Sztuczki, aby utrzymać opony w dobrym stanie

Sztuczki, aby utrzymać dobry stan opon jest ponad banał. Opony są wskazać jedyny kontakt nasz samochód z ziemią i złym stanie z nich może mieć poważne konsekwencje dla jakiegokolwiek ruchu, zwłaszcza w zimie, gdy przyczepność asfaltu będzie gorzej i pozostać zatrzymany na każda droga być bardziej niewygodne. Stąd znaczenie zapewniając minimum opieki i zidentyfikować sygnały, które możemy wysyłać, aby uniknąć dyskomfortu i ryzyka.Sztuczki, aby utrzymać opony w dobrym stanieSztuczki, aby utrzymać opony w dobrym stanieSztuczki, aby utrzymać opony w dobrym stanieSztuczki, aby utrzymać opony w dobrym stanie

ciśnienie

Jest to pierwsze przykazanie, ponieważ zwykle okrągłe lub zbyt mało powietrza wola radykalnie zmienić zachowanie samochodu oprócz szybszego zużycia bieżnika. Należy je przeglądać okresowo, nie rzadziej niż raz w miesiącu, lub gdy użyjemy nasz samochód zatrzymał się po kilku tygodniach. Jest zimno sprawdzane i jeśli z jakiegoś powodu musisz zrobić to gorące, należy pamiętać, że ciśnienie może wzrosnąć o prawie 0,3 bar podczas pracy.

głębokość bieżnika

Opony w złym staniePrawo wymaga, aby kanały odpływowe wody obecne co najmniej 1,6 mm głębokości, na które noszą wskaźniki są wyrównane z ćwiekami bieżnika. Jednakże, mniej niż 3 mm i może mieć trudności wypalania wodę zwiększając ryzyko aquaplaningu. Jeśli nie masz miernika głębokości, można mierzyć poprzez wprowadzenie karty kredytowej lub końcówki pióra i mierząc znak z normalnym reguły. Wyróżnienie mieć zimowe opony, która nie powinna być mniejsza niż 3 mm, aby pełnić swoją rolę i uniknąć łańcuchy mocujące.

niesymetryczne koła

Nie odnosimy się do zdrowia psychicznego, ale możemy zauważyć wibracje w kierownicy kiedy przezwyciężyć pewną prędkość. Mogą one być spowodowane przez nagromadzenie błota na kołach lub nieprawidłowego ciśnienia w oponach może również pochodzić choć powtarzające się uderzenia kół oprzeć się na chodniku parkować a nawet niektóre „bordillazo”, który dał podczas tej marki. W takim przypadku możemy nawet mieć wpływ na niektóre z elementów zawieszenia. Wiesz: Należy uważać przy parkowaniu.

Upadki i zbieżność

Sztuczki, aby utrzymać opony w dobrym stanieNieprawidłowe ustawienie adresu może spowodować koła nie spocząć na ziemi równomiernie, powodując ich wydać więcej na jednej krawędzi niż w pozostałej części bieżnika, które powodują przedwczesne zużycie, z dodany koszt konieczności zmiany opon przedwcześnie, a przede wszystkim, Najgorsza droga hamowania w sytuacjach awaryjnych. Jeśli twoje koła są wydawane tylko na jednej stronie od drugiej, przejdź do warsztatu.

spierzchnięte i szlifowane krawędzie

Słońce, zimno i jazdy po drogach pełnych solą w okresie zimowym mogą stracić elastyczność naszych opon oraz że te cuarteen na flankach, ograniczania ochrony oferowanej na płótnie, które tworzą szkielet kierownicy. nie powinniśmy martwić się zbyt wiele, jeśli pęknięcia są powierzchniowe, ale czy zdajemy sobie sprawę, że wzrost wielkości. Umyj samochód częściej jeśli krążyć dużo soli pokryte dróg.

wiek

Nikt nie powiedział, że opony i wygasa po upływie określonego terminu, nie spełniają swoich obowiązków. Ale należy pamiętać, jak upływ czasu i ciężkie życie mają, mogą stracić część elastyczności mają, gdy są one nowe i nie tyle chwyt. Postać jest często używany jako punkt odniesienia nie jest aby przedłużyć żywotność opon więcej niż dziesięć lat od daty produkcji. To jest wydrukowany na stronie. Jest on zidentyfikowany przez cztery kolejne numery, w których dwa pierwsze są produkcja tygodni i dwóch ostatnich roku ich dokonano.

10 wskazówek w razie wypadku

Na wycieczkę można zawsze pojawiają się nieprzewidziane, jak usterki w samochodzie. Najpoważniejszym jest cierpienie lub świadkami wypadku. Oto nasze wskazówki do radzenia sobie z obu sytuacjach najlepszych.10 wskazówek w razie wypadku

1. Sygnały wina

Jeżeli samochód jest uszkodzony, ważne jest, by zasygnalizować go trójkąty awaryjne. Trzeba stawiać pierwsze 100 metrów przed incydentem i przed krzywej jeżeli wypadek nastąpił później.

2. Aby wyglądać lepiej

Kiedy trzeba wysiąść z samochodu, przed i nie nosić kamizelkę w pełni jezdni: Ważne jest, aby zobaczyć, ale uwaga, nie sprawi, że nieśmiertelna!

3. Przejdź z obiegu

Jeśli masz do poruszania się po drogach, zrób to jak daleko od ruchu: Jeśli to możliwe, ustawić się za barierkę. Nie pozwalają pasażerom na zejście z samochodu, chociaż mając kamizelkę.

4. Jeżeli zmiana koła

Patrząc na właściwym miejscu, aby zatrzymać samochód i umieszcza tak daleko, jak to możliwe z obiegu. Nawet nie dostać się do głowy, aby zmienić koło w dowolnym miejscu, zwłaszcza jeśli pochodzi ona z lewej strony. Jeśli zatrudniony usługi pomocy drogowej z polisy ubezpieczeniowej, nie wahaj się zadzwonić do nich.

5. Wypadek wywołanie 112

Jest to liczba trzeba wybrać w telefonie w przypadku cierpienia lub świadkami każdy wypadek wysłać służby ratunkowe niezbędnej pomocy. Zachować spokój podczas rozmowy i dostarcza informacji jak najdokładniejsze: lokalizacja, liczba pojazdów uczestniczących w wypadku i poszkodowanych.

6. Jak pomocniczy

Zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu starać się, by sytuacja nie ulegnie pogorszeniu. następnie, krótki kontakt z uszkodzonych pojazdów, działa hamulec postojowy i włączyć wszystkie światła możliwe awaryjnych.

To jest czas, aby umieścić trójkąt ostrzegawczy. Jeśli to możliwe, poproś o pomoc innych, tak, że z kamizelka w miejscu osłoniętym od witryny, aby ostrzec innych kierowców o wypadku.

7. Pomoc rannych

Osoba, która miała wypadek jest często mylone i boi. Dyskusja w celu uzyskania informacji, które mogą być przydatne do usług zdrowotnych, a jeśli jesteś uczulony na jakieś leki lub masz jakieś poważne choroby.

8. Czego nie robić

Nigdy napoić ranny, ani przenieść lub usunąć je z pojazdu. Nie należy przetransportować go do szpitala, chyba że w bardzo wyjątkowych przypadkach.

9. ukryć, mimo upałów

Obejmuje on pacjenta z kocem, zwykle mają zimne. Ponadto, Monitory w jamie ustnej nie ma ciał obcych Zamiast poluzować i ubrania i pasa.

10. Informacje, fair

Jeśli zapytać o stan swoich towarzyszy i uważasz, że wiadomość nie będzie bardzo pozytywny, Nie jest zbyt wyraźny nie sprowokować kryzys niepokoju.

Ciepła, dżemy … Jak uniknąć przegrzania silnika?

