Kodiaq Skoda i Volkswagen Tiguan, twarzą w twarz

Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: co jest lepsze?Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: co jest lepsze?Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: co jest lepsze?Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: co jest lepsze?

Skoda Kodiaq, jeśli spojrzymy na jego wielkość, wkrótce wejść na rynek pozycjonowany jako Duży SUV bardzo konkurencyjny. Czeski model generowania wielkie oczekiwania: Kilka dni temu zaproponowaliśmy, jak ekskluzywny ich ewentualne ceny Hiszpanii, a jego wnętrze pomiarów a nawet na pierwszej próbie z jednostek wstępnej serii. Nie ulega wątpliwości, ponieważ mamy do czynienia z SUV, które spełniają ich rywale teoretyczne (Nissan X-Trail, Kia Sorento, Mitsubishi Outlander, Ford Edge, Hyundai Santa Fe...), ma wysoki. Ale ...również przed SUV jako nowy Volkswagen Tiguan?

i przedkłada Skoda Kodiaq i Volkswagen Tiguan Pierwszy statyka porównawcza aby zobaczyć, jakie szanse powodzenia przeciwko czeskim niemieckim, z którym w dodatku dzieje się tak również z Ateca Seat, akcji wiele ze swojej struktury i zakresów mechanicznych. I, na pierwszy rzut oka, Kodiaq Ujawnia się jako Bardzo przestronny SUV, funkcjonalne i elastyczne rozwiązania najbardziej. Nowa Skoda jest więc samochód, jak prawie wszystkie modele marki, teoretycznie przeznaczone dla rodzin, które chcą miejsca, ale nie chcą być pozostawione wszystkie swoje oszczędności w zakupie. Chodź, spójrz dwa razy metce.

Skoda Kodiaq postawić w kosmos

Jest to już klasyka w Skoda ich samochody grać, aby być o krok wyżej kategoria będzie odpowiadać ... A również mający największy bagażnik Wśród jego rywali. Zdarza się, ze Fabia, Octavia, z Superb ... i Kodiaq To nie będzie wyjątkiem.

Skoda KodiaqDzięki kompaktowej platformie SUV, Skoda tak Kodiaq idzie do ogromnych 4,69 m, nie mniej niż 21 centymetrów Volkswagen Tiguan (4,48 Wszystkich metrów). Rozstaw osi 11.4 Kodiaq jest większa niż Tiguan (2,79 wobec 2,68 m m) cm. Tak, gdy wersja XL z Volkswagen Tiguan przybywa, To już zaplanowane na lato 2017, równej walce Kodiaq. A także możliwość wziąć siedem mandatów, dostępny od samego początku w ofercie czeski SUV.

Prawdą jest, że pomimo swojej długości jest mniejsza niż Kodiaq, Volkswagen Tiguan nie ma również brak miejsca noga i headroom szacunek, pasażerowie nie mogą narzekać. Tylko ten, kto osiągnie około 2 metrów wysokości, a tylko w niektórych sytuacjach, można dostać się dotykać sufitu z włosami. Na razie, jeśli potrzebujesz samochodu z bardzo przestronny z siedmioma siedzeniami, Tiguan nie jest twój samochód.

Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: maleterazos

wprawdzie Skoda Kodiaq wewnątrz, jak Tiguan, jest starannie dobrany. Jej wygląd wizualny jest dobry i dotyku materiałów, przynajmniej te pierwsze jednostki, jest więcej niż poprawne. Ale czeski model charakteryzuje się więcej miejsca dla pasażerów i bagażu do Tiguan. Drugie gniazdo rząd wzdłużnie nie mniejszą niż 18 cm. A także można regulować kąt oparcia.

VW Tiguan największą zaletą na prąd Volkswagen Tiguan oferowany przez Skoda Kodiaq Jest w bagażniku: 650 litrów pojemności całkowitej. To prawda, jest to SUV jak powiedzieliśmy wielkie, ale nawet z tym zdolność Kodiaq może mieć pod podłogą bagażnika dwa dodatkowe fotele składane Tiguan dzisiaj nie może zaoferować. Z zajmowanych siedem siedzeń, pojemność 270 litrów Kodiaq to w zamian: trochę więcej niż obywatela Skoda Citigo. Jednak bez trzecim rzędzie siedzeń, wzrasta objętość i może wahać się od Minimalne 650-835 litrów w zależności od położenia tylnych siedzeń, zawsze mierzy się pod pokrywą bagażnika, ponieważ jeśli mamy usunąć i złożyć siedzenia może osiągnąć Wszystkich 2,065 litrów.

