Ford Focus ST vs VW Golf GTI wydajność, co jest lepsze?

Ford Focus ST wydaje się nie zmieni wiele, ale wprowadza istotne ulepszenia i sprzęt rack rywalizować bardziej niż kiedykolwiek, z VW Golf GTI. „S twarz!Porównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajnościPorównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajnościPorównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajnościPorównanie: Ford Focus ST vs Volkswagen Golf GTI wydajności

Volkswagen Golf nie tylko był GTI kierowca kategoria z pokolenia na pokolenie (a to było ponad trzydzieści lat, odkąd po raz pierwszy pojawił), ale nawet utrzymuje się w czasie tak długo, jak Odniesienia w tej kategorii sportów.

Od kilku lat także Ford Focus ma swoje ST wersja sport, których podejście jest bardzo podobna do podstawy VW Golf GTI, Chociaż prawdą jest, że do tej pory nie udało się ukraść zbyt eksponować niemieckiego mitu. I mówimy do tej pory ... bo tym razem ponowiona pokonania.

Ostatnim Ford Focus ST który wylądował na rynku wygląda dzisiaj lepiej przygotowany niż kiedykolwiek rywalizować w najlepszych możliwych warunkach z Wszechmogącym Volkswagena Golfa GTI. Z tej okazji, a także zobaczyć, w jakim stopniu można go przyćmić, Golf mamy również wybrany straszniejsze wersja Wydajność: uwagę, między innymi, o nieco większej mocy silnika, który rozwija 230 KM zamiast 220; oferuje także Większe hamulce, 18-calowe koła Seryjny niż 17 cali, a przede wszystkim różnicowe mechaniczny ograniczony poślizg elektronicznego sterowania, który robi różnicę podczas toczenia bardzo szybko. Na zewnątrz, to Golf GTI Wydajność również przednie zaciski hamulcowe pomalowane na czerwono, między innymi mniej wybitnych zaskakujących szczegółów.

Ford Focus ST: zmiany

Ford Focus ST envite twarze pozornego może niezbyt zmian w ciągu swojego poprzednika. Jednak one analizowane dalej, widzimy, że korzyści z istotnych usprawnień w zakresie estetyki i wyposażenia, ale przede wszystkim bez wątpienia To pokazuje zmiany z technicznego punktu widzenia. Silnik benzynowy 2,0 litra turbo prawie nie zmienia się, ale teraz z dodatkiem System Start / Stop, dostać zmniejszenie zużycia paliwa o około 6 procent. Z tego mechanizmu jest kontynuowane ogłasza maksymalną moc 250 KM i moment obrotowy prawie 37 MKG, co stawia go przed sobą jeszcze rywalem Volkswagen Golf w odniesieniu do wydajności, co mechaniczne. Chociaż prawdą jest, że musimy także pamiętać, że według oficjalnych danych, Ford Focus ST Waży około 40 kg więcej coś, co stwierdzono również pomiary na skalę naszego Centrum Technicznym.

Ford Focus ST vs VW Golf GTI porównawczych wydajnościJeszcze ważniejsze są nowe funkcje to Ford Focus ST w stosunku do ramy. Technicy zespołu Ford RS całkowicie zmieniła strojenie zawieszeń dla zachowania bardziej zwinny i sportowy. Mając ten cel zmieniły zupełnie tak podwozie set-up, mają podstawione amortyzatory dla bardziej energiczny kretyna, a także zmienić Tylne resory. Ponadto Ford pracował również na zmiany elektrycznego wspomagania kierownicy i kontrola trakcji, która w tym przypadku działa jako autoblocante. Są subtelne zmiany i, jak omówiono poniżej, osiąga wydajność Optymalizacja i przyjemność jazdy Forda Focus ST.

VW Golf GTI: GTi balance

tylko Ford Focus ST Jest oferowany z manualna skrzynia biegów Sześć prędkości podczas Volkswagen Golf GTI również Jest on dostępny z pudełko DSG automatyczny podwójne sprzęgło , Że pozwany był nasz wybór na tę okazję. Nie trzeba dodawać, z DSG, Volkswagen Golf GTI Perfomance staje się sportem znacznie bardziej nadaje się do codziennej jazdy, a zwłaszcza w miejskich podróży, gdzie Ford Focus RS nie jest zbyt wygodne: Jego kontrole są trudniejsze w obsłudze, podczas gdy zarządzanie ma bardzo ograniczony promień skrętu.

Volkswagen Golf jest zawsze jako bardziej komfortowe, płynniejsze obsługi samochodu. Ich zawiesin, chociaż są one dość silne też lepiej absorbują nierówności firmy ... i że nasze urządzenie nie jest zamontowane amortyzatory sterowane opcję. Ford Focus ST Ma Sportowy nastrój i pokazuje, że jest twardy jak pokładzie, jest głośniejsze i silnik oferuje znacznie bardziej gwałtowną reakcję, więcej efekt turbo.

Ford Focus ST jest, aby umieścić go nieco więcej temperament, choć prawdą jest, że benzyna Volkswagen 2.0 TSI jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące: jest miękki i bardzo wyrafinowane w swojej pracy, ale oferuje imponującą pojemność i odpowiedzi oferuje on ogromną moc w każdych warunkach. Volkwagen Golf GTI jest również bardziej satysfakcjonujące podczas podróży samochodem, bardziej komfortowe i przyjemne, natomiast stoper w dłoni, oferuje wysoką wydajność, choć prawdą jest, że różnice są minimalne. Masywniejsza są różnice w zmianie stanu zużycia paliwa, wokół litr więcej na 100 kilometrów na korzyść VW Golf GTI.

Ford Focus ST: wewnętrznyVW Golf GTI Wydajność vs Ford Focus ST, w tym krzywe

Czas i zagłębić bardziej krętymi ścieżkami, górskie drogi twisty i stale zmieniających się wsparcie. Tutaj, el Violkswagen Golf GTI wykazuje wysoką skuteczność W tych okolicznościach, jest wynikająca również łatwy i satysfakcjonującej jazdy. Jest to samochód, który uważa wszystkie rzeczy, które zawsze idzie tam, gdzie chcesz i że ledwie stawia kierowcę w kłopoty. Jeżeli Państwa ciężkiej kawalerii korzyść, można toczyć bardzo szybko, ponieważ zawsze przekazuje spokój i szczyci się bardzo łatwe i przewidywalne reakcje. Ponadto hamulec bardzo dobrze i bez żadnych ceregieli, choć prawdą jest, że Ford Focus ST czyni go jeszcze lepiej: System jest mocniejszy, ale nie wydaje się tak odporne na zmęczenie. Co ma sens, jeśli wziąć pod uwagę, że dyski są mniejsze.

Ford Focus ST już widać jego sportowy i radykalne nastroje. Jeśli szukasz dla zabawy, nie ma wątpliwości, że Focus ST to dobry samochód. Ulepszenia w ramce są tu zauważyć, a wiele: Zwinność zdobyła wiele liczb całkowitych i w rezultacie pojazd zostanie przedstawione jako skuteczne satysfakcjonującej jazdy. Wnika łatwo na zakrętach, z przodu jest bardzo zwinny, szybki i dokładny, natomiast tył jest pokazany dużo bardziej otwarci na zmiany wsparcia w Volkswagena Golfa GTI

Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie: biorąc pod uwagę wybór, Cena nie jest czynnikiem, zwłaszcza jeśli Volkswagen Golf jest dozowany z DSG, pięć-drzwi lub nawet Występ opakowanie. W tym przypadku powinny one wpływać na innych kwestiach, takich jak osobistych upodobań, emocji i pasji do jazdy. Raz jeszcze Volkswagen Golf GTI reprezentuje doskonałą równowagę, zdrowy rozsądek, natomiast Ford Focus ST jest sportowy GTi, bardziej radykalny i odpowiednie dla młodszej klienteli i pasji. Teraz, ty decydujesz.

Możesz być także zainteresowany:

Porównanie: Alfa Romeo Giulietta QV vs Ford Focus ST

Compartiva: VW Golf GTI vs Mini Clubman Cooper S

Porównanie: najlepszy GTI ... Diesel

Porównanie: Ford Kuga 1,6 4×2 Ecoboost vs CX-5 2,0 165 2WD

Mamy już potwierdzone wielkie wersji turbodiesel odpowiedź, ale Ford Kuga i Mazda CX-5 śmie również przejść od brzegu. Nie znajdziemy dzisiaj dwa SUV w swojej klasie i mocy w wersji 4x2 i benzyny. ¿Undertow? Z dwoma silnikami tak zaawansowany, a jednocześnie tak antagonistyczne, że nadszedł czas, aby wziąć pod uwagę: Nie może być odwrotu.Porównanie: Ford Kuga 1,6 4x2 Ecoboost vs CX-5 2,0 165 2WDPorównanie: Ford Kuga 1,6 4x2 Ecoboost vs CX-5 2,0 165 2WDPorównanie: Ford Kuga 1,6 4x2 Ecoboost vs CX-5 2,0 165 2WDPorównanie: Ford Kuga 1,6 4x2 Ecoboost vs CX-5 2,0 165 2WD

Zapomnij o turbodiesel przynajmniej na jeden dzień. Tak, wiem, że może się to wydawać sprzeczne z intuicją, zwłaszcza gdy mowa tutaj SUV dwóch mediów, ponad 4,5 metra długości i 1,630 kg. Oczywiście, zarówno ewoluują silniki benzynowe, które mogą cię zaskoczyć, a nawet może się opłacać. W tej chwili Pamiętam tylko jedno: 250.000 km. Czy zamierzasz zrobić? W przeciwnym razie myślę obowiązkowe, przynajmniej, aby kontemplować tę alternatywę i przestać czytać, zwłaszcza z dwóch takich kompletnych produktów, takich jak Mazda CX-5 i Forda Kuga, gdzie źródło uruchomić również z korzyści.

Jednym z nich jest, że, w przeciwieństwie do swoich konkurentów pod względem wielkości, jak powiązać te silniki benzynowe także ich wersje 4x2, który zmonopolizować więcej niż 70% w segmencie i umożliwiają otwarty ceny dostępu: Ford Kuga są dziś i Mazda CX-5 tańsze.

Innym jest to, że nie mówimy tu albo dwa „benzyna” więcej. Mazda i Ford oferta dzisiaj prawdopodobnie najbardziej zaawansowanych silników chwili, chociaż technicznie prawie przeciwieństw. W jego czasach, a także porównanie ich Forda Focus i Mazda 3, gdzie ich silniki benzynowe mają przyjść dzisiaj do osiągnięcia 50 procent sprzedaży. Niesamowite. Na razie Ford Kuga i Mazda CX-5 to tylko 20%, ale jeśli w kompaktowe są tak ciekawe, dlaczego nie są SUV z nową mechaniką dostosowany? Już nie znaleźć albo że trochę 3-cylindrowy 1.0 Ecoboost Ford, ani 120 KM 2.0 następnie testowane na Mazda. Wspięliśmy tyle ten krok czasowy, w pojazdach i silników ....

http://www.autopista.es/media/cache/original/upload/images/imagegallery/imagegallery-43303-53a40aea7d072.jpg

¿Turbo lub atmosferyczne?

Pytanie jest wieczne, i powtórzone w Kuga Ford i Mazda CX-5; dwa samochody z mechanicznym nowoczesny, technicznie, tylko udział 4 cylindrów i zawsze bardziej efektywnego wtrysku bezpośredniego. Reszta, taktyka marki. Z jednej strony, „Downsizing”, Czyli niewielkiego przemieszczenia i Turbo, za bardzo nowoczesny Ford 1.6 Ecoboost 150 KM... oficjalny, oczywiście. Inne, optymalizacja dla tradycyjnych Mazda z technologią SKYACTIV, w stanie zaproponować klasyczny atmosferycznego 2.0, Tak, z wyższym stopniem sprężania w świecie w gaz pędny, podwójny zmiennych faz rozrządu, zmniejszone tarcie o 30% i 165 KM ... znowu oficerów. I, w praktyce żadna. Schowany w banku, w górę Ford Kuga do prawie 180 KM rzeczywistym, natomiast Mazda CX-5 na niskim poziomie 155: co, lepiej lub gorzej, jest odbiciem ich znaków.

Wiele technik, tak, ale wynik? No, a priori, to zależy od tego, czego szukają. Wystarczy uruchomić dwa odbierać i bogactwo informacji. Płynniej i ciszej 2.0 Mazda CX-5, coś Nerw głośniej 1,6 Ecoboost Kuga. To czuje, czuje, a także obserwować drogę. Z finezją i progresji zawsze silników benzynowych związane zarówno z poruszać wielka przyjemność w codziennym rytmie, chociaż Ford Kuga jest znacznie szybciej.

Dla większości niskich obrotach, Ford Kuga 1,6 EcoBoost prawie napędów jak turbodiesel, bez utraty przekraczać 2500 rpm do góry siły, w przeciwieństwie do CX-5 2,0 rozpuszczalnika, ale wymaga rozciągnięte. Rozciągnięty, tak, to nie spełnia w niektórych (nie wiele) scenariuszy popytu. Góra, wyprzedzając jeden koniec lub pełne repechos obciążenia traslucen brak mocy. Z identycznych zmian kursowych, Ford Kuga pokonuje doskonałą szybkość w 6 sytuacjach, w których Mazda CX-5 5-ta zmuszony przekazać, a nawet potem do 4. biegu nie w dół 4000 rpm i utrzymać tempo ledwo.

http://www.autopista.es/media/cache/original/upload/images/imagegallery/imagegallery-43303-53a40ae68ccc8.jpg

a priori wyraźną przewagę dla "left over" Ford Kuga 1.6 Ecoboost porywczy ... dopóki nie spojrzeć konsumpcji, oczywiście. Bo nawet w tym czasie kłopotów Mazda CX-5 2.0 rozwiązywalne przez pociągnięcie drugiej strony, spędza więcej niż litr japońskiego SUV, które w przeciwnym razie będzie zwykle więcej niż dwa. I tak nie ma rozwiązania w Fordzie. SOX 7 l / 100 km w Mazda CX-5 do sprintera Ford Kuga będzie spadać gdziekolwiek 9. I zazwyczaj można zobaczyć 10. To dużo, nawet więcej niż Mercedes klasa A 45 AMG napędem na wszystkie koła i 360 KM. Dlatego trudno wziąć dzień, choć do € 2000 mniej, co skutkuje bardziej opłacalne koniec tej benzyny Kuga Ford Kuga Diesel do 100.000 km. Czas rzucić pamięci: Mazda CX-5 są 250.000 km. I to dużo.

Najbardziej dynamiczny SUV

że w ciągu Sprawność Mazda CX-5 2.0 partii musi zrobić masę. Opracowany na nowej modułowej architekturze, ledwo 1450 kg, mniej nawet niż kompaktowy Opel Astra podobnego. Mniej wydatków, ale także bardziej zwinny przed Kuga prawie 200 kg cięższe, i że druga generacja jest zmiękczona zauważalnie. Bardzo dobrze izolowane, lepiej niż Mazda CX-5 rozszerza również swoją trasę w przedłużeniu zawieszenia toczyć z wysokim komfortem. W każdym razie, tak, mamy do czynienia dwa najbardziej efektywnych samochodów segmentu, również porusza się w tych dostrojone 4x2 prawie tak dobrze na suchym asfalcie jak 4x4.

http://www.autopista.es/media/cache/original/upload/images/imagegallery/imagegallery-43303-53a40ae6e54aa.jpg

I to zawsze z aureolą sportowej, Ford Kuga jest nadal zaangażowana w bardzo bezpośrednim kontakcie, nawet więcej niż Mazda CX-5, co sprawia, że ​​bardzo reaktywny przewodnik, ale nie towarzyszy mu znacznie większe przechyły nadwozia. Jest w praktyce bardziej SUV, bardziej ostentacyjny w swoich reakcjach niż Mazda z bardzo mało do zazdrości każdego samochodu kompaktowego. Ponieważ afinadísimo komponentów (zawieszenie, układ kierowniczy, zmieniających ...), CX-5 jest zawsze bardzo dokładne i postępowe ruchy.

Twarde, ale nie niewygodne, Mazda CX-5 obraca się prawie płaska nawet przy silnym wsparciu z tylnymi zaokrąglonymi krzywych najlepszych, zawsze, choć z dużym marginesem bezpieczeństwa, gwarantowanym przez ESP dobrze skalibrowany. Nie ulega wątpliwości, odniesienie dzisiaj w swojej kategorii, z drugiej istotnej wartości dodanej w porównaniu do Forda Kuga: bardziej ogólnego przestrzeni całej wysokości i tułowia, a cena, rabat, jest teraz jeszcze bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek dostosowanego dnia Ford Kuga kompletne. Masz zamknięte zarówno SUV ponieważ koła? Może jeszcze nie zrównoważyć przeciwko Diesel, ale bez większego zapotrzebowania mocy, Mazda CX-5 2.0 benzyna tak, że jest bezpieczny powrót: Założę się, że nie będzie wymienione marginesów 250.000 km.