W okresie letnim, silniki samochodowe są bardziej narażone na ocieplenie ... coś, co może być ból głowy, jeśli nie wiem, jak reagować.Ciepła, dżemy ... Jak uniknąć przegrzania silnika?

Wraz z nadejściem lata, wchodzimy do porze roku najbardziej podatne na silniki ogrzewania pojazdów. Istnieje wielu kierowców, którzy zastanawiają się, dlaczego tak się dzieje, a przede wszystkim, co zrobić, gdy to się dzieje.

Nie tylko ludzie cierpią na wysokie temperatury. Intensywne ciepło może być prawdziwy ból głowy, jeśli chodzi o samochody, jak to ma wszelkie szanse, aby stał się bardziej poważny problem ... zwłaszcza gdy pojazd i cenić kilka lat. W większości przypadków, zapobieganie jest najlepszym sposobem, aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji.

Dlatego są one nigdy się kilka porad dotyczących jak reagować, gdy wskaźnik temperatury silnika -located na panelu electrónico- powiedział, że jest powyżej normy, to znaczy, przekraczającej 90 stopni. Tylko wtedy można uzyskać sterownik do reagowania w czasie, aby uniknąć zdenerwowany z powodu ogrzewania; Po tym, chłodzenia silników samochodowych -W ogromnej większości odbywa się za pomocą układu, który jest nie tylko składa się z wody, także przeciwutleniacze i przeciw zamarzaniu. A jeśli jest zbyt późno, a wskaźnik temperatury jest włączona, biorą pod uwagę tych porad.

Zatrzymać pojazd

Jeśli temperatura silnika jest wyzwalany, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zatrzymać samochód, wyłączyć go i pobyt w ten sposób na chwilę. Jeśli po ocieplenie ustępuje, nadszedł czas, aby zadzwonić do usług wsparcia.

płyn przeciw zamarzaniu

Po pozostawieniu aż silnik ostygnie, należy otworzyć pokrywę zbiornika, który przechowuje płyn chłodzący i ostrożnie sprawdzić poziom płynu chłodzącego líquitod; jeśli jest poniżej znaku musi go zastąpić. Działanie to nie powinno odbywać się przy ciepłym silniku może spowodować poważne oparzenia.

Czy jest jakiś przeciek?

Na niedawno przeglądowi ciecz chłodząca nie jest bardziej sprawdzić dno zbiornika ponieważ może to wskazywać na nieszczelność. Należy zwrócić uwagę, aby każda ze stron i sprawdzić, zwłaszcza stawów.

Skręć w chłodnicy

Zrób to samo z grzejnik ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia przez kamień, na przykład. Sprawdź punkty połączenia z silnikiem.

Problem pompa

Przeciek może być, nawet w samej pompie. Jeżeli płyn jest ciemno to dlatego, że korozja System, stąd potrzeba odnowienia specyficzny obieg cieczy tolerują wysokich temperatur.

Dodatkowa wskazówka

W uzupełnieniu do tych wskazówek, należy przestrzegać pewnych zaleceń, aby uniknąć kryzysu. I do kontrolowania chłodziwa, zaleca się, aby przetestować, aby sprawdzić Termostat skuteczność zarówno wentylator pozostawiając jałowego silnika, odpowietrzyć instalację co trzy lata, sprawdź pokrywę zbiornika i dostosować stawów. Gdy nie ma odwrotu, to najlepiej, aby wyłączyć silnik i ostudzić przed sprawdzeniem zbiornik wyrównawczy. Jeśli poziom jest niski, należy dostosować wodą lub konkretnej cieczy (jeśli szybciej schłodzić silnik lodówce tylko radiator).

Możesz być także zainteresowany

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

- Co temperatura może osiągnąć silnik samochodu?

- Jak usmażyć jajko na silniku samochodu? (Wideo)

Chcesz zwiększyć wartość swojego samochodu? Wykonaj te 10 porad

Chcesz kupić nowy samochód i dlatego muszą sprzedawać swoje pierwsze? W Autopista.es proponujemy kilka praktycznych porad, aby poprawić ich wygląd i kondycję. To daje najlepszą możliwą cenę.Chcesz zwiększyć wartość swojego samochodu? Wykonaj te 10 porad

Jeśli jesteś w Proces wyszukiwania nowy samochód czy masz pierwszy sprzedać swoje. Nie trzeba wydawać dużo na Twój obecny samochód lepiej pod każdym względem i można poprosić o nim najwięcej pieniędzy możliwe, a przede wszystkim, przynajmniej oficjalnie, że odpowiada Ci. Przed detallarte kilka porad i wskazówek, aby zwiększyć wartość swojego używanego samochodu, należy wiedzieć, że od Autopista.es proponujemy także Free Online SERVICE WYCENA, w pełni zaktualizowanych cen i dłoni profesjonalny serwis i odniesienia. Jest lepiej oficjalny rynek narzędzieKtóre w połączeniu z tych 10 porad, aby pokazać pozwala teraz o samochodzie możliwie najwięcej pieniędzy.

1. Umyj je i sprawdź, czy wewnątrz

Jeśli możesz, ręcznie i oddanie swoich pięciu zmysłów. REPASA z tkaniny microfribra całego ciała nie zapominając do czyszczenia framuga drzwi, w tym obszarze zawiasu. również Podczas przeglądania opony z określonych produktów i zapewnić dobry stan kół: To zajmie tylko pół godziny i będzie płacić mniej niż 10 euro. Następnie podnosi odkurzacza do czyszczenia szyb i dobry produkt do czyszczenia plastiku, bez przeglądu nie zapomnieć albo bagażnik. prace te powinny obejmują tapicerki: A odkurzacz parowy działa cuda z tkaniny. Jeśli są skóra, mydło i pocieranie. sprawdź tutaj 3 godzin, przez okres od 10 do 20 euro.

2- poświęcić mini naprawy

Po około estetycznie bałagan z ciało. Jakiś szczegół może wymagać interwencji profesjonalnego majsterkowiczem (oczywiście znajdziesz to znacznie droższe, oczywiście), ale jest to bardzo prawdopodobnie znalazłeś na zderzakach rozones, zadrapania, nawet trochę wyszczerbione na drzwiach uderzeniami przeciwko ścian ... W takich przypadkach, nie rozpaczaj. Sprawdź łódź ręka polskiego, szybkie, tanie i niemal cudowne rozwiązanie z wielu małych rozones. Co zrobić, jeśli nie wystarczy? Szukaj samochodu następnie odwołać farby (często znajduje się w komorze silnika), a wraz z nim, kupić pędzel retuszu w salonie, ale można również podać je w sklepach w branży. Fundamental być dokładnie taki sam kolor, nawet być już poza ciałem. Także lakier, bo w przeciwnym razie farba będzie trwać aż umyć go ponownie ... W mniej niż godzinę, w cenie między 10 a 50 euro, będziesz miał rację.

3. Są to szczegóły, które czynią różnicę

Następny krok: nie zadrapania z użytkowaniem samochodu nie można kontrolować, takich jak kierownicy lub dźwignią zmiany biegów. Ale można zadbać o kilka szczegółów do dewaluacji samochód. Od Autopista.es sugerujemy sI twoja kierownica jest skóra i jest zużyta, to retapices (100 do 150 euro). A także, że sustituyas gumy pedały, niż tylko kosztować między 10 i 20 euro Gra. Wynik jest spektakularny, nawet szuka nowej myszyNajdroższe koszt około 50 euro.

Ocenić swój samochód za darmo4. Zmień szczotki i monitoruje dziąsła

To był czas, ale nie padać dni. Wreszcie wymianie piór wycieraczek wycieraczki i przeglądu Wypychacze Funkcja tak, jak powinny. Z igłą można zwolnić typowe małe przeszkody, nawet przekierować. Sprawdzić, które również jest stan gumy uszczelniającej drzwi do korpusu i czy jest jakiś uszkodzony, substytut. Są one niedrogie, łatwo montowane i demontowane i z nich można uniknąć dużo szumu wiatru. W 10 minucie za mniej niż 12 euro zakończeniu tego etapu.

