2016 Dakar, trzeba wiedzieć rajdu

Dakar 2016: Rally przedDakar 2016: Rally przedDakar 2016: Rally przedDakar 2016: Rally przed

Dakar 2016 będzie inauguracją ich dzień 02 stycznia w Rosario (Argentyna), aby przynieść odważnych pilotów miejsca i najskrytsze utworów Boliwia i Argentyna. Rosario będzie także ostateczny cel wyścigu na ostatnim etapie, tylko dla tych, którym udało się utrzymać pozycję „” w 8.500 km którzy będą podróżować w sumie. Po nagłej rezygnacji z Peru i Chile rajdowym kalendarzu na problemy związane z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, trasa pozostaje z trzech etapów przejazdem Boliwii, a reszta przez Argentynę; ten ostatni znakowania rozpoczęcia rajdu i pełen szybkich torach, ale Carlos Sainz i Lucas Cruz i powiedziano nam, że oczekują oni „improwizowany” Plan ma niespodzianek.

z 354 zarejestrowanych pojazdów, 117 są samochody. Razem Hiszpańska reprezentacja w Dakarze 2016 jest 7,6 procent, czwarty za ten naród i Argentynie, Holandii i Francji.

Obejmują trzy etapy 3500 metrów zostaną przezwyciężone i że będzie prowadzony przez trzy kolejne dni. Pierwszy z nich będzie czwarty etap (06 stycznia), w którym będzie sięgać do 3500 metrów, następnie etap piąty (07 stycznia), która dotrze do Wysokość 4600 metrów (Najwyższy szczyt w historii Dakaru) oraz szósty etap (Styczeń 8), z różnicami między 3,500 i 4,200 metrów nad morzem. Wysokość będzie decydujący, a ostatni z tych trzech dni będzie również sprawdzić rezystancję obu pojazdów i samych uczestników, jak tam będzie stała Zmiany lądowe między ziemi i piasku, tak, że nikt nie brakowało Peru.

Po trzech dniach cierpienia przyjdzie pierwszy i jedyny dzień odpoczynku (10 stycznia), aby dotrzeć Salta (Argentyna).

Kierowcy samochodów w Dakarze

Kierowcy samochodów w Dakarze 2016

W samochodach, mini wróci z wygranej mechaniki ciągu ostatnich czterech edycjach, z silnikiem atmosferycznym 4x4 trakcji. Panujący Nasser Al-Attiyah Trzeba będzie bronić tytułu z jego Mini do pilotów oficjalna zespołu Mini All4 Racing, wśród których znajdują się hiszpańskie Nani Roma (Rajd zwycięzca w 2014 roku), Orlando Terranova i Mikko Hirvonen (Włączenie niedawne przybycie World Rally Championship).

Nie powinniśmy tracić z oczu Peugeot 2008 DKR 2016, Tym razem ma cztery oficjalne samochodów (w ubiegłym roku w swoim debiucie były tylko trzy), kierowana przez Cyril Despres, Carlos Sainz i Stéphane Peterhansel, w uzupełnieniu do ostatnio dodane Sebastien Loeb. Ten ostatni otwiera się w Dakarze i został zmuszony do odłożenia sezon w WTCC (WTCC), choć nie jest jasne, czy z wyboru lub z powodu Citroën nie została dopuszczona do pobytu w zespole.

w oraz sekcje wysokość broken, Peugeot z napędem na tylne koła i turbodoładowany silnik Diesla (turbo cierpią mniej mechanicznej straty mocy w wysokości atmosferycznego) powinien mieć przewagę nad wszystkimi koła samochodu jeździć jak Mini lub Toyota Hilux (Pick-up) Giniel De Villers i Yazîd Alrajhi. Pierwszy z nich już wie, jak wygrać Dakar, gdzie w 2009 roku zdobył upragniony tytuł za kierownicą samochodu zespołu Race Touareg 2, ten sam samochód, który miał Carlos Sainz, który rok i który spadł do cięcia, tracąc prawdziwych wyborów, które miały wygrać.

Carlos Sousa, który podpisał Team Mitsubishi Petrobras, będzie on również być jednym z pilotów, którzy mogliby zajmować najwyższe stanowiska w tej 38th edycja Dakaru, z czwartym miejscu ogólnej i osiągnął lepsze miejsce we wszystkich jej interesów.

Robby Gordon Wskazuje również rok do tej przygody, dla których został on przygotowany dwie jednostki z jej Gordini buggy, jeden dla siebie i jeden dla Sheldon Creed, najmłodszy gracz, aby wyjść rychłe pilot zwalniający. Ostatnim razem Gordon przygotował kolejny samochód do uruchomienia Dakar był w 2012 roku, Nasser Al-Attiyah i kolega. Carati nie cieszą się zbyt wiele z tego udziału mechanicznych problemów przedstawionych przez Hummer przygotowany przez zespół Robby, który miał kilka sporów po opuścić.

Acciona będzie również wziąć udział w tym Dakar 2016. Mają nadzieję zakończyć rajd z jedynym 100% elektryczny samochód w którym będzie to jego drugi udział.

Możesz być także zainteresowany

Peugeot 2008 DKR Carlos Sainz na Dakar 2016

Wywiad z Carlos Sainz, oficjalnego kierowcy Peugeot w Dakarze 2016

Wszyscy uczestnicy Dakar 2016 samochodów

Wszyscy uczestnicy motocyklu Dakar 2016

Wszyscy uczestnicy quadów Dakar 2016

Wszyscy uczestnicy Truck Dakar 2016