Porównanie: Ford Focus 1,6 TDCI 115 vs 110 Megane 1,5 dci

Megane Renault, jeden z najlepszych modeli sprzedaży na naszym rynku odbiera rywal opieki, odnowionego Forda Focus, którego ceny są bardzo agresywne i sprzęt.Porównanie: Ford Focus 1,6 TDCI 115 Titanium vs Renault Megane 1.5 dCi 110 Limited,Porównanie: Ford Focus 1,6 TDCI 115 Titanium vs Renault Megane 1.5 dCi 110 Limited,Porównanie: Ford Focus 1,6 TDCI 115 Titanium vs Renault Megane 1.5 dCi 110 Limited,Porównanie: Ford Focus 1,6 TDCI 115 Titanium vs Renault Megane 1.5 dCi 110 Limited,

Oczywiste jest, że w nowym Skupić się przede wszystkim na pierwszy rzut oka, jest z przodu odmłodzony, jaszczurka i przypomina nam nieustannie, jak wizerunek marki Aston Martin. Jednak najlepszym tego nowego modelu dostawy jest bardziej ukryty owalne, najdalej na pierwszy rzut oka. Po rozprawie, Wewnątrz jest szybko zauważyć, że w centralnym ekranie i ma przyzwoity rozmiar, dokładnie 8 cali.

Ponadto zmienili konstrukcję i wielkość elementów sterujących na kierownicy przed niepraktyczne. Teraz są one lepiej wdrażane, ale są zbyt małe i są umieszczone tak blisko siebie, że łatwo jest brać pod ciśnieniem, a także wymagają zbyt dużo uwagi do zdalnego widzenia drogi. I daleko od tego, co oczy widzą łatwo teraz Skupienie używa grubych dywanów, grubsze szyby boczne i spiczastą izolacji komory silnika z wyraźnym celem obniżenia poziomu hałasu, który istnieje w przedziale pasażerskim.

odnawiane ostrości

To dzięki naszej percepcji, Focus został zmiany postrzeganej dotyk na swojej jeździe poprzez serię występów mechanicznych. To zwiększyło sztywność przedniej osi, zwiększenia wytrzymałości bocznej tulei w zawiesinie przez zmianę ustawienia klap oraz modyfikowanie geometrii zawieszenia. To, w połączeniu z kalibracji elektrycznego wspomagania układu kierowniczego modelu daje owalu pół dotykowy saloon, pozostawiając kierowcy wyraźny smak do Mondeo. I nie przesadzaj, bo mieliśmy oba samochody niemal równocześnie.

Ponadto, również posiada skomplikowany system łączności zaawansowane sterowanie głosowe, dzięki czemu ustawy o audio, nawigacji, klimatyzacji i telefon komórkowy. Jak najbardziej ekskluzywna oferta, ma pół-automatyczny system parkowania musi obsługiwać -Nawet pedału online oraz baterię. I tylko z tych elementów, różnice Megane są bardziej niż godne uwagi, choć istnieje wiele więcej w portfelu Ford dla Focus. Nasz francuski weteran żyć jego ostatnie miesiące między nami, a może nawet kilkanaście, ale jego strzał z dystansu Zapobiega to elektroniczna platforma aktualizację, która, oczywiście, będzie zawierać jego wymiany.

godny

Mimo to, Ograniczona wersja Megane nadal ciężko walczyć. Prawdą jest, że prezentacja nie może się równać wizualną jakość Focus Titanium, ale utrzymuje dobry dotyk. Ich wyposażenie, choć obfite, nie jest na tym samym poziomie, pomimo tak podobnych cenach, co dowodzi, że Ford agresywny polityka handlowa jest bardziej intensywny w jego kompaktowy odnowiony. Opracowanie na ten temat, Skupienie ma bardzo interesującą opcją Przyjdź zerowy koszt pochodzących z seryjnie, które są grupami optyczne adaptacyjne biksenonowe, gwarantów doskonałą skuteczność nocny.

Jazdy, musimy tylko znaleźć jeden, ale jeśli chodzi o komfort Forda. Przednie oparcia wytworzenia zbyt dużego nacisku na dużą tyłu chociaż, żonaty powtarzając każde ciało zachowuje się inaczej na liczbie miejsc. Jednakże, w przednich siedzeniach naszej anatomii Megane doskonale pasuje i nie znalazł kłopotów. Livability jest bardzo nawet pomiędzy obu, Zaletą dla Renault tylnej nadproża i lepsze miejsca tam dla nóg pasażerów w Fordzie. Jak w większości takich salonach, zatwierdzenie przez pięć miejsc jest bardziej teoretyczna niż realna, chyba trzy użytkownicy tylnej ławki są ludzie, żylasty ciało. Główną zaletą Renault Palencia wykonany jest w bagażniku, z dodatkowymi 50 litrów, oni zawsze się przydać w tego typu samochodach rodzinnych.

dwa Galowie

W tej konfrontacji niemiecko-francuski i amerykański, jest zdrajcą. To jest wbudowane w tym Focus, źródło PSA lub silnik, francuskim i hodowane. Bardzo podobne, prawie identyczne uprawnienia, przyspieszenia odzwierciedlać tę równość prawie jedną dziesiątą. Jednak podczas odzyskiwania lub jest do przodu, najdłuższe zmiany biegów w Megane są odczuwalne i wyraźnie, tak Focus wykazano bardziej zwinny w dwóch górnych biegów. Ta decyzja techniczna nie prowadzi do drastycznych zalet w zużywa paliwo, rozdział, w którym zarówno przejść do doskonałego poziomu. Wszystkie modele z tej wielkości i wagi -the ostrości idzie w górę poza 1300 kg z pełnym złożeniu, z postaciami wydatków, które nawet poniżać do 5 l / 100 km w użytku mieszanego, pomiędzy miastem i autostrady, Ukazują się gdzie przychodzi na optymalizację zużycia bez dziwactw technologicznych lub nietypowych materiałów. Mimo tego podobieństwa w kosztach paliwa, Różnica w wielkości depozytu, w imieniu Renault sprawia, że ​​autonomia jest znacznie wyższa, prawie 150 km, oni zawsze się przyda, gdy kończąc długą podróż to jest bez irytującego dodatkowy stop.

Focus rama była zawsze jednym z najlepszych w swojej klasie od pojawienia się tego modelu, a jego konflikt z Golfa dla ołowiu w tej dziedzinie sugerowano dyskusji pomiędzy ekspertami i amatorów na kilka lat. W nowej definicji, Focus dodaje kolejny składnik w ogniu tej konfrontacji, Przejściowy zwiększonej stabilności, który przewiduje wykonanie stabilizacji wyeliminować nawet to przestraszyć zmieniając oceń nas serce „połknąć nam krzywą”. Ma to na celu zapewnienie najwyższego dynamiczne możliwości bez zmiany komfort jazdy. Megane oferuje bardziej klasyczne również skuteczne, belki skrętnej z tyłu, a także dostrajajàcà architekturę ale. Oba mogą prześledzić każdą drogę naciągane, ale Focus trawi go więcej elegancji. W zbiorczej analizie, Focus odgrywa jego sztuczki nowoczesnej technologii i doskonałej architekturze być lepszy od umyślnego i Mégane zawsze wdzięczny.

Volkswagen Polo 1,9 TDI GT 130 3p

Den 130 hk TDI-motor Polo passar honom som en burk spenat till Popeye. Den lilla Volkswagen förvandlas till ett slags kula som hedrar GT initialer pryder honom. Autentiska prakt turbodiesel teknik.visas ädla och precisa sido.Ganska mindre i storlek än Polo, särskilt i bålen, Peugeot 206 föreslår ett alternativ som kan tjäna dem som föredrar en lite mindre aggressiv motor. Den 110 hk 1.6 HDI Peugeot inte överskugga TDI, men förtjänar att vara här som praktiskt taget någon annan kategori Diesel metoder.
206, tillräckligt veteran, är inte lika kapabla som Polo, men har till sin fördel en mer begränsad konsumtion och en något billigare pris.MG ZR veteran är en av de få alternativ som föreslagits av marknaden mot Volkswagne Pole. Radikalt grepp och mekanik, erbjuder den brittiska bilen ett starkt motstånd bygger på extrema sportchassi och en föreställning mer än värdig för veteranen motor, trots Polo TDI-motorn är mer kapabel.
Där han tjänar är utrymmena, eftersom det är bredare än Polo, främst på grund av dess status som bil "mellan kategorier": Det är något större än B och mindre än C-segmentet, men detta ingenmansland är kung.
Vem vill inte ha en sådan radikal bil kan välja den Rover 25, vilket är samma fordon men mycket mer civiliserade.
Priset, 17,841 euro, är något högt för en bil som redan anklagat åren också.Med samma chassi och samma motor som Polo uppnår Ibiza en toppfart strax över tack vare sina längre ändra utvecklingen. Det, tillsammans med ett pris mindre än 1200 euro, är den största skillnaden finns mellan de två bilar av Volkswagenkoncernen.
Åtminstone när det gäller data som berörs, för då det kommer att smaka. Det är sant att Ibiza verkar lite mer atletisk, men inte längre något hänförlig till installationen. Den estetiska är modern och passionerad i sätet, men finish är bättre i vår huvudperson. Till förmån för Polo måste säga att det är något bredare.
Återigen samma motor och samma chassi, men den här gången, bara femdörrars kroppen, eftersom inte erbjuds tre. Denna skillnad gör Fabia har ett högre pris än Ibiza, men inte kostnaden för Polo.
Dessutom är något långsammare än den tjeckiska Volkswagen bilen deras "kusiner"Men skillnaderna är minimala och deras inställning är lika sportig som för de andra två.
Interiören är inte så Amplico som Polo, men skillnaderna är minimala. Istället ytskikt är inte lika bra nivå, trots familjen likhet som råder i alla dessa modeller.Ganska mindre i storlek än Polo, särskilt i bålen, Peugeot 206 föreslår ett alternativ som kan tjäna dem som föredrar en lite mindre aggressiv motor. Den 110 hk 1.6 HDI Peugeot inte överskugga TDI, men förtjänar att vara här som praktiskt taget någon annan kategori Diesel metoder.
206, tillräckligt veteran, är inte lika kapabla som Polo, men har till sin fördel en mer begränsad konsumtion och en något billigare pris.MG ZR veteran är en av de få alternativ som föreslagits av marknaden mot Volkswagne Pole. Radikalt grepp och mekanik, erbjuder den brittiska bilen ett starkt motstånd bygger på extrema sportchassi och en föreställning mer än värdig för veteranen motor, trots Polo TDI-motorn är mer kapabel.
Där han tjänar är utrymmena, eftersom det är bredare än Polo, främst på grund av dess status som bil "mellan kategorier": Det är något större än B och mindre än C-segmentet, men detta ingenmansland är kung.
Vem vill inte ha en sådan radikal bil kan välja den Rover 25, vilket är samma fordon men mycket mer civiliserade.
Priset, 17,841 euro, är något högt för en bil som redan anklagat åren också.Med samma chassi och samma motor som Polo uppnår Ibiza en toppfart strax över tack vare sina längre ändra utvecklingen. Det, tillsammans med ett pris mindre än 1200 euro, är den största skillnaden finns mellan de två bilar av Volkswagenkoncernen.
Åtminstone när det gäller data som berörs, för då det kommer att smaka. Det är sant att Ibiza verkar lite mer atletisk, men inte längre något hänförlig till installationen. Den estetiska är modern och passionerad i sätet, men finish är bättre i vår huvudperson. Till förmån för Polo måste säga att det är något bredare.
Återigen samma motor och samma chassi, men den här gången, bara femdörrars kroppen, eftersom inte erbjuds tre. Denna skillnad gör Fabia har ett högre pris än Ibiza, men inte kostnaden för Polo.
Dessutom är något långsammare än den tjeckiska Volkswagen bilen deras "kusiner"Men skillnaderna är minimala och deras inställning är lika sportig som för de andra två.
Interiören är inte så Amplico som Polo, men skillnaderna är minimala. Istället ytskikt är inte lika bra nivå, trots familjen likhet som råder i alla dessa modeller.Ganska mindre i storlek än Polo, särskilt i bålen, Peugeot 206 föreslår ett alternativ som kan tjäna dem som föredrar en lite mindre aggressiv motor. Den 110 hk 1.6 HDI Peugeot inte överskugga TDI, men förtjänar att vara här som praktiskt taget någon annan kategori Diesel metoder.
206, tillräckligt veteran, är inte lika kapabla som Polo, men har till sin fördel en mer begränsad konsumtion och en något billigare pris.MG ZR veteran är en av de få alternativ som föreslagits av marknaden mot Volkswagne Pole. Radikalt grepp och mekanik, erbjuder den brittiska bilen ett starkt motstånd bygger på extrema sportchassi och en föreställning mer än värdig för veteranen motor, trots Polo TDI-motorn är mer kapabel.
Där han tjänar är utrymmena, eftersom det är bredare än Polo, främst på grund av dess status som bil "mellan kategorier": Det är något större än B och mindre än C-segmentet, men detta ingenmansland är kung.
Vem vill inte ha en sådan radikal bil kan välja den Rover 25, vilket är samma fordon men mycket mer civiliserade.
Priset, 17,841 euro, är något högt för en bil som redan anklagat åren också.Med samma chassi och samma motor som Polo uppnår Ibiza en toppfart strax över tack vare sina längre ändra utvecklingen. Det, tillsammans med ett pris mindre än 1200 euro, är den största skillnaden finns mellan de två bilar av Volkswagenkoncernen.
Åtminstone när det gäller data som berörs, för då det kommer att smaka. Det är sant att Ibiza verkar lite mer atletisk, men inte längre något hänförlig till installationen. Den estetiska är modern och passionerad i sätet, men finish är bättre i vår huvudperson. Till förmån för Polo måste säga att det är något bredare.
Återigen samma motor och samma chassi, men den här gången, bara femdörrars kroppen, eftersom inte erbjuds tre. Denna skillnad gör Fabia har ett högre pris än Ibiza, men inte kostnaden för Polo.
Dessutom är något långsammare än den tjeckiska Volkswagen bilen deras "kusiner"Men skillnaderna är minimala och deras inställning är lika sportig som för de andra två.
Interiören är inte så Amplico som Polo, men skillnaderna är minimala. Istället ytskikt är inte lika bra nivå, trots familjen likhet som råder i alla dessa modeller.Ganska mindre i storlek än Polo, särskilt i bålen, Peugeot 206 föreslår ett alternativ som kan tjäna dem som föredrar en lite mindre aggressiv motor. Den 110 hk 1.6 HDI Peugeot inte överskugga TDI, men förtjänar att vara här som praktiskt taget någon annan kategori Diesel metoder.
206, tillräckligt veteran, är inte lika kapabla som Polo, men har till sin fördel en mer begränsad konsumtion och en något billigare pris.MG ZR veteran är en av de få alternativ som föreslagits av marknaden mot Volkswagne Pole. Radikalt grepp och mekanik, erbjuder den brittiska bilen ett starkt motstånd bygger på extrema sportchassi och en föreställning mer än värdig för veteranen motor, trots Polo TDI-motorn är mer kapabel.
Där han tjänar är utrymmena, eftersom det är bredare än Polo, främst på grund av dess status som bil "mellan kategorier": Det är något större än B och mindre än C-segmentet, men detta ingenmansland är kung.
Vem vill inte ha en sådan radikal bil kan välja den Rover 25, vilket är samma fordon men mycket mer civiliserade.
Priset, 17,841 euro, är något högt för en bil som redan anklagat åren också.Med samma chassi och samma motor som Polo uppnår Ibiza en toppfart strax över tack vare sina längre ändra utvecklingen. Det, tillsammans med ett pris mindre än 1200 euro, är den största skillnaden finns mellan de två bilar av Volkswagenkoncernen.
Åtminstone när det gäller data som berörs, för då det kommer att smaka. Det är sant att Ibiza verkar lite mer atletisk, men inte längre något hänförlig till installationen. Den estetiska är modern och passionerad i sätet, men finish är bättre i vår huvudperson. Till förmån för Polo måste säga att det är något bredare.
Återigen samma motor och samma chassi, men den här gången, bara femdörrars kroppen, eftersom inte erbjuds tre. Denna skillnad gör Fabia har ett högre pris än Ibiza, men inte kostnaden för Polo.
Dessutom är något långsammare än den tjeckiska Volkswagen bilen deras "kusiner"Men skillnaderna är minimala och deras inställning är lika sportig som för de andra två.
Interiören är inte så Amplico som Polo, men skillnaderna är minimala. Istället ytskikt är inte lika bra nivå, trots familjen likhet som råder i alla dessa modeller.

BMW 216D grand tourer vs Volkswagen Touran 1.6 TDI, minivany klasą

Nowy Volkswagen Touran ma pozostać jako medium odniesienia MPV. dziś z niespotykaną BMW Serii 2 grand tourer przód. bitwa rodzina 7-osobowa.BMW 216D grand tourer vs 7 osobowa Volkswagen Touran 1.6 TDI / 110 CV 7 mandatów na zdjęciachBMW 216D grand tourer vs 7 osobowa Volkswagen Touran 1.6 TDI / 110 CV 7 mandatów na zdjęciachBMW 216D grand tourer vs 7 osobowa Volkswagen Touran 1.6 TDI / 110 CV 7 mandatów na zdjęciachBMW 216D grand tourer vs 7 osobowa Volkswagen Touran 1.6 TDI / 110 CV 7 mandatów na zdjęciach

Na pierwszym planie, Volkswagen: the ogólnym marka więcej rozpoznawane przez charakter pragmatyczny i funkcjonalny ich samochody. Dziś, oprócz tu reprezentowane przez nowy VW Touran, zbudowany już na lekka modułowa platforma MQB grupy, takie same dla ostatniego VW Golf czy Passat, który bierze wiele ze swojej technologii. To jest zawsze bezpieczne, ale jak daleko może się rozwijać nawet dzisiaj prawie okrągły rodziny z więcej niż 13 lat doświadczenia na rynku?

