Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDI

Szybka, bardzo praktyczny i teraz, z bardzo niskim zużyciem. Honda Civic, Opel Astra i Peugeot 308 dążą do rozerwania na rynek z nowymi wersjami 1.6 Diesel. Co jest lepsze?

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDI

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDI

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDI

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDI

z 120 140 CV, a tylko 1,6 litrów przemieszczenie. Jest to silnik X-Ray i pić dzisiaj Diesel sprzedaż serce w segmentach rynku masowego ... i są one całkowicie nasze zakłady Compact trzech bohaterów dzisiaj. Powodem, dla przykładu, Honda Civic odnowiła świadomości sportowy z nowymi szczegółami, set-point poprawione i bardziej technologia ... ale bez dotykania ostrza od jego tylko silnik 1.6 i-DTEC Diesel 120 KM. Wydany zaledwie 2 lata temu, silnik ten zakończył się „jedzenia” nawet wyższy 2.2 i-DTEC 150 KM.

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDINaśladując w ten sposób Renault i jego pionierski 1.6 dCi 130 KM, możemy powiedzieć, że to był chyba tak producent Honda najszybciej zareagował na doskonałej równowadze nowej wersji pośredniej oferty, które jeszcze do niedawna rozłożeniu wśród mniejszych 1,6 Diesel do 110 KM i większej 2.0 minimum 140. dlaczego spędzić więcej wysiłku dzisiaj? Wszystko jest teraz podsumowane w tak aby zniechęcić dobre wyniki w tych segmentach mediów patrzeć potencjał, oraz Tak niski pobór (Wszystkie ruch w zaledwie 5 l / 100 km prawdziwe), że Możesz również zobaczyć niższe wersje rentowności który, jeśli w ogóle (nie zawsze), tylko przypuszczać oszczędności między 500 a 1000 zł. Zdecydowanie nie kompensować.

Nowy PSA BlueHDi

Zdaje sobie sprawę z jego znaczenia, wiele marek dodać tę ofertę już dziś. Jeśli pierwszy był Opel, który zaprezentował nowy 1.6 CDTI 136 KM (1,6 Diesel najsilniejszym segmentem, tylko przekroczyła na rynku dwa nowe 1.6 Twin Turbo 160 KM zamontowany niedawno przez większej Espace i CR-V), jest obecnie Peugeot, który podnosi kolejny mały krok z nowym 1,6 BlueHDi, teraz 120 KM. Aby znak reprezentuje krok Euro6, zmniejszenie do 90% cząstek stałych i tlenków azotu. Najczystsze na rynku, ale teraz najpotężniejszym: odpowiedź jest spektakularny.

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDIZ większym momentem obrotowym przy niskich prędkościach nawet przed tą 1,6 BlueHDi jest w porządku, ponieważ tylko 1000 obr./min i ciągnie z wielką kredytu na więcej niż nieco całej jego dostawy reżimu do dnia dzisiejszego i-DTEC pobicia 1,6 Honda Civic. Magnificent przez miękkości zawsze czuć i jak pełne postrzegasz to, teraz jawi się jako najlepszy silnik w swojej klasie ... ale, że tak, Peugeot nie otaczają najlepszą firmę. I, starając się również mniejsze zużycie, Zrzesza z manualną 6-biegową skrzynią biegów z dłuższymi rozwoju pamiętaj: Jeśli to było wcześniej, teraz wskazuje na 10 procent. Tak bardzo, że w 6 będziesz poruszać tylko 1800 obr./min przy 120 km / h... nawet nie osiągnie 2200 do 150 km / h!

Dobry jest ten silnik Peugeot 308 1.6 BlueHDi, i tak mało Vibe od obrotów biegu jałowego, która codziennie i spokojnych warunkach stosowania nie będzie poruszać się nawet znacznie poniżej 1500 obr./min duży problem (inną rzeczą jest to, co będzie cierpieć silnik, czas pokaże), ale logicznie, przystosowuje się gorzej i jest bardziej wymagający niekorzystnych orographies, dużym natężeniu ruchu lub specyficznych potrzeb maksymalny odzysk. Wniosek jest taki, że te prawdziwe sytuacje mają poruszać się w marcu mniej niż zwykle ... Powodem kończy się zużywa nawet bardziej niż przedtem (zapomnij o 0,6 l / 100 km średni cięcie który obiecał jej zatwierdzenia) nie będąc w stanie powstrzymać 1.6 i-DTEC Hondy.

