Całkowity trakcyjnych quattro Audi, historia sukcesu

Razem trakcji quattro Audi, przywiązanie do asfaltu przez 36 latRazem trakcji quattro Audi, przywiązanie do asfaltu przez 36 latRazem trakcji quattro Audi, przywiązanie do asfaltu przez 36 latRazem trakcji quattro Audi, przywiązanie do asfaltu przez 36 lat

dzisiaj quattro napęd na wszystkie koła widzimy ją jako coś zwykłego w pełnej gamie modeli Audi, ale jeśli wrócimy trochę czasu ostrzega, że ​​ich istnienie jest stosunkowo nowe. Zadebiutował w 1980 roku w mityczny Audi Quattro, jeden cenny kwadratowe kształty coupe 200 KM, w wersji wyścigowej oznaczałoby przed i po w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Ale cofnąć się trochę więcej, a mianowicie zimy 1976/1977 w Szwecji gdzie Audi inżynierowie zrobili walidacji testów przyszłych systemów i modeli. Poza tym, on im towarzyszących Volkswagen Itis Oni -a mały wojskowy TT, rodzaj Jeep Willys do niemiecko- 75 KM, z którym sobie sprawę, że, pomimo swojej małej mocy, na śliskiej nawierzchni łatwo przekroczona jej o wiele więcej mocne i duże sedany Napęd na przednie koła. Stamtąd przyszedł zalążek co trzy lata później odsłonięto Audi quattro na Geneva Motor Show.

technicznie, pierwszy quattro napęd na wszystkie koła w przekładni miał wtórny wydrążony wał 236 mm, przez który płynął siły w obu kierunkach. Na tylnym końcu centralny mechanizm różnicowy, który wysłany 50 procent momentu obrotowego na tylną oś, który miał ograniczony poślizg został podłączony. Był to system lekki, kompaktowy i wydajny, w stanie funkcjonować bez ciężkiej skrzynki lub drugiego wałka transferowego jak zwykle w terenie.

Quattro napęd na wszystkie koła w konkursie

Był on również w 1977 roku, kiedy rozpoczął programowania Audi swój udział w rajdach. w 1981 Zadebiutował w World Rally Championship fiński Hannu Mikkola. Jego start był imponujący, znakowanie najszybciej w ciągu pierwszych sześciu odcinków pierwszego wyścigu mistrzostw, czas Rally Monte Carlo, ale Zwycięstwo uciekło do wypadku kiedy prowadzi wyścig z ponad 6 minut do przodu. Było jasne, że dwumianowy Mikkola / Audi nie trzeba było długo wygrana, coś, co wydarzyło się w następujący cytat, w Szwecji. Mistrzostwa poszedł do rąk Ari Vatanen (Ford Escort RS), przez okres jednego roku po stwierdzeniu braku sprzeciwu między samochodami z napędem na oś pojedynczą. w ten sposób, W 1982 roku miał siedem zwycięstw, u boku konstruktorów i kierowców tytuły z Mikkola. Tytuł powrót Mikkola w 1983 i 1984 roku z Stig Blomqvist.

Ale Quattro on też miał swoje chwile chwały w obwodach, z papiery wartościowe złożony w amerykańskim serialu TransAm w 1988 roku z Audi 200 w spektakularny IMSA GTO, prestiżowy niemiecki Touring Car Championship DTM, wzrost Pikes Peak (Colorado), przy czym 24h Le Mans z hybrydowego R18 e-tron ... Z takich hitów jak nagłówek przyciągające Audi A4 quattro Super Touring, W 1996 roku zdobył siedem mistrzostw kraju -w trzech kontynentach, w których brał udział.

Różne urządzenia Quattro napęd na wszystkie koła

Tymczasem system AWD ewoluowały także dla swoich modeli drogowych. Tak więc, 1986 Ręczna blokada została zastąpiona centralny różnica jeden typ Torsen podczas gdy w 2005 przekładnia planetarna dozwolone rozprowadzać moment asymetrycznie i dynamicznie.

pierwszy TDI w liczeniu quattro napęd na wszystkie koła Pojawił się w 1995 i dzisiaj, prawie niezależnie od silnika, możemy znaleźć logo quattro na każdy z organów, które na rynku. Aczkolwiek z różnych systemów.

Najbardziej znanym jest fakt, że od Torsen centralny, który jest stosowany we wszystkich modelach wzdłużna silnika z przodu (A4, A6, A7, A8, P5 i P7) o ograniczonym poślizgu środkowego mechanizmu różnicowego Torsen który jest skonfigurowany jako przekładni planetarnej mechanicznej natychmiastowej reakcji. Jego początkowa alokacja wynosi 40 procent do przodu i 60 do tyłu, choć można go wysłać do przodu i do tyłu do 70 do 85 procent. W bardziej zaawansowanych modelach można uzupełnić sportowy mechanizm różnicowy, że aktywnie i niezależnie rozdziela moment obrotowy pomiędzy tylnymi kołami przeciwdziałać podsterowności.

Teraz, w formacie A4, A5 i Q5 przyszłości, do tej pory tylko z 2.0 TFSI, tak zwanych ofert ultra quattro. to konto z dwoma sprzęgłami w wale napędowym, po jednym na każdym końcu tak, że kiedy są odłączone od przedniej osi zarówno drzewa i tylny ogranicznik różnica w ruchu w celu wyeliminowania wyciągania. Tak więc, w pewnych okolicznościach, to działa tylko z napędem na przednie koła aby zaoszczędzić średnio o 0,3 l / 100 km paliwo kontra napęd na wszystkie koła quattro ze środkowym mechanizmem różnicowym Torsen.

dla poprzecznym silnik przedni (S1, A3, P3 i TT) używa wielotarczowe sprzęgło sterowane elektronicznie Haldex no Center Differential siłownik hydrauliczny na tylnej osi, do której para jest wysyłany, gdy wykryje utratę trakcji przodu.

w Audi R8 supercar Zamiast centrum tylny mechanizm różnicowy są zintegrowane przez elektrohydrauliczne sprzęgło w aktywna kontrola różnicy przodu wysłać moment obrotowy na przednie koła; do którego może osiągnąć 100 procent, w porównaniu z 35 aż do 1-wszej generacji.

Te, w przyszłości będzie przyłączyć się do AWD quattro e-tron, który jak widzieliśmy w formie prototypu w 2015 Frankfurt Motor Show ofert trzy silniki elektryczne: jeden na przedniej osi i dwa do tyłu, w stanie rozkładać siłę pomiędzy dwiema osiami w zależności od wielu parametrów nadzwyczaj szybko.

Możesz być także zainteresowany

Tak więc prace napędowe ultra quattro na wszystkie koła

Audi A4 allroad quattro

Audi e-tron Quattro Concept