2016 World Rally Championship, następujące: Zespoły i kierowcy

2016 World Rally Championship, następujące: Zespoły i kierowcy

Volkswagen

Zwycięska drużyna w trzech ostatnich edycjach jest również zdecydowanym faworytem do revalidate tytuł w 2016 roku Volkswagen Polo R WRC ulega niewielkim zmianom w tym sezonie praktycznie przejściowy dla wszystkich, w celu poprawy jego wydajności i spróbuj wygrać swoje czwarte mistrzostwo (kierowców i konstruktorów) w wierszu. Na kole z trzech kierowców Polo będzie taka sama: w głównym zespole, Volkswagen Motorsport, campeonísimo Sébastien Ogier i Jari-Matti Latvala; w Volkswagen Motorsport II, Andreas Mikkelsen, w 2015 roku to ciśnienie wystartował wygrywając swój pierwszy rajd w karierze w WRC.

Hyundai

Wraz z Volkswagena Hyundai jest inny producent uczestniczący w WRC 2016 oficjalnie. I będzie to robić z nowy samochód, trzy potwierdzone dwa zespoły i kierowcy będą obracać się do walki pod koniec roku mistrzostwo konstruktorów z głównego komputera. zespół Hyundai Motorsport To będzie, oczywiście, z Dani Sordo jako nominowany pilot przez południowokoreańskiego producenta, aby rywalizować w co najmniej 10 z 14 rajdów roku. Oznacza to, że kierowca Kantabrii w tym roku będzie liderem zespołu w Pucharze Świata. Obok niego, Thierry Neuville i obiecujące Hayden Paddon. Tymczasem Kevin Abbring Rajd będzie trwał jakiś czwarty samochód, zawsze na komputerze Hyundai Mobis World Rally Team. Nowy Hyundai i20 WRC będą miały jeden rok życia i starają się dokonać rzeczy trudne dla Volkswagena w trzecim roku marki w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Czy im się to uda?

M-Sport

M-Sport, wspierane przez bród i Fiesta RS WRC, Jego głównym celem w tym roku rozwój zarówno samochód 2017 nadal nie potwierdzić swój udział w 14 rajdach WRC obejmującej 2016. Jednak 2016 nie będzie na próżno Malcolm Wilson i jego rodziny. W tym sezonie, Mads Ostberg wraca do brytyjskiego zespołu, który był między 2011 a 2013 przed przejściem przez Citroëna. Norweski kolega będzie głównym sprzęt, Stobart VK M-Sport Ford, z Eric Camilli. Francuski, 28, był na dziesiątym miejscu w zeszłym roku w WRC2 w kierownicą Ford Fiesta R5.

Ostberg i Camilli wymienić sprzęt i Elfyn Evans Ott Tänak po jego słabe wyniki w roku 2015. Jednakże, ten ostatni będzie prowadzony przez cały sezon pod batutą zespół Napęd dmack World Rally Team, również z Ford Fiesta RS WRC. Inni piloci, którzy ponoszą amerykańskiego samochodu wzdłuż tego roku będzie Lorenzo Bertelli (F.W.R.T.) Martin Prokop (Joyacar Czech National Team) Robert Kubica i Bryan Bouffier.

Citroën

Double Brand Chevron nie uruchomić 2016 WRC oficjalnie. Citroën i ogłosił, że koncentrują się wszystkie zasoby na rozwój swojego nowego samochodu na sezon 2017. Tymczasem jego piloci Kris Meeke i Stéphane Lefebvre Będą uczestniczyć w europejskich rajdach Mistrzostw oprawione w zespole Abu Dhabi World Rally Team Razem, pilot także Khalid Al Qassimi będą uczestniczyć w niektórych testach. Zespół będzie miał PH Sport wsparcie, Division komputery klienckie Citroën.

Możesz być także zainteresowany

- Poprzedni WRC 2016: oczekujemy Championship

- Poprzedni WRC 2016: kalendarz Pucharu Świata

- Volkswagen Polo R WRC 2016 się do czwartego rzędu

- 2016 Hyundai i20 WRC, Daniel Sordo nowy samochód