Citroën DS3 R5: gotowy do rajdu

Citroën DS3 R5: gotowy do rajdu

R5 nowa kategoria FIA Rally Ma nowy rywal. Mówił o Citroën DS5 R5 długo; W rzeczywistości, jak w ubiegłym roku piloci Dani Sordo i Kris Meeke mieli udział w rozwoju samochód przed zatwierdzeniem. Ten czas już teraz przybył później niż oczekiwano, więc Citroën To łączy się z już zatwierdzony Ford Fiesta i Peugeot 208 T16 R5, czeka również, że w niedalekiej przyszłości inni producenci liczą na Ciebie, jak Skoda Fabia czy Opla z jego Corsa.

z Napęd na cztery koła, podobnie jak jego starszy brat WRC, Citroen DS3 R5 staje się doskonałym sojusznikiem wprowadzona do dowodów rajdu samochodowego z napędem na wszystkie koła. W rzeczywistości, jest on przeznaczony do FIA konkursy regionalne, jak ERC (European Championship Rally) i MERC (Bliski Wschód), konkursy krajowe oraz, oczywiście, WRC2, niższa kategoria, która towarzyszy WRC.

mechanika jest taka sama jak wersji DS3 WRC: a 1,6 litrowy czterocylindrowy, z turbo i z bezpośrednim wtryskiem benzyna, ale z Wlot kołnierz 32mm (WRC 33 mm) i w przybliżeniu moc 280 KM (300 KM w WRC). Jego minimalna waga 1,200 kg, cecha sekwencyjna zmiana i rozmiar opony to 18 cale dla rajdów asfaltowych i 15 cali na ziemi. zestaw aerodynamiczny Jest również Wersja bardziej „bezkofeinowa” i mniej agresywne DS3 WRC.

Możemy uznać je jako Następnie RRC (Regionalne Rally Cars), niektóre marki jak Citroen i Ford stworzył bez większego wpływu na jej wysokie koszty. Jeśli chodzi o S2000 W tej samej kategorii RC2 (2,0 silnikami atmosferycznymi), a tym DS3 R5 zarobić większa odpowiedź przepustnicy, Dzięki swojej mechanicznej turbo.

Citroën DS3 R5

przeznaczone dla Race-klient niski koszt, Citroën Racing To potwierdziło sprzedaż ponad 30 jednostek. Jedna z nich została już przejęta przez Hiszpanów Xevi Pons że gdyby nie mógł go używać również w pierwszym wyścigu, będzie konkurować z jednostką w krajowych mistrzostwach Asfalt. jego oficjalny debiut To będzie w ten weekend Rajd San Remo, z Rudi Michelini ich dowódcy z Nicola Angilleta jako pilota. francuski Sébastien Chardonet, zwycięzca WRC3 w 2013 i Citroën Top Driver odda bieg WRC2 sześć testów z nowym DS3 R5, zaczynając karierę w pierwszy weekend czerwca w Rajdzie Sardynii we Włoszech.

Nasza opinia

Nowy Citroën DS3 R5 dołącza pełną gamę samochodów rajdowych Citroën DS3 oparta: R1, R3T, RRC i WRC. Do nowej wersji R5 już zatwierdzone, ma na jej korzyść z faktu, że grupa PSA Peugeot-Citroen mają dwa samochód na tej samej podstawie, wraz z 208 T16, więc praca i wysiłek będzie połączyć oba wydarzenia ,