5. Nie zapomnij sprawdzić żarówki

Być może nie zauważyłeś, ale upewnij się, Twoje światła samochodu oświetlają poprawnie. Jeśli twoje reflektory są zużyte plastikowy klosz, usunąć je z nich wypadnie dzisiaj naprawdę tanio a kiedy polerowane (można zrobić profesjonalny, ale można również kupić wszystko, czego potrzeba do bardzo niewiele w każdym sklepie czy supermarkecie specjalizuje akcesoriów), są bardzo dobre i pozwalają zobaczyć znacznie dalej. W ciągu zaledwie jednej godziny i 15 euro za reflektorem, przejść do punktu 6.

6. Rozpatrzenie księżyce

innym aspektem a: przednią szybę. Musi być w idealnym stanie, a jeśli masz pęknięcie księżyca, jednak mała to lepiej niż przez zatwierdzoną zmianę przez markę lub tej samej fabryce, która jest zamontowana. Obrażenia jeśli nie iść dalej, a kupujący nie wie.

7. oczu do pasów

Toca i sprawdzić prawidłowy stan pasów bezpieczeństwa. Prostowanie taśmy oczyścić z mydłem, a po wyschnięciu aplícale smar silikonowy, występujących w okresie odbierania łatwo. Lub plama albo kroplówka. Ten produkt może być używany na dowolnej części, która brzmi stare materac. W ciągu zaledwie godziny, a za 5 euro, rozwiązać zadanie.

8. Szukasz najlepszych kawałków

Recenzje i zmienia stan przełączników, kontroli, osłon lub jakikolwiek inny element deski rozdzielczej, że uznanie i nadużywania. Spójrz na odniesienie ma nowy kawałek w sklepie części. Więc gwarantuje spektakularny lifting samochodu i zapewniając, że wszystkie elementy działają prawidłowo: aspekty, które nie mogą uzyskać udział w rupieciarni osiągnąć np.

9. Uważaj na klucze i dokumenty

Oko: powszechne jest zapomnieć Gdzie oni zachowali zapasowe klucze a może nawet, że utracone. Ale jeśli jesteś wybitny, sprzedając swój samochód posiada dwie gry o wartości między 100 a 245 euro więcej, w zależności od segmentu. Ponadto, jak jesteś ostrożny dokumentacji także powiedzieć Ci wiele samochodzie. Jeśli arkusz danych, księgowości i świadectwo rejestracji są w dobrym stanie, będziesz unikać nabywca wymaga, aby powielić, oszczędzając 150 euro, 60 euro i 30 euro odpowiednio. Również upewnić się, że książka instrukcja znajduje się: 30 euro będzie innych oszczędności.

10. Wprowadzić Autopista.es

I jeden ostatni punkt nie należy zapominać. Pamiętaj, że Autopista.es można już od dziś ocenić za darmo Twojego samochodu używanego przed wprowadzeniem go do sprzedaży, z profesjonalnym i oficjalnym narzędziem, które dadzą dokładną ceną swojego samochodu na rynku. Nie czekaj i w zaledwie 5 minut, wypełniając swoje dane osobowe i jednoznaczne stwierdzenie, co samochód, otrzymasz e-mailem wszystkie szczegóły.

Możesz być także zainteresowany:

oficjalny i darmowy wycena samochodu, tylko w Autopista.es

Najbardziej niezawodne samochody używane ręka

Mam spalony samochód, jak i kiedy roszczenie ubezpieczeniowe?

Jeśli Twój samochód miał nieszczęście być spalona przez wandali ustawy, trzeba wiedzieć, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe na pokrycie kosztów naprawy.Mam spalony samochód, jak i kiedy roszczenie ubezpieczeniowe?

Wyobraźmy sobie, że, jak co dzień, zostawić samochód zaparkowany na ulicy w nocy i następnego dnia rano, gdy idziesz, aby go podnieść, że masz pecha Twój samochód został podpalony ponieważ osoby trzeciej. Zanim to nastąpi, musi być jasne w jaki sposób działają firmę ubezpieczeniową. Czy dbasz o pokrycie kosztów naprawy lub zabezpieczać mi kupić nowy samochód jeżeli został całkowicie spalony?

Na pokrycie szkód spowodowanych w samochodzie przez ogień musisz posiadać ubezpieczenie od wszystkich ryzyk lub samochód z nadmiarem, ponieważ jest to rodzaj ubezpieczenia, w którym własne zasady obejmują uszkodzeń, który jest gwarancją, w którym są zawarte.

Tak więc, jeśli wykupili kompleksowe ubezpieczenie, Twoja firma będzie dbać o wszystko. Jeśli zatrudniony ubezpieczenie franczyzy, szkody zostaną pokryte z budżetu umownej. Oznacza to, że jeśli franczyzowa wynosi 300 euro, a naprawa przekracza tej kwoty będzie musiał zapłacić 300 euro w kieszeni, a firma zajmie się resztą.

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest, aby upewnić się, zawarło zasięgu ognia, który jest zwykle zawarte w ubezpieczeniach wszystkie wszystkie ryzyka i najbardziej ubezpieczenia rozszerzony trzeci. pokrycie ogień obejmuje uszkodzenia samochodu w wyniku pożaru, albo przez akt wandalizmu przez awarii pojazdu lub przez samego zjawiska atmosferyczne jak błyskawica spada.

roszczenie ubezpieczeniowe

W zależności od tego, jak podpalił swój samochód, Trzeba złożyć odpowiednią dokumentację firmę ubezpieczeniową. Należy pamiętać, że wykazać, że strata nie jest zaniedbanie przez ubezpieczonego lub przez inną osobę z nim związaną. Ubezpieczyciel musi wykluczyć, że pożar został spowodowany.

Jeśli samochód został spalony na ulicy aktem wandalizmu, bo ktoś rzucił łatwopalna ciecz, albo dlatego, że zostały spalone śmietniki i ogień rozprzestrzenił uszkodzenia pojazdu, skarga byłaby wymagana w celu skorzystania z ubezpieczenia. Jeśli strażacy interweniowali do gaszenia ognia, można użyć zatłoczone i interwencję nich wykazać ogień.

Jeśli zawarte ubezpieczenie od ognia, dostać poinformowani ile trzeba będzie zapłacić ubezpieczenie, gdy samochód jest całkowicie spalony i jesteś zmuszony do zakupu innego. Firmy wykorzystują dwie kadencje w warunkach zapłaty zadośćuczynienia lub odszkodowania, które muszą być jasne:

-Cenią znowu: to cena, jaką trzeba zapłacić, jeśli chce kupić nowy samochód dystrybutorem w momencie wypadku.

-wartość venal: cena, po której można sprzedać swój samochód w momencie wypadku. Odniesienie można powiedzieć, że wartość rynkowa samochodu 5 lat wynosi około 60 procent niższe niż cena tego samego samochodu kupując go ponownie.

Jedynie w przypadku katastrof naturalnych (Jak burza lub trzęsienie ziemi) lub aktów terrorystycznych, którzy będą dbać o naprawy jest Insurance Compensation Consortium. Tak, pod warunkiem, że uszkodzony pojazd zakładu ubezpieczeń na życie.

Możesz być także zainteresowany

-Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

-Sztuczki, aby uzyskać najlepsze stawki ubezpieczenia

-klęski żywiołowe, będzie pokrywać ubezpieczenie?

