tak wewnątrz przyszłych samochodów

Wnętrze samochodu w przyszłości: podłączony i inteligentnyWnętrze samochodu w przyszłości: podłączony i inteligentnyWnętrze samochodu w przyszłości: podłączony i inteligentnyWnętrze samochodu w przyszłości: podłączony i inteligentny

Następnych kilka lat weźmie udział w kompletna rewolucja wnętrze samochodu. Kokpit przyszłości będzie połączone, intuicyjne elastyczne, wrażliwe ciepło i aktywne i będzie to wymagało zmian na wszystkich poziomach, nie tylko technologiczne, również materiałów lub konfiguracji. Faurecia Jest to jeden z głównych graczy w branży motoryzacyjnej i architektury wnętrz według prognoz rynek ten ruch wokół 27,000 mln euro stąd do dziewięciu lat w roku 2025. Jest to prawie dwa razy tyle co w rzeczywistości porusza. Precyzyjnie Faurecia, francuski producent sprzętu i rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, pokazuje nam, jak będzie wnętrze samochodu przyszłości.

Wnętrze samochodów przyszłości: siedziba

Doświadczenie z inteligentnego samochodu zaczyna się od momentu podjęcia siedzenia. Aktywny Wellness 2.0 opracowany przez Faurecia jest siedzenie zdolne monitorowania stanu fizycznego i psychicznego Kierowca (tętno i oddech, temperatura, odgięcie głowy, niepokój, migotanie ...) i podjąć odpowiednie działania, łagodzi stres lub senność. przez różne czujniki, na samej lub na desce rozdzielczej siedzenia, aktywny Wellness 2,0 zbiera i analizuje Dane biometryczne kierowca, zapamiętując ich zachowań i preferencji. To pozwala przewidzieć, jak będzie to bardziej wygodne, na podstawie aktualnego poziomu sprawności fizycznej, pory dnia, warunków podróżowania, a nawet jeśli jedziesz w trybie autonomicznym lub pół-autonomicznego. Jeżeli siedzenie wykrywa dyskomfortu, stresu lub choroby, mogą działać ze środków, takich jak regulacja pozycji, program, który obejmuje pięć różnych masaże, więcej lub mniej wentylacji zmiany w oświetleniu lub dźwięk otoczenia.

Wewnątrz samochodów przyszłości: dekoracji funkcjonalnej

Jeśli, jak się wydaje, przyszłość leży w autonomicznym samochodem, Faurecia podkreśla wnętrze, w którym kierowca może wchodzić w interakcje z technologią przez inteligentne powierzchnie i funkcjonalny wystrój. Tak więc konsola środkowa (z technologia AMOLED) Miesza się z elementami dekoracyjnymi. Instrumenty Ekran AMOLED jest również ultracienki, zużywają mniej energii niż ich poprzednicy, To może być zakrzywiona i jest wykonany z dwóch oddzielnych tworzyw sztucznych, połączonych ze sobą, dla utworzenia sztywnej ekran wysokiej rozdzielczości.

przechodzi niezauważona TFT czarny ekran który biegnie od informacji tablicy rozdzielczej i wyświetlaczy powiązanych z systemu Infotainment lub smartphone kierowcy. rozwinięty we współpracy z Magneti Marelli, tylko jest to pokazane w przypadku aktywacji i pozostałość w drugiej płaszczyźnie, jako element dekoracyjny więcej, podczas gdy nie pracuje. Faurecia również udało się przekształcić pomieszczenia z drewna, aluminium lub tworzywa sztucznego do widzenia inteligentne powierzchnie który ukryć kontroli HVAC, na przykład. Oferują one również dotykowe lub wizualne odpowiedź Po aktywacji, wibracyjne lub rozjaśniające.

Wnętrze samochodów przyszłości: zawsze podłączony

Transformacja cyfrowy wymaga od nas, aby być stale podłączony, również w samochodzie. Wewnątrz przyszłość I linkiem a to nieuchronnie wiąże łączność naszych urządzeń osobistych. architektura wnętrz dopasowuje się do preferencje kierowcy, Również smartfon lub tablet. Widzimy już, ale w najbliższych latach ładowarki bezprzewodowej są powszechne i nie muszą być koniecznie znajduje się w konsoli środkowej.

Wnętrze samochodów przyszłości: inteligentna predykcyjna

Samochód przyszłości będą musiały dopasować różne różne scenariusze, zawsze z naciskiem na bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie. Jeżeli pojazd jest w trybie autonomicznym a kierowca chce czytać lub snu, na przykład, fotelik może wyregulować zagłówka, oparcia i podłokietników do bardziej wygodnej pozycji. Należy również być w stanie ocenić, czy kierowca jest gotowy, aby odzyskać kontrolę nad samochodem przed opuszczeniem trybie autonomicznym. Również zastosowanie czujników i dostępność dużej ilości danych pozwoli przewoźnik rozwijać zdolność przewidywania, uczyć się i dostosowywać każdy mieszkaniec i potrzeby.