Pierwszy test: Ford C-Max i Grand C-Max, zaangażowanie rodziny

Pierwszy test: Ford C-Max i Grand C-Max, zaangażowanie rodziny

Odnowiona konstrukcja, bardziej wyrafinowanie, nowe silniki i dodatkowo technologia. To nie jest zmiana generacji, ale Ford aktualizuje swoją C-MAX i Grand C-MAX.

Kontakt: Ford C-Max i Grand C-Max, zaangażowanie rodziny

Kontakt: Ford C-Max i Grand C-Max, zaangażowanie rodziny

Kontakt: Ford C-Max i Grand C-Max, zaangażowanie rodziny

Kontakt: Ford C-Max i Grand C-Max, zaangażowanie rodziny

Kompaktowy MPV Ford nie musiał z pewnością duży impuls handlowej. z ponad 1,2 miliona sprzedanych egzemplarzy od jego uruchomienia dzisiaj kontynuuje pomieścić do 12 procent sprzedaży segmentu, a także trzecim najlepiej sprzedającym się modelem marki, tuż za super sprzedaży Focus i Fiesta. Jednak z 2. generacji bez większych zmian od 2010 i kompletnej renowacji dzisiaj reszta zakresie Forda, dostosowane samego, co najmniej jednego aktualizowanie wziąć swoje najnowsze wyposażenie, silniki i technologie. Powiedziane i zrobione.

Pierwszą rzeczą, którą docenią spotkać się z odnowioną Ford C-Max 5 siedzeń (4,38 m długość) i Grand C-Max 7 siedzeń i przesuwne drzwi tylne boczne (4.52 metry) Jest jego nowa konstrukcja język globalny, a wymyślone jako jeden Forda. Jak sama nazwa wskazuje, oba minivany i podjąć Nowa duża krata w kształcie trapezu producent włożony we wszystkich nowych produktów, podczas ostrzenia reflektory, nadkoli pasemka lub ukrywa wycieraczki pod księżycem. Cleaner projekt i dynamiczne; czyli bardziej atrakcyjne.

Większy komfort na pokładzie

Ford C-MAX wewnątrzKontynuując więc także skakać zdaniem, Ford C-Max i Grand C-Max 2015 również pozostać wewnątrz nowy arkusz stylów narzuca ostatniego ostrości. Prawda do nowego trendu w sektorze, przeprojektowana deska rozdzielcza Dziś zrezygnuje z dużo wcześniejszych kontroli i przycisków, dla prostoty i łatwości użytkowania. W tym czasie, mogą wyposażyć i Nowy system Sync 2 Marka (450 € + zakończy się seria Titanium trend i), która obejmuje dłużej większy ekran dotykowy 8 cali i najbardziej zaawansowane sterowanie głosowe. Ulepszenia planszowe są uzupełniane przez nowe powłoki zapewniają lepszą jakość z więcej miejsca generowane przez przeprojektowany konsoli środkowej (istnieją do 20 otworów do utrzymania i obiekty) i górna szuflada na desce rozdzielczej ma teraz nowe połączenie wejście USB.

Czas wydać i ile zmiany i, w tym przypadku, nie widzieliśmy. Jeśli funkcjonalnie nowy Ford C-Max i Grand C-Max pozostać nienaruszone jego wielką przestronność i przestrzeń bagażnika, modułowość i dobra, tym razem Droga docenią większy komfort jazdy. Gdyby to było już dobrze, już jest lepiej. Z grubszych szyb bocznych, więcej materiałem dźwiękochłonnym i zapowiedź eliminacji hałasu kroki razem i szczelin, izolacja wydawało fantastyczne. Jako wyraźny brak drgań, wzmocnione według Forda, z redesign opon i nowych mediów i dwumasowe koło zamachowe dla silnika. Mechaniczny, nawiasem mówiąc, one również zostały poprawione.

bardziej wydajne silniki

Zakres Ford C-MAXZ początkowej obietnicy zmniejszyć do 20 procent ich zużycia paliwa i emisji CO2, Ford niemal całkowicie odnowiona gama silników swoim C-MAX i Grand C-MAX, by stać się pierwsze w swojej klasie minivanów i oferuje pełną Euro6. W benzynie, na przykład, wszystkie wnioski zostały już stop / start i dodał, prąd i multiplatynowej 1,0 Ecoboost silniki 3 cylindry 100 i 125 KM (Które do tej pory stanowiły ponad jedną czwartą jej sprzedaży) Â Nowy górnej pędnik 1.5 Ecoboost 4 cylindra 150 KM. W innych krajach istnieje inna odmiana tego silnika 182 KM, które nie wejdą w zasadzie do Hiszpanii.

W odniesieniu do oleju napędowego, remont nowego Forda C-MAX i Grand C-MAX jest jeszcze głębiej. Jego poprzednia wersja 1.6 TDCi gwiazda jest teraz zastąpiony przez nowy blok 1.5 TDCi 95 KM i 120 KM wariantu (od 4,1 l / 100 km zużycie) Zarówno zwiększyć do 12% wydajnością powyżej 1,6. Dodatkowo będzie tylko dla C max wersja 5 drzwi specyficzne ECOnetic 1,5 TDCi 105 KM że dzięki niskiej owiewek, ustawienia silnika i rozwoju zmieniają, lepszą aerodynamikę i opony o niskim oporze toczenia, będzie mógł jedynie zatwierdzać 3,8 l / 100 km, z emisji zaledwie 99 g / km CO2.

I powyżej, 2,0 TDCI wzrasta powyżej 140 KM nowego 150 KM nie tylko zapewniają większą moc, ale również zmniejszyć zużycie 4,9 l / 100 km do 4,4 obecnie. Jest jedynym, który może, oprócz ręcznego przełączania, automatyczna Powershift wyposażyć podwójnego sprzęgła sześć prędkości. Touchdown na naszych drogach Palma de Mallorca my doprowadziły dwa warianty oleju napędowego i benzyny wyższe. Zarówno bardzo wyrafinowany, miękkie i przyjemne, tak byliśmy największy moment obrotowy z silnika wysokoprężnego, które dzisiaj wydają się nie wspomina między mechanicznym rynku energii elektrycznej 2.0 litra pod względem niskiej reżim jest w stanie popchnąć więcej łatwość i przede wszystkim znacznie mniej rzeczywisty dwa minivany z wieloma możliwościami konsumpcji obciążenia.

zwinność minivan

Ford C-MAXJeśli chodzi o zachowanie, dziś trochę dodać dwa Ford C-Max i Grand C-Max, który my zawsze wydawało najbardziej dynamicznych i zwinnych propozycji w swojej klasie. Dziś też. Ford zapewnia również, że jego Tłumienie jest zwiększona z nowej konstrukcji zaworów i sztywniejsze, jak wszystkie czapki sterowaniem elektronicznym. Musimy próbować dalej, aby je potwierdzić, ale ogólnie dobry dotyk i precyzyjny układ kierowniczy przyczynić się do wielkiego ogólnym upodobań gdzie, tak, w przybliżeniu 100 kg który dodaje bardziej masywniejsza Grand C-Max przed C-MAX wytwarza się nieco wolniej i mniej bezpośrednie reakcje.

Wiele nowych funkcji, jak widać jakiś nowy Ford C-Max i Grand C-Max przytulają kończąc zestaw z najwyższej sprzętu, pierwszej klasy. jako pierwsze miejsce w kategorii Oferują one dzisiaj automatyczna brama głośnomówiący (Zaczerpnięty z Kuga i umożliwia przejściu otworu nożnego poniżej korpusu), przy czym Krzyż alert ruchu, podgrzewana kierownica czy technologia MyKey, który pozwala właścicielowi zaprogramować klucz do ograniczenia maksymalnej prędkości, wyłącz dźwięk jeśli kierowca lub pasażer nie zapięta lub zapobiec odłączenie ESP. Tak, jak można sobie wyobrazić, że są przeznaczone dla rodziców, którzy dają swoje programy dla dzieci samochodów. aktywny układ hamulcowy i funkcje miejskie, a także automatycznie do 50 kilometrów na godzinę.

Nowy Ford C-Max i Grand C-Max Zamówienia i wsparcie, ale nie przyjedzie w sprzedaży dopiero w czerwcu. Są one dostępne w dwóch kompletnych wykończenia: Trend + (Standardowo w klimatyzację, tempomat, system MyKey lub Asystent wzgórzu) i tytan (Do 1450 € więcej dodanego systemu Sync 2, przycisk, aluminiowe felgi lub światła LED środowiska zacząć. Ford twierdzi, że pomimo swoich niezwykłych ogólnych ulepszeń i urządzeń, nowy C-MAX i Grand C-MAX „ma tylko jeden dodatkowy koszt między 350 a 650 zł w porównaniu do poprzednich modeli”.

Ford C-Max ceny

1.0 Ecoboost 100 KM Trend +: 20,050 euro

1.0 Trend 125 KM Ecoboost +: 21,050 euro

Tytan 1,0 125PS EcoBoost: 22.500 euro

Tytan 1,5 150PS EcoBoost: 24.500 euro

1.5 TDCi Trend + CV 95: 22,550 euro

ECOnetic 1.5 TDCi Trend + 105 KM: 23,050 euro

1.5 TDCi Trend + 120 KM: 23,050 euro

1.5 TDCi Titanium 120 KM: 24.500 euro

2.0 TDCi 150PS Titanium: 26,450 euro

Prceios Ford Grand C-Max

1.0 Ecoboost 100 KM Trend +: 21,800 euro

1.0 Trend 125 KM Ecoboost +: 22.800 euro

Tytan 1,0 125PS EcoBoost: 24,250 euro

Tytan 1,5 150PS EcoBoost: 26,250 euro

1.5 TDCi Trend + CV 95: 24,300 euro

1.5 TDCi Trend + 120 KM: 24,800 euro

1.5 TDCi Titanium 120 KM: 26,250 euro

2.0 TDCi 150PS Titanium: 28,200 euro

Adblock
detector