Jak uniknąć drobnych kradzieży w samochodzie (lusterka, anteny, szczotki …)

by Comments Off on Jak uniknąć drobnych kradzieży w samochodzie (lusterka, anteny, szczotki …)
Oto kilka prostych porad i wskazówek, których należy unikać okradani Samochodów te małe rzeczy: Lustra, anteny, szczotki, kołpaki, emblemat marki ...Porady, aby zapobiec kradzieży kołpaków, szczotki, lusterka ...Porady, aby zapobiec kradzieży kołpaków, szczotki, lusterka ...Porady, aby zapobiec kradzieży kołpaków, szczotki, lusterka ...Porady, aby zapobiec kradzieży kołpaków, szczotki, lusterka ...

albo przez wandal lub zorganizowane gangi, Od 2014 roku wykryto w Hiszpania zwiększona kradzież części samochodowych. tradycyjne kołpaki, lusterka i anteny, Są one połączone przez innych, takich jak obręcze lub katalizatory, bardzo poszukiwanym dzisiaj. shoplifting które nie tylko stanowią ból głowy dla kierowców, ale na koniec roku z udziałem utrata znacznych kwot pieniędzy.

kamera strategicznie rozmieszczone, aby złapać sprawcę może być ciężko w pracy, bardzo skuteczne, jeśli kradzież Występują one zbyt często w garażu. Można również zainstalować fałszywy alarm wewnątrz, z pilotito LED zawiera, ponieważ jest skuteczny odstraszający przez tylko 12 euro inwestycja. ale jeśli chcesz nosić go do złodziei w „jeszcze mocniej”, zauważa. Z tych sztuczek domowych będzie chronić kilka małych kawałków samochodu.

Zapobieganie kradzieży antenyJak zapobiegać kradzieży anteny samochodowej

Na szczęście, z Nowe anteny krótkiego radia lub typu płetwy rekina, zainstalowane w modelach i nowej partii Przykręcone do dachu, kradzież z tych przedmiotów staje się ciemny przedmiot pożądania „vintage”. Nawet zdarza się „sąsiadów”, z Weteran samochód podobny do naszego, którzy przywłaszczyć antenę, aby zastąpić je, który został wcześniej skradziony. Jeśli masz szczęście i nadal masz to „perła” jest najlepszą rzeczą, jaką pamiętam odkręcić go i zapisać go w samochodzie. Inną opcją, która nie może trwać ma podjąć klejem kropelki w gwint, ale jeśli starają się przejąć może spowodować poważne katastrofy i uważa, że ​​w tunelach pranie jest lepiej usunąć go. Cena tego ekstra mocnym klejem? 10 euro lub mniej.

Jak zapobiegać kradzieży ostrza wycieraczek

Niesamowite, ale prawdziwe. Pomimo, że bardzo tanie, łatwa dostępność łopatek kotwica wycieraczek czyni go jeden z elementów, które większość przechwytu w samochodach. Jako środek odstraszający, ale wiemy, że mają bardzo małą bazę, stara się je naprawić z kołnierzem. Tak, można wyciąć, ale to będzie coraz trudniej sprawca, a może nawet wahać się przed próbą. Ale nie zbyt mocno, ponieważ wycieraczek muszą grać w ruchu i jeśli zauważy żadnego oporu, można zmusić silnik, który będzie ostatecznie spalić. Jeśli nie zamierzasz korzystać z samochodu przez dłuższy czas i pozostawić zaparkowany na ulicy lub w odkrytym parkingu, to najlepiej, aby usunąć nie tylko utrzymać je ukraść, ponieważ będzie chronić przed słońcem i zmian temperatury i będzie trwał dłużej iw lepszym stanie. Cena tych kołnierzy? Około około 6 euro.

Zapobieganie kradzieży lusterekZapobieganie kradzieży lusterek

Zarówno płyta jak odbijający całego urządzenia, wszystko idzie. Problemem jest to, że przy wielu okazjach, w samochodach z automatyczną krotnie, zmuszając lustra i po prostu łamanie silnik, naprawa może wynieść do 2000 euro. Nie ma lekarstwa na ten problem, ale można zrobić znak w lustrze lub nawet nagraj Rekrutację, nie tylko zrekompensować im wykraść lustra. Nawet jeśli tak jest, że policja może zlokalizować cię złapią złodzieja lub zespół. Ten mały trick można użyć do innych części gourmand samochodowych. I ile to może kosztować? Od 12 do 100 euro.

Jak zapobiegać kradzieży logo lub emblemat marki

pasy, plecaki, w tym dostosowanych do kluczy z logo marki samochodów. Nieco barbarzyńskie mody, ale realne. Są najbardziej pożądane? Mercedes-Benz, Mini Cooper, BMW, Audi, Seat, Toyota, Volkswagen i Nissan. Aby utrudnić „zbieraczy”, to najlepiej przymocować logo pojazd, oraz z superglue, również z pewnego rodzaju nitu. A jeśli już dość uzupełnić i uzupełniania zapasów, można umieszczenie logo z magnesem i usunąć go Za każdym razem można zaparkować samochód lub nawet zrobić „naklejkę” lub naklejkę, która symuluje zdecydowanie być oryginalny emblemat. I może to być, jak chronić emblematy lub logo? dookoła 15 euro.

Jak zapobiegać kradzieży katalizatora

W tym roku Guardia Civil wyłączył organizację pochodzenia bułgarskiego, który został poświęcony Katalizatory kradzieży pojazdu w Hiszpanii i Francji. to kawałek zawiera metale szlachetne, takie jak platyna, pallad i rod, których sprzedaż może osiągnąć wagę 30 euro za gram (To zależy od modelu, jednak katalizatory zwykle trwa około dwóch gramów palladu i platyny innych dwóch), tak więc stało się opłacalne takie kradzieży. Chociaż z piłą i kot każdy samochód jest mięsem armatnim w niektórych modelach łatwiej jest zdobyć ten cenny „trofeum”. jako drastyczne środki, aby zapobiec tego typu kradzieży może chronić urządzenie z siatką utrudniać cięcie. Dobry system bezpieczeństwa, który wykrywa ruch może być również dobrym rozwiązaniem. I ile to może kosztować do ochrony katalizatora dobrze? 500 euro.

Jak zapobiegać kradzieży kołpaków i felgJak zapobiegać kradzieży kołpaków i felg

Klasycznym. Jeśli nie chcesz, aby znaleźć dziennie gołe koła, Kołnierzowe zestaw kołpaki to bardzo skuteczna metoda przekonująca, ale nieestetyczne. Oni sprzedają również niektóre antykradzieżowe zestawy śrub za jedyne 15 euro. A jeśli samochód ma obręcze, Nie myśl, że jesteś bezpieczny. W ostatnich czasach złodzieje udało się wyodrębnić jego wyjście na czarnym rynku, ponieważ nawet z nimi i wykonywać różne typy obiektów. Prawdą jest, że producenci tylną pokrywę zabezpieczającą je do Śruby i nakrętki kół maksymalne bezpieczeństwo (Jeśli nie można zrobić z pakietem około 25 euro), Ale najbardziej skuteczną metodą jest System alarmowy w uzupełnieniu do wyciszenia, Ustanawia się mechanizm koła i bloczki ekstrakcji niemożliwe. I ile to może kosztować, aby chronić kołpaki lub obręcze swojego samochodu? cena To jest bardzo zróżnicowana od mniej niż 10 euro (W przypadku kołnierzy kołpaki) i 600 euro (W przypadku Alarm odstraszający chronić opony).

