Automatyczne hamowanie awaryjne: pięć samochodów, badanie

Automatyczne hamowanie awaryjne: pięć samochodów, badanie

Technika automatycznego hamowania awaryjnego dla ochrony pieszych ma już wyłącznych luksusowe samochody. Przetestowaliśmy systemy zabezpieczeń miasto niezawodność pięć.

Hamowanie awaryjne. Czy to działa?

Hamowanie awaryjne. Czy to działa?

Hamowanie awaryjne. Czy to działa?

Hamowanie awaryjne. Czy to działa?

Są skuteczne systemy hamowania awaryjnego miasto? Próbowaliśmy różnych systemów ochrony pieszych na torze testowym w Boxberg Boscha (Niemcy). Aby to zrobić, musimy przenieść jeden lalka kształcie pieszych w tabeli na wysokości określonej przez ścieżkę, po testowanych pojazdów. Prędkość samochodów była między 30 a 50 km / h, prędkość, przy której zwykle poruszają się po mieście.

Wybraliśmy pięć pojazdów z detekcją ruchu kołowego i hamowania awaryjne, by sprawdzić w jakim stopniu Systemy te są wiarygodne gdy ostrzeżenie o zbliżającym się kolizji lub zatrzymać w czasie, aby uniknąć wypadków. Chociaż prawdziwe życie jest dużo bardziej skomplikowana niż scenariuszy, które mogą być odtwarzane z lalkami, badania w celu określenia skuteczności systemów i ich perspektyw. Autonomiczny jazdy jest nie do pomyślenia bez niezawodnych systemów ochrony pieszych. Ponadto, kompleksowe systemy zabezpieczeń już dawno nie będąc przywilej drogich samochodów luksusowych, a Są one wszczepiane nawet w utylitarny.

Na przykład, VW Up posiada system tylko 330 euro od ceny zakupu, która analizuje środowiska w przedniej części pojazdu za pomocą czujnika laserowego z prędkością do 30 km / h. Ta maksymalna 30 km / h, ponieważ czujnik jest w stanie dostrzec tylko dziesięć metrów. Jeśli kierowca nie reaguje, VW hamulcowe, suchy hamowania w razie potrzeby.

o Mini pakiet zapewnia pomoc napędową 1000 euro, również wykrywanie pieszych i funkcja hamowania awaryjnego, elementy, takie jak adaptacyjny układ sterowania prędkości, wykrywanie znaków drogowych i świateł drogowych. W rzeczywistości, oczywiście, bo te wszystkie kreatory korzystać z tego samego zestawu czujników.

testowane systemy hamowania awaryjnego

Mercedes Klasa C hamowania awaryjnegoMercedes C-Klasa Pre Safe Brake. 2,931 euro

Co to jest? Jeśli zostanie wykryte poważne niebezpieczeństwo zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków, PRE-SAFE Brake ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych do działania, a tym samym uniknięcia wypadku.

wynik testu. W pierwszych testach z Mercedesa klasy C, system może posiadać nam niespodziankę. W eksperymencie zaprojektowany przez nas było to możliwe tylko w celu uzyskania dobrego zwalniania hamulca cenimy Pre bezpieczny z pewnym praktyce. Rozwiązaniem zagadki? Mercedes tyle znaczenie przypisuje się uniknąć fałszywych alarmów, status naszego eksperymentu, komputery pojazdów zakładają minimalny ruch pedału lub kierunku, kierowca podjął polecenia i pozostają nieaktywne. Celem inżynierów było to, że system wprowadzony nerwów kierowcy na dnia na dzień dzięki fałszywych alarmów. Jednakże, automatyczny hamulec działa dobrze i bardzo solidnie jazdy przed przeszkodami statycznych. W praktyce stwierdzono, że jest to rzadkie, że system reaguje bez powodu.

Pakiet Assistance Plus jazdy Mercedes klasy C. Cena

-Detektor zmiany pasa ruchu

-Aktywny tempomat (DISTRONIC PLUS)

-Blind Spot (tylko pk. Foteli)

-Brake Assist BAS PLUS z Kreatora krzyże

-PRE-SAFE (ochrona pasażerów system prewencyjny)

Mini CooperMini Cooper. Jazda Assistant. 1000 euro

Co to jest? system Asystent jazdy ostrzega jakiegokolwiek bezpośredniego zagrożenia. Pakiet bezpieczeństwa Asystent jazdy jest połączeniem systemów opartych na aparacie, jako asystent świateł drogowych, Speed ​​Limit Info (wskaźnik ograniczenia prędkości) układ i ścieżka wyjścia ostrzegania i ostrzeżenia kolizja i pieszych z funkcją hamowania w mieście.

wynik testu. Z 1000 euro za pakiet asystenta jazdy, system Mini jest jednym z najtańszych. Jednak w większości przypadków, przy prędkości między 30 a 50 km / h, to pozwala na zmniejszenie prędkości podczas uderzenia do poziomów, które uniemożliwiałyby poważne obrażenia w realnym życiu. 30 km / h, oraz przy poziomie zachodzenia 25 procent, od około dwóch metrów do punktu zderzenia, został porusza się 20,7 km / h do 23 km / h dla prędkości początkowej prędkości 50 km / h. Są dobre wartości, ponieważ oznacza to, że Mini, o opóźnieniu w pobliżu przyspieszenia ziemskiego, to na krótko zatrzymać przed lalką. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wysoce zalecane systemu.