W tle, start, BMW: the premia znaną marką, Odwrotnie, za historyczny filozofia emocjonalny o samochodach zawsze z genami sportowych. Tak, teraz bronił tutaj jego rodzina samochód wyprodukowany do tej pory. Tak, bo ani nowego BMW X1 i, przede wszystkim, również minivan BMW serii 2 Aktywny Tourer reprezentowane ekstremalne wyzwanie: mimo dzielenia BMW niepublikowane sam silnik architektura poprzeczną i napędem na przednie koła, Ten nowy grand tourer do 12 centymetrów rozszerza Bitwa dodaje dodatkowe 2 fotele (7 łącznie) i konfiguruje port szeregowy strojenie skupić większą wygodę Cała jego zakres. Nie wygląda to źle, ale do jakiego poziomu wygody, BMW w swojej pierwszej poważnej próbie na poziomie rodziny? Pytania postawione w pojedynku na szczycie go, najwybitniejszy segmentowe i rozpoczynające się nawet od cen: dwa są około 30.000 euro. I tak będzie jak Audi i Mercedes Porzucasz wejść.

Highway zaprasza do testowania Active Tourer BMW Serii 2 i grand tourerBMW 216D grand tourer vs VW Touran: przestrzeń

Widzisz, nie są dwa minivany więcej, tak, że doskonałość staje się niemal wymogiem w tym porównaniu. Pierwszy otworzyć BMW 216D grand tourer że start, przekonujące. z najlepsza jakość klasy wykończenie, bardzo jasny i bardziej wewnętrzne pamięci wysokość w samochodzie, do 99 cm mierzona. Niemal wydaje się, że zostały stworzone dla koszykarzy, także dla bardzo dobre miejsca na nogi w 2. rzędzie, w towarzystwie dużych dawek dostępu i dobrej modułowości odbudować swoje miejsce i siedzieć nawet w 3. rzędzie.

BMW 216D grand tourer vs Volkswagen TouranJednak jest walcówka, start „zera” i Możesz również zobaczyć braki w tym nowym BMW Seria 2 grand tourer. Po pierwsze, wielki filar napastnik warunki jazdy zakrzywiony i miasto pozostaje znacznie widoczność. Drugi seria siedzenie z najwęższym chodniku Pamiętam też, że w samochodzie w ostatnich latach: obowiązkowy kasę aby dostać w swoje ręce opcjonalne fotele (od 559 euro). Podczas gdy niektóre elementy nie do końca dobrze rozwiązane, takie jak tacki typu statku powietrznego po bardzo nieporęczne i cienkie oparć przednich siedzeń (ukraść pięciodniowym mierzona centymetrów tylne nogi) lub uchwytów znajduje się i nie ciągnąć się bardziej komfortowo i wyciąg z pnia 3 rzędzie wskazują, że trzeba trochę pracy w tle. Zwłaszcza przez porównanie.

Skaczemy teraz Nowy Volkswagen Touran 1.6 TDI / 110 CV. Najbardziej praktyczne elementy BMW 2 Seria Gran Tourer ma je i poprawić: tak wielokrotne otwory w górę w szufladach dachowych lub wzdłużne przesunięcie 2 rzędu przechodzącą 13 centymetrów BMW, 20 w Volkswagen. Ale jest to również Ma bardziej funkcjonalnych rozwiązań (tam 3 oddzielne fotele w 2 rzędu, szuflad, tac i zasłony lub szeregowy) i, z wyjątkiem wysokości, również więcej miejsca. Z walce 13 centymetrów przed, VW Touran ten oferty samo miejsca na nogi niż w BMW, ale niezbędna większa szerokość i rekord tułów, aż do 100 litrów top (Między 515 i 705 litrów, w zależności od szeregu suwaka, w porównaniu z 430-575 litrów grand tourer). Gdziekolwiek spojrzeć, VW nakłada handlu, również w eleganckiej konstrukcji, która przynosi korzyści widoczności, a załadunek między 6 a 10 centymetrów szersze i niskich dla łatwego załadunku ... a nawet szczegóły, jak pomysłowy jako Dźwięk nagłośnienie dla głośników do 3 rzędzie. Nie ma wątpliwości: Volkswagen Touran grając w domu.

BMW 216D grand tourer vs VW Touran: Silniki Diesla

Więc przynieść smutek i quetoca BMW zwykle pole: dynamiczny. Oczywiście, uznając, że tu również działał Seria 2 grand tourer zupełnie jak w domu, a nie tylko dla tego znanego punktu wykonane powyżej napęd na przednie koła: s takżeWersje wysokoprężne ubirnos dostępie, w jego przypadku, Silnik 3-cylindrowy tylko 1,5 litrów i 116 KM. Drugie pytanie rozwiązany: co dobrego jest zawsze czyni silniki BMW.

Z więcej niż maksymalny moment obrotowy 1,6 TDI 4 cylindra Volkswagen 110 KM Touran, średnia stopa ta BMW 216D grand tourer niespodziewanie, uczucie szybciej również za jego niezwykłe bardziej rozciągnięty do prawie 5000 obr./min i przy bardzo szybkim przekładnią manualną, nawet z funkcją podwójnej Odwzbudzenie. Ponadto, z dużą wydajnością, Jak to zwykle w BMW (środkowy 5,3 l / 100 km mierzony w stosunku do 5,8 VW Tourana), A jednym z start / stop także drobniejsze, co nie jest zwykle w tej marki.

Volkswagen Touran i BMW Serii 2 grand tourerNieosiągalne do tej 216D BMW w wykonaniu grand tourer dla 1.6 TDI nadal motania od skandalu emisji Volkswagen: albo za pomocą oprogramowania lub będąc już Euro6 silnik ten wydaje się w ostatnich czasach stracić siłowym. coś, czego Touran maskowane przez jego skrajnego rozdrobnienia i miękkość w całej jego reżimu i krótsze rozwoju BMW skończyć oszczędzając jego twarz w wyprzedzania. Oh porywczym 2.0 TDI 110 KM! Jak rzucić dzisiaj i mniej ... W każdym przypadku organy te dotyczące rodziny, nie należy się spodziewać żadnej odpowiedzi tak jasna w żaden sposób, że nie zapytać, czy można przesłać moc krok Jeśli planujesz korzystać z samochodu z pełnym obciążeniem. Nawet w BMW 216D grand tourer, którego pierwsze wrażenie sportowego, również w bardzo bezpośredni sposób, to na lewo, że tylko wrażenie: jest najmniej efektywne i sprawne BMW Próbowałam. Do pewnego stopnia normalne, ale to zobowiązanie nie przekłada komfort na pewno nie większy komfort jazdy.

BMW 216D grand tourer vs VW Touran: Zachowanie

Z zawsze bezpiecznych reakcjach Ciało BMW 216D grand tourer idzie luźno, odczuwać minivan z wyższymi cabeceos do etapu nierówności prędkości lub masa fazy transferu początku, jak również z / stop więcej problemów trakcyjnych na nagłe zmiany lub przesunięcia na poparcie miasta przyspieszenie w niższych biegów: tutaj, nawet, czujesz się jak aktorstwo „ja-zamek” elektroniczny prowadząc z lekkim kierunku ciągnięcia.

Chociaż BMW 216D Gran obsługiwane Tourer oferuje wysoką przyczepność, uwarunkowane jego elastyczność również dostrzec na szybkiego ciągłego zwoju ciało który pogarsza adresu bez centralnego punktu neutralnego, co oznacza minimalną koło podporowe wymuszając prawidłowe. Tak, można zmienić zakłady na SSport USPENSION M (388 €) lub, przede wszystkim Zawiesinę adaptacyjny (572 €) bez którego, szczerze mówiąc, nie mnie kupić.

I to, że przed BMW, zwraca się popisać się Volkswagen Touran 1.6 TDI że jeśli Zawiesinę adaptacyjny (935 €) To nie wycofa prawie VW Golf, standardowe reakcje i ma już zbliżone do tych umiejętności turystycznych. Gładsza i postępowy w swoich ruchach, Koło zawsze większą równowagę i zawieszenie, będąc wygodne, ciało posiada dużo lepiej we wszystkich sytuacjach. Rzucać w bardziej stabilnego i szybkiego hamowania, lepszą izolację i od biegu jałowego i czują się bardziej naturalną jazdę, przez co jest jeszcze bardziej zwinny i uzyskać minivan, który wyłania się ponownie jako doskonałe ćwiczenie rodziny. Jak dzisiaj nie spodziewam Volkswagen cieszyć się jak BMW M3, BMW myślę, że nadal ma podróży rodziny jako alternatywa. I bardziej z przodu Volkswagen Touran zbyt dużo biurze dzisiaj.

Możesz być także zainteresowany:

minivany 7-osobowa wydać mniej

Kompaktowy MPV, które zużywają mniej

5 MPV ma dobry stosunek ceny / Cena

Wielki Tata Safari

Tata Motors właśnie dodał nową mechanikę diesel common rail trzy litry i 115 KM w modelu swojej Wielkie Safari. Bez marnotrawienia energii i gładkość, mogą swobodnie przemieszczać się do wszystkich indyjskiej ziemi. Teraz dostępny w sieci dealerskiej od 18,900 euro.System zapewnia napędem na przekładnię 2 lub 4 koła.Konstrukcja ciało jest dziełem Italian Design Institute IDEA.Broni pole z pewną łatwością.felgi aluminiowe z serii w wersji Fe.Mechaniczne poprzednich dwóch litrów i 86 KM pozostał wyraźnie krótki, aby swobodnie poruszać się Wielki Tata Safari, wygodnie mijając dwie tony wagi. Logicznie rzecz biorąc, korzyści były znacznie poniżej powód, dlaczego menedżerowie marki postanowili włączyć -temporalmente- jednego Mechanicznej wspólnej szyny napędowy trzy litr, zwiastując maksymalną moc 115 KM przy 3000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg przy 1800 obr./min. Powiedzieć tymczasowo, ponieważ od następnego grudnia, zostanie zastąpiony przez inny napędowy dwulitrowym 140 KM, ponieważ miotający trzy-litrowy nie przekracza normy Euro4 dla pojazdów drogowych, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku.Silnik ten, w Tata nazywa DICOR (z bezpośrednim wtryskiem Common Rail), pochodzących z pojazdu przemysłowego o nazwie Tata 407 i otrzymał modyfikacje głowicy cylindrów, tłoki i układ smarowania. cechy System zasilania ze wspólnego kolei wysokim ciśnieniem (1600 bar), Turbina i głowica cylindra dwa zawory na cylinder, i podaje maksymalną moc przy bardzo niskiej szybkości (3000 obrotów na minutę). Również postać moment obrotowy osiąga się przy bardzo małej prędkości (30,6 mkg przy 1800 obrotach na minutę).Związane z tym silnikiem jest skrzynia biegów pięć relacje skrzynka rozdzielcza synchronizowana skrzynia biegów. Aby spędzić dwa na cztery koła jest jedynie, aby działać ładunek elektryczny w postaci wirującego koła przy prędkości nie przekraczającej 60 km / h. Ponadto, Wielkie Safari ma różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, który umożliwia podział momentu obrotowego w zależności od przyczepności przez cały czas.Według reklamować menedżerów marki, wprowadzając nowy silnik o wydajności znacznie lepsze do tych oferowanych przez poprzednią wersją (maksymalna prędkość 160 km / h, a przyspieszenie od 0 do 100 km / h osiąga w czasie krótszym niż 20 sekundy. Tymczasem zużycie doświadczył również znaczną redukcję, z 9,5 litra / 100 km poprzedniego mechaniczny 2.0 8,6 l / 100 km Te trzy litry.Mechanika ma bardzo dobre osiągi, choć jego moc właściwa Jest to najniższa znamy (38,3 KM / litr). Nie będziemy porównać go do europejskiej silnika wskaźnik, który z łatwością przekracza 100 KM na litr, ale to porusza się w postaci silników wysokoprężnych atmosferycznych 20 lat temu.Napór przewidziane jest bardzo liniowy, gładka i progresywne (tylko obecność turbosprężarki zauważyłem) i jest dość cichy zarówno na biegu jałowym i przy maksymalnej prędkości, ale nie oferuje niczego genialny występ. Postać moment jest dostarczanie mechaniczny utrzymuje wycieczkowych prędkości prawnych, bez uciekania się często do skrzyni biegów, ponieważ powyżej 1500 rpm tyle tam reakcję silnika.Co do reszty elementów mechanicznych brak istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami. Nadal ma wspomaganie kierownicy układ recyrkulacji kulki; niezależne zawieszenie z przodu i wahacze i tylnej sztywnej osi i Panhard pręta. Układ hamulcowy jest powierzone systemu hydraulicznego z ABS i IBD, wentylowanym tarcze 281 mm z przodu i z tyłu bębnów.Korzystając z włączeniem nowych mechaników, Wielkie Safari otrzymała kilka kosmetycznych zmian: włączenie świateł przeciwmgielnych, przeprojektowane tylne światła i konsolę środkową z nowych kontroli i instrumentów.

Ergonomia i jakość materiałów nie są mocną stroną tego modelu, prezentując zespoły z przesadne tolerancje, Aukcje nie dbając trochę projektowania i skomplikowane szczegóły. Dowodem na to jest pozycja jazdy, bardzo wysoki w porównaniu z He desce rozdzielczej jest prawie do kolan z kierownicy w pozycji poziomej.Przesuwak, choć wymaga długich pociągnięć angażować prędkościach, ma prawo dotyk i wycofywanie z pudełka jest poprawna. W czwartym biegu ma rozwinięcie 40 km / h przy 1000 rpm i 5 prędkość osiąga 42 km / h.Jedną z głównych cech tego modelu jest jego pojemność. Więcej objętości niż zdolności, bo choć ma siedem miejsc (Oba są ograniczone do składanych transportines bocznych znajdujących się w bagażniku), przy czym obciążenie to jest 550 kg w wersji 4x4.Sekcja sprzętu otrzymała kilka ulepszeń, które umożliwiają bardziej przyjemne i funkcjonalne wykorzystanie. Wersja o nazwie FE, najwyższy zakres, posiada aluminiowe felgi i opony 16 calowe 235/70, światła przeciwmgielne, tylne i boczne okna kolorowe, klimatyzacja itp

Model oferowany jest w trzy różne konfiguracjeGS 4x2 (16,600 Euro), który odnosi się do poziomu podstawowego wyposażenia układów z napędem na dwa koła; 4x4 GS (18,900 euro), ten sam poziom wyposażenia i napędem na cztery koła i 4x4 GS Wf (20.700 euro), również z napędem na wszystkie koła i bardziej standardowego wyposażenia. Wśród oferowanych opcji są farba metaliczna (300 euro) sprzęt multimedialny DVD (1,157 euro) i tylne zawieszenie z amortyzatorami „Heavy Duty” -reforzados- (404 euro).Tata oferuje w tym modelu trzyletnia gwarancja lub 100.000 km, dwuletnia gwarancja na perforację nadwozia i pomoc drogowa 24 godzin. Marka postawiła sobie za cel sprzedaży na ten rok 1700 jednostek, dla których posiada sieć 55 placówek. Marka zamierza sprzedać samochody España18.000 rocznie w 2010 roku.Mechaniczne poprzednich dwóch litrów i 86 KM pozostał wyraźnie krótki, aby swobodnie poruszać się Wielki Tata Safari, wygodnie mijając dwie tony wagi. Logicznie rzecz biorąc, korzyści były znacznie poniżej powód, dlaczego menedżerowie marki postanowili włączyć -temporalmente- jednego Mechanicznej wspólnej szyny napędowy trzy litr, zwiastując maksymalną moc 115 KM przy 3000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg przy 1800 obr./min. Powiedzieć tymczasowo, ponieważ od następnego grudnia, zostanie zastąpiony przez inny napędowy dwulitrowym 140 KM, ponieważ miotający trzy-litrowy nie przekracza normy Euro4 dla pojazdów drogowych, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku.Silnik ten, w Tata nazywa DICOR (z bezpośrednim wtryskiem Common Rail), pochodzących z pojazdu przemysłowego o nazwie Tata 407 i otrzymał modyfikacje głowicy cylindrów, tłoki i układ smarowania. cechy System zasilania ze wspólnego kolei wysokim ciśnieniem (1600 bar), Turbina i głowica cylindra dwa zawory na cylinder, i podaje maksymalną moc przy bardzo niskiej szybkości (3000 obrotów na minutę). Również postać moment obrotowy osiąga się przy bardzo małej prędkości (30,6 mkg przy 1800 obrotach na minutę).Związane z tym silnikiem jest skrzynia biegów pięć relacje skrzynka rozdzielcza synchronizowana skrzynia biegów. Aby spędzić dwa na cztery koła jest jedynie, aby działać ładunek elektryczny w postaci wirującego koła przy prędkości nie przekraczającej 60 km / h. Ponadto, Wielkie Safari ma różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, który umożliwia podział momentu obrotowego w zależności od przyczepności przez cały czas.Według reklamować menedżerów marki, wprowadzając nowy silnik o wydajności znacznie lepsze do tych oferowanych przez poprzednią wersją (maksymalna prędkość 160 km / h, a przyspieszenie od 0 do 100 km / h osiąga w czasie krótszym niż 20 sekundy. Tymczasem zużycie doświadczył również znaczną redukcję, z 9,5 litra / 100 km poprzedniego mechaniczny 2.0 8,6 l / 100 km Te trzy litry.Mechanika ma bardzo dobre osiągi, choć jego moc właściwa Jest to najniższa znamy (38,3 KM / litr). Nie będziemy porównać go do europejskiej silnika wskaźnik, który z łatwością przekracza 100 KM na litr, ale to porusza się w postaci silników wysokoprężnych atmosferycznych 20 lat temu.Napór przewidziane jest bardzo liniowy, gładka i progresywne (tylko obecność turbosprężarki zauważyłem) i jest dość cichy zarówno na biegu jałowym i przy maksymalnej prędkości, ale nie oferuje niczego genialny występ. Postać moment jest dostarczanie mechaniczny utrzymuje wycieczkowych prędkości prawnych, bez uciekania się często do skrzyni biegów, ponieważ powyżej 1500 rpm tyle tam reakcję silnika.Co do reszty elementów mechanicznych brak istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami. Nadal ma wspomaganie kierownicy układ recyrkulacji kulki; niezależne zawieszenie z przodu i wahacze i tylnej sztywnej osi i Panhard pręta. Układ hamulcowy jest powierzone systemu hydraulicznego z ABS i IBD, wentylowanym tarcze 281 mm z przodu i z tyłu bębnów.Korzystając z włączeniem nowych mechaników, Wielkie Safari otrzymała kilka kosmetycznych zmian: włączenie świateł przeciwmgielnych, przeprojektowane tylne światła i konsolę środkową z nowych kontroli i instrumentów.