zacinający deszcz

Nie tylko musi podjąć dodatkowe środki ostrożności, gdy pada deszcz „wiadra”. Przy upadku pierwsze krople Szczególnie trudna sytuacja następuje: woda miesza się kurzem i tłuszczem z drogi staje się bardzo silne i niebezpieczne śliskiej powierzchni. Zmniejsza przyczepność, hamowanie zwiększa odległość, widoczność jest ograniczona ... Jeśli pada deszcz, ekstremalną uwagę na jazdy.Pierwsze krople deszczu są delikatne, woda miesza się z brudem drogi.Ważne jest, aby włączyć światła tak, że wygląda dobrze.W przypadku deszczu konieczne jest, aby spowolnić.Mokre drogi staje się lodowiska. Ekstremalne środki ostrożności.deszcz niekorzystne zjawiska pogodowe, które powodują więcej wypadków, w ten sposób znacznie zmniejsza przyczepność opony. Nigdy nie ufaj, przeanalizujemy istotne punkty utrzymanie samochodu i podamy kilka wskazówek praktycznych na rzecz bezpieczniejszej jazdy.Opony są punkty styku pomiędzy naszym samochodem i drogą, stąd znaczenie ich kondycji i prawidłowej konserwacji. Jego przyczepność jest zmniejszona, gdy wilgotność, śnieg, deszcz czy lód uczynić ich wygląd, więc musi być w idealnym stanie. Rysunek musi mieć głębokość co najmniej 1,6 do 2 mm w celu umożliwienia odpływu wody z jezdni jest optymalna. Należy również sprawdzić ciśnienie: jeśli jest nieprawidłowy, przyczepność opon będzie zagrożona, zwłaszcza jeśli droga jest mokra. Zbyt niskie ciśnienie zamyka kanały odpływowe. Musimy także sprawdzić ustawienie kół mieć lepszą kierunkowość pojazdu.Rysunek musi mieć głębokość co najmniej 1,6 do 2 mmAmortyzatory są również istotne dla samochodu w celu utrzymania stabilności. Niektóre zużyte wstrząsy niekorzystnie wpływa na stabilność pojazdu, zwiększenie odległości hamowania i powodują, że trudniej jest utrzymać żądaną trajektorię. Wszystkie te czynniki są spotęgowane, gdy nawierzchnia jest mokra.Hamulce są bardzo ważne. Zwiększyć drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Muszą one być w dobrym stanie (płyt, pastylek do ssania, poziom cieczy).

monitory oświetleniowych. Z mgły, deszczu i śniegu, widzieć i być widzianym jest niezbędna nie zagrażają naszemu bezpieczeństwu i że wśród innych użytkowników. Tak więc, musimy sprawdzić ustawienie reflektorów i starzenia się lamp i optyki. Wycieraczki muszą być w dobrym stanie i obejmują cały obszar widzenia na przedniej szybie.Gdy warunki pogodowe są złe lepiej nie jechać. Ale jeśli trzeba wziąć samochód wskazane jest, aby ocenić ryzyko, które można znaleźć po drodze. Z deszczem możemy zmienić nasze jazdy, zmniejszenie widoczności i staje się bardzo śliska podłoga. Powinna ona być prowadzona ze zdrowym rozsądkiem, po prostu trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad:Spowalnia i zwiększa odstęp bezpieczeństwa. Uniknąć tak zwanego „efektu sprayu” (deszcz i brudną sprayu, który jedzie do szyby). Ponadto, w przypadku nagłego hamowania, będziesz miał mniej miejsca, aby zatrzymać swój samochód bezpiecznie. Zaleca się, aby zwiększyć odległość dwa razy co my normalnie rozdzielone. Zdolność hamowania samochodu nawet z mokrych ABS- jest bardzo różne w porównaniu do suchej drodze.Pomyśl o pojazdach z tyłu, unikać gwałtownych ruchów, nagłe hamowanie itp. Gładka jazda jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Ostrożnie stosować wszystkie elementy sterujące -direction kontrola sprzęgła, hamulca i gazu.

Unikać wchodzenia na białą farbą. Mimo poprawy jakości, uchwyt jest poniżej chodnika. przejść dla pieszych oko mają dużą powierzchnię, malowane i niskiej przyczepności.Ułatwienie światła na nich zobaczyć. Jeśli jest intensywny deszcz, włączyć tylne światła przeciwmgielne. Strzeż wyprzedzania. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo „wolną rękę” i zwrócić uwagę na samochodach ciężarowych i autobusach, generując „woda obłok”.kałuże uwagę i kałuże wody, może powodować "Aquaplaning" : Efekt produkowane kiedy opony nie są w stanie usunąć wodę tam na podjeździe i powoduje, że samochód, aby ślizgać cienkiej warstwy wody znajdującej się pomiędzy oponami i drogi. Co robić, gdy to się dzieje? Jest to złota zasada: Spowolnić kiedy widać kałużę, Czy nie Frenes! Delikatnie zdjąć przepustnicę i przytrzymać kierownicę mocno. Nie próbuj zmienić trajektorię i aż poczujesz, że samochód odzyskał kontakt z podłożem, nie należy przerywać. Wskazane jest, aby śledzić samochód, który poprzedza nas, ponieważ jest mniej wody w tym obszarze.Jeżeli samochód jest zalany lub wypadnie za burtę, próbuje uciec przez drzwi lub okna, gdy samochód nadal pływa. Jeżeli samochód tonie nos w dół, przejdź przez tylne okno, łamiąc go. Jeżeli woda zaczyna wchodzić drzwi samochodu nie można otworzyć, dopóki ciśnienie wody nie jest taka sama w środku niż na zewnątrz; czyli gdy samochód jest prawie całkowicie zalany. W tym czasie, głęboki oddech i otworzyć drzwi.

Kiedy mogę zacząć jazdy gdybym wyjąć kartę

Jeśli zostały usunięte licencji tymczasowo jazdy po skazany za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego, wiesz, kiedy możesz wrócić do podjęcia samochód?Kiedy mogę zacząć jazdy gdybym wyjąć kartę

Wszelkie przekonanie sądowa Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ruchu pociąga za sobą tymczasowe pozbawienie prawa jazdy. Aby powrócić, aby za kierownicą samochodu Będzie to zależało od tego, czy pozbawienie czas pozwolenie jest niższa lub wyższa niż dwa lata.

Jeśli uprawnienie jest pozbawienie niż dwa lata, trzeba wiedzieć, że jest to konieczne przebieg rehabilitacji i fiolki uczulenia 24 godziny nauczanie czas w autoryzowanym centrum, a także musi test w ruchu. Aby uzyskać pozwolenie, w tym przypadku, ma bilans 8 punktów.

Jeśli zdanie jest mniej niż dwa lata, aby wznowić jazdę, można udowodnić tylko, że przeszedł w trakcie stosowania i reedukacja fiolki uczulenie 24 godziny. W tym przypadku, nie trzeba wykonywać żadnych prób lub badań.

Kara w wysokości do 500 euro

Jak Kierowcy europejskie Associates (AEA) wyjaśnia, chociaż nie ma Termin przekazania kierowcy, co robić, nie ma też obowiązek informowania DGT zwykle robi. Dlatego też, gdy jest ono podawane zdanie można dołączyć w każdym z autoryzowanych za kurs i być w stanie odzyskać z powrotem swoje prawo jazdy.

Jeśli z jakiegoś powodu, nie decydują się wykonać istotne odzyskać prawo jazdy kurs licencyjnego, zostanie nałożona kara surowa kara administracyjna w wysokości 200 euro, w przypadku pozbawienia prawa jazdy przez okres krótszy niż dwa lata. oraz bardzo poważna kara administracyjna w wysokości 500 euro w przypadku byłem przez ponad dwa lata.

Możesz być także zainteresowany

-Klawisze na pięć zawiadomień grzywien

-Jak prawo jazdy

-Przestępstwa, za które zabierają punkty

10 narzędzi, które należy wykonać w samochodzie

Tu udostępniamy listę 10 podstawowych narzędzi, które należy wykonać w samochodzie, gdy pojawi się za kierownicą. Są one bardzo użyteczne bardzo zwyczajne przedmioty, ale można wziąć więcej niż szczypta.10 narzędzi, które należy wykonać w samochodzie

Jeśli jesteś zwykłym kierowcą, to z pewnością przy okazji udało się przebić jedną z opon samochodu lub może cierpieć awaria. W obu przypadkach i według wszelkiego prawdopodobieństwa nie można naprawić te niepowodzeń ponieważ w tym czasie nie masz podstawowe narzędzia do ich rozwiązywania. Więc nie powtórzy, tutaj jesteś Lista zestaw z 10 podstawowych narzędzi, które zawsze nosić w samochodzie.

