VAQ: Tajemnica nowego Seat Leon Cupra

VAQ: Tajemnica nowego Seat Leon Cupra

To już nie jest sport. Nowy SEAT Leon Cupra razy sproszkowany w marcu z napędem na przednie koła Nürburgring. I zrobił jak produkcja samochodów, które tylko on ustanawia Seat paczka wydajność, że każdy klient może zamówić sprzedawcą i zawiera tylko Michelin Pilot Cup 2 wyższa wydajność (nie, nie są one „wycieki” konkurencja) i hamulce Brembo oversize. W Zielonym Piekle spadł po raz pierwszy od 8 sekund (7,58 „: 04), ograniczania wydatków na nie mniej niż 10 sekund poprzedni najlepszy czas nagranego przez Renault Mégane R26R nawet z klatki i poliwęglanowych okien bezpieczeństwa i bardziej niedawna Mégane RS Trophy.

Atut, otrzymany przez koło Hiszpański kolarz Jordi Gené, To daje wyobrażenie o wielkim sporcie, która rozwinęła Seat. Wielki lekkie podwozie, set-point i bardzo udany Silnik 2.0 TSI (Tutaj w jego górnej wersji 280 KM, choć jest również sprzedawany z „dołu”, 265) są kluczem do jego sukcesu. Ale coś więcej było potrzebne i ... przybywa elektroniki.

Wielki sekret ukryty więc siedzenie na nowy León Cupra nazywa VAQ. Przez rezygnację (jak dotąd) na wszystkie koła, było priorytetem dla hiszpańskiej marki umiejętności motorycznych zarządzać twarz, aby zarobić dodatkowe sekundy. Więc on położył ręce na grupy Volkswagen aktywny autoblocante To nazywa, jak powiedzieliśmy, VAQ. Ale co to jest naprawdę?

Zagłębić się nieco bardziej. Różnica VAQ nie jest mechaniczną o ograniczonym poślizgu jak Opel Astra OPC, podwozie Renault Megane Cup lub nową Torsen RCZ R. Jest to w praktyce, ten sam system, który dzisiaj jeździł tylko przed wszystkimi niemieckiej grupy Volkswagen Golf GTI Wydajność Pakiet. Ale tu fotele, jest standardem. Zapomnij więc również być „sztuczne” zintegrowany z ESP już zmontowane wiele modeli niemieckiego konsorcjum a jedynie zastosować interwencje hamulcowych selektywny układ XDS.

Aby zrozumieć, w zasadzie autoblocante VAQ ma więcej (lub mniej) niż Haldex typu różnicowe stosowane w grupie dystrybucji AWD Modele z silnikiem poprzecznym, ale tym razem przekroczył pomiędzy przednimi kołami obsłużyć moment obrotowy pomiędzy samej osi. Ze to nie jest nowy Seat Leon Cupra nie stracić koło, bo z taką mocą, można stracić. Ale zaskakujące jest to, jak dobrze zarządza tymi nieobecności przyczepność, zwłaszcza w trybie Cupra sportowym.

z napęd hydrauliczny i sterowanie elektroniczne tarada zawsze atakują znaleźć wyszło minimalną przyczepność do „trzymaj”, aby umożliwić León Cupra wystrzeliła (a więc dobre jest to, że prawie niezauważone w jeździe), jego tarcze sprzęgłowe są otwierane lub zamykane w zależności od przyczepności każdego koła, i może wzrosnąć do 100% momentu obrotowego na jednym. A najlepsze jest to, że wraz z jego innych aparatów elektronicznych prawidłowo skonfigurowany lub cierpią zwykle zbiórek w jego kierunku, a przerwy energetyczne.

Do emulatorów elektronicznych ESP, kolejną zaletą jest to, że VAQ różnica działa również zawieszone, Oprócz bezpłatnych kolei hamulce. Ostatecznie, Seat zastosował wielki zasób, aby poprawić sprawność i wyciągając Seat Leon Cupra. Tak skończysz zrozumieć znaczenie ich pracy, tylko będę przynieść jeszcze jeden fakt: tylko z nim, że jedzie jego występ Pack VW Golf GTI był w stanie poprawić swój rekord w 8 sekund na torze Nurburgring.