Marki najbardziej niezawodnych samochodów w Europie, zgodnie z OCU

Marki najbardziej niezawodnych samochodów w Europie, zgodnie z OCU

Ponownie, Japońskich marek samochodów copar powrót na górę studiów niezawodność. organizacja Konsumentów i użytkowników (OCU) Hiszpanii we współpracy z partnerami europejskimi Belgia, Włochy, Francja i Portugalia Mają skompilowany poglądy niektórych Ponad 30.000 kierowców europejskich. Zgodnie z odpowiedziami kierowców na starym kontynencie, Honda, Lexus i Toyota Są to trzy marki samochodów najbardziej wiarygodnym czasem.

w Ranking 10 najbardziej niezawodnych marek samochodowych w Europie Teraz, tylko trzy marki samochodów europejskich wśród producentów z mniejszymi problemami w swoich samochodach są BMW, Audi i Dacia. Inne miejsca Top Ten, oprócz wspomnianego Honda, Lexus i Toyota, Obejmują one cztery azjatyckich producentów. Na przeciwległym boku, Samochód sprawia mniej wiarygodne studium OCU i jej europejskimi partnerami są Alfa Romeo, Dodge i SsangYong.

W ciekawy badanie niezawodności przygotowano przez OCU i jej europejscy partnerzy otrzymali ponad 70.000 wyceny wszystkich typów kierowców. Raport ten również zbierane Najczęstsze błędy które miały miejsce w samochodach w ciągu ostatnich 12 miesięcy (te spowodowane przez wypadki są wykluczone).

Ranking 10 najbardziej niezawodnych samochodów marki w Europie

1. Honda: 93 (indeks niezawodność)

2. Lexus: 92

3. Toyota: 92

4. BMW: 90

5. Mazda: 90

6. Mitsubishi: 89

7. Kia: 89

8. Subaru: 89

9. Audi: 89

10. Dacia: 89

Marki najbardziej niezawodne samochody: częstsze awarie

Według badań przeprowadzonych przez OCU i europejskimi partnerami, jeden na trzech kierowców przyznaje się do konieczności podjęcia samochód do sklepu po awarii.

Częste awarie lub problemy Samochody na poziomie europejskim miały miejsce z kilku powodów: 21 procent dla zagadnień związanych z instalacją elektryczną (światła, bezpieczniki, itp), 11 procent kwestie związane z hamulcami, 10 procent przez elektronikę silnika, 8 procent problemów kierownicy, zawieszenia kół, 8 procentach usterek w układ zasilania silnika (gaźnika, pompa paliwa, turbosprężarki, etc.), 7 procent dla poszczególnych części silnika (pas ...) tablice rozdzielcze, 6 procent problemy ogrzewania i klimatyzacji, 5 procent problemów związanych chłodzenia silnika i 5 procent powiązanych ze sprzęgłem i skrzynią biegów.

Najbardziej niezawodne samochody

2008 Honda Jazz 1.2 to jest najbardziej niezawodny samochód na poziomie europejskim ponad 433 samochodów zawarte w Badanie niezawodności OCU i jego partnerzy na kontynencie. Kompaktowy samochód segmentu C ma mniej problemów w Europie była Ford Focus silnik 1,6 benzyna; między salonach, Exeo 2.0 TDI, Toyota Prius i Honda Insight; wśród vanów, Scénic 1.6 dCi Renault i Toyota Verso 2.0 D4-D, podczas gdy segment mody, SUV, najbardziej niezawodny był Volvo XC60 2.0 Diesel.

Możesz być także zainteresowany

- Najbardziej niezawodne samochody w Hiszpanii, zgodnie z OCU

- Marki i najbardziej niezawodnych samochodów, w badaniu JD Power