Ergonomia i jakość materiałów nie są mocną stroną tego modelu, prezentując zespoły z przesadne tolerancje, Aukcje nie dbając trochę projektowania i skomplikowane szczegóły. Dowodem na to jest pozycja jazdy, bardzo wysoki w porównaniu z He desce rozdzielczej jest prawie do kolan z kierownicy w pozycji poziomej.Przesuwak, choć wymaga długich pociągnięć angażować prędkościach, ma prawo dotyk i wycofywanie z pudełka jest poprawna. W czwartym biegu ma rozwinięcie 40 km / h przy 1000 rpm i 5 prędkość osiąga 42 km / h.Jedną z głównych cech tego modelu jest jego pojemność. Więcej objętości niż zdolności, bo choć ma siedem miejsc (Oba są ograniczone do składanych transportines bocznych znajdujących się w bagażniku), przy czym obciążenie to jest 550 kg w wersji 4x4.Sekcja sprzętu otrzymała kilka ulepszeń, które umożliwiają bardziej przyjemne i funkcjonalne wykorzystanie. Wersja o nazwie FE, najwyższy zakres, posiada aluminiowe felgi i opony 16 calowe 235/70, światła przeciwmgielne, tylne i boczne okna kolorowe, klimatyzacja itp

Model oferowany jest w trzy różne konfiguracjeGS 4x2 (16,600 Euro), który odnosi się do poziomu podstawowego wyposażenia układów z napędem na dwa koła; 4x4 GS (18,900 euro), ten sam poziom wyposażenia i napędem na cztery koła i 4x4 GS Wf (20.700 euro), również z napędem na wszystkie koła i bardziej standardowego wyposażenia. Wśród oferowanych opcji są farba metaliczna (300 euro) sprzęt multimedialny DVD (1,157 euro) i tylne zawieszenie z amortyzatorami „Heavy Duty” -reforzados- (404 euro).Tata oferuje w tym modelu trzyletnia gwarancja lub 100.000 km, dwuletnia gwarancja na perforację nadwozia i pomoc drogowa 24 godzin. Marka postawiła sobie za cel sprzedaży na ten rok 1700 jednostek, dla których posiada sieć 55 placówek. Marka zamierza sprzedać samochody España18.000 rocznie w 2010 roku.Mechaniczne poprzednich dwóch litrów i 86 KM pozostał wyraźnie krótki, aby swobodnie poruszać się Wielki Tata Safari, wygodnie mijając dwie tony wagi. Logicznie rzecz biorąc, korzyści były znacznie poniżej powód, dlaczego menedżerowie marki postanowili włączyć -temporalmente- jednego Mechanicznej wspólnej szyny napędowy trzy litr, zwiastując maksymalną moc 115 KM przy 3000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg przy 1800 obr./min. Powiedzieć tymczasowo, ponieważ od następnego grudnia, zostanie zastąpiony przez inny napędowy dwulitrowym 140 KM, ponieważ miotający trzy-litrowy nie przekracza normy Euro4 dla pojazdów drogowych, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku.Silnik ten, w Tata nazywa DICOR (z bezpośrednim wtryskiem Common Rail), pochodzących z pojazdu przemysłowego o nazwie Tata 407 i otrzymał modyfikacje głowicy cylindrów, tłoki i układ smarowania. cechy System zasilania ze wspólnego kolei wysokim ciśnieniem (1600 bar), Turbina i głowica cylindra dwa zawory na cylinder, i podaje maksymalną moc przy bardzo niskiej szybkości (3000 obrotów na minutę). Również postać moment obrotowy osiąga się przy bardzo małej prędkości (30,6 mkg przy 1800 obrotach na minutę).Związane z tym silnikiem jest skrzynia biegów pięć relacje skrzynka rozdzielcza synchronizowana skrzynia biegów. Aby spędzić dwa na cztery koła jest jedynie, aby działać ładunek elektryczny w postaci wirującego koła przy prędkości nie przekraczającej 60 km / h. Ponadto, Wielkie Safari ma różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, który umożliwia podział momentu obrotowego w zależności od przyczepności przez cały czas.Według reklamować menedżerów marki, wprowadzając nowy silnik o wydajności znacznie lepsze do tych oferowanych przez poprzednią wersją (maksymalna prędkość 160 km / h, a przyspieszenie od 0 do 100 km / h osiąga w czasie krótszym niż 20 sekundy. Tymczasem zużycie doświadczył również znaczną redukcję, z 9,5 litra / 100 km poprzedniego mechaniczny 2.0 8,6 l / 100 km Te trzy litry.Mechanika ma bardzo dobre osiągi, choć jego moc właściwa Jest to najniższa znamy (38,3 KM / litr). Nie będziemy porównać go do europejskiej silnika wskaźnik, który z łatwością przekracza 100 KM na litr, ale to porusza się w postaci silników wysokoprężnych atmosferycznych 20 lat temu.Napór przewidziane jest bardzo liniowy, gładka i progresywne (tylko obecność turbosprężarki zauważyłem) i jest dość cichy zarówno na biegu jałowym i przy maksymalnej prędkości, ale nie oferuje niczego genialny występ. Postać moment jest dostarczanie mechaniczny utrzymuje wycieczkowych prędkości prawnych, bez uciekania się często do skrzyni biegów, ponieważ powyżej 1500 rpm tyle tam reakcję silnika.Co do reszty elementów mechanicznych brak istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami. Nadal ma wspomaganie kierownicy układ recyrkulacji kulki; niezależne zawieszenie z przodu i wahacze i tylnej sztywnej osi i Panhard pręta. Układ hamulcowy jest powierzone systemu hydraulicznego z ABS i IBD, wentylowanym tarcze 281 mm z przodu i z tyłu bębnów.Korzystając z włączeniem nowych mechaników, Wielkie Safari otrzymała kilka kosmetycznych zmian: włączenie świateł przeciwmgielnych, przeprojektowane tylne światła i konsolę środkową z nowych kontroli i instrumentów.

Ergonomia i jakość materiałów nie są mocną stroną tego modelu, prezentując zespoły z przesadne tolerancje, Aukcje nie dbając trochę projektowania i skomplikowane szczegóły. Dowodem na to jest pozycja jazdy, bardzo wysoki w porównaniu z He desce rozdzielczej jest prawie do kolan z kierownicy w pozycji poziomej.Przesuwak, choć wymaga długich pociągnięć angażować prędkościach, ma prawo dotyk i wycofywanie z pudełka jest poprawna. W czwartym biegu ma rozwinięcie 40 km / h przy 1000 rpm i 5 prędkość osiąga 42 km / h.Jedną z głównych cech tego modelu jest jego pojemność. Więcej objętości niż zdolności, bo choć ma siedem miejsc (Oba są ograniczone do składanych transportines bocznych znajdujących się w bagażniku), przy czym obciążenie to jest 550 kg w wersji 4x4.Sekcja sprzętu otrzymała kilka ulepszeń, które umożliwiają bardziej przyjemne i funkcjonalne wykorzystanie. Wersja o nazwie FE, najwyższy zakres, posiada aluminiowe felgi i opony 16 calowe 235/70, światła przeciwmgielne, tylne i boczne okna kolorowe, klimatyzacja itp

Model oferowany jest w trzy różne konfiguracjeGS 4x2 (16,600 Euro), który odnosi się do poziomu podstawowego wyposażenia układów z napędem na dwa koła; 4x4 GS (18,900 euro), ten sam poziom wyposażenia i napędem na cztery koła i 4x4 GS Wf (20.700 euro), również z napędem na wszystkie koła i bardziej standardowego wyposażenia. Wśród oferowanych opcji są farba metaliczna (300 euro) sprzęt multimedialny DVD (1,157 euro) i tylne zawieszenie z amortyzatorami „Heavy Duty” -reforzados- (404 euro).Tata oferuje w tym modelu trzyletnia gwarancja lub 100.000 km, dwuletnia gwarancja na perforację nadwozia i pomoc drogowa 24 godzin. Marka postawiła sobie za cel sprzedaży na ten rok 1700 jednostek, dla których posiada sieć 55 placówek. Marka zamierza sprzedać samochody España18.000 rocznie w 2010 roku.Mechaniczne poprzednich dwóch litrów i 86 KM pozostał wyraźnie krótki, aby swobodnie poruszać się Wielki Tata Safari, wygodnie mijając dwie tony wagi. Logicznie rzecz biorąc, korzyści były znacznie poniżej powód, dlaczego menedżerowie marki postanowili włączyć -temporalmente- jednego Mechanicznej wspólnej szyny napędowy trzy litr, zwiastując maksymalną moc 115 KM przy 3000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg przy 1800 obr./min. Powiedzieć tymczasowo, ponieważ od następnego grudnia, zostanie zastąpiony przez inny napędowy dwulitrowym 140 KM, ponieważ miotający trzy-litrowy nie przekracza normy Euro4 dla pojazdów drogowych, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku.Silnik ten, w Tata nazywa DICOR (z bezpośrednim wtryskiem Common Rail), pochodzących z pojazdu przemysłowego o nazwie Tata 407 i otrzymał modyfikacje głowicy cylindrów, tłoki i układ smarowania. cechy System zasilania ze wspólnego kolei wysokim ciśnieniem (1600 bar), Turbina i głowica cylindra dwa zawory na cylinder, i podaje maksymalną moc przy bardzo niskiej szybkości (3000 obrotów na minutę). Również postać moment obrotowy osiąga się przy bardzo małej prędkości (30,6 mkg przy 1800 obrotach na minutę).Związane z tym silnikiem jest skrzynia biegów pięć relacje skrzynka rozdzielcza synchronizowana skrzynia biegów. Aby spędzić dwa na cztery koła jest jedynie, aby działać ładunek elektryczny w postaci wirującego koła przy prędkości nie przekraczającej 60 km / h. Ponadto, Wielkie Safari ma różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, który umożliwia podział momentu obrotowego w zależności od przyczepności przez cały czas.Według reklamować menedżerów marki, wprowadzając nowy silnik o wydajności znacznie lepsze do tych oferowanych przez poprzednią wersją (maksymalna prędkość 160 km / h, a przyspieszenie od 0 do 100 km / h osiąga w czasie krótszym niż 20 sekundy. Tymczasem zużycie doświadczył również znaczną redukcję, z 9,5 litra / 100 km poprzedniego mechaniczny 2.0 8,6 l / 100 km Te trzy litry.Mechanika ma bardzo dobre osiągi, choć jego moc właściwa Jest to najniższa znamy (38,3 KM / litr). Nie będziemy porównać go do europejskiej silnika wskaźnik, który z łatwością przekracza 100 KM na litr, ale to porusza się w postaci silników wysokoprężnych atmosferycznych 20 lat temu.Napór przewidziane jest bardzo liniowy, gładka i progresywne (tylko obecność turbosprężarki zauważyłem) i jest dość cichy zarówno na biegu jałowym i przy maksymalnej prędkości, ale nie oferuje niczego genialny występ. Postać moment jest dostarczanie mechaniczny utrzymuje wycieczkowych prędkości prawnych, bez uciekania się często do skrzyni biegów, ponieważ powyżej 1500 rpm tyle tam reakcję silnika.Co do reszty elementów mechanicznych brak istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami. Nadal ma wspomaganie kierownicy układ recyrkulacji kulki; niezależne zawieszenie z przodu i wahacze i tylnej sztywnej osi i Panhard pręta. Układ hamulcowy jest powierzone systemu hydraulicznego z ABS i IBD, wentylowanym tarcze 281 mm z przodu i z tyłu bębnów.Korzystając z włączeniem nowych mechaników, Wielkie Safari otrzymała kilka kosmetycznych zmian: włączenie świateł przeciwmgielnych, przeprojektowane tylne światła i konsolę środkową z nowych kontroli i instrumentów.

Ergonomia i jakość materiałów nie są mocną stroną tego modelu, prezentując zespoły z przesadne tolerancje, Aukcje nie dbając trochę projektowania i skomplikowane szczegóły. Dowodem na to jest pozycja jazdy, bardzo wysoki w porównaniu z He desce rozdzielczej jest prawie do kolan z kierownicy w pozycji poziomej.Przesuwak, choć wymaga długich pociągnięć angażować prędkościach, ma prawo dotyk i wycofywanie z pudełka jest poprawna. W czwartym biegu ma rozwinięcie 40 km / h przy 1000 rpm i 5 prędkość osiąga 42 km / h.Jedną z głównych cech tego modelu jest jego pojemność. Więcej objętości niż zdolności, bo choć ma siedem miejsc (Oba są ograniczone do składanych transportines bocznych znajdujących się w bagażniku), przy czym obciążenie to jest 550 kg w wersji 4x4.Sekcja sprzętu otrzymała kilka ulepszeń, które umożliwiają bardziej przyjemne i funkcjonalne wykorzystanie. Wersja o nazwie FE, najwyższy zakres, posiada aluminiowe felgi i opony 16 calowe 235/70, światła przeciwmgielne, tylne i boczne okna kolorowe, klimatyzacja itp

Model oferowany jest w trzy różne konfiguracjeGS 4x2 (16,600 Euro), który odnosi się do poziomu podstawowego wyposażenia układów z napędem na dwa koła; 4x4 GS (18,900 euro), ten sam poziom wyposażenia i napędem na cztery koła i 4x4 GS Wf (20.700 euro), również z napędem na wszystkie koła i bardziej standardowego wyposażenia. Wśród oferowanych opcji są farba metaliczna (300 euro) sprzęt multimedialny DVD (1,157 euro) i tylne zawieszenie z amortyzatorami „Heavy Duty” -reforzados- (404 euro).Tata oferuje w tym modelu trzyletnia gwarancja lub 100.000 km, dwuletnia gwarancja na perforację nadwozia i pomoc drogowa 24 godzin. Marka postawiła sobie za cel sprzedaży na ten rok 1700 jednostek, dla których posiada sieć 55 placówek. Marka zamierza sprzedać samochody España18.000 rocznie w 2010 roku.Mechaniczne poprzednich dwóch litrów i 86 KM pozostał wyraźnie krótki, aby swobodnie poruszać się Wielki Tata Safari, wygodnie mijając dwie tony wagi. Logicznie rzecz biorąc, korzyści były znacznie poniżej powód, dlaczego menedżerowie marki postanowili włączyć -temporalmente- jednego Mechanicznej wspólnej szyny napędowy trzy litr, zwiastując maksymalną moc 115 KM przy 3000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg przy 1800 obr./min. Powiedzieć tymczasowo, ponieważ od następnego grudnia, zostanie zastąpiony przez inny napędowy dwulitrowym 140 KM, ponieważ miotający trzy-litrowy nie przekracza normy Euro4 dla pojazdów drogowych, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku.Silnik ten, w Tata nazywa DICOR (z bezpośrednim wtryskiem Common Rail), pochodzących z pojazdu przemysłowego o nazwie Tata 407 i otrzymał modyfikacje głowicy cylindrów, tłoki i układ smarowania. cechy System zasilania ze wspólnego kolei wysokim ciśnieniem (1600 bar), Turbina i głowica cylindra dwa zawory na cylinder, i podaje maksymalną moc przy bardzo niskiej szybkości (3000 obrotów na minutę). Również postać moment obrotowy osiąga się przy bardzo małej prędkości (30,6 mkg przy 1800 obrotach na minutę).Związane z tym silnikiem jest skrzynia biegów pięć relacje skrzynka rozdzielcza synchronizowana skrzynia biegów. Aby spędzić dwa na cztery koła jest jedynie, aby działać ładunek elektryczny w postaci wirującego koła przy prędkości nie przekraczającej 60 km / h. Ponadto, Wielkie Safari ma różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, który umożliwia podział momentu obrotowego w zależności od przyczepności przez cały czas.Według reklamować menedżerów marki, wprowadzając nowy silnik o wydajności znacznie lepsze do tych oferowanych przez poprzednią wersją (maksymalna prędkość 160 km / h, a przyspieszenie od 0 do 100 km / h osiąga w czasie krótszym niż 20 sekundy. Tymczasem zużycie doświadczył również znaczną redukcję, z 9,5 litra / 100 km poprzedniego mechaniczny 2.0 8,6 l / 100 km Te trzy litry.Mechanika ma bardzo dobre osiągi, choć jego moc właściwa Jest to najniższa znamy (38,3 KM / litr). Nie będziemy porównać go do europejskiej silnika wskaźnik, który z łatwością przekracza 100 KM na litr, ale to porusza się w postaci silników wysokoprężnych atmosferycznych 20 lat temu.Napór przewidziane jest bardzo liniowy, gładka i progresywne (tylko obecność turbosprężarki zauważyłem) i jest dość cichy zarówno na biegu jałowym i przy maksymalnej prędkości, ale nie oferuje niczego genialny występ. Postać moment jest dostarczanie mechaniczny utrzymuje wycieczkowych prędkości prawnych, bez uciekania się często do skrzyni biegów, ponieważ powyżej 1500 rpm tyle tam reakcję silnika.Co do reszty elementów mechanicznych brak istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami. Nadal ma wspomaganie kierownicy układ recyrkulacji kulki; niezależne zawieszenie z przodu i wahacze i tylnej sztywnej osi i Panhard pręta. Układ hamulcowy jest powierzone systemu hydraulicznego z ABS i IBD, wentylowanym tarcze 281 mm z przodu i z tyłu bębnów.Korzystając z włączeniem nowych mechaników, Wielkie Safari otrzymała kilka kosmetycznych zmian: włączenie świateł przeciwmgielnych, przeprojektowane tylne światła i konsolę środkową z nowych kontroli i instrumentów.