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDII pomimo tego ciągnąć 1,6 l-DTEC Honda PO o wadze 70 kg cięższe Peugeot 308, zwraca się znacznie szybciej i wydać dokładnie jak nowiutkim PSA silnika. Również cały aluminium, przy minimalnym tarciu, dobre akustycznych i bardzo liniowego dostawy Ten 1.6 i-DTEC Honda Civic jest połączony, to tak, radość z niektórych rozwoju zmian acertadísimos i one pozwalają wyodrębnić każdej sytuacji najlepszą odpowiedź. Silnik / szwu zmiana, także przez dotyk, co z pewnością nie może poradzić sobie Opla duży zakład.

ponieważ czas nowoczesny Opel Astra 1.6 CDTI ostatecznie sprawia oznaczyć dzień dystynkcję, zakładając pokonywania nierówności i hałaśliwości poprzedniego bloku 1.7 CDTI, więc jest to, że nie jest to ani jako postępowe lub jako stanowczy. czujesz Silnik zawsze „wszystko albo nic”, rywale zbliża 2,000 rpm w odpowiedzi na dworze, ale płacąc w znacznie słabsze reżimu (W 1750 rpm I ma o 20 procent mniejszą siłę) również za balastu Astra 250 kg cięższe. Malo, dlatego nie dlatego, że jest spożycie tylko 0,2 l / 100 km wyżej mówi o wysokiej efektywności. Ale nie jest tak dobrze, nie tak szybko. z Przyszłość nowej generacji Opel Astra już ogłoszone na nadchodzący września z dużych oszczędności na wadze, powinny zatem być dobrym rozpoczęciem pewien, że zaskoczy Cię swoją dobrą wydajność.

Komfort lub sportowy

Porównanie: Honda Civic 1.6 i-DTEC vs 1,6 CDTi Opel Astra i Peugeot 308 1.6 BlueHDIRendimientoque, drogowej, również i to płacisz Dzisiaj Opel tryb weteran strata zwinność. Zawsze lubiłem ten Astra, zwłaszcza tłumienia pilotowane stanie klawiszy, upuścić trochę ciała w rozbudowę i kompresji, aby zapewnić dobre upodobanie, lub posiadać więcej w trybie Sport, aby przejść do ataku. Bezpieczne i szlachetne reakcje, Twój problem, a pod koniec tego cyklu pozostaje wysoki wspomnianą wagę ... i ewolucję jego rywale. Ponieważ, pomimo dobrego dotyku, skok dzisiaj po odnawiane Honda Civic sportowy barwnik jest co najmniej jeden poziom dokładności.

Chociaż nie modyfikować platformę, Honda daje dzisiaj punkt jędrności do zawieszenia Civic już do domu nie była rozgotowana. Dodano strojenie teraz skalibrowany kierownicy i nowe funkcje ESP który wybiórczo stosuje hamowania do poszczególnych kół zyskać zwinność i umiejętności motorycznych, Ten Civic jest wyraźnie lepszy od Astry. Prawdą jest, że wynika również porusza bardziej swoje ciało jak zbliżamy się do granicy przyczepności, ale teraz oferuje bardziej bezpośredni dotyk i precyzyjne wskazówki, które towarzyszą grubą kierownicę i cortitos i jędrne ścieżki zmieni, generuje końcowe wrażenia bardzo stymulujące. Choć nieco odizolowany rebotón i gorsze, dobrą wiadomością jest to, że Honda Civic nie jest niewygodne.

Oczywiście, Komfort mówić tu dzisiaj zrobić Peugeot 308. Jakość amortyzację bardzo chłonnym francuski kompaktowy suma tu o opony 225/55 R16 mocniej że dają bardzo komfortowe odpowiedzi i niemal zapomniane w nowoczesnych samochodach zwykle z 17 calowej obręczy, 18, 19 ... Jak cudownie Peugeot. Prawdą jest również, że limit toczenia bardzo czuć trochę dryf, ale rekompensuje ogólną wydajność, a ponadto doskonale rytmicznej aż 308, które choć mniej bezpośredni niż Honda Civic, jest następnie superb w izolacji, upodobań i bieżnikiem. Kompaktowy czuć prawie premia, z bardzo dobrym adresem, choć mniej rygorystycznych zmian w ich podróżach i położeniem szczególny jazdy (należy pamiętać, sobreelevado pudełko i pod kołem i mniejszą niż zwykle) będzie można spędzić początek nie chcąc siedzieć ... na pewno nie chcą wysiąść na końcu.

W skrócie, wielki odpowiedź i wydajność trzy Compackaszlu o różnej orientacji końcowego, lecz również sam wspólny punkt: the dobre miejsce Są oferując trzy, gdzie tylko Honda Civic wreszcie przerywa pokładu jego modułowość (Oferuje on bardzo praktyczne tylnych siedzeń, które zginają się, jeśli masz do przenoszenia dużych i bardzo dużych przedmiotów) i jasne, bardziej funkcjonalny bagażnik z możliwością ładowania prawie minivan.

Adblock
detector