Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTD

Intruzami w świecie tradycyjnie zdominowane przez benzynę, diesla GTI i Ford Focus ST TDCi, Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTD pochodzą załadowany z mocnym charakterem, a szczególnie wspierany przez niskie zużycie.

Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTD

Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTD

Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTD

Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTD

Po pierwsze były GTI benzyna, zwinne i lekkie samochody bez uciekania się do nadmiernych poziomów mocy, udało się bardzo dynamiczną i ekscytującą jazdę, ale bez kosztów utrzymania najpoważniejszych sportu. W końcu zyskali masy, siły i wyrafinowania, a nawet pojawił ... wersje wysokoprężne. ¿Sacrilege lub inteligentny ewolucja? Dla niektórych, Z pewnością to zerwał z oryginalnej koncepcji, ale także w bardziej otwartym widzenia, to może być rozumiane jako dostosowanie do aktualnie dominują olejem. Z drugiej strony, silniki wysokoprężne zostały rozszerzone tak daleko, że nie mają nic wspólnego z tymi z przeszłości, przewyższając pod pewnymi względami do tych benzyn, więc dlaczego nie dać im szansę?

... brzmi fałszywe?

Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTDPrawdą jest, że nie okrążeń aż wściekłość benzyny lub osiągnąć takie wysokie obroty. Ale jego wysoki poziom momentu obrotowego ma swój urok, i opracowanie regałów, które są oparte na dość dobrze wspierany wzrostem masy takie mechaniczne. A dźwięk? Ani to pominąć ten ważny szczegół, nawet jeśli oznacza to konieczności dokonywania niektórych "majdan", Cała trójka przetwarzane w taki czy inny sposób tak, że dochodzi do uszu całkowicie przekształcony kierowcę z podtekstami sportowych. Ford Focus ST, Na przykład, korzysta z pudła że po wzmocnienia pewnych częstotliwości obsługiwanych kanałów od przyjęcia do przedziału pasażerskiego. Peugeot 308 GT, Tymczasem nadawane przez głośniki rycząc osiągnąć umiarkowany, ale nieco przypomina V8, i nie tylko odpowiada prędkości obrotowej silnika, ale także Kąt przepustnicy dając Wynik bardzo wiarygodne. Jeśli chodzi o Golf GTD, wykorzystuje zewnętrzny głośnik-modulator znajduje się w układzie wydechowym obok milczy, który przechwytuje i odtwarzanie brzmieć więcej "pełny" i słyszalny nawet z zewnątrz samochodu. zarówno golf jak w 308 Można włączyć lub wyłączyć tę funkcję, która jest związana z ich odpowiednimi rodzajami sportowej jazdy. w fokus to jest trwałe, ale również sprawia wrażenie bycia najbardziej realistyczny i coraz bardziej wynik "sugestywny" z dużą prędkością.

Diesel jako dobre, i mimo jego hojnym mocy można oczekiwać od nich wysokiego poziomu wydajności, głównym czynnikiem prawdopodobny zakup dla wielu. Peugeot 308 GT homologowanego dane niższe zużycie i pomimo automatyczna skrzynia biegów z konwerterem momentu obrotowego, osiąga bardzo dobre zapisy na drodze, może dlatego, że ma Zmiany nawet dłuższe niż jego rywale, po aktualnym trendem w tym segmencie. Przemieszcza się płynnie i płynny ruch, co sprawia, że ​​jasne nowoczesna mechanika jest najprzyjemniejsze z partii. Jednakże, Golf GTD, który ma Transmisja i działanie SDG "bezwładność"Spędziła mniej Pomiary w naszym Centrum Technicznym. Jeśli chodzi o Focus ST, jej zużycie jest znacznie wyższe, nawet on jest tylko jeden z manualna skrzynia biegów porównawcze, coś zawsze mile widziane w prawdziwym sporcie.

