tego przeglądu Fiat- poważnie, tak wyraźnie doradza tradycyjną ręczną skrzynię biegów, bez to będzie dużo szybciej, ale umożliwia kierowcy czują się bardziej bezpieczne bohatera.

konsumpcja wyniosła

I, na przykład, silnik włoski jest ciszej niż na biegu jałowym w języku francuskim, a układ stop&Rozpocznij pozwala wydać znacznie mniej w mieście, ale największym przeciągnij na drodze ma swoje piętno. Captur nie prowadzi Zatrzymaj&Start w wersji EDC, ale ma przycisk „Eco”, które po naciśnięciu, zmniejsza dostarczanie momentu, zmiękcza reakcję przepustnicy, a nawet zmienić działanie sprężarki klimatyzacji, co również przyczynia się do oszczędności paliwa. W końcu, rzeczywista średnia z obu wyniósł około 5,3 l / 100 km.

W zachowaniu, stojaki obu, wspomagane przez hojne jazdy opony, dobrze reagują, szlachetnie silne reakcje w zmianach wsparcia. Trekking kierunek jest mniej bezpośredni i mniej przyjemny dotyk to droga, i chociaż Fiat prowadzi tarcze z tyłu i Renault jest wyposażona w bębny, droga hamowania są jasne i Captur lepiej niż rywal.

w cena / sprzęt jest minimalna przewaga Trekking, ale nie na tyle, aby odzyskać utracone ziemi na innych frontach już wymienionych.

Adblock
detector