1) Atornillador samolot i kolejna gwiazda. Byłoby również przydatne do wykonywania jednego z wymiennymi głowicami o różnych średnicach i wymiarach.

2) Szczypce z obszaru cięcia stripping kabel lub cięcia dowolnego elementu plastikowego lub podobnych, jeżeli jest to konieczne.

3) klucz i klucz zapadkowy aby poluzować lub dokręcić śruby.

4) taśmy izolacyjne. Może być używany do napraw awaryjnych (stały chwyt albo zostawić kawałek), izolować kabel, który może pojawić się w złym stanie i aby zlokalizować i oznaczyć miejsce, aby naprawić później.

5) podnośnik hydrauliczny aby zmienić opony klucz nosek lub krzyż.

6) trójkąty odblaskoweNiektóre urządzenia ze względu na ich specyfikę służą do ostrzegania innych użytkowników drogi, że Twój samochód jest zatrzymany przez awarii lub niepowodzenia.

7) Klucz imbusowy zestaw głowica Torx lub. Jest to coraz bardziej powszechne, aby z nich korzystać, ponieważ w ostatnich latach rozszerzyła stosowanie małych śrub i nakrętek może być zakręcane lub zwalniane tylko jeśli masz jakieś klucze imbusowe.

8) rękawice: Aby zmienić koła przeglądu jakiejkolwiek części silnika, sprawdzić olej, itd. Jeśli nie chcesz pobrudzić rąk i ubrania, są niezbędne.

9) Box z zapasowe bezpieczniki. Często błędami których sygnał ostrzegawczy jest widoczne na tablicy rozdzielczej jest ze względu na jedną z zadziałania, to problem ten zostanie rozwiązany przez zastąpienie go innym.

10) Przenośna lampa lub latarka baterie. Podstawowym narzędziem szczególnie kiedy trzeba manipulować, oglądać lub naprawić coś w samochodzie w czasie i umieścić niewiele naturalnego światła, albo wczesnym rankiem, o zmierzchu, w nocy i nawet w tunelu.

Lista radarów

Europejskie kierowcy Associates (AEA) rozwijakażdego roku wykaz lokalizacji radaruStałe drogi hiszpańskiej. Oto najnowszarelacja została opublikowana. Na następnej stronieMasz analiza radar opublikowałmagazyn autopista. Wszystkie są z HiszpaniiWyceny. Przede wszystkim, nie przegap mapęInteraktywny: nikt nie ma czegoś.Lista radarówTa lista tylko punkty, na których zarejestrował skargę nad różnymi dni są widoczne. Można znaleźć dokładny punkt drogi, kierunek jazdy, w którym detektor i istniejące ograniczenie prędkości jest umieszczony na każdym torze.Pobierz listę stałych radarów w .pdf

AEA jest celem tej zaktualizowanej mapie będzie przydatna hiszpańskich kierowców w ich miejscu pracy i wiedzy potencjalnie niebezpiecznych miejscach.

Możesz uzyskać dostęp do danych na dwa sposoby: klikając na mapie w prowincji, który Cię interesuje lub Wybierając trasę przez który masz zamiar krążyć na liście, które oferujemy.

Jeśli wolisz, możesz pobierz pdf ze wszystkich radarów (masz dostęp wyżej).

sztuczki i utrzymanie samochodu na śniegu jazdy

Wiesz, jak reagować na kole przed śnieżycy? Co należy rozważyć, czy spotkam banku gęstej mgle? Czy trzeba więcej uwagi mojego samochodu w zimie? Jakie elementy samochodu są tymi, którzy cierpią najbardziej? W tej konkretnej odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele innych. Zima nadeszła: pasuje do jazdy do pogody i umieścić szczególną ostrożność w utrzymaniu samochodu.

wskazówki śnieg jazdy

Śnieg zapewnia większą przyczepność niż lód, ale powinniśmy podjąć takie same środki ostrożności: Circular delikatnie, Adres zakrętach przy niskich obrotach i nie robić zamieszania z kierownicą będzie naszym maksimum.

Wpływ opona zimowa jest bardzo podobna do błota. Opona musi przeniknąć miękką część znaleźć twardą powierzchnię poniżej. Ponieważ opony są szersze nasz pojazd, mniejsza powierzchnia styku z asfaltem i my, dlatego tym gorsza przyczepność. To nie powinien siadać opony ponieważ bieżnik wzrośnie, a tym samym nie przybić mu opony na śniegu, aby bawić się z asfaltem.

Jeśli mamy do wiele wycieczek obszarów ze śniegiem, najlepsze jest to, montowania opon zimowych takie same jak zalecane przez producenta do normalnego użytku. Struny są najlepszym lekarstwem na konkretnych sytuacjach, ale trzeba je znać. Oto jak to zrobić, najlepiej jest ćwiczyć w garażu to ciepłe, że mając umieścić je na drodze, to zrobić w jak najkrótszym czasie.

Jeśli istnieje opady śniegu, wskazany postępuj zgodnie z kolein, że inne samochody zrobili wcześniej. Kiedy masz dużo, to lepiej zrezygnować i przenieść je bez wchodzenia na śniegu. W tym przypadku, musimy zwrócić szczególną uwagę na podwoziu; jeśli śnieg gromadzi się, może to spowodować poważne uszkodzenie samochodu.

twarz była Nachylenie lub gradient Nevada jest żmudne zadanie. wzrosty -i tylko wtedy, gdy nie jesteśmy na otwartej drodze: rampy garażu, na przykład, Możemy spróbować wspiąć się z powrotem w dół, pod warunkiem, że model jest napęd na koła przednie. Masa spocznie na przedniej osi, zwiększając przyczepność. w upadki, Lepiej iść krótkie i przejść przez obszary śniegu, które nie zostały wydeptane marsze.

Co dziwne, w obszary z dużą ilością śniegu na drodze możemy również wygrać odłączając sterowanie Przyczepność. Jeśli tego nie zrobimy, system może „zwariować”: przyspieszenie utraty przyczepności występuje, tak że urządzenie stosuje się hamulec na koła tracą przyczepność. System jest przyspieszanie i hamowanie w tym samym czasie, co rozgrzewa hamulce i samochód nie osiągnie swój cel: awansować. to najlepiej, aby przyspieszyć bardzo sprawnie w wyższych biegach, drugi lub trzeci, aby wyjść z zastoju.

śnieg

I mgła?

Mgła powoduje również znaczna utrata widoczności i mokrym asfalcie. W obliczu tego środka pogodzie zwiększa odstęp bezpieczeństwa z samochodu jadącego z przodu i Umieścić światła przeciwmgielne. Pamiętaj, że z tyłu są bardzo irytujące dla innych kierowców: desconéctalas ponieważ nie są one potrzebne. W większości przypadków, zanurzył Są one wystarczające do usunięcia sekcję z mgły; długi tworzyć „efekt halo” (Światło odbija się i nie pozwala nam widzieć drogę) raczej niewygodne.

Utrzymanie samochodu w zimie, niezbędna

Samochód musi dbać i pieścić przez cały rok, ale zimno jest szczególnie szkodliwe dla mechaniki naszego samochodu. Najlepiej byłoby, gdyby pojazd nie wystygnie, więc przechowywać go w garażu lub w zadaszonym miejscu Jest to najlepszy wybór. Jeśli samochód śpi na otwartej przestrzeni, to jest prawdopodobne, że w godzinach porannych znajdziesz to pełne szron lub lód. I pozbyć się tego kłopotliwego problemu, zwłaszcza w przedniej szybie, nie wszystko: to, co trzeba zrobić.

elementy samochodu należy w większym stopniu uwzględniaćopony, muszą mieć głębokość bieżnika i odpowiednie ciśnienie, światła a inni lubią szczotki, poziomy lub bateria, cierpi bardziej niż jest to konieczne w niskich temperaturach. w tym wideo możemy powiedzieć, w jaki sposób należy dbać o tych pierwiastków w zimie i proponujemy różne wskazówki.