zachowanie

Porównanie: Ford Focus 2.0 TDCi ST vs Peugeot 308 GT BlueHDi 180 i Volkswagen Golf GTDPomijając nieunikniony problem konsumpcji, największe różnice wynikają z ich szafach, każdy o zadanej bardzo różne. 308 GT nie tylko odbiera sportową estetykę i wnętrze nawet więcej opieki, również wygrywa pewne zawiesiny jędrność. To nie jest nadmierna, ale udaje mu się przekazać większą początkową sportowego, choć gdy zachowanie prawda nie różni się od innych 308 które przeszły przez nasze ręce. Oznacza to, że jest to bardzo dobry poziom, ale w tej wersji GT czekał dodatkowy dynamiczny krzywej spójne z jego wizerunku i mocy jego silnika, jak również większą precyzję i opanowanie przy poszukiwaniu limitów na krętych odcinkach. Jego szefowie zbyt blisko ciała, aby przyspieszyć i drążenia, tak że linia poprowadzona jest dość wpływem tego, co robimy z prawej nogi nawet do normalnych stóp porządek, który osiąga bardzo zabawny i przyjemny jazdy w każdych okolicznościach, ale reszta czysta wydajność, jeśli chcesz jechać naprawdę szybko. Pełne wsparcie w celu przyspieszenia otwiera się droga, a podsterowność pojawia się stosunkowo szybko, jeśli nie dokładnie Mamy dawki gazu. Jeśli, z drugiej strony, starają się doprowadzić do poślizgu tylnej osi, reakcje nie są tak płynne i precyzyjne, jak chcielibyśmy. Tak, bardziej spokojne rytmy coś, co może mieć swoje zalety w czasach corren-, jego maniery są bez zarzutu. ani Konwerter jej zmiana (Dostępny tylko teraz w tej konkretnej wersji) podnosi się do ekstremalnej jazdy, tak jak Jest on wyprzedzony przez wydarzenia, kiedy go używać w trybie ręcznym.

obok, Ford Focus ST jest o wiele bardziej radykalne, dużo więcej twarde zawieszenie i mniej przyjazne dla naszych plecach w codziennym użytkowaniu. W pierwszym zakręcie i ujawnia swoje zamiary, to ma bardzo szybko postępujące kierunku promienia nie- niż 2 obroty pomiędzy topes-, połączone z korpusem, który to kołysze, więcej chwyt i pewne zmiany natychmiastowego wsparcia. Aż podkręcić tempo, przednia słuchać naszych rozkazów co do milimetra i nie zrezygnować ze stanowiska. Na celu usuwanie Ford Focus ST trzeba iść dużo szybciej niż Peugeot, a nie tylko przód pierwszy poddać się presji, ale ich Odczynnik tylnej osi, który osiąga bardzo sportowe reakcjom, jeśli jest to konieczne, lub jakiejkolwiek prowokacji. Zawsze precyzyjne i postępowe, a wszystko dzieje się szybciej wymaga pewnej wiedzy na temat naszej strony, ponieważ w wyniku reakcji, uczuć i ogólnego poczucia, że ​​jest to samochód sportowy z wszystkimi prawa. Jeśli adres był trochę więcej informacji byłoby fantastyczne, ponieważ nadal będzie więcej zaufania.

Volkswagen Golf GTD jest jedynym, który nie opuszcza całkowicie wyłączyć ESP i dotyk jest zupełnie normalny samochód, tak wygodne, jak wszelkich innych dzięki golfowych jego opcjonalnych aktywnych amortyzatorów. Nic nie sprawi, że podejrzewam, że Po zmianie chipa i przejść "atak"Jego skuteczność jest bliżej Skoncentruj się na 308. zauważa lżejsze i łatwiejsze, i jeśli nie szybciej niż Focus ST w krok po trochę krzywa zawdzięcza faltar- jeśli jest silnik. W każdym razie, To przekazuje taką pewność, że właśnie krążącej jeszcze szybciej. Ostatnie pytanie jest, wszechstronność i uczucia?

Adblock
detector