Ergonomia i jakość materiałów nie są mocną stroną tego modelu, prezentując zespoły z przesadne tolerancje, Aukcje nie dbając trochę projektowania i skomplikowane szczegóły. Dowodem na to jest pozycja jazdy, bardzo wysoki w porównaniu z He desce rozdzielczej jest prawie do kolan z kierownicy w pozycji poziomej.Przesuwak, choć wymaga długich pociągnięć angażować prędkościach, ma prawo dotyk i wycofywanie z pudełka jest poprawna. W czwartym biegu ma rozwinięcie 40 km / h przy 1000 rpm i 5 prędkość osiąga 42 km / h.Jedną z głównych cech tego modelu jest jego pojemność. Więcej objętości niż zdolności, bo choć ma siedem miejsc (Oba są ograniczone do składanych transportines bocznych znajdujących się w bagażniku), przy czym obciążenie to jest 550 kg w wersji 4x4.Sekcja sprzętu otrzymała kilka ulepszeń, które umożliwiają bardziej przyjemne i funkcjonalne wykorzystanie. Wersja o nazwie FE, najwyższy zakres, posiada aluminiowe felgi i opony 16 calowe 235/70, światła przeciwmgielne, tylne i boczne okna kolorowe, klimatyzacja itp

Model oferowany jest w trzy różne konfiguracjeGS 4x2 (16,600 Euro), który odnosi się do poziomu podstawowego wyposażenia układów z napędem na dwa koła; 4x4 GS (18,900 euro), ten sam poziom wyposażenia i napędem na cztery koła i 4x4 GS Wf (20.700 euro), również z napędem na wszystkie koła i bardziej standardowego wyposażenia. Wśród oferowanych opcji są farba metaliczna (300 euro) sprzęt multimedialny DVD (1,157 euro) i tylne zawieszenie z amortyzatorami „Heavy Duty” -reforzados- (404 euro).Tata oferuje w tym modelu trzyletnia gwarancja lub 100.000 km, dwuletnia gwarancja na perforację nadwozia i pomoc drogowa 24 godzin. Marka postawiła sobie za cel sprzedaży na ten rok 1700 jednostek, dla których posiada sieć 55 placówek. Marka zamierza sprzedać samochody España18.000 rocznie w 2010 roku.Mechaniczne poprzednich dwóch litrów i 86 KM pozostał wyraźnie krótki, aby swobodnie poruszać się Wielki Tata Safari, wygodnie mijając dwie tony wagi. Logicznie rzecz biorąc, korzyści były znacznie poniżej powód, dlaczego menedżerowie marki postanowili włączyć -temporalmente- jednego Mechanicznej wspólnej szyny napędowy trzy litr, zwiastując maksymalną moc 115 KM przy 3000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg przy 1800 obr./min. Powiedzieć tymczasowo, ponieważ od następnego grudnia, zostanie zastąpiony przez inny napędowy dwulitrowym 140 KM, ponieważ miotający trzy-litrowy nie przekracza normy Euro4 dla pojazdów drogowych, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku.Silnik ten, w Tata nazywa DICOR (z bezpośrednim wtryskiem Common Rail), pochodzących z pojazdu przemysłowego o nazwie Tata 407 i otrzymał modyfikacje głowicy cylindrów, tłoki i układ smarowania. cechy System zasilania ze wspólnego kolei wysokim ciśnieniem (1600 bar), Turbina i głowica cylindra dwa zawory na cylinder, i podaje maksymalną moc przy bardzo niskiej szybkości (3000 obrotów na minutę). Również postać moment obrotowy osiąga się przy bardzo małej prędkości (30,6 mkg przy 1800 obrotach na minutę).Związane z tym silnikiem jest skrzynia biegów pięć relacje skrzynka rozdzielcza synchronizowana skrzynia biegów. Aby spędzić dwa na cztery koła jest jedynie, aby działać ładunek elektryczny w postaci wirującego koła przy prędkości nie przekraczającej 60 km / h. Ponadto, Wielkie Safari ma różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, który umożliwia podział momentu obrotowego w zależności od przyczepności przez cały czas.Według reklamować menedżerów marki, wprowadzając nowy silnik o wydajności znacznie lepsze do tych oferowanych przez poprzednią wersją (maksymalna prędkość 160 km / h, a przyspieszenie od 0 do 100 km / h osiąga w czasie krótszym niż 20 sekundy. Tymczasem zużycie doświadczył również znaczną redukcję, z 9,5 litra / 100 km poprzedniego mechaniczny 2.0 8,6 l / 100 km Te trzy litry.Mechanika ma bardzo dobre osiągi, choć jego moc właściwa Jest to najniższa znamy (38,3 KM / litr). Nie będziemy porównać go do europejskiej silnika wskaźnik, który z łatwością przekracza 100 KM na litr, ale to porusza się w postaci silników wysokoprężnych atmosferycznych 20 lat temu.Napór przewidziane jest bardzo liniowy, gładka i progresywne (tylko obecność turbosprężarki zauważyłem) i jest dość cichy zarówno na biegu jałowym i przy maksymalnej prędkości, ale nie oferuje niczego genialny występ. Postać moment jest dostarczanie mechaniczny utrzymuje wycieczkowych prędkości prawnych, bez uciekania się często do skrzyni biegów, ponieważ powyżej 1500 rpm tyle tam reakcję silnika.Co do reszty elementów mechanicznych brak istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami. Nadal ma wspomaganie kierownicy układ recyrkulacji kulki; niezależne zawieszenie z przodu i wahacze i tylnej sztywnej osi i Panhard pręta. Układ hamulcowy jest powierzone systemu hydraulicznego z ABS i IBD, wentylowanym tarcze 281 mm z przodu i z tyłu bębnów.Korzystając z włączeniem nowych mechaników, Wielkie Safari otrzymała kilka kosmetycznych zmian: włączenie świateł przeciwmgielnych, przeprojektowane tylne światła i konsolę środkową z nowych kontroli i instrumentów.

Ergonomia i jakość materiałów nie są mocną stroną tego modelu, prezentując zespoły z przesadne tolerancje, Aukcje nie dbając trochę projektowania i skomplikowane szczegóły. Dowodem na to jest pozycja jazdy, bardzo wysoki w porównaniu z He desce rozdzielczej jest prawie do kolan z kierownicy w pozycji poziomej.Przesuwak, choć wymaga długich pociągnięć angażować prędkościach, ma prawo dotyk i wycofywanie z pudełka jest poprawna. W czwartym biegu ma rozwinięcie 40 km / h przy 1000 rpm i 5 prędkość osiąga 42 km / h.Jedną z głównych cech tego modelu jest jego pojemność. Więcej objętości niż zdolności, bo choć ma siedem miejsc (Oba są ograniczone do składanych transportines bocznych znajdujących się w bagażniku), przy czym obciążenie to jest 550 kg w wersji 4x4.Sekcja sprzętu otrzymała kilka ulepszeń, które umożliwiają bardziej przyjemne i funkcjonalne wykorzystanie. Wersja o nazwie FE, najwyższy zakres, posiada aluminiowe felgi i opony 16 calowe 235/70, światła przeciwmgielne, tylne i boczne okna kolorowe, klimatyzacja itp

Model oferowany jest w trzy różne konfiguracjeGS 4x2 (16,600 Euro), który odnosi się do poziomu podstawowego wyposażenia układów z napędem na dwa koła; 4x4 GS (18,900 euro), ten sam poziom wyposażenia i napędem na cztery koła i 4x4 GS Wf (20.700 euro), również z napędem na wszystkie koła i bardziej standardowego wyposażenia. Wśród oferowanych opcji są farba metaliczna (300 euro) sprzęt multimedialny DVD (1,157 euro) i tylne zawieszenie z amortyzatorami „Heavy Duty” -reforzados- (404 euro).Tata oferuje w tym modelu trzyletnia gwarancja lub 100.000 km, dwuletnia gwarancja na perforację nadwozia i pomoc drogowa 24 godzin. Marka postawiła sobie za cel sprzedaży na ten rok 1700 jednostek, dla których posiada sieć 55 placówek. Marka zamierza sprzedać samochody España18.000 rocznie w 2010 roku.

Peugeot 208 1,6 E-HDI wabik

Niczym w porównaniu z zewnątrz, powiększony zarówno wewnątrz i działa, a nowa, rewolucyjna pozycja kierowcy, nowy Peugeot 208 wyróżnia się od swoich rywali, aby spróbować utworzyć trend. Bardzo lekkie, dynamiczne i e-HDi 115 KM silnik o wysokiej wydajności i ... jesteś dobry?Peugeot 208 Allure 1.6 EHDIPeugeot 208 Allure 1.6 EHDIPeugeot 208 Allure 1.6 EHDIPeugeot 208 Allure 1.6 EHDI

banner Peugeot

85557

Zdarza się modą i, oczywiście, w samochodzie. Nowy mogą zastanawiać się, ale jednocześnie także służyć do tworzenia stylu. Oczywiście, pod prąd, ryzyko jest również oczywiste. I wysokie, chociaż w tym przypadku i pochodzenia, Peugeot wydaje się starali i zaakceptowane. Nowy nowoczesny 208, przeznaczone do być jej flagowy model jako substytut 207, urodzony dzisiaj przycisków „kontrkultury” narzędzie. I nie dlatego, że to francuska marka stale odnoszą się do starej ikony 205, zamiast późniejszej i bardziej popularnego Peugeot 206, jeszcze historii bestsellerowej; ale przede wszystkim, tak różne zaproponował.

Na początek Peugeot wyznacza nowy sposób kierowania w swoją 208 że w początkowym zdziwieniu, on uzasadniony oficjalnym oświadczeniu: "Ergonomia dla XXI wieku. Więcej zwrotność, lepszy odczyt „reklamowane. Oczywiście każdy, kto czuje niezauważone. znacznie mniejsza kierownica (38 cm średnica 207 przechodzi minimalne 35 cm, 208, zapis); oprzyrządowanie na wysoki się nad obręczą, nie odrywając wzroku od drogi; dość wysokie położenie jazdy pomimo wielkości samochodu i, z wyjątkiem podstawowego wykończenia (i wpływać na 80% sprzedaży, jak mamy w Peugeot) duży ekran semi-pływający na desce rozdzielczej 7-calowy kolorowy ze wszystkich funkcji dotykowych dla radia, audio lub Bluetooth. Zewnętrzne przyciski, z wyjątkiem klimatyzację, znajduje się w dolnym module.

W teorii doskonałej pozycji do jazdy, ale w praktyce, wymaga jednej konkretnej pozycji: zmusza się zbyt kierownicę i pomieścić tyle, aby wyświetlić informacje o pole niezbędny. I, oczywiście, nie każdy, kto ma na to ochotę. Zawsze zalecamy, ale z większą powodu: kto zakupu, spróbuj to powstaje. Ponieważ może generować odrzucenia ... nawet jeśli dostosować, można skazać.

Przezwyciężyć ten etap, nowy 208 przybywa do drugiej przerwy. Nacięcia również przyjść do Peugeota ... ale tylko w wymiarach. Biorąc pod uwagę tendencję do rosnąć i rosnąć wszystkich rywali, Nowy Peugeot 208 zawiera mniej niż 7 cm 207 wysięgników dla Ostateczna długość 3,96 m, dziś znacznie więcej niż 4 metry zaznaczyć Seat Ibiza, Renault Clio i Opel Corsa.

Oczywiście, w przeciwieństwie do tego, co dzieje się z ergonomią, tym razem generuje tylko oklaski. Bo lepiej zwrotność i miejski 85 kg Również rzeczywista regulacja ważenia nas od poprzedniego Peugeot 207, nowa 208 oferuje także i co ciekawe, lepsze możliwości zamieszkania. Jeśli przed Peugeot udało się na nogi tylnej, optymalizacji kabiny i podejmowanie plecami przedni najlepszych, niech wygrasz dziś 5cm liczyć iz dobrym poziomie. I szerokości, lub Pojemność bagażnika (300 litrów mierzone, zawsze z normalnego koła zapasowego parterze) pozostaje ona dobrze przygotowana spośród swoich rywali. Być może ten nowy Peugeot 208 nie jest najbardziej przestronne, ale są teraz z dala od bycia najmniejszą.

Jeżeli jednak nie dystansuje nowy znak Peugeot 208 przed jego rywali jest w jakości produkcji. Ani Seat Ibiza lub Opel Corsa lub Ford Fiesta... po prostu VW Polo Można argumentować, jego wysoki poziom ustawień i materiałów, w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem, większej liczby lepszych miejsc składowania dziur rozsianych wewnątrz i grippy siedzeń i mnóstwo komfortu nawet po zrobieniu do 1500 km w weekend. Duży skok z poprzednich 207. Just in uchwytów sufitowych by zapytać: nie ma kwadratowy.

I przekonuje dobrej przestrzeni i lepszą atmosferę, Droga nowy Peugeot 208 zakończył się kolejne kroki. Francuski zapach utrzymuje kontrolę miękkości (choć zmiana jest z odrobiną zbyt lepki), ale teraz jest o wiele więcej samochodów niż jego poprzednicy. Więc następnie przesyłane do Seat Ibiza nowo odkryć „utylitarny touch”: Myśleliśmy o jazdy z górnego segmentu 208 samochodów. I chociaż w zasadzie na tej samej platformie co poprzedni 207, nie ma wątpliwości, że Peugeot udoskonalił wiele konfiguracji.

Bardziej zwinny i bezpośredni w mieście, zaskakujący tutaj zawieszenia nowego Peugeot 208. Praktycznie jest unfazed przed każdym miejskim Baden, jednak znacznie się szybko lub nie advirtiéramos przezwyciężyć swoją obecność. Wielka chłonność, który wskazuje jakość zespołu poduszki. I że nie szło miękkie. Na ekspresowych teraz pływa najmniej liczenia z silniejszym bieżnikiem; wolne strefy, a także ich reakcja jest bardzo dobra (choć w uścisku opony o niskim współczynniku tarcia Michelin oszczędzania energii Ma więcej niż konwencjonalne dryfu) oraz dokładność, podkreślając dobre wyczucie kierownicy, bardziej zwinny i sportowy dla swojego małego i sugestywny kierownicą.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma wątpliwości, że nowa Peugeot 208 ma cichą zachowanie, bardzo wyważone i łatwe, zmierzające do otwarcia linii biegnącej przez nauczanie ich granicy przyczepności. Jest to, jak najcięższego 207, nieco mniej żywe niż było 206. Nawet dzisiaj również mniej niż Seat Ibiza, ale bardzo szlachetny i, na koniec, jak szybko lub szybciej. Także przez mechaników.

I to właśnie brakowało dobry silnik do ukończenia duży zbiór dynamiczny nowego Peugeota 208. I nie było wątpliwości, o 1,6 renomowanej francuskiej grupy PSA Diesel. W swojej nowej e-HDi wersja, która zawiera płynne i najszybszy system stop / start na rynku (Żadna inna równa go Diesel) i jej górna wersja 115KM Moc: gatunkiem zagrożonym, jak większość jego rywali Diesel jest już poniżej 100 KM.

Nic dziwnego zatem, że Peugeot 208 1.6 e-HDi jest zatem jednym z najszybszych samochodów w swojej klasie, najlepsze przyspieszenie, a nawet trzymając typ wyprzedzania. I że Peugeot, szukając również uzyskać minimalny pobór, Nie został on przecięty na rozszerzenie jego rozwój wymiany: 6 prędkość 60 km / h przy 1000 obr./min, a 5 bieg od 50 km / h, a teraz typowy duży sedan podróżowanie, ale zaskakujące użytkowym z miasta i jego przedmieść jako zasadniczej części ich siedliska.

Przy takiej konfiguracji, nie powinniśmy zaniedbywać tyle zmiana reaceleraciones strony, chociaż Ten 1.6 e-HDi spełnia dużo momentu obrotowego od 1500 obr tylko. To może po prostu jesteś wielka finezja i izolacja nowej zaginionych 1,6 TDI grupę VW, ale mocniejszy, to jest szybsze i zużywają mniej niż on: nieco ponad 5 l / 100 km średnio ponad 2.000 km wycieczki, które pozostawiają nas w końcu werdykt: dobrze ustawione w cenę, z dużą ilością sprzętu i wyjątkowej jakości postrzeganej, nowy Peugeot 208 ma Mimbres stać segment odniesienia ... jeśli jazdy, ty czują się dobrze. Jak w modzie.

