Kodiaq Skoda 1.4 TSI i 2.0 TDI 150 150: Co Kodiaq wybrać benzyny lub oleju napędowego?

Kodiaq Skoda 1.4 TSI i 2.0 TDI 150 150: Co Kodiaq wybrać benzyny lub oleju napędowego?

Skoda Kodiaq jest już odniesienie wśród średniej wielkości SUV dla jego praktyczność, wygodę i, między innymi, ich wydajności, ale co Kodiaq wybrać? Dokładnie analizować wersji benzynowe 1.4 TSI 150 ACT 4×4 i 4×4 Diesel 2.0 TDI.

Co Skoda Kodiaq kupić olej napędowy lub benzynę?

Co Skoda Kodiaq kupić olej napędowy lub benzynę?

Co Skoda Kodiaq kupić olej napędowy lub benzynę?

Co Skoda Kodiaq kupić olej napędowy lub benzynę?

Skoda nie było w przeciwieństwie do innych, które przystąpiły do ​​UE w ostatnich czasach, nową markę na rynku SUVW 2005 roku już pokazał swój pierwszy prototyp Yeti, a cztery lata później, obrót tego wszechstronnego modelu, który pozostaje przykładem wśród małych SUV-ów za ich wszechstronność rozpoczęła -The wewnętrzne możliwości konfiguracyjne, które umożliwiają ich tylne siedzenia są ogromne – silniki osiągi, amplituda lub zakres, na przykład. Yeti Skoda Superb, tak.

Jednakże, Dopiero pojawienie się Skoda Kodiaq -lub lądowanie platformy Volkswagen Grupa MQB w świecie SUV, a dokładniej, na znak CZECHkiedy Skoda zaczęła mieć masę wśród kompaktowych SUV. W rzeczywistości ich oferta w tego typu pojeździe wkrótce zwiększać wraz z nadejściem Karoq, ale krótszy niż 30 cm Kodiaq.

SPACE Skoda Kodiaq
szerokość przód 147 cm
Rozstaw kół tylnych 143 cm
wysokość z przodu 94-100 cm
wysokość tył 94 cm
na nogi 84 cm
tułów 540 litrów

I jest to, że z jej 4,6 m długo, Skoda Kodiaq Jest to nie tylko wśród największych SUV w tym segmencie, ale przed ścieżce wybranej przez innych producentów z modelami o podobnej wielkości –Alfa Romeo, Na przykład, Stelvio wybiera stronę sportową, jak poszukiwane przez Jaguar F-Pace, BMX X4, Mercedes GLC Coupe albo Porsche Macan; Volvo XC60, Mercedes GLC, Audi Q5 czy BMW X3 również nie różnią się znacznie pod względem wielkości lub z poprzednimi, z nim Czeska marka zdecydowała dać znajomy wygląd.

Kodiaq Skoda 1,4 TSI i 2,0 TDI 150 150Wraz z Mitsubishi Outlander Hyundai Santa Fe, Kia Sorento, Nissan X-Trail i bardzo niedawne 5008, Skoda Kodiaq ma możliwość -w nie jest to bardzo kosztowna opcja, 850 euro – z mieć maksymalnie siedem mandatów z dodatkiem dwóch składanych siedzeń w ogromnym obszarze tułowia i plecami swoje gleby.

Gama silników obejmuje benzyny 1,4 TSI z 125 HP do 2,0 TSI 180 KM, podczas gdy wszystkie osiadać Diesel 2,0 TDI. Z tym silnikiem najsilniejsza wersja 190 KM, podczas gdy spada poniżej jest to 150 KM, najbardziej zażądał dzisiaj.

Silnik o równoważnej mocy benzyny to wersja 1,4 TSI 150 KM i na specyfikę zawiera układ zamykania cylindra że w pewnych okolicznościach, dozuje zarówno niezbędne, tym samym zmniejszenia tarcia i zużycia paliwa. Silnik jest połączony zarówno całkowite trakcji, i w tym przypadku, zarówno mechaniczną skrzynię biegów automatycznych DSG; a z osią przednią, i w tej sytuacji, jedynie z automatyczną skrzynią biegów. Dla tych, którzy chcą silnik benzynowy z napędem na przednie koła i manualną skrzynią biegów, Skoda opuszcza 1.4 TSI 125 KM w wersji z tej konfiguracji, cieszy się bardzo atrakcyjna cena to 5.600 euro tańsze niż zajmując następnego etapu, 150 KM 2.0 TDI 4×4 tańsze, z Active poziomu wyposażenia.

