Nissan Qashqai: reflektory halogenowe przednich reflektorów doprowadziły

Światła LED reflektory halogenowe w Nissan QashqaiŚwiatła LED reflektory halogenowe w Nissan QashqaiŚwiatła LED reflektory halogenowe w Nissan QashqaiŚwiatła LED reflektory halogenowe w Nissan Qashqai

Wszyscy nas powstać wątpliwości, czy bardziej interesujących świateł LED w porównaniu do klasycznych chlorowca, i czy to jest warte dodatkowa inwestycja reprezentujących ponad tradycyjnych latarni. W tym przypadku inwestycja w celu uzyskania dostępu do tego typu oświetlenia nie będzie tylko dla niej, ale w Nissan Qashqai mieści się w sprzęcie pakietu a konkretnie najbardziej kompletne dla tego modelu, Wykończenie Tekna Premium.

Najpierw musimy wyjaśnić, że wnioski Porównanie pomiędzy światłami LED i halogenowych wyłączny przedstawiciel w tym konkretnym modelu i dla tego pokolenia Nissan Qashqai. Technologia reflektorów LED jest jeszcze bardzo niedawno, więc nie jest stale się rozwija i różnym poziomie złożoności technicznej które sprawiają, że każdy reflektor jest inna sprawa, tak że zmiany mogą być ogromne.

Porównanie reflektorach samochodowych LED (niebieski) i atomy fluorowców (białe samochodowych) w Nissan Qashqai

W celu przeprowadzenia testu Przygotowaliśmy dwie jednostki Qashqai, jeden z reflektorów fluorowca i inne urządzenia z świateł LED Bi Nissan połączeń. W pierwszym przypadku jest to dwa Optyczny z żarówką halogenową, do promienia zewnętrznego i wewnętrznego długi światła. Ten sam układ jest używany do reflektorów dioda Bi z zewnętrznego wyglądu bardzo podobny, ale z różnymi obiektywami ekskluzywnych ledes. W dziedzinie reflektorów LED znaleźć różne poziomy złożoności, ale w przypadku tej latarni jest dość prosty latarni, gdzie ledes pozostają stałe i nie zmieniają się z prędkością, czy zmiana w słabym świetle długa.

Żaden z nich nie jest idealny, ponieważ każdy z nich ma swoje wady i zalety. A sprawa jest taka, że ​​przy niskich belek, Gdyby nie było do radykalnego cięcia, które występuje na krawędzi obszaru oświetlonego, dając poczucie noszenia słabym oświetleniu, ledes będzie zdecydowanie najlepszy. Tak więc, jeśli przyjrzymy się tylko klarowność, oraz obszar iluminacji krótki, wyższe ledes są zatem lekkie, na oferowanie większą szerokość fali i BIT na końcach obszaru oświetlanego. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę stres który wywołuje wrażenie, że po gdzie kończy się światło, jest absolutna ciemność, coś się zmienić tej oceny.

Naszym zdaniem, jest to sytuacja, że ​​nie można kompensować, jeżeli podróżujesz często w nocy, a my musimy przenieść dużo czasu z krótkimi światłami, Ale postrzeganie jest stracone, gdy księżyc jest w pełni, czy samochody są z przodu, które tłumią światło-ciemność kontrast. Taka sytuacja może dobrze widzieć w filmy nagraliśmy w testach, w których mijaliśmy samochody przed lub brak światła w pomieszczeniu, gdzie kontrast białego światła jest rozcieńczony z czarnym asfalcie. Ponadto w nagraniu oświetlenia na autostradzie, gdy pojazd jest zatrzymany w całkowitej ciemności, obserwuje się radykalny awarii zasilania w reflektor LED. Ta sytuacja jest taka, że ​​na przykład możemy podać na autostradzie lub autostradzie, gdy wzięliśmy małą wiązkę, aby uniknąć oślepienia nadjeżdżających pojazdów z głową, a nie możemy się doczekać, aby przekazać pojazd, aby szybko włączyć wiązkę i aby zobaczyć, co nas czeka.

Porównanie reflektorów LED i halogenów w Qashqai

Inną rzeczą różne i wyraźnie przekonujące, są najlepsze cechy ledes wysokiego promienia. większy zasięg, jasność i klarowność, Wraz z szersze belki zwłaszcza w obszarze uzupełnione słabym świetle, dają wyraźną przewagę, aby lepiej widzieć marże i blisko drogi i lepiej rozpoznawać znaki i odblaskowe dołu belki.

Niezależnie od tego, Qashqai oferuje także dostępny w wykańczaniu „360” bardzo interesująca opcja, których jest Automatyczne uruchomienie wiązki krótki lub odwrotnie. Jest to opcja, która nas i dla nas przekonał najbardziej wskazane, na pewno nie, jak zawsze, bez naszej interwencji, oferujemy maksymalne oświetlenie drogi. Jaka szkoda, że ​​Nissan nie łączyć tej funkcji z diodą LED Reflektory bi.