Jazda pakiet Assistant (tylko z czujnikiem deszczu i wielofunkcyjnym kołem kierownicy)

-beam assistant

-Kontrola trakcji oparty na aparacie (reguluje odległość od pojazdu)

-wykrywanie sygnału ruchu

-Funkcja hamowania City (z zachowaniem ludzi i ostrzeżenia kolizji)

Subaru OutbackSubaru Outback. Wzrok. Standard w automatycznym Lineartronic

Co to jest? Układ napędowy pomocy, który pomaga kierowcy uniknąć niebezpiecznych sytuacji, zmniejszając ryzyko wypadków z powodu zakłóceń i zmęczenie, i zapewniając bardziej bezpieczną i komfortową jazdę.

wynik testu. Po testach z systemu Wzrok Subaru Outback, jesteśmy pod wrażeniem. Subaru jest jedynym badań terenowych w celu uzyskania zawsze zatrzymać (ale zawsze) na długo przed zderzeniem. To wydaje się prawie tak, jakby ktoś był kontrolowanie Subaru Outback z daleka, za pośrednictwem satelity i zdalnego sterowania. System Wzrok pokonuje każdego z testów z ogromnym doświadczeniem. W niektórych przypadkach, Subaru zatrzymuje się zanim druga bariera światła stosowanego do pomiaru resztkowej prędkość dwóch metrów od przeszkody. Nawet mimowolne swerving lub powstań stóp pedału gazu przez kierowcę testowego udało się zmylić system. I najlepszy ze wszystkich fałszywych alarmów są bardzo nikłe. Outback niepotrzebnie zatrzymał się tylko raz, nawet jeśli samochód zatrzymał się przed nim miała już skręcał.

pakiet wzrok

-Pre-Crash układ hamulcowy

-Pre-crash sterowanie przepustnicą

-Adaptive cruise control

-Lane ostrzeżenie odejście

-Boot ostrzeżenie pojazd przed nami.

Volvo V60Volvo V60. Brake Assist (2.178 euro)

Co to jest? System Brake Assist (IntelliSafe Pro) Volvo stara się utrzymać bezpieczną odległość od pojazdu z przodu lub w celu zapewnienia, że ​​nie będzie przesuwać szynę.

wynik testu. Volvo ma też sporadyczne zaniki od czasu do czasu, nie wszystkie testy reagują na lalce, że zbliża, ale to byłoby raczej wyjątkiem niż regułą, a po ponownym uruchomieniu i pójść trochę kalibrację ścieżki , wspomagania hamulców zawsze pozostaje aktywny i ostrzegania o zbliżającym się czas kolizji. W tym przypadku prędkość gdy samochód zmniejsza lub zatrzymuje się przed przeszkodą (od 30 km / h), albo tylko nieznacznie styka się z polistyrenu, z dyszlem (od 50 km / h). System działa bardzo niezawodnie, gdy samochód zbliża się do przeszkody statyczne. Wielka dojrzałość i stan rozwoju systemów wspomagania Volvo dostrzec także w tym, że fałszywe alarmy, które mogą podrażniać zarówno kierowcę na dzień, są bardzo nikłe.

Pakiet Pro asystent hamowania z funkcją wykrywania pieszych

-Lane Change Warning (LDW)

-Blind Spot Information (BLIS)

-Adaptive Cruise Control (ACC) (DAC tylko&LDW)

-Kierowca Kontrola Alert (DAC)

Volkswagen UP!VW Up. Pakiet sterowników konserwatora. 330 euro

Co to jest? System rejestruje odległość do pojazdu z przodu lub zatrzymania pojazdów za pomocą czujnika laserowego do prędkości 30 km / h.

wynik testu. Jednym z sekretów dobrych systemów wspomagania jest zakres jego czujników. Kiedy jesteś w stanie zobaczyć duże odległości, to jest możliwe, aby reagować długo zanim ktoś widzi tylko dziesięć metrów poza ich nosów. wydajność napędu jako Pakiet Plus znacznie wzrasta ze zmniejszoną prędkością, może to być przyczyną niskiej skuteczności systemu. A 30 km / h, VW wciąż dając dobry broić lalkę, a jego najlepszym wynikiem było 23,6 km / h dwa metry od uderzenia. Jednakże, do 25 km / h, kierowca Pakiet działa więc bardzo bezpieczne i niezawodne, pozostawiając pozycję lalki, czy został ruchome lub stacjonarne. To jest dobre dla obszarów mieszkalnych i podobnych.

Napęd pakiet Pakiet Plus. Opakowanie z funkcją hamowania awaryjnego

-Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera z dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera

-funkcja hamowania awaryjnego Bezpieczne Miasto

-funkcja "wychodzenia z domu" i "wraca do domu"

-czujnik deszczu

Adblock
detector