Przy tym silnik wysokoprężny możemy znaleźć te same kombinacje napęd na wszystkie koła zawsze ze zwykłymi sprzęgło wielotarczowe Haldex- lub z przodu ze skrzynią biegów, ale w przyszłym roku ujrzymy Có mo osiągnie rynku z 4×2 2.0 TDI z ręczną skrzynią biegów i prawdopodobnie wielkiego przyciągania handlowej.

Przed wejściem do konfrontacji między dwoma silnikami 150 KM, które powodują te linie, aw Skoda Kodiaq, zmonopolizować większość zleceń, iść do przodu nie powinny zaniedbywać wkładu 1,4 TSI 125 HP; silnik, również cztery cylindry, doładowany wtrysk bezpośredni, jak nasze gwiazdy, nie oczekuj doskonałą wydajność, ale jeśli wymagania wobec niego nie są bardzo wysokie, to może dobrze zgadzają. Ale gdy jego cena wywoławcza jest stosowana ofert, nie daleko od 22.000 euro.

Kodiaq Skoda 1.4 TSI AKT vs 4×4 4×4 2.0 TDI DSG Kodiaq: funkcje

Rzeczywistość jest taka, że ​​150 KM uczynić nie tylko kręgosłup zakresie Skoda Kodiaq, ale także większość sprzedaży. I chociaż zaletą jest na TDI w zakresie dzielenia się tym samym, faktem jest, że przewaga ledwo trzyma się wyłącznie korzyści. Powód jest prosty: różnice widzimy w kluczu pomiarowego do wyznaczania prędkości samochodu, przyspieszenie od 0 a1.000 m -w którym zapadalność na przykład zmiana jest mniejsza niż others- stwierdzi, że Różnice między nimi są podobne do tych, które możemy znaleźć między dwoma zespołami z tego samego silnika. Jest to uzasadnione, ponieważ przewaga waga dla wersji benzynowej tuż-z ponad 100 kilogramów, musi być wyrównany przez bardziej punchy niskiej lub średniej prędkości Diesel. Nie dlatego, że siła 1.4 TSI brak zacząć przesuwać masę Kodiaq lub że mamy jest to, że musimy zwrócić szczególną uwagę na sprzęgło, ale nie należy się spodziewać wielki wyświetlacz mocy, dopóki nie dotrze do około 1,800-1,900 rpm kiedy turbo to czterocylindrowy silnik benzynowy budzi i reakcji na pedał gazu intensyfikuje.

WYSTĘPY Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150 4×4 ACT Kodiaq Skoda 2.0 TDI DSG 4×4 150
ACEL. 0-100 km / h 11.49 s 10,78 s
ACEL. 0-1000 metry 32.8 s 32.6 s
Wyprzedzania 80-120 km / h 8,91 s (4) 8,80 s (D)
Głośność 100 kilometrów na godzinę 65,4 dB 63,8 dB
Głośność 120 kilometrów na godzinę 67,4 dB 67,9 dB
Hamowanie ze 140 km / h 67,6 m 68,9 m
wagi 1,783 kg 1,897 kg

Kompensuje zatem utrzymać go powyżej tego zakresu, chociaż nie interesuje się dobrze ponad 5000 rpm. Aby to zrobić, manualna skrzynia biegów, nie jest to najbardziej dokładna, szybka i krótka droga, jeśli wygląda miękkie i twarde podnieść ich skarg wydarzeniach na pomoc. Którzy muszą „coś innego” jest opcja DSG, zmiana będzie również służyć do maskowania, tutaj jak w każdym silniku, brak werwy kilka okrążeń.

To jeden z siedmiu biegów zamiast sześciu TSI, które przetestowaliśmy jest TDI 2.0. jest silnik, który nie czuje, jego styl i jak robi 1.4 benzyna, szczególnie wygodne dla wielu zwojów. Więc lepiej niech zmianę ściągania silnika, tylko przeszedł 3500 obr./min kompensuje znaleźć następny bieg ręcznie, co może okazać się bardzo wygodny sposób. Nawet przy 60 lub 70 procent logika akceleratora zmian podróży pozwoli między 3000 a 3500 okrążeń i przechodzi na wyższy bieg.

