Land Rover krytykuje Chiny JMC do skopiowania Evoke

Land Rover trwa do sądu chińskiego JMC skopiować EvokeLand Rover trwa do sądu chińskiego JMC skopiować EvokeLand Rover trwa do sądu chińskiego JMC skopiować EvokeLand Rover trwa do sądu chińskiego JMC skopiować Evoke

Często mówi się, że naśladownictwo jest najszczerszą formą pochlebstwa, ale wydaje się, że Jaguar Land Rover To nie przestaje być bardzo zadowolony z tego. Nic dziwnego, że brytyjski koncern postanowił wypowiedzieć Jiangling Motors Company (JMC) przed chińskim sądzie z dwóch powodów: naruszających jego prawa własności intelektualnej i nieuczciwej konkurencji. Powód? Oskarżony o skopiowanie projektu Range Rovera Evoque.

Prawdą jest, że praktyka ta jest dość powszechne w Chinach. Takie marki jak Geely, BYD i JMC właścicielem żadnych skrupułów, gdy projekty inspirowane przez zagranicznych producentów. Chińskie estetyka tych pojazdów jest tak jawnie, jak widać tak, to łatwo się domyślić, co marka kopiowane. Tak, zawsze w sprawach zewnętrznych projektu: wnętrze, a przede wszystkim mechanizmy są różne.

Landwind X7

Jiangling Motors wiem jak. W tym czasie było skomplikowany odróżnić Landwind MPV Opel Frontera aw 2014 roku, scena z Landwind X7 oraz Range Rover Evoque został powtórzony. Więc wydawało się, że miały one SUV Range Rovera i po prostu się zmienił emblemat. Kilka lat później, brytyjska marka zdecydowała się podjąć działania w tej sprawie biorąc Cate przed sądem w Pekinie. Ruch że niewielu producentów i wykonać Można się precedensem Jeśli Land Rover wygrywa batalię prawną JMC zachęcanie innych firm do podjęcia działań prawnych.

10.000 zamówień w dwa tygodnie

Zadziwia działania, ponieważ to jest normalne, że takie skargi nie doszła do skutku. Powód jest prosty; W Chinach istnieje ogromna luka a przepisy regulujące rynek azjatycki są dość miękkie w sprawach konkurencji między markami. Biorąc pod uwagę to, że szanse na wygraną są nikłe pozew i dlatego generalnie światowych producentów zazwyczaj nie podejmują działań. Co więcej, reklamacja może nawet obrócić się przeciwko jeśli chińska publiczna uważa, że ​​spółka zagraniczna jest zastraszające krajowych konkurentów.

Landwind X7

W każdym razie, Lange Rover postanowił stanąć do Landwind. Osiem miesięcy po brytyjski pojazdu wysiadł na rynku wschodnim, chińska marka zaprezentowała nową wersję swojego SUV X7 w listopadzie 2014 roku, a dwa tygodnie po premierze otrzymał ponad 10.000 zamówień; JMC oszacowano również w 2016 roku sprzedać między 80.000 i 100.000 jednostek tylko tego modelu. Z obu modeli w zasięgu wzroku, Jedyną różnicą jest cena. Evoque kosztuje więcej niż podwoić X7: 400.000 juanów (53,600 euro).

Dwanaście lat, aby wygrać sprawę w Chinach

Krytyka za rażące podobieństwo szybko przyjechał. zarówno SUV mają bardzo podobny sposób: zarówno na dachu i okien zwężać się od przodu ku tyłowi, a linie korpusu bocznej są praktycznie identyczne. Ponadto, przednia krata X7 jest nieco bardziej zaokrąglony niż Evoque. Jakby tego było mało, Zestawy że istnieją niewielkie różnice wyeliminować między dwoma samochodami pozwalających na przykład umieścić godło Land Rover w X7 za 17 euro.

Nie można przeoczyć, że spory pomiędzy Land Rover i JMC ma dziesięć lat historii. To było w 2006 roku, kiedy brytyjski producent do jego chińskiego konkurenta czynienia w sądzie dokładnie marki Landwind za bardzo podobny do Land Rovera. W tym czasie, zwycięstwo udał się do Jiangling Motors zakończony rejestracji nazwy dla Europy. Ahead to długi i męczący proces, ale jest miejsce dla nadziei. Honda wziął dwanaście lat, aby wygrać sprawę w Chinach miejscowy producent samochodów niewiele wiadomo, że skopiował CS-V.

Możesz być także zainteresowany

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

- Chińskie kopie większości skandaliczne samochodów

- Zotye SR8: to chińska kopia Porsche Macan