Możesz być także zainteresowany ...

5 Wskazówki dotyczące jazdy w deszczu

Jaka jest najlepsza opona zimowa?

Dlaczego cierpimy aquaplaning?

Kto jest kim pod maską samochodu

Chociaż nie jesteśmy mechanika musi demontować silnika z zamkniętymi oczami i iść grzebać mechaniki pod pokrywą silnika przedziału, wiemy, co powinniśmy regularnie sprawdzać, może uczynić nasz samochód będzie trwać i nie kończy każdą podróż przesłanego na dźwigu. Są to podstawowe kontrole, które wymagają zaledwie kilka minut i może być wykonane bez użycia narzędzi. Samo posiadanie samochodu zaparkowanego na równym podłożu i na zimnym silniku, aby sprawdzić stan każdego z żywotnych płynów.Kto jest kim pod maską samochoduKto jest kim pod maską samochoduKto jest kim pod maską samochoduKto jest kim pod maską samochodu

Olej. Jest to bardzo krew silnika. Gdyby nie było mało lub zbyt dużo, można mieć „atak serca” gripaje za mającą między smarowanie ruchomych części silnika. Jeśli trzeba było włożyć wtyczkę jest zazwyczaj żółte, mają żółte litery, obejmują OIL słowo lub rysunek oleju.

Chłodziwa. Uzupełnia pracy smarującego obniżenie temperatury silnika. To jest w przezroczystym plastikowym pojemniku z czarnym korka z tworzywa sztucznego. Jeśli trzeba sprawdzić swój poziom gorąco, uważaj!. Chwycić czapkę z tkaniny dla ochrony przed zachlapaniem i otwórz go powoli.

Przednia szyba. Niebieska wtyczka, kolor wody, często identyfikują spryskiwania. Jest mniej niepokojąca, jeśli poziom jest niski, ale nie przesadzaj dodać wodę.

Płyn hamulcowy. Nawet jeśli będą prawdopodobnie nigdy nie trzeba dodawać. Tak czy inaczej, poziom musi być pomiędzy minimum i maksimum. Na ogół czarny nasadki z godła tarczy i kołowe ścieżki wokół linii zidentyfikowane.

Układ kierowniczy płyn. Najbardziej nowoczesne, z elektrycznymi pomagają adresów samochody brakuje obwód hydrauliczny, ani nie mają samochodów weteranów bez wspomagania.

Bateria. W niektórych samochodach nie znajduje się w komorze silnika, ale w bagażniku. Nie ma utrzymanie, ale w innych jest dobry, aby sprawdzić swój poziom i czasami konieczności dodawania wody destylowanej. Uznaje się poprzez wydłużony arkusz z tworzywa sztucznego, zgodnie z którymi są otwory lub osobne zatyczki.

Car2go jak działa usługa Madryt

Pierwszy elastyczny wypożyczenia z pojazdów elektrycznych spędził kilka miesięcy pracy w Madrycie i testowaliśmy. Powiemy Ci plusy i minusy.Jak to działa Car2goJak to działa Car2goJak to działa Car2goJak to działa Car2go

Jestem pewien, że widziałem zaparkowane na ulicy jakieś ponad 300 samochodów car2go i myślałeś Gdzie te samochody? Kto może prowadzić? Jak można wypożyczyć? Gdzie mogę zostawić? Car2go jest wypożyczalnię 100% elektryczne pojazdy do poruszania się po centrum miasta, pracy bez stałych stacji wynajmu, czyli Można je znaleźć w każdym rogu i użytkowania.

Dobrą rzeczą jest to, że w samochodzie Car2go, być elektryczny, można przepłynąć przez obszarów mieszkalnych regulowanych w obszarach tranzytowych i parkingów BE (Zielony i niebieski strefa). Ponadto, Nie trzeba się martwić o ładowanie akumulatora samochodowego, Car2go który jest odpowiedzialny. W żadnym wypadku nie będziesz miał dostępu do samochodu z poziomu baterii mniej niż 20 procent.

co do Wady: nie zawsze znaleźć samochód w pobliżu swojej pozycji Car2go, pomimo flotą 350 jednostek; i Przestrzeń jest ograniczona, ponieważ są dwumiejscowe samochody. A jeśli wziąć pod uwagę, w zależności od tego, jak długo masz zamiar korzystać z usługi, można dostać się droższe niż korzystanie z transportu publicznego.

Można zaparkować za darmo w SER

Co zrobić, aby korzystać z usługi car2go

Jedyne wymagania to www.car2go.com zarejestrować i sfinalizować wypożyczalnię zawsze w granicach M-30. Car2go dba o resztę. Użytkownicy płacą jedynie za rzeczywiste korzystanie z usługi 0,19 euro za minutę, bez opłaty miesięcznej lub rocznej. Wszystko jest wliczone w cenę.

1.Registro w internecie. Będziesz musiał wpisać swoje dane osobowe, dane z prawa jazdy, numer PIN i karty kredytowej dane lub debetowej. Rejestracja jest bezpłatna do 31 stycznia 2016 r.

2.Validar prawo jazdy. Odbywa się to tylko raz i jest wykonywana w jednym z 35 punktów Car2go rozproszonych po całym mieście. Będziesz musiał pokazać swój dowód osobisty, prawo jazdy i QR kod drukowany podczas rejestracji. to walidacja To zajmie tylko pięć minut.

3.Dónde są samochody. Aby zlokalizować najbliższy samochód elektryczny Car2go musi korzystać z aplikacji. Mapa wskaże, które pojazdy są najbliżej Twojej lokalizacji i poziomu naładowania baterii. Można zarezerwować samochód przez 30 minut.

4. Jak otworzyć samochód. Pojazd ma na przedniej szybie z tablicy elektronicznej, która pokaże podstawowe informacje o samochodzie, to znaczy, jeśli jest on wolny i poziom baterii. Car2go otworzyć aplikację, kliknij „Rozpocznij samochód”, a po kilku sekundach, samochód zostanie otwarty.

Gdzie mogę jechać 5. Dla. Raz wewnątrz, książka instrukcja i key'll znaleźć podstawę do prawej strony ekranu dotykowego. Trzeba wprowadzić numer PIN, który został użyty podczas rejestracji. Weź klucz i uruchomić samochód. można zacząć cieszyć się wakacje.

6.Donde zostawić samochód po zakończeniu czynsz. Pamiętaj, że możesz jechać gdziekolwiek chcesz, tak długo, Po zakończeniu służby w granicach M-30. Będąc elektryczny pojazd jest zwolniony z Ser Zone, więc można zaparkować w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że nie jest zakazane.

7. Co zrobić z kluczem. Po wyłączeniu silnika samochodu, system prosi táctil- -through ekran jeśli już zakończone podróży lub jeśli po prostu podejmowania stop. Jeśli masz zamiar się zatrzymać, trzeba wziąć klucz do zablokowania samochodu, a następnie otworzyć go ponownie. Ale należy pamiętać, że „taksometr” trwa i nadal będzie pobierana co minutę. Jeśli po zakończeniu podróży, zostawić kluczyk z powrotem na stojaku i na zewnątrz samochodu. Zamknięcie odbywa się automatycznie w ciągu 15 sekund.

ekran dotykowy z dostępnych opcji

Możesz być także zainteresowany

-Co się dzieje z samochodów car2go?