Przechodzenie do analizy podwoziu, nawet pobieżne, oczywiste jest, że dwóch będzie znaleźć Bardzo wspomaganie kierownicy, traci niektóre z wielką pomoc, jeśli wybierzemy konfigurowalny tryb sportowy. Jednak trudno jest zobaczyć, co dzieje się pod kołami. Filtr również znacznie zawieszenie, z godną zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych na wybojach bez pasażerów trzeba je ponieść, ale w zamian za to nie ciało jako przedmiot jako model konkurencji czuje. Jesteśmy pamiętając przybysza 5008, również bardziej zwinny w wolnych zakrętach, ale w szybkim lub autostradzie zwykle nie ma zbyt dużej różnicy między nimi. Nie dlatego, że walcowanie lub kostka brukowa jest bardzo wyraźny, a nie kilka podobnych samochodów, który jest większy, ale może nawet spadać nieznacznie jeśli wybierzemy tryb Sport i tłumienia traci swoją elastyczność.

ZUŻYCIE Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150 4×4 ACT Kodiaq Skoda 2.0 TDI DSG 4×4 150
zużycie miasto 7,4 l / 100 km 7,0 l / 100 km
zużycie Highway 6,5 l / 100 km 6,2 l / 100 km
Średnie zużycie paliwa 6,9 l / 100 km 6,5 l / 100 km

Kodiaq Skoda 1,4 TSI ACT vs 4×4 4×4 Kodiaq 2,0 TDI DSG: zużycie

Jeśli nie przyspiesza lub niskiej prędkości, a prędkość wynosi powyżej 50 km / h, to jest prawdopodobne, Silnik TSI wprost wyłączyć dwa z czterech cylindrów. I łatwiej występować chyba nachylenie nie działa na naszą korzyść. Tak więc, 1,4 TSI jest istotnym narzędziem w ich korzyść zmniejszenia zużycia, więcej, gdy przejście od jednego do drugiego trybu nie słyszał lub odczuć w postaci mniej lub bardziej wibracji. To właśnie się dzieje, a kierowca jest świadomy tego, co robisz silnik dystrybucji poprzez wskazanie na komputer pokładowy, jeśli uaktywniona żadnej funkcji związanej z konsumpcji (chwilowej, średnich lub autonomii) lub jeśli jest on ustawiony pojawia się zwykle echo koniec, gdy temperatury na zewnątrz.

Ze swojej strony, najcięższe 2,0 TDI ma na swojej stronie, oprócz wewnętrzna połączona na wyższą lepszej wydajności kompresji, dłuższe rozwój zmian: Porównanie napędowy DSG z ręcznym benzyny, na przykład, piątą część pierwsza przypomina że automatyczna siedem więc dwa powyżej, ten ostatni z rozwojem 57,5 ​​km / h 1000 rpm- to jest prawie tak długo, jak szóstym benzyny.

Jednak faktem jest, że zużycie uzyskane przez nasze centrum techniczne czynią to, kto uważa, że ​​1.4 TSI ma niewiele do radzenia sobie z TDI 2.0 nie może być bardziej mylnego. Są to numery, aby to udowodnić różnica od jednego do drugiego jest tak mała, że ​​ledwo wystarcza jako argumentu konsumpcji aby wybrać jeden nad drugim.

Kodiaq Skoda 1,4 TSI i 2,0 TDI 150 150Kodiaq Skoda 1.4 TSI AKT vs 4×4 4×4 2.0 TDI DSG Kodiaq: ostateczna cena

Bo rzeczywiście, należy wziąć pod uwagę nie tylko konsument wybierać między tymi dwoma, jeśli to, co najważniejsze jest gospodarka. Być może ważniejsze niż te 0,4 l / 100 km różnicy średniego zużycia obu wersjach benzynowych i wysokoprężnych, więc jest cena. A biorąc pod uwagę to, możesz ledwie wybór odbywa jeśli Diesel Mamy trzymać się go, transmisja równe, wykończenie i rodzaj trakcji, TSI kosztuje 2,150 euro mniej. A jednak to, co liczy się tutaj.

Prowadzi to amortyzacji Diesel -the city, który rozpoczął z motorowy zapisać aktualną cenę paliwa nie zostanie osiągnięta nawet przekroczyła 164,348 kilometrów.

Możesz być także zainteresowany

– VW Tiguan 2.0 TDI vs Skoda Kodiaq: SUV wróg w domu?

– Dokładnie badane Kodiaq SUV Skoda 2,0 TDI

– Kodiaq napędzać nowy Skoda 1.4 TSI 150 KM

Adblock
detector