Porównanie: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi VTS / 3p Toyota Corolla 2.0 D4-D Sol

by Comments Off on Porównanie: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi VTS / 3p Toyota Corolla 2.0 D4-D Sol
Przyjęcie nowoczesnego silnika wysokoprężnego z bezpośrednim wtryskiem "common rail" 90 KM umożliwia Corolla w grupie zwiększonego zapotrzebowania na swoim segmencie; dobry argument aby zmierzyć się z liderem sprzedaży, odnowioną Xsara HDi, który premierę obrazu i modernizacje maszyn i bezpieczeństwo.Porównanie: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi VTS / 3p Toyota Corolla 2.0 D4-D SolPorównanie: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi VTS / 3p Toyota Corolla 2.0 D4-D SolPorównanie: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi VTS / 3p Toyota Corolla 2.0 D4-D SolPorównanie: Citroen Xsara Coupe 2.0 HDi VTS / 3p Toyota Corolla 2.0 D4-D SolZ większym lub mniejszym zaangażowaniem, japońskie marki biorą pozycji, aby zaspokoić popyt niewyczerpane Diesel pojawiło się w ostatnich latach w Europie. Dla japońskich producentów, którzy podążają wkrótce Koreańczycy konsolidowane na Starym Kontynencie nieuchronnie stanie zaoferować silniki wysokoprężne. Ponieważ mechaniczny diesel w samochodach osobowych stosowane są niemal wyłącznie w Europie, istnieją producenci, którzy nadal zrzeczenia się zakresy oferują tego typu silnika -case Subaru-; inni obliczu obecnej sytuacji -Mitsubishi poszukuje partnerów europejskich z Renault, Honda złożył silnik Rover dla dobrać odpowiednio, i wreszcie są tacy, którzy są zobowiązani do opracowania własnych mechaniczne, jeśli Mazda, Nissan i Toyota. Tego ostatniego, to chwalić wysiłki Toyota wstać do najlepszych specjalistów europejskich z ich niedawne rodzinnym D4-D silnik z najnowszą technologią "common rail" i 4-zawory na cylinder.Korona silnik pochodzi debuts jasne 2,0 D4-D 110 KM Avensis bez "intercooler" do chłodzenia powietrza zasilającego silnik, turbo i niższe ciśnienie nowe mapowanie, pozostawia moc w 90 CV. Znany HDi Xsara prezentuje podobny Technicznej "common rail" a także 90 KM. Najbardziej oczywistą różnicą jest bardziej konwencjonalnej głowicy 2 zawory na cylinder, okoliczność, że różnice te wyznacza parametry mechaniczne. Jako dobrego kandydata do liderem rynku, oba silniki mają bardzo spokojny bieg, trochę dźwięk, tylko wibracje mają być przekazywane Diesel i wykonać przykładowo w długich marszach już od 1700 obr./min. W praktyce są wydarzenia związane ze zmianami, które determinują oddzielenie tych dwóch silników, zwłaszcza w związku z zegarem i dostawcą, ponieważ dla przyjemności stosowania, trudno jest wybrać jedną z dwóch. Xsara wybrał dość długi rozwój w 5 teoretycznie chce zredukować poziomy zużycia i hałasu. Ale chwila prawdy, Corolla D4-D z najlepszym rozwoju końcowego napięty jest nie tylko w stanie odzyskać i postęp we wszystkich pomiarów w krótszym czasie maksymalnie 2,3 sekundy mniej, co odpowiada 70 metrów manewrowania 80 do 120 km / h 5ª- ale otwarty ruchu uzyskał mniejsze zużycie (0,7 litra mniej niż połowa). Jego 5 bieg jest bardziej zdolny kiedy repechos korona, do przodu i do odzyskania, zmniejszenie oszczędności lub wejście na pedał gazu z większą intensywnością. Tylko tablice są odwrócone podczas jazdy bardzo szybko, wymagających maksimum wydajności, silniki sytuacji, w której Xsara ledwo dotarł do 9 litrów mediach gdy Corolla przekracza 10 litrów. I to jest rozszerzalny do każdego rodzaju toru.W sekcji dynamicznej, każdy model ma swoją własną odrębną osobowość. W skrócie można powiedzieć, że Corolla to komfortowy model zawieszeń i wykończenia Xsara VTS w naszej jednostce testowej, ma sportowy orientacji dynamicznej lub odbite na ich najlepsze zachowanie. Corolla to samochód o bardzo ładnym ogólny klimat. Ich zawiesiny są na miękkiej, gładkiej kierownicy i przesunięcia dotyku i sprzęgła z hydraulicznym napędem końcu wyruszył z dużą przyjemność z użytkowania. Normalne zachowanie kierowcy jest szlachetny i bezpieczne, nagradzanie komfort jazdy, ale jak możemy zmusić marsz na kręte ścieżki, pojawia się przed granicą. Corolla reakcje są przewidywalne jak sytuacja, czas może wymagać większej uwagi ze zwinnością swojej tyłu nie jest jej siłą. Jeśli szerokie drogi i gładkie krzywe przekazuje zaufanie bez względu na znacznie tempo, w jakim circulemos, kręte ścieżki w tej sytuacji jest nieco niepokojące do średniej / dużej prędkości.Corolla jest początkowo podsterowność na wejściu w zakręt, ale korekta do odzyskiwania wyciągnąć, unosząc przepustnicę wyzwala natychmiastową tendencję nadsterowności. Jednak mówimy o reakcji, który pojawia się tylko zmuszając marsz. Xsara jest twardszy zawiesiny i wykazuje aplomada bieżnika. Nie oferuje słodycz Corolla gdy absorbują wstrząsy, ale nie może przekroczyć z szorstkim asfalcie niewygodne, a tak dokładniej w każdych okolicznościach. W skrócie, jest to bardzo zbliżone do idealnej równowagi. Xsara charakteryzuje się także swoją tylną osią kierunkową bardzo aktywny, ale reakcje są zrównoważone. Jego front-end jest bardziej zjadliwy i zawiesin dotknąć lepiej informuje czynności kierowcy, gdzie i jak samochód, coś, co nie zdarza się tak wiernie "przefiltrowany" Corolla. Obsługuje Xsara są szybsze i właśnie podsterowność, ale obrona pomaga również zamknąć krzywą. Prawdą jest również, że Citroën sportowy wygląd i nastrój skuteczne dla Xsara Coupé, który montuje większe koła -15 cal szersze specyfikacji opony sportowe i zmienny kierunek w zależności od prędkości, co pozwala transmitować więcej informacje o kierowcy, choć wciąż nieco miasto może być trudne.W sekcji hamulca, oba modele oferują bardzo dobrą zdolność reagowania i odporność na zmęczenie, ale w przypadku Corolla odległościach wydłużać nadmiernie koncie 81 metrów od 140 km / h nie jest dobrym cifra-, natomiast Xsara, które można opisać jako niezwykłe. Opony Corolla, średniotonowy i wszystko przewymiarowane, mamy tutaj pewną odpowiedzialność. Inne sportowy profil pomaga poprawić drogę hamowania i pewnie osłabiać początkową tendencję podsterowności.Stanowisko kierowcy w obu modelach jest również osiągnięty, ale Xsara set-up oferuje więcej możliwości i lepsze miejsc: szerszy, ze lepiej bocznego wsparcia i pamięci powrotem do odpoczynku je za dostęp do tylnych siedzeń. Inną ważną różnicą jest zdolność portierów, bardziej hojny w Citroëna, że ​​nic dziwnego, oferuje większe wymiary zewnętrzne niż Toyota (Corolla jest krótki rozstaw osi), przypadającą wnętrze z większym zamieszkiwania.Nasi dwaj bohaterowie są standardowym wyposażeniem najpełniejsze ich odpowiednich zakresach, choć dość pełnej szczegółowości odnowiona Xsara i bardziej kompletna lista opcji (ofert włącznie, nawigacji satelitarnej). Jeżeli cena wyjściowa Xsara jest wyższa o 200.000 peset, z aktualną promocją 500.000 peset 300.000 peset jest poniżej Corolla. To ma doskonały silnik i ogólnie bardziej wyrafinowane dotykowy samochód jeszcze bardziej ekskluzywny wizerunek naszego kraju, ale w każdym razie jego najlepsze walory służyć do przesłonić Xsara.Z większym lub mniejszym zaangażowaniem, japońskie marki biorą pozycji, aby zaspokoić popyt niewyczerpane Diesel pojawiło się w ostatnich latach w Europie. Dla japońskich producentów, którzy podążają wkrótce Koreańczycy konsolidowane na Starym Kontynencie nieuchronnie stanie zaoferować silniki wysokoprężne. Ponieważ mechaniczny diesel w samochodach osobowych stosowane są niemal wyłącznie w Europie, istnieją producenci, którzy nadal zrzeczenia się zakresy oferują tego typu silnika -case Subaru-; inni obliczu obecnej sytuacji -Mitsubishi poszukuje partnerów europejskich z Renault, Honda złożył silnik Rover dla dobrać odpowiednio, i wreszcie są tacy, którzy są zobowiązani do opracowania własnych mechaniczne, jeśli Mazda, Nissan i Toyota. Tego ostatniego, to chwalić wysiłki Toyota wstać do najlepszych specjalistów europejskich z ich niedawne rodzinnym D4-D silnik z najnowszą technologią "common rail" i 4-zawory na cylinder.Korona silnik pochodzi debuts jasne 2,0 D4-D 110 KM Avensis bez "intercooler" do chłodzenia powietrza zasilającego silnik, turbo i niższe ciśnienie nowe mapowanie, pozostawia moc w 90 CV. Znany HDi Xsara prezentuje podobny Technicznej "common rail" a także 90 KM. Najbardziej oczywistą różnicą jest bardziej konwencjonalnej głowicy 2 zawory na cylinder, okoliczność, że różnice te wyznacza parametry mechaniczne. Jako dobrego kandydata do liderem rynku, oba silniki mają bardzo spokojny bieg, trochę dźwięk, tylko wibracje mają być przekazywane Diesel i wykonać przykładowo w długich marszach już od 1700 obr./min. W praktyce są wydarzenia związane ze zmianami, które determinują oddzielenie tych dwóch silników, zwłaszcza w związku z zegarem i dostawcą, ponieważ dla przyjemności stosowania, trudno jest wybrać jedną z dwóch. Xsara wybrał dość długi rozwój w 5 teoretycznie chce zredukować poziomy zużycia i hałasu. Ale chwila prawdy, Corolla D4-D z najlepszym rozwoju końcowego napięty jest nie tylko w stanie odzyskać i postęp we wszystkich pomiarów w krótszym czasie maksymalnie 2,3 sekundy mniej, co odpowiada 70 metrów manewrowania 80 do 120 km / h 5ª- ale otwarty ruchu uzyskał mniejsze zużycie (0,7 litra mniej niż połowa). Jego 5 bieg jest bardziej zdolny kiedy repechos korona, do przodu i do odzyskania, zmniejszenie oszczędności lub wejście na pedał gazu z większą intensywnością. Tylko tablice są odwrócone podczas jazdy bardzo szybko, wymagających maksimum wydajności, silniki sytuacji, w której Xsara ledwo dotarł do 9 litrów mediach gdy Corolla przekracza 10 litrów. I to jest rozszerzalny do każdego rodzaju toru.W sekcji dynamicznej, każdy model ma swoją własną odrębną osobowość. W skrócie można powiedzieć, że Corolla to komfortowy model zawieszeń i wykończenia Xsara VTS w naszej jednostce testowej, ma sportowy orientacji dynamicznej lub odbite na ich najlepsze zachowanie. Corolla to samochód o bardzo ładnym ogólny klimat. Ich zawiesiny są na miękkiej, gładkiej kierownicy i przesunięcia dotyku i sprzęgła z hydraulicznym napędem końcu wyruszył z dużą przyjemność z użytkowania. Normalne zachowanie kierowcy jest szlachetny i bezpieczne, nagradzanie komfort jazdy, ale jak możemy zmusić marsz na kręte ścieżki, pojawia się przed granicą. Corolla reakcje są przewidywalne jak sytuacja, czas może wymagać większej uwagi ze zwinnością swojej tyłu nie jest jej siłą. Jeśli szerokie drogi i gładkie krzywe przekazuje zaufanie bez względu na znacznie tempo, w jakim circulemos, kręte ścieżki w tej sytuacji jest nieco niepokojące do średniej / dużej prędkości.Corolla jest początkowo podsterowność na wejściu w zakręt, ale korekta do odzyskiwania wyciągnąć, unosząc przepustnicę wyzwala natychmiastową tendencję nadsterowności. Jednak mówimy o reakcji, który pojawia się tylko zmuszając marsz. Xsara jest twardszy zawiesiny i wykazuje aplomada bieżnika. Nie oferuje słodycz Corolla gdy absorbują wstrząsy, ale nie może przekroczyć z szorstkim asfalcie niewygodne, a tak dokładniej w każdych okolicznościach. W skrócie, jest to bardzo zbliżone do idealnej równowagi. Xsara charakteryzuje się także swoją tylną osią kierunkową bardzo aktywny, ale reakcje są zrównoważone. Jego front-end jest bardziej zjadliwy i zawiesin dotknąć lepiej informuje czynności kierowcy, gdzie i jak samochód, coś, co nie zdarza się tak wiernie "przefiltrowany" Corolla. Obsługuje Xsara są szybsze i właśnie podsterowność, ale obrona pomaga również zamknąć krzywą. Prawdą jest również, że Citroën sportowy wygląd i nastrój skuteczne dla Xsara Coupé, który montuje większe koła -15 cal szersze specyfikacji opony sportowe i zmienny kierunek w zależności od prędkości, co pozwala transmitować więcej informacje o kierowcy, choć wciąż nieco miasto może być trudne.W sekcji hamulca, oba modele oferują bardzo dobrą zdolność reagowania i odporność na zmęczenie, ale w przypadku Corolla odległościach wydłużać nadmiernie koncie 81 metrów od 140 km / h nie jest dobrym cifra-, natomiast Xsara, które można opisać jako niezwykłe. Opony Corolla, średniotonowy i wszystko przewymiarowane, mamy tutaj pewną odpowiedzialność. Inne sportowy profil pomaga poprawić drogę hamowania i pewnie osłabiać początkową tendencję podsterowności.Stanowisko kierowcy w obu modelach jest również osiągnięty, ale Xsara set-up oferuje więcej możliwości i lepsze miejsc: szerszy, ze lepiej bocznego wsparcia i pamięci powrotem do odpoczynku je za dostęp do tylnych siedzeń. Inną ważną różnicą jest zdolność portierów, bardziej hojny w Citroëna, że ​​nic dziwnego, oferuje większe wymiary zewnętrzne niż Toyota (Corolla jest krótki rozstaw osi), przypadającą wnętrze z większym zamieszkiwania.Nasi dwaj bohaterowie są standardowym wyposażeniem najpełniejsze ich odpowiednich zakresach, choć dość pełnej szczegółowości odnowiona Xsara i bardziej kompletna lista opcji (ofert włącznie, nawigacji satelitarnej). Jeżeli cena wyjściowa Xsara jest wyższa o 200.000 peset, z aktualną promocją 500.000 peset 300.000 peset jest poniżej Corolla. To ma doskonały silnik i ogólnie bardziej wyrafinowane dotykowy samochód jeszcze bardziej ekskluzywny wizerunek naszego kraju, ale w każdym razie jego najlepsze walory służyć do przesłonić Xsara.

Honda Vision 50, już w sprzedaży

Honda Motorrad uruchamia podziałHiszpański jego nowy Vision 50 jest skuterWysoka koło zgęstnieje zakres dostępuproducent, który zostanie sprzedany za 1.799 euro.Honda Vision 50, już w sprzedaży

Honda ogłosiła cenę będzie musiała na rynku hiszpańskim jego nowym Honda Vison 50. Kosztem najbardziej konkurencyjną, nowa skuter wysokie koło Japoński producent motocykli zamierza przestrzegać jej starsza siostra estala Honda Vision 110, która weszła mocno w liście sprzedaży na hiszpańskiej scenie.

1.799 euro cena została ustalona dla tej czysto miejskiego motocykla. Jest to 200 euro mniej niż wersja Vision 110, bardziej atrakcyjną opcją, aby korzystać z zalet, że producent jak Honda może zaoferować: jakość materiałów i serwis posprzedażny jako kompletne.

nowy Honda Vision 50 Został on zaprezentowany na Motorcycle Show 2011 w Mediolanie (EICMA) z Hondy motocykli takich jak Honda CBR1000RR 2012 lub Crosstourer. Choć jest bardziej skromny wzór dla kierowców miejskich szukających taniego motocykl i samochód jako substytut w dużych miastach, nie ma korzyści związane z marką Japonii. Ten skuter wysokiej koła ma napęd czterosuwowego 49 cc i uzyskuje się całkowitą moc 3,8 CV dostawy. Wyposażony jest również Koła od 14 do 15 cali, zapewnia większą stabilność.

Jej charakter ekonomiczny jest oznaczony nie tylko cenę, ale także ze względu na niskie zużycie: 1,9 l / 100 km w terenie miejskim. Ponadto, ten obywatel ma motocyklem autonomia są rejestrowane w 280 km. Honda Vision 50 jest dostępny na rynku i ma dołączyć do listy najlepszych rowerach sprzedaży w naszym kraju. Od czasu do czasu.

