Formuła 1: potwierdzone kalendarz 2016 z dużym wiadomości

Formuła 1: potwierdzone kalendarz 2016 z dużym wiadomości

Kierowcy Formuły 1 będą mieli więcej pracy 2016. I to zostało potwierdzone kalendarz do następnego sezonu, które znajdą 21 wspaniałe nagrody, jeden więcej niż w 2015 roku dodatek do światowych gwiazd F1 Baku (Azerbejdżan), tor uliczny, który będzie gospodarzem GP Europy po czterech latach (ostatni w Walencji w 2012 roku).

Kalendarz ma inne ciekawe informacje. Na przykład, mistrzostwa nie rozpocznie się dnia 3 kwietnia, ponownie w Melbourne Grand Prix Australii. Przyjść tuż po Grand Prix Chin w następnym tygodniu. Jak widać, temperatury i wysokie obwodu Sepang już otrzymywać Wielki Cyrk na początku świata: GP Malezji jest opóźnione aż do września.

Kolejna nowość: Hiszpania, obwód Montmeló jeden rok jako tło, nie będzie pierwszym europejskim wydarzeniem. Ładunek odbierania zespołom i kierowcom Starego Kontynentu będzie rosyjski GP, która idzie od października do maja, jako czwarty wyścig w tym roku.

Świat Formula stycznia 2016 wola 7 Cele podwójne tygodni; czyli dwa kolejne wyścigi. Yas Marina w Abu Zabi, blisko mistrzostwa rzuci rocznie w ostatnim tygodniu listopada, natomiast GP Niemiec nie został jeszcze potwierdzony scenariusz (Ewentualnie NÜrburgring).

Globalny kalendarz Formuły styczeń 2016

- GP Austalia: 3 kwietnia.

- GP Chin: 10 kwietnia.

- GP Bahrajnu: 24 kwietnia.

- GP Rosji: 01 maja.

- Hiszpania GP: 15 maja.

- GP Monako: 29 maja.

- GP Kanada: 12 czerwca.

- GP Wielkiej Brytanii: 26 czerwca.

- GP Austria: 3 lipca.

- GP Europy (Baku): 17 lipca.

- GP Niemcy: 31 lipca.

- GP Węgier: 07 sierpnia.

- GP Belgii: 28 sierpnia.

- GP Włochy: 04 września.

- GP Singapuru: 18 września.

- GP Malezji: 25 września.

- GP Japonii: 9 października.

- Stany Zjednoczone GP: 23 października.

- GP Meksyk: 30 października.

- GP Brazylii: 13 listopada.

- GP Abu Dhabi: 27 listopada.