Dla porównania, Volkswagen Tiguan ma nieco mniejszy bagażnik Kodiaq tak, ale jego pojemność jest ogromna. ponadto ślizg tylnego rzędu i oficjalnie może cubicar od A Minimalne 520 litrów do 615 litrów, a maksymalne. Podobnie, zdolność transportowa jest bardzo wysoka Tiguan: pola 600 kg i maksymalnej pojemności 2,5 tony przyczepy ... sama kwota osiąga Kodiaq. Ta dobra pojemność szczególnie docenią miłośnicy Caravaning.

Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: również wyposażone

Już się do pozycji kierowcy za kierownicą w Skoda Kodiaq znaleźć czytelny instrumentacji. To zawsze składa się z tradycyjnych instrumentów analogowych. W przeciwieństwie do tego, Volkswagen Tiguan na to pozwala, w niektórych wersjach, mają oprzyrządowanie pełni cyfrowy: Ekran TFT kolei z różnych konfiguracjach: od wyboru dwa duże zegary lub ekranu przeglądarki. Ten ekran również wyświetlacz Head Up (HUD) w szybie odzwierciedla najistotniejsze informacje niedostępne w momencie modelu Skody.

Skoda Kodiaq, zdjęcieale klienci przyszłość Kodiaq Oni nie muszą się martwić. Skoda, w zależności od wersji, może być pełen technologii cyfrowej i łączności, z punktu Wi-Fi z połączenia 4G dostępu do ośmiu urządzeń i complatible ze SmartLink carplay Apple, Android Auto MirrorLink lub SmartGATE, oprócz systemu nawigacji opartej na Google Maps 8-calowym ekranie. Kodiaq jest tak dobrze przygotowany jak rywal Tiguan w tym zakresie.

systemy wspomagające bezpieczeństwo i komfort dostępny Skoda Kodiaq Są niezwykłe, jak w przypadku Volkswagen Tiguan. W obu przypadkach, w zależności od wersji, można zamontować pasy ostrzegawcze zmiany mimowolne, czujnik pojazdu w martwym punkcie, aktywne lub pół-automatyczny system parkowania prędkości programista. Ponadto, tzw Area View generuje widok na centralnym ekranie wokół samochodu. Z tego systemu także gdy jest desaparcando na baterii lub po przekątnej i po plecach pojawi się samochód, Skoda Kodiaq hamulce, aby uniknąć wpływu. Można również dołączyć hamowania awaryjnego, który zatrzymuje samochód w mieście przeciwko obu innych pojazdów i pieszych. Zatrzymuje się automatycznie, gdy samochód prowadzony jest poniżej 34 km / h.

Kodiaq vs Skoda VW Tiguan: silniki

Wprowadzanie część mechaniczna, Skoda Kodiaq trafić na rynek początku 2017 roku moment z pięciu silników: trzy benzyna i olej napędowy dwa, z silnikiem, który trafi 1,4 do 2,0 litrów i moce od 125 do 190 KM. Mała śmigła 1,6 TDI 115 KM i 2,0 TDI silny 240 HP nie może być obecny w zakresie Kodiaq i wydaje się być zarezerwowane dla Tiguan. Stray silnik benzynowy 2.0 TSI 220 koni (jazda Skoda Octavia RS i Volkswagen Golf GTI) pozostaje na razie w rezerwie Kodiaq zarówno Skoda i VW Tiguan. To może osiągnąć zamontowane w tym drugim modelu, ale jest mało prawdopodobne, aby dotrzeć wyposażyć Kodiaq kiedykolwiek.

VW TiguanSilniki do wyboru, w 1,4 TSI benzyny i 125 KM 2,0 TDI 150 KM jest związana standardowego przedni napęd. W ostatniej, jako opcja, napęd może być do wszystkich czterech kół z elektronicznie sterowanym sprzęgło wielotarczowe. Skoda 4x4 Kodiaq wiodącym Hill Descent Control bardziej bezpiecznie zostawić na asfalcie, ale nie ma to specjalny pakiet off-road z silnikiem ochrony podwozia i przedni zderzak z większym kątem wejścia ... to ma Volkswagen Tiguan jako opcja.

Skoda Kodiaq wygrywa (na razie)

W skrócie, to pierwszy raz i porównanie statyczne pomiędzy tymi dwoma modelami, gdybym miał dać zwycięzcy, z pewnością byłoby Skoda Kodiaq. Będzie to tańsze niż Volkswagen Tiguan, można mieć dwa kolejne miejsca i coraz większy bagażnik. Gdy Tiguan 7 mandatów, niektóre z korzyści zostaną wyeliminowane, ale, oczywiście, również cena wzrośnie dalej. to ostatnie pytanie będzie:ile cenisz przyjmować jedną lub innej marki na przedniej części samochodu?

Możesz być także zainteresowany:

VW Tiguan przed wszystkimi rywalami

Ateca Seat, Skoda i VW Tiguan Kodiaq

Seat Ateca vs VW Tiguan, który jest bezpieczniejszy?