Chrysler Sebring Cabrio 2.7 V6 limitowana

Z imponującymi estetyki, wysokiej wydajności silnika i lepsze od zwykłych wymiarach, Sebring Cabrio 2.7 jest rozsądna alternatywa dla wysokiej klasy europejskich kabrioletów.Chrysler Sebring Cabrio 2.7 V6 limitowanaChrysler Sebring Cabrio 2.7 V6 limitowanaChrysler Sebring Cabrio 2.7 V6 limitowanaChrysler Sebring Cabrio 2.7 V6 limitowanaNajnowsza generacja produktów marki niemiecko-amerykański wyróżnia się spektakularny design: 300M, PT Cruiser i Sebring są wyraźnym przykładem stylu awangardowego z menedżerów marki chcą pchnąć swoje najnowsze osiągnięcia. W przypadku wartości i stylu Sebring Cabrio pozostawać sedan z wyraźnym amerykańskim podejściem, chociaż model w pytaniu nie wynika ściśle z saloonu. Jego wymiary są nieco wyższe: osiem centymetrów dłuższe i, o dziwo, jeden wyższy. Te różnice potrzeb projektu, ponieważ nachylenie przedniej szyby i kapturze obowiązek zebrać pozostałą przestrzeń pewną objętość. Aby zwiększyć sztywność ciała włączyły kilka dodatkowych wzmocnień, jak grubszych belek bocznych, wzmocnienie newralgicznych punktach ramy, poprzeczka instalacja w panelu instrumentów-box-tył i bezpieczeństwo zestaw łuk w sobie przednie szyby. Pozostałe elementy ciała nie różni się od wersji sedan, z wyjątkiem tych niezbędnych do jej specyficznej konfiguracji jako kabriolet. Jego przód nadaje jej osobowość, akcentowane przez osłonę chłodnicy w kształcie rekina usta duże, reflektory, które płynnie integrują się w zestawie oraz poszerzone nadkola pozostawionych pustych w środku felgi aluminiowe 16-calowe chromowane. Na swojej stronie oni zwrócić uwagę na ogromne drzwi, które ma na celu poprawę dostępu do tylnych siedzeń.Dach, wykonany z winylu i tylnej szyby posiada elektryczny układ napędowy. Zasilanie jest potrzebne do złożenia zwolnić zatrzaski ramie przedniej szyby za pomocą dwóch uchwytów, a następnie nacisnąć przycisk znajdujący się na centralnym tunelu, który jest również odpowiedzialny za opuszczanie szyb bocznych. Odbywa się to w kilka sekund i może być wykonane bez wychodzenia z samochodu, ale wskazane jest, aby umieścić kawałek obejmujący górną składany w celu poprawy wyglądu i zapobiec aerodynamiczny hałas. Regulacja nie jest wszystko, co wymaga precyzyjnego modelu przy prędkościach przekraczających 140 km / h hałas dokuczliwy wiatr pochodzących z boku, tuż przy punkcie, w którym szyby boczne są połączone z dachem wystąpić. Jednakże, ze dach składany podróżowanie bardzo wygodne z rozsądnym poziomem hałasu i bez zakłócania turbulencje występujące. Co zaskakujące, biorąc pod uwagę styl życia Amerykanów zaniepokojony dowolnego urządzenia lub mechanizmu, który może spowodować nawet minimalne uszkodzenia, nawet w nieoczekiwanych sytuacjach (służyć jako przykład urządzenia zawarte w bagażniku, aby umożliwić otwieranie od wewnątrz, jeśli dziecko uwięzione wewnątrz), mechanizm otwierania maską nie ma systemu bezpieczeństwa, który przerywa prąd elektryczny nie powinien być zwolniony zatrzaski na przedniej szybie lub zmianą położenia "parking", Co może prowadzić do ewentualne szkody wynikające z niewłaściwego korzystania z systemu.

Ssangyong Tivoli, teraz z 115 konnym silnikiem diesla

Ssangyong zwiększa dopływ Tivoli sześć miesięcy po jego uwalniania z pojawieniem się silnik napędowy, e-XDi160 1,6 litra do 115 KM.Ssangyong Tivoli D16T przychodzi do Diesel SUV SsangyongSsangyong Tivoli D16T przychodzi do Diesel SUV SsangyongSsangyong Tivoli D16T przychodzi do Diesel SUV SsangyongSsangyong Tivoli D16T przychodzi do Diesel SUV Ssangyong

Powstały wersja Ssangyong Tivoli przydomkiem D16T w stosunku do silnika zamiast moc wynosi 115 KM, uzyskuje się między 3400 a 4000 obrotów na minutę; a maksymalny moment obrotowy 30,6 mkg, osiągnięto między 1500 i 2500 obr./min. Ten bezpośredni wtrysk Diesel i VGT, Spełnia on, jak jest to wymagane przy standardowej emisji Euro6.

Ssangyong TivoliChociaż serii Ssangyong Tivoli D16T prowadzi ręczną sześciobiegową przekładnię, Możliwe jest również, aby skojarzyć z tym diesel automatycznym Aisin domu, z tej samej liczby relacji. Reprezentuje ona 1500 euro i mogą być montowane na Tivoli Ssangyong z ograniczoną końca, niezależnie od rodzaju napędu używany. Jest to standard w Red Edition.

Poza napędem na dwa koła, Ssangyong Tivoli może mieć trakcji 4x4 Dzięki systemowi zasilania elektronicznie sterowane i rozdziela moment obrotowy w zależności od warunków klejenia. Ponadto, Ssangyong Tivoli zawiera funkcję centralnej blokady mechanizmu różnicowego która pozwala na dodatkowe zdolności motorycznych poniżej 40 km / h na bardzo śliskich powierzchniach. Z tego trakcji tylnego zawieszenia zmian i zamiast skrętnej osi kół 4x2 rolki odkształcalny równoległobok zamontowany. Ten system napęd na cztery koła zwiększa 2.000 euro cena względna do Ssangyong Tivoli napędem na przednie koła.

średnie zużycie zatwierdziła ten Ssangyong Tivoli D16T, Jeśli nosisz ręczną skrzynię biegów i trakcja jest z przodu, Jest 4,3 l / 100, równoważne 113 g / CO2. Automatycznej skrzyni biegów jest wzrost tych wydatków 1,2 l / 100 km, przynosząc średnie zużycie na poziomie 5,5 l / 100 km. Aby mieć napęd na wszystkie koła, skrzynia biegów, to zużycie jest na poziomie 4,5 l / 100 km przy 5,9 l / 100 km, jeśli wziąć automatyczną skrzynię biegów. Ta różnorodność konfiguracji jest możliwe tylko w zakresie silników wysokoprężnych Tivoli Ssangyong, skoro benzyna jest utrzymywana wyłącznie do sprzedaży z napędem na przednie koła i silnikiem benzynowym.

Ssangyong kończy w Tivoli

Ssangyong TivoliPremium Limited i Red Edition są trzy poziomy wyposażenia, które łączą się z nowym silnikiem wysokoprężnym. premia i obejmuje dwóch stref kontroli klimatu, kamera cofania, czujnik parkowania z tyłu, ekran 7 „dotykać do sprzętu audio Smart Key, wysokość siedziska fotela kierowcy i felgi aluminiowe 16”.

ograniczony, Ssangyong w Tivoli D16T 0 4x2 z automatyczną, dodaje się do powyżej czujniki deszczu i światła, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, gałka i kierownica przycięte stopęl, w Podgrzewane przednie fotele, felgi aluminiowe 18 " i airbag kolanowy. Również ostrza typu wycieraczek Aeroblade.

Ssangyong Tivoli w eXDi160 Ograniczona napęd na przednią oś i manualną skrzynią biegów Podstawowe wyposażenie ograniczonego dodaj podgrzewaną kierownicę lub przeglądarka; podczas gdy w lub te z napędem na wszystkie koła i automatyczną również przycisk Start, przyrządy monitorujące okno lub skórzana tapicerka czarny. W gotowym Red Edition ten gobelin kombajny Również czerwony.

Ssangyong ceny Tivoli

ceny Wynoszą one od 19.000 euro to kosztuje Ssangyong 4x2 Tivoli D16T z Premium zakończyć 25500 D16T stwarzane przez automatyczne 4x4 Red Edition i Auto 4x4 limitowana. 21.000 euro kosztować 4x2 D16T Ograniczona z manualną skrzynią biegów i D16T 4x4 Premium. D16T Ograniczona 4x2 z automatyczną koszt 22.500 euro.

oficjalna cena

zniżka

kampania cena

Tivoli Ssangyong 4X2 16T Premium

19.000 euro

1000 euro

18.000 euro

Ssangyong 4X4 Premium Tivoli D16T

21.000 euro

1000 euro

20.000 euro

Ssangyong Tivoli D16T 4X2 ograniczona.

21.000 euro

1000 euro

20.000 euro

Ssangyong Tivoli D16T 4X2 Ograniczona Aut.

22.500 euro

1000 euro

21.500 euro

Ssangyong Tivoli D16T 4X4 Ograniczona Aut.

25.500 euro

1000 euro

24.500 euro

Ssangyong Tivoli D16T 4X4 Red Edition Aut.

25.500 euro

1000 euro

24.500 euro

Ford EcoSport 2015 1.0 EcoBoost 125 KM, dobra równowaga

Przetestowaliśmy odnowiony Ford EcoSport 2015, w tym przypadku 1,0 EcoBoost silnik benzynowy 125 KM, ciekawą opcję dla jego równowagi i ogólną gustu.Test Ford EcoSport 2015 1.0 EcoBoost 125 CVTest Ford EcoSport 2015 1.0 EcoBoost 125 CVFord EcoSport Test 2015 1.0 EcoBoost 125 CVTest Ford EcoSport 2015 1.0 EcoBoost 125 CV

Zaledwie dwa lata po wydaniu na rynku, bród przechodzi pełną aktualizację na mały SUV, Ford EcoSport. Kosmetyczne zmiany na zewnątrz i wewnątrz nie są zbyt obfite -The main, zewnętrznie, jest bez koła zapasowego które miałem wcześniej na tylna klapa-, Mimo, że modyfikacje są najważniejsze w dziedzinie technicznej, w zakresie mechanicznych i dostosowany do europejskiej normy emisji Euro 6 a liczba dostosowania techniczne trzeba było wyjaśnić.

W kategoriach podwozie, Ford EcoSport 2015 Przedstawia nowe regulacje zawiesiny, nowy Sprężyny i amortyzatory (Body jest teraz 1cm bliżej ziemi). Nowy programowania elektroniczna kontrola stabilności i Nowy wspomaganie kierownicy również część przeglądu technicznego Ford EcoSport 2015. Z wszystkich tych zmian w owalu chcesz Ford EcoSport rosną w dynamicznym całego rozdziału, aby dostosować wiele z jego podwozia do specyfiki europejskich drogach.

ta odnowa Ford EcoSport 2015, Inżynierowie amerykańska marka chciała także zwiększyć ich wyrafinowanie, do różnych ulepszeń w kierunku zmniejszania szumów (mechaniczną i aerodynamiczną), wibracje i chropowatości które mogą pojawić się w górę. W związku z tym, że pracował przede wszystkim co dotyczy izolacja z nowej izolacji i grubszych materiałów w drzwiach, oknach i desce rozdzielczej.

Ford EcoSport 1.0 EcoBoost 125 CVFord EcoSport 2015, silniki Euro 6

oferta mechaniczny Ford EcoSport Jest on przystosowany do przeciw zanieczyszczeniom norma Euro 6. Najważniejsza wiadomość jest dodanie Nowy silnik wysokoprężny 1.5 TDCi 95 KM, w istocie taka sama jak wydany w swoim czasie również odnowioną Ford Focus. atmosferycznym 1,5 Ti ACC 112 KM: benzyna dwie alternatywy obejmują turbo z trzy cylindry 125 KM 1.0 EcoBoost. To drugie, które mogą prowadzić do Ford EcoSport 2015.

Na niektórych rynkach, zasilanie silników EcoBoost w Ford EcoSport Zostanie ona zakończona w wersji 140 KM. Dla tej wersji 125 KM, wydaje się bardzo ciekawą opcję dla jego dopuszczalna wydajność i ogólny bilans. Tak doceniamy poprawę pod względem dźwięku i drgań niższej stawki w porównaniu do poprzedniej wersji. Wysoka pozycja jazdy jest miły dla łatwości użytkowania i dobrej widoczności To przynosi, nawet fani bród Są one wykorzystywane do napędzania Fiesta i Focus poczuje coś rzadkiego w Ecosport.

Ford EcoSport Silnik 1.0 nadal sprzęgnięty ze Instrukcja biegów 5-biegowa, przekładniowe i precyzyjne działanie. Według naszej opinii, a szósty bieg, zgodnie z rozwojem mocno i wyważony w naszym zmiany widoku nie jest konieczne.

Na sterujących, wewnątrz Ecosport Ford 2015 Przedstawia nowe ustawienia i nowy chrom, które zwiększają zarówno poczucie wizualnej jakości i Real. Przez poziomy wykończenia -tendencja, tytan a nowy Ecosport S- i wersje mechaniczne, Ford EcoSport 2015 Jest on umieszczony w dobrej pozycji w rosnącym segmencie karmi miejski SUV. Błąd: brak wersjach 4x4 i rodzaju boczny otwór tylnej klapy, choć nieznacznie zwiększa jego promień otwarcia jest jeszcze niewygodne, zwłaszcza w parkingu w Internecie. Nawiasem mówiąc, teraz, że pogoda jest nieco gorsza, z odnowiona Ford EcoSport nowy pakiet zimowy, który obejmuje szyby i lusterka podgrzewane lusterka oraz wloty powietrza w tylnych siedzeń jest oferowany. W całym 2016 roku, urządzenie jest kompletne z dostępnością nowego systemu nawigacji i łączności aparatu i tylną pomocy w parkowaniu.

Możesz być także zainteresowany

- Ford Ecosport jest odnawiana na Geneva Motor Show 2015

- Ford: nowe samochody i ceny

Porównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDI

Uwzględniając nigdy nie ma, nowy Mercedes Klasy A napięta rywalizacja bardziej więc wprowadzić trzy niemieckie marki premium. Jakość i technologia jest powszechne w swoich modelach, ale każdy twierdzi własną osobowość.Porównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDI BEPorównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDI BEPorównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDI BEPorównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDI BE

w górę "wczoraj"W segmencie samochodów kompaktowych, Audi, BMW i Mercedes Zostały one mniej rywale tym, czego można oczekiwać po tak różnych punktów widzenia. Napęd na tylne koła zawartość i wielkość pierwszy seria 1, Złożyliśmy sportowego w każdej innej sprawie, poświęcając przestrzeń i funkcjonalność dla zakładów Mercedes format minivan i mechanika „ad hoc” ich pierwsza klasa. W międzyczasie, A3 Sportback, kompaktowy konwencjonalny w wariancie 5 drzwi, To nadaje się do zapewnienia większej przestrzeni wnętrza i bagażnika bez zakłócania "sport" Dynamika ciała trzech.

Porównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDIDziś różnice nie skakać do oczu. Wszystkie trzy modele są bardzo blisko siebie, a może powinniśmy powiedzieć, że BMW i Mercedes Mają zbliżył średnia Audi. W drugim pokoleniu, seria 1 wzrosła i poprawiła livability i tułowia, ale po wierny wzdłużna silnika i wyłączną RWD, własny wszystko BMW. Mercedes Klasa A Obecnie jest to kompaktowy styl bardziej tradycyjny, Rozmiar treści z poprzecznym silnik i napęd przedni i zaskakująco dynamiczny ramki. Tymczasem Nowe Audi A3 Sportback On pozostaje wierny swoim zasadom i kombajnów funkcjonalny korpus 5 drzwi z ramką, jak jego rywale, można wybrać różne ustawienia dla opieki wygoda lub wywyższać dynamiki.

Audi, zwycięzca w przestrzeni

W przypadku wersji 5 drzwi, chyba najbardziej funkcjonalny aspekt ich ciał Cię zainteresują. I tu Audi jest najlepszy. Jeśli miernik nie uzasadnia swoją wyższość, subiektywne odczucie przestrzeni sama jest znacznie lepszy od swoich rywali, a może po prostu dlatego, że stosunek blacha / szkło. głównie, na tylnych siedzeniach Serii 1 i klasy czujesz klatkach. noszenie bagażu również zaznaczyć ważne różnice: bardzo dobry 370 litrów A3 Sportback, do klasy A 295, Istnieje ogromna różnica. Ponadto, brama Audi komunikaty większe usta loading.

To wprowadzenie w ruch dynamiczny, że może dojść do wniosków zależy w dużej mierze od ostatecznej konfiguracji ramki masz dostępne na każdym modelu. kombinacje Te marki zaoferować (Felgi, opony, zawieszenie, skrzynie biegów, sprężyny, adres, itd.) są one nieskończony aw naszym przypadku napotkanych jednostek o różnych profilach. W każdym razie, najbardziej zaskakujące jest Podstawa seryjny Klasa A, sprawia, że ​​retusz w sportiest samochód Lot. Jego ogólny jędrność dostarcza rosnących dynamizm, pracuje bardzo mało o kierunku. bardzo płaskie i szybkie zakręty, przy najmniejszym z nutą Bardzo skuteczne przedni koniec do prowadzenia i przyczepność, Wydaje się, że nie do pokonania przyczepność boczną oraz trakcję. krzywych, Seria jest prawdopodobnie samochód, że poczujesz bezpieczniej będzie bardzo szybki. Dość kontrast przeciwko seria 1.

Porównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDITo zabawne, jak BMW w ostatnich latach zmienił rozwój ich zawiesin. minimalny "tolerancje" z przeszłości, przeszliśmy do bardziej elastycznych zawieszeń, które sprawiają, BMW a konkretnie to seria 1 Zawsze siedzi kilka milimetrów luźny bufor. Moim zdaniem, stracił opanowanie i poczucie dotknąć trochę informacji wprowadzanych krzywą dla lepszego filtrowania, ale BMW amator nie przekonuje mnie pierwszy. Nie miałem okazję spróbować seria 1 z Pilotowany tłumienie, ale oni powiedzieli mi, że to rozwiązanie do przechowywania tych pionowych ruchów, które pozostaną dokładne. To prawda, myślę, że to bardziej kwestia taktu, że zagięcie na wlocie i prowadzą seria 1 to jest tak szybko można się spodziewać. Tylko wtedy, gdy zaczynają iść bardzo szybko, naprawdę brakuje większej powstrzymywania ruchu. Przez jej poziom energii jest bardzo czysty krzywa a nie dla dobra lub zła swoje napęd przy dobrej pogodzie wydaje się warunkować jego dynamikę. kontrast przeciwko Mercedes pojawia się również w jakość jazdy. Ale tutaj, dla porównania, Seria 1 jest bardziej gładka i wyrafinowane Klasa A nieco szorstki i babbling walcowania w niektórych fazach bacheo nie wydaje "Mercedes",

równowaga Jest to kolejny punkt wyjścia A3 Sportback. Próbowaliśmy z sportowe zawieszenie wykończenie seryjny ambicja, Zawieszenie nie osiąga dyskomfort lub klasa "rozluźnienie" 1 serii, z wynikiem dynamiki, właściwości jezdne i komfort idealny dla wszystkich rodzajów dróg.

Około 150 CV

bogactwo technologiczny z tych marek również stawia cię na stole wiele kombinacji mechaniczne. na bloki diesla z każdej marki, A3 cechy HP 150, 143 i 136 KM 118d CDI 200. We wszystkich przypadkach można liczyć na przekładnie ręczne lub automatyczne. tutaj A3 miał manualna skrzynia biegów a drugi z odpowiednimi automatyczny Doskonałe osiągi nas pamiętają S tronic Audi.

Porównanie: Audi A3 Sportback 2.0 TDI vs BMW 118d i Mercedes A 200 CDI trzy silniki spełniają wszystkie niezbędne cechy, aby błyszczeć w każdym calu. Bezczelnie pchnął łatwe z bardzo niskich obrotach, są one Gładka, progressive i bardzo szybko przyspieszenia. Z wielkiego rozwoju, ale tylko 6 prędkość w porównaniu z 7 i BMW Mercedes 8 A3 widzi żadnego powodu, tak i jego rywale używać ich do skrzyń biegów równe korzyści. Ale w każdym przypadku, A3 2,0 TDI Wykazuje absolutną rozpuszczania. Ten system operacyjny wprawia, tak pchania niewiele ponad 1000 obrotów na minutę i przez jaki do 5000 przeczytane.

zmiana Mercedes jest podwójne sprzęgło i ma bardzo dobrą wydajność, która zwiększa reakcję silnika. Na papierze 1,8 CDI nie tak silne jak na końcach 2.0 TDI, To może wydawać się wolniejsze, ale spojrzeć na naszych pomiarów i zadziwi ciebie. W trybie ręcznym zobowiązuje również zmiany bardzo szybko i bez problemów, od ścieżek łopatki kierownicy. Zwraca uwagę na maleńkim głównej dźwigni zakotwiczone za kierownicą, które jest łatwo dostępne z palcami.

BMW Steptronic przez konwerter momentu obrotowego jest równie fantastyczny pod względem szybkości i gładkość, ale podkreśla przede wszystkim dla jego 08 marca, który pozwala na llanear bardzo niskie obroty silnika. Połączenie 118d Steptronic Jest również źródłem dynamizmu i komfortu. Jest bardzo szybki, dobrze pcha od dołu i wznosi się łagodnie aż do 4800 obr./min. Teraz twoja kolej, aby wybrać samochód i ustawić go do swoich potrzeb.

Test: Nissan Qashqai 1.6 DCI 130 4X2, lub kompaktowy SUV ¿?

Renew liderem sprzedaży jest najbardziej skomplikowanym zadaniem dla producenta, zbyt wiele zmian i grozi odwrócenie trendu. Zobaczymy, czy nowa platforma Nissan Qashqai spełnia oczekiwania.Porównanie: SportSedan Mazda3 SKYACTIV-D 2.2 vs Skoda Octavia 2,0 TDIPorównanie: SportSedan Mazda3 SKYACTIV-D 2.2 vs Skoda Octavia 2,0 TDIPorównanie: SportSedan Mazda3 SKYACTIV-D 2.2 vs Skoda Octavia 2,0 TDIPorównanie: SportSedan Mazda3 SKYACTIV-D 2.2 vs Skoda Octavia 2,0 TDI

Sam Nissan rozpoznaje: To nie jest łatwe do wymiany bestseller, który opuścił poprzeczkę tak wysoko. Z Qashqai, Nissan przegrał z pojazdem nie było ani SUV był salon, dwie rzeczy naraz. Potem dziwny pomysł, ale zupełnie powszechne dzisiaj. Ruch poszło tak dobrze, że rywale szybko reagować i iść na spotkanie. To był brzydki i nie jest szczególnie atrakcyjny samochód, ale wygrał na tłum przez inności, estetyka dala terenowy SUV świat wtedy bliżej do konwencjonalnego turystyki, ale nadążają SUV. Ponadto on zaokrąglone Zakres, dobre silniki, różne systemy napędowe i dwa rozmiary ciała. W skrócie, kompletne i innym samochodzie. Teraz przychodzi pierwsze poważne zmiany do druga generacja, których premiery nowej platformy, rezygnuje długie ciało i zapewnia tę samą strategię mechaniczną i transmisji. Posiada doskonałą jakość obrazu, estetycznie bardziej atrakcyjne i ogłasza najbardziej energooszczędny i dynamiczne; analizować sztuki.

Jakie wrażenie nie spowodować nowe estetykę ale ogólny ton wszystkich opinii I zostały zebrane, że widocznie jest teraz bliżej SUV jeszcze, i że jest mniejsza niż 3 cm wcześniej; Nie mówię tego jako krytykę, ale jako cecha. Odpowiedź na to pytanie może być model, który Nissan zamierza wyciągnąć na tej samej podstawie, mają zostać zbudowane w Barcelonie i, niewątpliwie, będzie uzupełnieniem do zaoferowania jeszcze pełniejszy zakres. Niezależnie od powodu, mamy do czynienia dobry samochód, tych, którzy mogą polecić bez obawy bycia źle.

wzmocnione wnętrz

Nissan QashqaiZnacznie bardziej nowoczesny wygląd zewnętrzny dopełnia wnętrza, aby dopasować. Trzeźwość od poprzedniej generacji jest teraz zamiar zaprojektować więcej opieki. Jest utrzymanie jakości, ale lepiej wyglądające materiały, przynajmniej jeśli chodzi o deskę rozdzielczą i oprzyrządowaniem odnosi. Lepiej jest wyposażona w standardzie, który uzupełnia zaawansowane technologicznie systemy, które teraz estilan Nissan zgrupowanych pod nazwą Smart Protection Tarcza, utworzona przez kontrolę martwego kąta, zmęczenie detektora, detektor ruchu, zawiadomienie o zderzeniu czołowym, sygnał uznanie, automatyczne światła koloru itp

Istnieje więcej fotele komfort, przednie i tylne i górne wymiary podłużne jak zarobić nawet 3 cm w przestrzeni tylnych nóg. Wewnętrzna szerokość nie zmienia się i, mimo że niższy, nowa konstrukcja siedziska i platformy umożliwia zysk 1 cm nie jest zły. Jeśli nie wiesz, powyższe z nowym Qashqai będzie miał dobre pół wewnątrz limuzyny, najlepszy na rynku internetowym i co oferują rywali SUV, który tylko zarobić go w środku wysokości, chociaż dane z Nissan nie jest zły. Z tylnymi siedzeniami w tej generacji jest nieco bardziej niewygodne niż poprzedni; Przestrzeń pozostawiając stopy, jest zmniejszona o 4 cm, z dodatkową wadę, że łuk koła utrudnia operację. Nie jest krytyczna, ponieważ można wejść i wyjść z samochodu bez problemów, ale niezwykłe w porównaniu do poprzedniego.

Wydajność mierzona przez nas bagażnika została podważona w tej generacji w 30 litrach, ofiara mniej miejsca niż większość jego współczesnych rywali, przekroczenia pojemności 500 litrów. Wyjaśnienie jest krótszy niż oni. 455-litrowy jest daleko, ale są one mało w porównaniu z rywalami kompaktowych SUV lub członków rodziny, którzy rejestrują dane dotyczące około 600 litrów. tam większa modułowość w przestrzeni ładunkowej, z podwójnym dnem (W celu pomiaru 455 litrów) i układ z dwoma wieczkami można podzielić otworu. Po bokach, dwa praktyczne haczyki na torby na zakupy nie otwartych. Istnieją znaczne różnice w całym wnętrzu podkreślić, że jest w przedniej poręczy podtrzymującej butelkę 1,5 litra wody stojącej.

za kierownicą

Nissan QashqaiOferuje on bardzo dobry ogólny wyrafinowania. Tylko silnik dźwięki i drgania nie docierają do mieszkańców, nawet za kierownicą kierowcy. Funkcja ta pozostaje praktycznie we wszystkich sekcjach. Bardzo wygodne zawieszenie, bardziej niż wcześniej, a zatem nie będzie miękki na drodze. On jest oddanie im się podobało. To wydaje się być prawdziwe większa sztywność strukturalną ogłoszone na tej platformie, co pozwoliło im złagodzić zestaw bez psucia dynamiczne cechy. Ponadto brak bezpośredniej konfrontacji Śmiem Rama ta jest bardziej skuteczny niż poprzednie. Nie zmęczeni mieszkańcy i jest posłuszny wyciągnąć. Spojrzeć na podwoziu wad należy umieścić Qashqai w sytuacjach, dla których nie jest ona przeznaczona. W tym krytycznym momencie, panujących kryteriów dobrze kretyn ESP trochę ale zakładami bezpieczeństwa sportowej; Myślę dynamicznie od teraz będzie umieścić w Pozycje referencyjne Segment. Jej wysokość umożliwia pewne dalliances wskazówek w dobrym stanie, ale w końcu Opony, które są postawić granicę, a to urządzenie z jego 19-calowych kołach niepotrzebny, jesteś ograniczony tylko do asfaltu.

Poziom prestacional jest podobny do silnika poprzedniej generacji identyczny. Zostało nieco skrócić wydarzenia w pierwszych trzech prędkościach, zachowując to samo dla następnych trzech. To pozwala Największy miejski zwinność, co przyczynia się do jej toczenia tak miło. Zużywa mniej dzięki systemowi Stop / Start i bardziej konserwatywnego zarządzania elektronicznym. Dane o zużyciu był 1,6 dCi Renault były już dobrze, są teraz lepiej, ranking 5,4 l / 100 km średnio pomiędzy oszczędzających segmentu. Jeśli dysk cichy i zignorować zalecenia Scorecard można przenieść w pończochy osiągnąć około 4,5 litra bez niego tortur. Tekna 19 wykończenie" Nasza jednostka testowa została wyposażona go po brzegi elementów, które często nie są potrzebne, zwłaszcza dla ponad 29.000 € kosztuje. ja Polecam przyjrzeć się skończył skromniejsza, jako że nadal oferują dobry standard wyposażenia i jeszcze bardziej konkurencyjną cenę. To był dobry samochód i nadal jest.

Toyota Avensis 2.2 D4-D 150 KM

Są samochody, które są szybsze, niektóre mają bardziej ekscytujące zachowanie, a inne są tańsze. Toyota Avensis, nowy silnik wysokoprężny o mocy 150 KM, nie jest najlepsza na wszystko, ale razem to jeden z najbardziej kompletnych i atrakcyjnych sedanów segmentu.Główną nowością tej wersji jest niewątpliwie silnik.dostojny powietrze średniego Toyota sedan.inżynierowie marki pracowali, aby poprawić izolację akustyczną.komfortowe zawieszenie jednocześnie skuteczny.Do niedawna Avensis konkuruje w niekorzystnej sytuacji z innego średniego segmentu sedan, brak mechanicznego Diesel naprawdę potężny. Jego rywale mieli w swoich zakresach Diesla przekraczające ponad 130 KM, natomiast model japoński musiał zadowolić się „tylko” 116 KM, chociaż silnik ten był i jest bardzo godny.Japońska odpowiedź została opóźniona, ale to nie było przytłaczające. Toyota wydała na dwa mechaniczne Avensis Diesel 150 i 177 KM, teraz umieścić ten model jako jeden z „wyposażony” między sedanów segmentu diesla.Obie wersje dzielić bloku silnika 2.2L. Jedyne różnice to, że śmigło 150 KM nie ma wtryskiwacze piezoelektryczne (ma jedne konwencjonalne) i brakuje technologii o niskiej emisji D-CAT (Diesel Clean Advanced Technology).150 KM 2,2 przewyższa czego oczekuje się od niego. Jest to gładka silnik, który obraca się bardzo dobrze i jest bardzo cichy. Ponadto, jest materiał miotający, który pomimo jego przemieszczania, nie jest zbyt duże zużycie. W porównaniu do swoich konkurentów, nie jest najszybszy odcinek, choć jest jednym z najlepszych miejsc z lepszych figur przyspieszenie odzyskiwania środków. W tym rozdziale, różnice z ich naturalnymi rywalami nie są fatalne, z dala od niego. Tylko 320D, który ma 163 KM, może pochwalić oferując znacznie lepszą wydajność,Gdzie, jeśli zajmuje honorowe miejsce w ust głośności. Jest to jeden z najcichszych segmencie ster strumieniowy, wraz z Honda Accord, na biegu jałowym jest mniej hałaśliwe; BMW 320D, który jest równy hałas sprawia, że ​​160 km / h.Zużycie to jest o średniej dla tego rodzaju maszyn, nie osiągając mierzony przez Centrum techniczne, 7 litrów na 100 km w cyklu mieszanym.

Nie znajdziemy w dużych liniach, nie niezwykłe działanie tego mechanicznego szczeliny, bo prawda umiłował nas tak wyważone, że ma wystarczającą moc, aby nie przegapić zużywa bardzo mało i hałas nie wydaje się być problemem. Z tym silnikiem Avensis staje prawdziwy pożeracz kilometrów, idealny do długich podróży wzdłuż dobrych drogach, gdzie lubimy (i może) go dość szybko i nie chcemy, że konsumpcja staje się nadmierne.W tego rodzaju Avensis trasy jest idealny, ponieważ jest dobrze wyciszone, który dołączył do już cichy silnik, dopełniają obrazu spokoju dla kierowcy i pasażerów. Tylko szum wiatru, gdy zbyt szybko podróżowanie może złamać „spokojnego dźwięku”, który istnieje w sedan Toyoty.Do niedawna Avensis konkuruje w niekorzystnej sytuacji z innego średniego segmentu sedan, brak mechanicznego Diesel naprawdę potężny. Jego rywale mieli w swoich zakresach Diesla przekraczające ponad 130 KM, natomiast model japoński musiał zadowolić się „tylko” 116 KM, chociaż silnik ten był i jest bardzo godny.Japońska odpowiedź została opóźniona, ale to nie było przytłaczające. Toyota wydała na dwa mechaniczne Avensis Diesel 150 i 177 KM, teraz umieścić ten model jako jeden z „wyposażony” między sedanów segmentu diesla.Obie wersje dzielić bloku silnika 2.2L. Jedyne różnice to, że śmigło 150 KM nie ma wtryskiwacze piezoelektryczne (ma jedne konwencjonalne) i brakuje technologii o niskiej emisji D-CAT (Diesel Clean Advanced Technology).150 KM 2,2 przewyższa czego oczekuje się od niego. Jest to gładka silnik, który obraca się bardzo dobrze i jest bardzo cichy. Ponadto, jest materiał miotający, który pomimo jego przemieszczania, nie jest zbyt duże zużycie. W porównaniu do swoich konkurentów, nie jest najszybszy odcinek, choć jest jednym z najlepszych miejsc z lepszych figur przyspieszenie odzyskiwania środków. W tym rozdziale, różnice z ich naturalnymi rywalami nie są fatalne, z dala od niego. Tylko 320D, który ma 163 KM, może pochwalić oferując znacznie lepszą wydajność,Gdzie, jeśli zajmuje honorowe miejsce w ust głośności. Jest to jeden z najcichszych segmencie ster strumieniowy, wraz z Honda Accord, na biegu jałowym jest mniej hałaśliwe; BMW 320D, który jest równy hałas sprawia, że ​​160 km / h.Zużycie to jest o średniej dla tego rodzaju maszyn, nie osiągając mierzony przez Centrum techniczne, 7 litrów na 100 km w cyklu mieszanym.

Nie znajdziemy w dużych liniach, nie niezwykłe działanie tego mechanicznego szczeliny, bo prawda umiłował nas tak wyważone, że ma wystarczającą moc, aby nie przegapić zużywa bardzo mało i hałas nie wydaje się być problemem. Z tym silnikiem Avensis staje prawdziwy pożeracz kilometrów, idealny do długich podróży wzdłuż dobrych drogach, gdzie lubimy (i może) go dość szybko i nie chcemy, że konsumpcja staje się nadmierne.W tego rodzaju Avensis trasy jest idealny, ponieważ jest dobrze wyciszone, który dołączył do już cichy silnik, dopełniają obrazu spokoju dla kierowcy i pasażerów. Tylko szum wiatru, gdy zbyt szybko podróżowanie może złamać „spokojnego dźwięku”, który istnieje w sedan Toyoty.