Kokpitach przyszłości, wirtualna rzeczywistość

Kokpitach przyszłości, wirtualna rzeczywistośćKokpitach przyszłości, wirtualna rzeczywistośćKokpitach przyszłości, wirtualna rzeczywistośćKokpitach przyszłości, wirtualna rzeczywistość

ciekłokrystaliczny -LCD- od lat wykorzystywane w zegarki zdjęcia, przede wszystkim w konkretnych dziedzinach informacji, gdzie grafika cyfrowe interpretowane bardzo wyraźnie przeznaczone do projekcji informacji. Ale informacja cyfrowa została uzupełnienia lub zastąpienia głównego analogowy, który tradycyjnie z fizycznym igły i skali zgłosimy prędkość, Obroty na minutę (obrotów na minutę), paliwo w zbiorniku lub temperatura woda motor, wśród innych parametrów. Teraz z technologią stosowaną do większości samochodów, więcej informacji jest wskazał informuje kierowcę i to doprowadziło nas do spełnienia coraz backsplashes zatłoczony analogowe lub cyfrowe zegary, ekrany, przełączniki i inne mechanizmy, które związane zarówno projektowania i intuicyjne korzystanie z urządzenia i informacje czytania.

Audi TT monitorów LCD centralny ciekłe One pozwoliły zredukować liczba przełączniki i zegarki fizycznego, gdy wystające na kolumnę Te same elementy sterujące wirtualne powierzchniowe o różnych funkcjach W zależności od wybranego pola. jeden klucz wirtualny może być objętość radio, przybliżać mapę System nawigacyjny lub regulator ogrzewanie siedzenia, na przykład.

teraz, Audi o krok dalej, w jego nowe Audi TT, do pozbyć się centralny ekran i absolutnie przenieść wszystkie okna informacyjnego pozycja kierowcy. The 'wirtualny kokpit „Audi TT Składa się z Ekran LCD / TFT, wspólna technologia płaskie telewizory nasze dni, 12.3 cali Jest wystające jednocześnie inną informację, że dochodzenia. Ta sama fizyczna przestrzeń obrazu zmiana obrazu, lub priorytetów informacje mechaniczny, z podróż, z rozrywka lub nawigacja, na przykład.

wywieszka przyszłość smartphone Jest to doskonały przykład na zróżnicowany informacji, które mogą rzutować Wyświetlacz LCD typ, również z animowaną grafiką i kolorem. wyświetlacz TFT faktyczny audi kokpity To ma rozdzielczość 1,440 x 540 pikseli, z bardzo wyraźne obrazy i ostre kontrasty są osiągane. mikroprocesor graficzny 1GHz 4 rdzenie procesy osiem miliardów obliczeń na sekundę. tachometr Jest ona obliczana 60 klatek na sekundę, tworzenia wirtualnych ruchów igły z dużą płynność.

W niektórych przypadkach technologia ta służy do zapewnienia różne wzory ramki zmiana koloru lub rozmiaru pisownia, ale był to również konieczne do integracji nowe urządzenia samochodowe, na przykład systemach rozpoznawać znaki drogowe i pokazać nam znak w obrazie, radar że uchwycić samochody przed nami i reprezentuje ją na ekranie; w mieszańce ich animowane grafiki Informują nas procesów załadunku i rozładunku lub 4x4, działanie przekładni.