-One Way wynajem godzinowa Bluemove

-wynajem Womencar Europcar dla kobiet

zacinający deszcz

Nie tylko musi podjąć dodatkowe środki ostrożności, gdy pada deszcz „wiadra”. Przy upadku pierwsze krople Szczególnie trudna sytuacja następuje: woda miesza się kurzem i tłuszczem z drogi staje się bardzo silne i niebezpieczne śliskiej powierzchni. Zmniejsza przyczepność, hamowanie zwiększa odległość, widoczność jest ograniczona ... Jeśli pada deszcz, ekstremalną uwagę na jazdy.Pierwsze krople deszczu są delikatne, woda miesza się z brudem drogi.Ważne jest, aby włączyć światła tak, że wygląda dobrze.W przypadku deszczu konieczne jest, aby spowolnić.Mokre drogi staje się lodowiska. Ekstremalne środki ostrożności.deszcz niekorzystne zjawiska pogodowe, które powodują więcej wypadków, w ten sposób znacznie zmniejsza przyczepność opony. Nigdy nie ufaj, przeanalizujemy istotne punkty utrzymanie samochodu i podamy kilka wskazówek praktycznych na rzecz bezpieczniejszej jazdy.Opony są punkty styku pomiędzy naszym samochodem i drogą, stąd znaczenie ich kondycji i prawidłowej konserwacji. Jego przyczepność jest zmniejszona, gdy wilgotność, śnieg, deszcz czy lód uczynić ich wygląd, więc musi być w idealnym stanie. Rysunek musi mieć głębokość co najmniej 1,6 do 2 mm w celu umożliwienia odpływu wody z jezdni jest optymalna. Należy również sprawdzić ciśnienie: jeśli jest nieprawidłowy, przyczepność opon będzie zagrożona, zwłaszcza jeśli droga jest mokra. Zbyt niskie ciśnienie zamyka kanały odpływowe. Musimy także sprawdzić ustawienie kół mieć lepszą kierunkowość pojazdu.Rysunek musi mieć głębokość co najmniej 1,6 do 2 mmAmortyzatory są również istotne dla samochodu w celu utrzymania stabilności. Niektóre zużyte wstrząsy niekorzystnie wpływa na stabilność pojazdu, zwiększenie odległości hamowania i powodują, że trudniej jest utrzymać żądaną trajektorię. Wszystkie te czynniki są spotęgowane, gdy nawierzchnia jest mokra.Hamulce są bardzo ważne. Zwiększyć drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Muszą one być w dobrym stanie (płyt, pastylek do ssania, poziom cieczy).

monitory oświetleniowych. Z mgły, deszczu i śniegu, widzieć i być widzianym jest niezbędna nie zagrażają naszemu bezpieczeństwu i że wśród innych użytkowników. Tak więc, musimy sprawdzić ustawienie reflektorów i starzenia się lamp i optyki. Wycieraczki muszą być w dobrym stanie i obejmują cały obszar widzenia na przedniej szybie.Gdy warunki pogodowe są złe lepiej nie jechać. Ale jeśli trzeba wziąć samochód wskazane jest, aby ocenić ryzyko, które można znaleźć po drodze. Z deszczem możemy zmienić nasze jazdy, zmniejszenie widoczności i staje się bardzo śliska podłoga. Powinna ona być prowadzona ze zdrowym rozsądkiem, po prostu trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad:Spowalnia i zwiększa odstęp bezpieczeństwa. Uniknąć tak zwanego „efektu sprayu” (deszcz i brudną sprayu, który jedzie do szyby). Ponadto, w przypadku nagłego hamowania, będziesz miał mniej miejsca, aby zatrzymać swój samochód bezpiecznie. Zaleca się, aby zwiększyć odległość dwa razy co my normalnie rozdzielone. Zdolność hamowania samochodu nawet z mokrych ABS- jest bardzo różne w porównaniu do suchej drodze.Pomyśl o pojazdach z tyłu, unikać gwałtownych ruchów, nagłe hamowanie itp. Gładka jazda jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Ostrożnie stosować wszystkie elementy sterujące -direction kontrola sprzęgła, hamulca i gazu.

Unikać wchodzenia na białą farbą. Mimo poprawy jakości, uchwyt jest poniżej chodnika. przejść dla pieszych oko mają dużą powierzchnię, malowane i niskiej przyczepności.Ułatwienie światła na nich zobaczyć. Jeśli jest intensywny deszcz, włączyć tylne światła przeciwmgielne. Strzeż wyprzedzania. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo „wolną rękę” i zwrócić uwagę na samochodach ciężarowych i autobusach, generując „woda obłok”.kałuże uwagę i kałuże wody, może powodować "Aquaplaning" : Efekt produkowane kiedy opony nie są w stanie usunąć wodę tam na podjeździe i powoduje, że samochód, aby ślizgać cienkiej warstwy wody znajdującej się pomiędzy oponami i drogi. Co robić, gdy to się dzieje? Jest to złota zasada: Spowolnić kiedy widać kałużę, Czy nie Frenes! Delikatnie zdjąć przepustnicę i przytrzymać kierownicę mocno. Nie próbuj zmienić trajektorię i aż poczujesz, że samochód odzyskał kontakt z podłożem, nie należy przerywać. Wskazane jest, aby śledzić samochód, który poprzedza nas, ponieważ jest mniej wody w tym obszarze.Jeżeli samochód jest zalany lub wypadnie za burtę, próbuje uciec przez drzwi lub okna, gdy samochód nadal pływa. Jeżeli samochód tonie nos w dół, przejdź przez tylne okno, łamiąc go. Jeżeli woda zaczyna wchodzić drzwi samochodu nie można otworzyć, dopóki ciśnienie wody nie jest taka sama w środku niż na zewnątrz; czyli gdy samochód jest prawie całkowicie zalany. W tym czasie, głęboki oddech i otworzyć drzwi.

Carwash: którzy twierdzą, jeśli coś wybucha samochód

Wprowadź samochód umyć samochód i po opuszczeniu jednego z luster jest zepsuty. Wiesz dobrze, kto może ubiegać? Masz.Carwash: którzy twierdzą, jeśli coś wybucha samochód

W myjni jedna z rolek złamał lustro swojego samochodu. Otrzymasz oszołomiony i pierwszą rzeczą, myślisz o to, co mogę zrobić. W oddali można przeczytać plakat zalecające składane lusterka oraz myjnia samochodowa nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, które mogą wyniknąć. Co można zrobić? można pokryć ubezpieczenie samochodu uszkodzenia?

Według dla kierowców europejskich Associates, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to zastrzeżenia niezbicie (o burofax) uchwytu myjni i firma ubezpieczeniowa.

Zgodnie z art 147 zmienionego tekstu ustawy powszechnej Obrony Konsumentów i Użytkowników, "usługodawcy w tym przypadku lavado- tunel ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody i szkody wyrządzone konsumentom i użytkownikom, chyba że udowodni, że zostały spełnione wymagania i przepisy ustalone wymagania i inne staranności wymaga tego charakter usługi". W związku z tym, W zasadzie, właściciel pralni musi dbać o uszkodzenie samochodu, Punkty AEA.

Za bycie Usługa „autolavado„The jurysprudencja Jest to biorąc pod uwagę elementy obiekty te muszą być w położeniu bez szkody dla użytkowników, a właściciel nieruchomości, aby zrównoważyć korzyści nie trzeba mieć do tego pracownika służby z ryzykiem stojących szkody, które mogą wyniknąć z niego korzystać.

W ten sposób, będzie odpowiedzialny za myjni, którzy muszą nosić koszty naprawy lusterko wsteczne w samochodzie. Polecamy że w miarę możliwości można dostać w ręce ekspertów na obronę wydaje kierowca doradzić Ci w konkretnym przypadku.

Możesz być także zainteresowany

Nie otwierać drzwi do myjni ...

20 do domu i tanie sztuczki do czyszczenia samochodu