Skoda Octavia 1.0 TSI: Jest to najtańszy Octavia

Skoda Octavia 1.0 TSI: Jest to najtańszy Octavia

Skoda wprowadza na rynek nowy silnik 1.0 TSI 115 KM w Octavii, śmigła trzy cylinder który upraszcza do perfekcji "downsizing" bardziej ekstremalne.

Skoda Octavia 1.0 TSI 115 KM, obrazy Octavia bardziej przystępne

Skoda Octavia 1.0 TSI 115 KM, obrazy Octavia bardziej przystępne

Skoda Octavia 1.0 TSI 115 KM, obrazy Octavia bardziej przystępne

Skoda Octavia 1.0 TSI 115 KM, obrazy Octavia bardziej przystępne

Do niedawna mówienie o średniej sedan był powszechnie zrobić modele z sześcio- lub czterocylindrowe i oleju napędowego lub benzyny były. Prawdopodobnie byłby nazywany szalony, którzy uważają, pięć lub więcej lat temu, kiedy silnik sedan może otrzymać jedynie trzy cylindry, wtedy, kiedy byli młodzi, a może nie tak lekki, jak są dzisiaj, ale ważonej niewiele w porównaniu z innymi większymi silnikami, ale daleko miał Tak wysoką wydajność lub jakiś negatywny wpływ na właściwości jezdne z jego drgania.

Jednakże, nawet jeśli dziś ten koktajl jest daleko od zwykle rozwój tego silnika, prawdziwe perełki downsizing, w połączeniu ze znacznym ograniczaniu masy pomimo wzrastającej inkorporacji elementów bezpieczeństwa, komfort, pomoc … jazdy, staje się nie tylko możliwe, ale należy postrzegać jako koktajl z prawdziwego szlaku handlowego, nie tylko w świecie marketingu lub posibilismo technologicznego.

online używane wycena samochoduDroga wcześniej podjęte bród Mondeo, poprzez powiązanie z silnikiem sedan trzy-cylindrowy, 125 KM 1.0, zabrać go teraz Skoda z Octavii, marki, Potrzeba lat odwiedzania małych silników przemieszczenia i siłyW poprzednich pokoleń stało się mają silniki o mocy 75 KM z 1,4 litra; natomiast w prąd miał 1.2 TSI 110 KM. teraz Octavia wprowadza się do składania trzycylindrowy, podobna do estrenase Volkswagen Golf z 115 KM, a następnie pojawiają się wersje 110 i 95 KM w małych samochodach niemieckiej grupy przemysłowej.

Skoda Octavia 1.0 TSI zastępuje 1.2 TSI

to 1,0 TSI 115 KM zastępuje 110 KM 1,2 TSI zarówno Octavia sedan jak w kombi -Również związku z i sześć-biegowa skrzynia manualna lub automatyczna, podwójne sprzęgło siedem biegów– z korzyścią nie tylko mniej wewnętrznej tarcie o cylinder mniej, ale również znacznie mniejsze znaczenie: 1,0 TSI stanowi tylko 78 kg. Ten trzycylindrowy silnik zapewnia maksymalny moment obrotowy 20,4 mkg, 13 procent więcej niż w silniku czterocylindrowym, który zastępuje, zarówno tego samego EA211 rodzinny, który również zintegrowania 1.4 TSI lub 1.0 MPI. Wraz z nimi dzielić Skrzynia korbowa, wał korbowy lub części bloku i głowicy cylindra, ale wszystko inne zmiany. Zwłaszcza to sprawia, że ​​chłodzenie z trzech niezależnych obwodów Carter i głowy mają przysługującego propios- dla tej nowej tricilíndrico. Silnik ten otrzymuje również jedną pompę o zmiennej lub kompensacji drgań własnych trzy cylindra silnika, jedna koło zamachowe lub na drugim końcu wału korbowego, bufor. Nie wał bilans w celu uniknięcia zwiększenia tarcia wewnętrznego, wyraźnie zbyt niska ze względu na ograniczoną pojemność retencyjną, która ma ten silnik się zatrzymuje przyspieszanie.

Jest to jeden z najbardziej niepożądanych zderzają podczas jazdy samochód z tym silnikiem zaledwie 999 cm3, a wręcz przeciwnie, wydaje się bardzo chętny do wygrania obroty podczas przyspieszania. Kluczowym w tym zakresie jest świadczenie Turbina może proponuje maksymalne ciśnienie 1,6 bara, chociaż daleko od jej wejścia w działaniu wydaje się nagłe, to progresywny considerablente. Z trochę przed 2000 obr./min do 4000 popycha ten tricilíndrico z niezwykłym hartem ducha, a nawet bardziej zaskakujące, to jednak bardzo mało wibrację, a nawet z bardzo okrągłym dźwiękiem, szczególnie w górnym obszarze cuentavueltas w: około 5000-5500 obrotów na minutę.

Octavia 1,0 TSI 115 KM dystrybucja jest zmienna Wałki rozrządu zarówno wlot i wylot: można regulować aż do 50 stopni kąta, do przyjmowania i do odprowadzania 40.

Skoda Octavia: wysoka wydajność, niskie zużycie energii

Z tym silnikiem Skoda Octavia 1.0 TSI przyspiesza od 0 do 100 km / h na jeden z jego ciałem i niezależnie od zmian, w niewiele ponad 10 sekund, bardzo wiarygodnego czasu Ford Mondeo 1.0 Ecoboost 125 wynosi 12 sekund, a nie tylko przedstawia ideę, że jest w stanie przynieść ten silnik, ale również lekkość modelu, flirty 4,70 m wynosi od 1.225 kg jego lżejsze wersja (sedan z przekładnią manualną) i 1272 najcięższej (Combi DSG7). Bez rezygnacji z korzyści, należy również zatrzymać się 14,1 sekundach potrzebny Octavia 1,0 TSI prędkość od 80 do 120 km / h, w szóstym, jeśli chodzi o ręcznej przekładni 11.8 (DSG).

homologowany połączeniu oszczędność paliwa od 4,6 l / 100 km (4,7 automatycznej skrzyni biegów) umieścić TSI Octavii saloon, że spędza mniej benzyny wśród tych, z jedynego źródła energii; Poziom, na przykład hybrydowy Lexus IS300h. Wśród salonach diesel, który udziela akredytacji mniej wydatków jest kolejnym Octavia, w tym przypadku z 1,6 TDI 110 KM: 3,5 l / 100 km. Zapisy te towarzyszą masz tego modelu w odniesieniu do pojemności bagażowej, ponieważ jego 590 litrów w wersji sedan są przezwyciężyć jedynie przez 625 Superb. Octavia Combi oferuje 610 litrów.

Skoda Octavia: od 20,240 euro

Octavia 1,0 TSI część cenie 20,240 euro, w przypadku sedana z poziomu obsługi transmisji i urządzenia Active-Combi, aby tożsame spoczynkowym, zawsze więcej- 950 euro, podczas gdy poziom ambicji i podobnych stanowi wzrost o 1250 euro. Te dwa wykończenia może być połączone z automatycznym SDG 1780 euro.

Tak więc, Skoda Octavia 1.0 TSI stoi jako jeden z najlepiej nadających się do salonów kierowców że nawet z zamiarem wykonywania wysokie przebiegi, Chcą zachować jako cena zakupu możliwie nisko.

Możesz być także zainteresowany

– Porównać do trzech samochodów na raz

– 20 lat Skoda Octavia

– Praktyczne elementy Skoda Octavia, handel detaliczny

– Octavia G Tec więc octavia gaz

Adblock
detector