OX, ciężarówka „typu Ikea” dla biednych krajów (wideo i zdjęcia)

Składany wózek i SUV dla krajów rozwijającychSkładany wózek i SUV dla krajów rozwijającychSkładany wózek i SUV dla krajów rozwijającychSkładany wózek i SUV dla krajów rozwijających

Prezentowane w Londynie przez Globalny pojazdu Trust Company, Został on zaprojektowany, aby zapewnić niski koszt terenowe mobilność w odległych obszarach Afryka i kraje rozwijające się w innych kontynentach.

W tych miejscach istnieje wielka potrzeba poprawy transportu zarówno życia codziennego i do katastrofy. Wół został zaprojektowany specjalnie, aby sprostać wielu wyzwaniom w zakresie mobilności i w celu rozwiązania kluczowych codziennych zadań, takich jak woda bilansowej lub transportu zboża, nawozów lub materiały budowlane. Nie ma pojazd podobny do niego i nie ma bezpośredniego konkurenta.

Wół pochodzi z wizją człowieka imieniem Sir Torquil Normal. Pięć lat temu założył Global Vehicle Trust (GVT), aby realizować swoje ambicje pomóc ludziom w krajach rozwijających się poprzez zapewnienie mobilności gospodarczej. GVT następnie zatrudnił znanego projektanta samochodów Gordon Murray, aby stworzyć rewolucyjny samochód światła.

Pojazd charakteryzuje wysoko nad ziemią, doskonałe kąty natarcia i zjazdu, obszerna wycieczka na kółkach, wszechstronny i przestrzeń ładunkowa trzy miejsca w kabinie. projekt Gordon Murray na OX nie jest rewolucyjny, ale jego Format wymienny radykalnie zmienia sposób pojazd może zostać zakupiony i transportowany, który posłuży do zmniejszenia czasu i przede wszystkim ujednolicenie kosztów.

OX została Jest zaprojektowany, aby funkcjonować idealnie do wszystkich rodzajów terenu, ale bez zapominając duża pojemność. Jego zwartość jest kluczowym osiągnięciem w OX projektu: całkowita długość pojazdu jest mniejsza niż w przypadku dużych SUV, jeszcze można przenosić do 1900 kg (W przybliżeniu dwukrotnie wydajność nośnika pick-up), z Wielkość ładunku 7 metrów sześciennych.

OX kabina zapewnia przestrzeń i komfort dla trzech osób, a fotel kierowcy jest w środku. Przepis ten, ponieważ pojazd jest skierowany do krajów, gdzie ludzie jadą na prawo i krajach, w których znajduje się po lewej stronie.

Off-road możliwości są istotne dla krajów rozwijających się, a OX jest przeznaczony do tego celu. Dwa koła pozwalają z łatwością operować na wielu powierzchniach.

Aby ułatwić komercjalizację w odległych miejscach, wózek jest zdejmowany i można pakować. Trzy podmioty w Londynie ona zdemontowana i pakowane w ciągu zaledwie sześciu godzin. W miejscach lokalnych firm będą ludzie przeszkoleni w montażu i zatroszczyć się o ich utrzymanie.

Inne innowacje są jego OX tylna klapa, które całkowicie oddziela pojazdu i Może być również stosowany jako rampie. Tylna kanapa ma też podwójną funkcję, ponieważ może on być zdemontowane i wykorzystane jako platformy pod kołami pojazdu, aby pomóc przejść przez obszary luźnego piasku.

Wół jest inspirowana przez „Africar”, pojazd o podobnej filozofii widziałem w latach 80. Projekt ten dzieli pewne cechy tego pojazdu, ale jego wykonanie jest zupełnie inna. OX był sen zaledwie sześć lat temu, ale teraz jest prawdziwy model produkcyjny działające prototypy zakończeniu kompleksowego programu badawczego, „wyjaśnia Sir Torquil Norman”.

Ze swej strony, profesor Gordon Murray mówi, że „projekt OX jest niewątpliwie jednym z najbardziej interesujących i trudne, w których brałem udział podczas moich 45 lat jako projektant, i że zawiera moje lata w Formule 1” ,

Projekt teraz Wymaga to współpracy sponsorów i inwestorów. Pojazd uważa globalne zaufanie OX przyciągnie wielu potencjalnych sponsorów. „W odpowiedzi otrzymaliśmy od niektórych z naszych kontaktów w Afryce i agencji są bardzo pozytywne. Wół będzie różnicy, będąc częścią czegoś przełomowego i niepowtarzalny. Przede wszystkim, przedstawia realną możliwość dokonania zasadniczej i trwałej zmiany w życiu wielu ludzi.”

OK, ciężarówka "Typ Ikea", video

Możesz być także zainteresowany

Nikola Silnik: samochody Tesla

Jest to ciężarówka Scania już sama jazda (wideo i zdjęcia)

Ile waga może przeciągnąć ciężarówkę Volvo? (Wideo)

Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo